Esileht Väikelaps Ab ravi- millal saabub mõju?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ab ravi- millal saabub mõju?

Postitas:

Tere

Laps 9a. Antibiootikume (Amoxicillin) saab alates neljapäevast 9mlx3 päevas iga 7h tagant,kuid endiselt püsib kõrvavalu,küll kergem ja 38 palavik.
Mäletan,et nii 3-4a. tagasi saades AB ravi, mõju saabus kohe peale teist doosi. Nüüd juba mitu -mitu doosi saanud aga ei parane.
Lisaks annan paratsetamooli ja sudafed siirupit,zyrtekit.
T algas peavalu, kõrge palavik, K lisandus nohu (ninas korralik turse) ja kurguvalu.
Arst tuvastas ühe kõrva põletiku ja villikesed kurgus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 15:08; 09.12 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmandaks päevaks peaks küll juba märgatavalt parem olema! Kui ei lähe paremaks, helista kindlasti esmaspäeval perearstile või kes retsepti kirjutas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 11:44; 09.12 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 3 päevaga ei ole efekti näha, siis on ilmselt vale ab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on õige ab siis 24 tunniga. Peate uuesti arstile minema.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See konkreetne AB ei pruugi sobida. Aastaid tagasi tekkis mul köha (kopsuinfektsioon) – tegin 4(!) erinevat AB-kuuri läbi, enne kui arst bakteriproovi võttis ja selle õige leidis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 13:23; 09.12 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, tänaseks võiks selle AB andmise pm lõpetada kuna mõju ei ole? Alustas neljapäeval,sai 2 doosi N,edasi 3 doosi. 9 doosi saanud seega.
Laps endiselt palavikus 37,6-38,6 ja kõrvavaluga,küll nüüd hoopis teise kõrvaga,kui oli alguses. Olen nõutu ???? lapse asjatu mürgitamine.
Mis külvi või proovi nõuda saaks,etkui määrata mõjuv AB? Bakteri väljaselgitamise? Kas see aga polnud 4 päeva ajaliselt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 15:08; 09.12 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, oma peaga ei lõpeta midagi! Ega meie “ekspertnõuande” peale.
Helista kasvõi perearsti nõuandeliinile 1220.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 11:44; 09.12 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et pead arstiga uuesti ühendust võtma. AB määramine on üsna peen töö (võimalik, et doos on liiga väike, samas hobuseannust ei saa ka ju huupi määrata. Või see konkreetsele haigusetekitajale ei mõika lihtsalt). Või kas on üldse bakteriga tegu (minu arst nt ei väljastagi enne AB retsepti kui on teada, millise bakteriga tegu).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 13:23; 09.12 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps kaaluti ära ikka enne AB koguse väljaarvutamist arsti poolt?
Minu lapsele määrati angiiniga eestis niimoodi ab, et teda ei kaalutudki. 2p sai võtta ja lõpuks oli asi ikka päris hull juba. Läksin siis kiiresti eraarstile ja lapsele oli kirjutatud 2x väiksem kogus kui ta tegelikult vajas.
Et kindlasti on vaja laps enne ära kaaluda kui ravi määratakse, sest kõik sama vanad lapsed ei kaalu ühepalju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas esmalt tehti vähemalt kindlaks mis on põletikud tekitanud? Millised proovid selleks võeti?
Mul ajab harja punaseks, et mõned arstid on nii ükskõiksed ja lajatavad “puusalt” diagnoosides lastele AB-kuure. Kõrvavalu puhul ei soovita tänapäeva arenenud meditsiin üldse AB-d. Vaid üksikutel juhtudel on see õigustatud ja kindlaks saab neid juhte teha proove võttes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Ab ravi- millal saabub mõju?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.