Esileht Ilu ja tervis Abaluude vahel valu – maohädad?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Abaluude vahel valu – maohädad?

Postitas:

Kas maopõletik võib kulgeda ka nii, et maos mingeid ebamugavusi ega valusid ei tunne, aga selga abaluude vahele kiirgab valu? Näiteks refluksist on seljavalud? Selline näriv, ebamugav. Vahel on pärast sööki ca tunni pärast, vahel ei ole. Ei oska nagu seostada ka mingi toiduga. Hetkel nagunii väga lihtne dieet, sest refluksit tahaks kontrolli alla saada.

PPIsid ei tarvita, sest need ei ole eelnevaltki aidanud, ainult lisanud muid ebameeldivaid kõrvalnähtusid ning nii ei olnud üldse võimalik elada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 15:57; 09.06 16:14; 09.06 16:16; 10.06 18:32; 10.06 18:36; 12.08 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka tead, kus abaluud asuvad?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sa ikka tead, kus abaluud asuvad?

Miks ta ei peaks teadma? Midagi ebaloogilist ta küsimuses ei ole.

Aga teemaalgatajalt küsiksin: miks sa just refluksi nende valude põhjal kahtlustad? On sul olnud refluksiga varasemalt probleeme? Mul nende abaluude vahele kiirgavate valudega seostus hoopis see, et ka südameprobleemide puhul võib valu kiirata just abaluude vahele. Mitte et sul nüüd kindlasti südamega midagi lahti peaks olema, aga mõtlesin igaks juhuks mainida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Refluksi saad kontrolli alla kui ostad apteegist Elfimest tablette. On väga tõhusad.Maovalu lööb kõhu kolmnurka ja mitte kuhugi selja ülaosasse.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 01:20; 09.06 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka tead, kus abaluud asuvad?

Miks ta ei peaks teadma? Midagi ebaloogilist ta küsimuses ei ole.

Aga teemaalgatajalt küsiksin: miks sa just refluksi nende valude põhjal kahtlustad? On sul olnud refluksiga varasemalt probleeme? Mul nende abaluude vahele kiirgavate valudega seostus hoopis see, et ka südameprobleemide puhul võib valu kiirata just abaluude vahele. Mitte et sul nüüd kindlasti südamega midagi lahti peaks olema, aga mõtlesin igaks juhuks mainida.

Jah, tean väga hästi, kus abaluud on. Tean ka seda, et sapipõie probleemidega kiirgab parema abaluu alla, aga mul on pigem keskel.

Südamega on ok. Mind on refluks kimbutanud jah ning üldiselt siis, kui mul on need valud, siis on ka hape kurgus. Aga nüüdseks olen lisaks siit loetule veel mitmelt gastriidi diagnoosiga inimeselt kuulnud, et pidavatki kiirgama selga mõnel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 15:57; 09.06 16:14; 09.06 16:16; 10.06 18:32; 10.06 18:36; 12.08 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Refluksi saad kontrolli alla kui ostad apteegist Elfimest tablette. On väga tõhusad.Maovalu lööb kõhu kolmnurka ja mitte kuhugi selja ülaosasse.

Vaatasin, et see on esomeprasool. Põhimõte sama, mis omeprasoolil. Happealandajad tekitasid mul suuri seedeprobleeme. Ei soovi uuesti proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 15:57; 09.06 16:14; 09.06 16:16; 10.06 18:32; 10.06 18:36; 12.08 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Kas maopõletik võib kulgeda ka nii, et maos mingeid ebamugavusi ega valusid ei tunne, aga selga abaluude vahele kiirgab valu? Näiteks refluksist on seljavalud? Selline näriv, ebamugav. Vahel on pärast sööki ca tunni pärast, vahel ei ole. Ei oska nagu seostada ka mingi toiduga. Hetkel nagunii väga lihtne dieet, sest refluksit tahaks kontrolli alla saada.

PPIsid ei tarvita, sest need ei ole eelnevaltki aidanud, ainult lisanud muid ebameeldivaid kõrvalnähtusid ning nii ei olnud üldse võimalik elada.

minu arust saab. Mul on igasugu sümptomeid sõltuvalt päevast ja ei ole nii, et alati valutab sinna juurde kõht. Abaluude vahele kiirgab valu, kui maos on kõrvetised, kui õigesti mäletan.</p>

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 21:04; 09.06 22:41; 10.06 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Refluksi saad kontrolli alla kui ostad apteegist Elfimest tablette. On väga tõhusad.Maovalu lööb kõhu kolmnurka ja mitte kuhugi selja ülaosasse.

Vaatasin, et see on esomeprasool. Põhimõte sama, mis omeprasoolil. Happealandajad tekitasid mul suuri seedeprobleeme. Ei soovi uuesti proovida.

Millised need suured seedeprobleemid siis olid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 01:20; 09.06 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi rennisid jms asju, kui omeprasool liiga kange on. Omeprasool ongi kange ravim. Kui palju sa seda võtsid muidu? Väikseim annus on 10mg. Kas seda võtsid 1 kapsli/tableti päevas ja siis kohe mõjus seedimisele halvasti? Äkki võtsid 20mg ja vb lausa 2x päevas nagu mõned siin perekoolis kohe soovitavad? Kui nii, siis proovi 1x 10mg. Mis arst muidu soovitab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 21:04; 09.06 22:41; 10.06 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Refluksi saad kontrolli alla kui ostad apteegist Elfimest tablette. On väga tõhusad.Maovalu lööb kõhu kolmnurka ja mitte kuhugi selja ülaosasse.

Vaatasin, et see on esomeprasool. Põhimõte sama, mis omeprasoolil. Happealandajad tekitasid mul suuri seedeprobleeme. Ei soovi uuesti proovida.

