Esileht Imetamine Abi palun.

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Abi palun.

Postitas:

Hakkab peale, 3s päev ja piima pole, kuna kaalukaotus oli ikka oluline ja muidu ka beebi väike, siis annan süstlaga lisa.
Püüan teha nii nagu soovitati haiglast, et rinnale mõlemale ja siis süstlaga lisa..Aga kas peab jääma siis ikkagi vahe 2-3h ja peale süstal tihti tuleb tal see toit välja, siis ma jälle nõutu, et kui pikk vahe jätta ja mida edasi teha..
Peale rinna andmist näen, et kaal ei tõuse, kodus kaal olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 21:01; 11.02 13:46; 12.02 10:46; 12.02 12:01; 12.02 12:03; 12.02 20:51; 15.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälgi, et sa ise jooksid vedelikku hästi palju. Võta see endale kindlaks eesmärgiks, et paar liitrit päevas tarbiksid vedelikku. Ei pea mahl ega tee olema, piisab ka vee joomisest. Imeta last rinnast võimalikult tihti, ära jägi kella. Mida rohkem imetad, seda kiiremini piim tekib ja seda rohkem seda tekib.
Lisaks joomisele ära unusta ka süüa.
Ole ise rahulik ja optimistlik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu paikesejanku77 ütles, siis pane last tihti rinnale. Minu laps oli paar päeva niimoodi rinnal, et ta ise lahti ei lasknudki. Võtsin teda ise rinnalt ära ainult nii palju, et tualetis ja pesemas käia. Ja katsu öösiti ka palju imetada kui võimalik, sest öösel tekib piima rohkem juurde. Nii tuli meile piim 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu paikesejanku77 ütles, siis pane last tihti rinnale. Minu laps oli paar päeva niimoodi rinnal, et ta ise lahti ei lasknudki. Võtsin teda ise rinnalt ära ainult nii palju, et tualetis ja pesemas käia. Ja katsu öösiti ka palju imetada kui võimalik, sest öösel tekib piima rohkem juurde. Nii tuli meile piim 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas lisatoidule on siiski vajadus nendel päevadel, ma ei tea mida teha, ma ikka püüan jah teda rinnal hoida…Kardan, et äkki tekib tal mingi vedelikupuudus ohtlik vms..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 21:01; 11.02 13:46; 12.02 10:46; 12.02 12:01; 12.02 12:03; 12.02 20:51; 15.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka peale lapse sündi selline olukord. Pidin äratama last iga kahe tunni järel, aga ta ei tahtnud rinda võtta, tundus, et piima ei jätkunud ja kaal langes. Andsin ka süstlaga lisa ja juurde vajadusel ka lisatoitu. Mulle tundus ka , et rinnapiimast ei jätkunud. Kogu energia läkski lapse toitmisele. Lõpuks hakkas ka kaal tõusma ja laps korralikult sööma. Jälgi ka mähet, et laps ikka pissiks, et mähe ei jääks pikalt kuivaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kas lisatoidule on siiski vajadus nendel päevadel, ma ei tea mida teha, ma ikka püüan jah teda rinnal hoida…Kardan, et äkki tekib tal mingi vedelikupuudus ohtlik vms..[/tsitaat]
Kõige turvalisem arvatavasti on teha nii, et kui näed, et lapse kaal langeb, siis annad natukene lisa juurde. Kui seisab või tõuseb, lisa ei anna vaid hoiad maksimaalselt rinnal (no ja isegi kui annad lisa, hoia ikkagi rinnal :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta nüüd selline, et tahab rinda nagu lihtsalt, et see oleks tal suus ja siis magab. Praegu mingit graafikut pole, teen nii nagu parasjagu, et ta ei nutaks. Õhtul andsin lisa, siis sõi selle kiirelt ära, hommikul samuti, ülejäänud aeg on rinnal aga enamasti ainult magab seal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 21:01; 11.02 13:46; 12.02 10:46; 12.02 12:01; 12.02 12:03; 12.02 20:51; 15.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ta nüüd selline, et tahab rinda nagu lihtsalt, et see oleks tal suus ja siis magab. Praegu mingit graafikut pole, teen nii nagu parasjagu, et ta ei nutaks. Õhtul andsin lisa, siis sõi selle kiirelt ära, hommikul samuti, ülejäänud aeg on rinnal aga enamasti ainult magab seal.[/tsitaat]
Mida kaal teeb?
Ehk ei ole vaja lisa anda – äkki magab sellepärast, et magu raskeltseeditavat RPAd täis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaal on suht sama, rpa vahed on päris pikad olnud, et ma iga asja peale talle seda ei anna ja kogus on olnud 30ml.
Homme läheme arstile kaaluma, näis mida nad arvavad.
Muidu oli terve öö rinna otsas, mulle tundub, et rinnad lähevad suuremaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 21:01; 11.02 13:46; 12.02 10:46; 12.02 12:01; 12.02 12:03; 12.02 20:51; 15.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel, et haiglast öeldi, et peaksin täna andma iga söögikorra järel lisa 30ml. Aga nii kui ta ärkab, siis annan jälle rinda, sest seda ta tahab, ma ei tea kas lihtsalt imemise pärast, rpa sõi muidugi isuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 21:01; 11.02 13:46; 12.02 10:46; 12.02 12:01; 12.02 12:03; 12.02 20:51; 15.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lisan veel, et haiglast öeldi, et peaksin täna andma iga söögikorra järel lisa 30ml. Aga nii kui ta ärkab, siis annan jälle rinda, sest seda ta tahab, ma ei tea kas lihtsalt imemise pärast, rpa sõi muidugi isuga.[/tsitaat]
Seda on liiga palju ja pärsib rinnast söömise kogust oluliselt.
Ja pakun, et proovi ka neid väheseid lisaandmisi veel piirata. Võtta koguseks näiteks 10 ml 30 asemel (sest vastsündinu ei söögi ühel toidukorral palju – 20-30 ml ongi tihtilugu kõik, mida tal vaja on esimestel päevadel ja kui magu väga täis toppida, ei ole ka veel järgmisel-ülejärgmisel toidukorral vajalikku motivatsiooni rinnast imemiseks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on see normaalne, et ta juba 3h mul rinna otsas, 2 minutit san pausi teha ja siis jälle, kas see tema seedimist ei koorma kuidagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 21:01; 11.02 13:46; 12.02 10:46; 12.02 12:01; 12.02 12:03; 12.02 20:51; 15.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on normaalne.
Ei, rinnapiim ei koorma seedimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ta nüüd selline, et tahab rinda nagu lihtsalt, et see oleks tal suus ja siis magab. Praegu mingit graafikut pole, teen nii nagu parasjagu, et ta ei nutaks. Õhtul andsin lisa, siis sõi selle kiirelt ära, hommikul samuti, ülejäänud aeg on rinnal aga enamasti ainult magab seal.[/tsitaat]

