Esileht Kodunurk abi algajale arvestajale

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: abi algajale arvestajale

Postitas:

nimelt tahan näiteks kuu aja peale 500 eurot söögi peale kulutada, ehk päevas 16,6 eurot..loen kogu aeg siin et arvutate päevarahasid. No aga kui käite mitu korda poes nädalas ja mõni päev kulub rohkem..kas on mõtekam siis nädala raha arvestada..ausalt mul käib pea ringi..veel variant, et kui saan kusagilt midagi soodsalt ja ostan rohkem siis on mu nädala raha ju kohe lõhki..oskab keegi aidata kuidas teie organiseerite oma raha ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 15:11; 16.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole viimasel ajal vaja olnud organiseerida. Aga kui organiseerisin veel tudengina, siis võtsin nii, et ostsin kuu alguses mingid asjad kuu peale ära. Ülejäänud raha jaotasin nädalate vahel. Nädala alguses/nädalavahetusel ostsin mingid asjad ära. Ülejäänud raha jaotasin päevade peale. Kui siis päevaraha üle jäi, siis panin järgmisse päeva või järgmisse nädalasse (kuidas parem tundus). Olin range ja puudu ei tulnud kunagi.

No ja kui oli vaja välja minna (mul ei olnud sinult söögiraha, oli kõik kuluraha üks, kui tahtsin mõne riideasja osta või väljas käia, siis pidin kokku hoidma), siis hoidsin kokku eelmistest päevadest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

päevaraha ei arvesta, pigem ikka nädalaraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalakaupa on mõttekam jah, sest puhkepäev ja tööpäev on ikka erinevad. Puhkepäeval tahavad lapsed ka päeval süüa ja hommikul pannkooki, muudel päevadel süüakse ju koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mitme liikmeline perekond sul on, 500euri kuu söögirahaks on ikka päris suur summa.
Minul on selline raha arvestatud umbes selliselt, kui ka kõik majapidamis tarbed ning mähkmed saavad ka ostetud.

Mõtleb välja umbes mida sa nädala jooksul süüa teed ning osta umbes kuuks kuivained ning juurikad valmis.

Me käime suuremal poeretkel korra kuus. Ostan lihad ja kuivained ning nädalaks minevad muud tooted. Nädala lõpul käin veel sellisel jätku poes ehk kui millest jääb puudu või millegi isu tuleb. Nädala sees toome poest piima ja äärmisel juhul leiba. Leiva tegelikult ostan ka sügavkülma, et oleks võtta.
Üle 400euri ei lähe just väga tihti, seda siis koos mähkmete ja pesuvahenditega.
Peres 4 liiget.

Alusta nädala rahast ning nädala menüüst. Isegi kui täpselt valmis ei mõtle, siis proovi hoida kapis vähemalt 5-6 toidukorra tarbeks asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on suur vahe kas tegemist on täiskasvanud inimeega või on vaja ka lastega arvestada. Lähtuma peab siis lapsest. Tema peab oma toidu saama. Kui on tegemist täiskasvanuga siis on täiesti võimalik, et kui raha otsas, sööte kuni järgmise rahasaamiseni putru. Kui on peres laps, siis sellist kõikuvat toitumist ei saa lubada ja tuleb pidada ranget arvestust.
Ja üks asi, millelt hoiab väga palju raha kokku, on võileivad ja igatliiki näksimised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks nii suur summa toidurahaks, siis mingit arvestust ma küll ei peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mul oleks nii suur summa toidurahaks, siis mingit arvestust ma küll ei peaks.[/tsitaat]

ongi nii või? täitsa huvitav..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 15:11; 16.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte küll paha pärast, aga mulle tundub selline summa siin lausa kekutamisena kui lugeda neid teisi päevaraha teemasid. tundub, et pole selle raha vääriline ,kui isegi seda ei suuda ise välja mõelda kuidas oleks parem jagada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mul oleks nii suur summa toidurahaks, siis mingit arvestust ma küll ei peaks.[/tsitaat]

Jah, ma ei saa nii palju kuus kättegi, saati, et kõik söögi alla võiks panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kas peab igas teemas inimeste üle ilkuma?
Saate mingi rahulduse sellest?

Meie pere raha lugema ei pea, aga ema eeskujul on ka minul komme osta peale palgapäeva ära suurem kogus toiduaineid.

Näiteks õli, suhkur, kohvi, pudruained, lihakraam jne.
Kui kuskil on soodukad, siis ostan jälle suurema laari.

Algajal majandajal soovitaks ka nädala kaupa majandada, nii on lihtsam.
Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk abi algajale arvestajale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.