Millised need suured seedeprobleemid siis olid?

Lisandus totaalne kõhukinnisus ja alakõhuvalu ning iiveldus.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 15:57; 09.06 16:14; 09.06 16:16; 10.06 18:32; 10.06 18:36; 12.08 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi rennisid jms asju, kui omeprasool liiga kange on. Omeprasool ongi kange ravim. Kui palju sa seda võtsid muidu? Väikseim annus on 10mg. Kas seda võtsid 1 kapsli/tableti päevas ja siis kohe mõjus seedimisele halvasti? Äkki võtsid 20mg ja vb lausa 2x päevas nagu mõned siin perekoolis kohe soovitavad? Kui nii, siis proovi 1x 10mg. Mis arst muidu soovitab?

20mg hommikul. Sümptomeid, mille pärast võtsin, ära ei kaotanud, aga tekitas kõrvalnähtudena muid juurde ning kokkuvõttes oli palju hullem olla. Rennie ongi kasutuses, aga ega sedagi taha suurtes kogustes krõbistada. Kõige paremini aitab liikumine pärast sööki ja üsna range dieet. Mõned toidulisandid on ka kasutusel, aga ma ei oska nende mõju hinnata. Renniet võtan vaid siis, kui ei ole võimalik näiteks jalutama minna ja tuleb  pärast sööki kohe koosolekul istuda. Aga ses suhtes on küll parem, et vähemalt ei tekita muid nähtusid juurde.

Arst soovitab meditatsiooni ja toitumise jälgimist. Ei midagi uut.

Aga mu küsimus oli pigem seetõttu, et teada, et kas see abaluude vaheline valu on lihtsalt juba teadaoleva haigusega lisandunud sümptom või peab hakkama mingeid eraldi seljahädasid lahendama. Tundub, et tõenäoliselt ongi refluksist/maost tingitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 15:57; 09.06 16:14; 09.06 16:16; 10.06 18:32; 10.06 18:36; 12.08 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See selga kiirgav valu on mul siiski ainult koos muu enesetunde halvenemisega. Nt tunnen söögitorus pitsitust jms. Valu kaob koos muude sümptomitega samal kiirusel. Nii ei ole mul kunagi, et muidu on kõik jube hästi, aga seljas ikka valu. Vahel ka rinnus. Enamasti on probleemne just pool tundi peale sööki ja kestab vb 1h. Ega ei ole tegelt aega vaadanud otseselt.

Kui seljavalu koos muudega üle ei lähe, siis ma küll ei usu, et maoga seotud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 21:04; 09.06 22:41; 10.06 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst kirjutas mulle välja kaks ravimit – Omep ja Gerdoff. Ravi kestus – 2 kuud. Mõlemat ravimit võetakse nende kahe kuu jooksul. Ma ei kirjuta Omepist – kõik teavad teda, sageli on ta ette nähtud teatud seedetrakti probleemide, sealhulgas refluksi korral. Kuid Gerdoff on minu jaoks uus preparaat ja tema peamine ülesanne on ravida söögitoru limaskesta kahjustusi, mis tekivad maost väljavisatud agressiivse sisu – ensüümide ja soolhappe tõttu. See on eriti oluline neile, kellel, nagu minul on leitud erosiooni. GErdoff sisaldab hüaluroonhape, mis parandab limaskesta kahjustusi ja erosiooni ja kondroitiinsulfaat, mis  neutraliseerib pepsiini ja vähendab põletikulist reaktsiooni. Ja see on väga oluline, sest ilma sellise söögitoru tervendava efektita on reflukshaigusest täielikult võimatu vabaneda, eemaldades sümptomid ainult korraks ainult Omepi ja seejärel kõik taastub, sest söögitoru limaskest jääb kahjustatuks. Pärast kahekuulist ravi ei ole ma peaaegu aasta jooksul märganud ühtegi refluksimärki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst kirjutas mulle välja kaks ravimit – Omep ja Gerdoff. Ravi kestus – 2 kuud. Mõlemat ravimit võetakse nende kahe kuu jooksul. Ma ei kirjuta Omepist – kõik teavad teda, sageli on ta ette nähtud teatud seedetrakti probleemide, sealhulgas refluksi korral. Kuid Gerdoff on minu jaoks uus preparaat ja tema peamine ülesanne on ravida söögitoru limaskesta kahjustusi, mis tekivad maost väljavisatud agressiivse sisu – ensüümide ja soolhappe tõttu. See on eriti oluline neile, kellel, nagu minul on leitud erosiooni. GErdoff sisaldab hüaluroonhape, mis parandab limaskesta kahjustusi ja erosiooni ja kondroitiinsulfaat, mis neutraliseerib pepsiini ja vähendab põletikulist reaktsiooni. Ja see on väga oluline, sest ilma sellise söögitoru tervendava efektita on reflukshaigusest täielikult võimatu vabaneda, eemaldades sümptomid ainult korraks ainult Omepi ja seejärel kõik taastub, sest söögitoru limaskest jääb kahjustatuks. Pärast kahekuulist ravi ei ole ma peaaegu aasta jooksul märganud ühtegi refluksimärki.

Kas sa pärast kahte kuud lõpetasid päevapealt ravimid või tasapisi? Olen kuulnud, et pikemalt omeprasoolil olles ja siis järsult lõpetades tuleb nö tagasilöök ja ajab veel hullemini hapet üles enne kui stabiliseeruma hakkab. Või ei ole kaks kuud veel nii pikk periood?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 15:57; 09.06 16:14; 09.06 16:16; 10.06 18:32; 10.06 18:36; 12.08 18:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Abaluude vahel valu – maohädad?