Äkki ta on sul lihtsalt laisk imeja nagu minu laps oli. Ma sõna otseses mõttes võimlesin temaga ikka kolm nädalat kõik söögikorrad nagu hull, et ta rinnal ikka ärkvel oleks ja imeks, mitte ei magaks tiss suus. Lõpuks kandis see vilja ja hakkas sööma nii mis mühises.
S.t. et söögikorral laps paljaks (ainult mähku), et ta ärkvel püsiks ja kui siis ka tukkuma jäi, mudisin selga, jalgu, käsi. Isegi niiske lapikesega tupsutasin (tagantjärgi ajab täitsa naerma, aga siis oli nutt kurgus kogu aeg).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei lähe just nii nagu vaja. Lastearst ja imetamisnõustaja just nö käskisid tekitada reziimi, et vahe peaks olema 2-3h, muidu lähen mina hulluks (selles suhtes on nendel õigus). Et annan mõlemat rinda kõigepealt ja siis lisa juurde.
Aga tihti ka see ei toimi, praegu näiteks ta lisa ei tahtnud ja nii jäigi, et sai ainult rinda aga kaua ta sellega vastu peab, seda ma ei tea.

Öösel on ta ikkagi mul rinna otsas, sest tahab lähedust, kui palju ta sealt süüa saab, seda ma ei tea, 1x annan ka lisa, et saaksin veidi magada.

Ja laisk on ta ka!
Ma kardan, et olen ise lihtsalt lõpuks allaandja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 21:01; 11.02 13:46; 12.02 10:46; 12.02 12:01; 12.02 12:03; 12.02 20:51; 15.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Imetamine Abi palun.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.