Esileht Pereelu ja suhted Abiellu teema

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Abiellu teema

Postitas:

Selline küsimus, neile, kes on abielus. Kas pulmade jaoks Te olete kogunenud raha? Või olete võtnud selle jaoks laenu? Või kus kohast Te saite raha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 16:53; 24.10 17:09; 25.10 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust kohast need kirjaoskamatud viimasel ajal lahti lastud küll on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 16:56; 24.10 20:35; 24.10 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, pole eestlane

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 16:53; 24.10 17:09; 25.10 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abielu registreerimine Tallinna Perekonnaseisuametis maxab 19 eurot 17 senti. Kohale saab trammi või bussiga (pilet 1 eur nägu), ka jalutamine on variant. Mis laenu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust kohast need kirjaoskamatud viimasel ajal lahti lastud küll on. [/tsitaat]

Midut jalka longav aridussisteem.

Raamatuid enam ei loeta, et natukenegi end harida ja silmaringi laiendada.
Elusisu on seebikad ja suhlusportaalid. Kurb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me võtsime selleks raha oma arvelt. umbes 25000.- krooni(koos riietega), oli selline odavamapoolsem.
miks oleks pidanud laenu võtma? üleüldse kes võtab pulmadeks laenu:O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui pangast pulmadeks laenu võtta, siis kas pank seab pruutpaarile hüpoteegi? ja kui tagasi ei maksa, siis müüb nad enampakkumisel maha?

mis saab, kui abielu lõpeb enne, kui laen tagasi makstud? kas ämma saab tagatiseks anda? või esmasündinut?

nii palju küsimusi tekib. ohh, peake hakkas mõtlemisest valutama kohe. lähen heidan pikali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei võtnud laenu. korraldasime sellise peo, nagu rahakott võimaldas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ka ei võtnud laenu. Tegime päris tagasihoidlikult, kuna rohkem polnud võimalik ja abielluda jällegi tahtsime 🙂
Kuna olime oma kooselu alguses – elukohta ja eluks vajalikke esemeid üldse ei olnud, siis ei raatsinudki pulmadele palju kulutada.
Aga eks inimesed ongi erinevad. Samal ajal abiellusid mu sugulased ja rõhutasid, et kõik peab olema viimasepeal, ikkagi üks kord elus jne.
Oleneb, kui tähtsaks ise seda pidu peate. Pulmapeo suurus abielule siiski mingit garantiid ju ei anna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]me võtsime selleks raha oma arvelt. umbes 25000.- krooni(koos riietega), oli selline odavamapoolsem.
miks oleks pidanud laenu võtma? üleüldse kes võtab pulmadeks laenu:O[/tsitaat]

Olen ka kuulnud, et jah, võtavad laenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma eeldaks, et inimesed, kes siin teiste keelt kritiseerivad, võiks keelest niipalju jagada, et aru saada, millised vead on tingitud vähesest haridusest ja millised tõesti sellest, et kirjutaja pole eestlane. Antud teemaalgatuse puhul pole ju kahtlustki, et kirjutaja emakeel pole eesti keel.

Teemasse aga niipalju, et meie kogusime oma pulmadeks tõesti ise raha, teisiti polnud nagu mõeldavgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 18:52; 24.10 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas neil \”muulastel\” ehk siis sibulatel pole oma foorumit kus joriseda? mis nad siia ronivad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 18:58; 24.10 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Abielu registreerimine Tallinna Perekonnaseisuametis maxab 19 eurot 17 senti. Kohale saab trammi või bussiga (pilet 1 eur nägu), ka jalutamine on variant. Mis laenu?[/tsitaat]
Pulmad ja abielu on ju 2 eriasja. PULMAPIDU – see maksab ikka rohkem kui ABIELU REGISTREERIMINE.
Ja teemaalgataja küsimus: Kas pulmade jaoks Te olete kogunenud raha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te näägutate. Kui ettepanek tehtud ja abieluplaan kindel, siis jah tuleb raha koguda. Mina ka omal ajal kogusin mõne kuu ja me ei tahtnudki nagunii suurt pidu korraldada, nii et väga suurt rahapuudust ei olnud, saime hakkama.

Tavaliselt arvavad vanemad, et selle peo kinnimaksmine on nende kohustus, aga mõnikord ei ole vanematel raha ja mõnikord ei meeldi neile väljavalitud abikaasa ja mõnikord polegi vanemaid.
Pulmad tulebki teha täpselt nii suured, kui kas enda või vanemate rahakott lubab. Laenu võtmine on väga riskantne ja tuleks hoolikalt läbi mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas neil \”muulastel\” ehk siis sibulatel pole oma foorumit kus joriseda? mis nad siia ronivad[/tsitaat]

Vähem viha ja eelarvamusi! Kas see oleks parem kui siia tumedanahalised tuleksid?
Aru ma ei saa- kui inimene eesti keelt ei räägi on paha. Kui räägib ja kirjutab on jälle paha.

Olen kindel, et enamus eestlasi ei suuda ennast vöörkeeles kirjalikult sellisel tasemel väljendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 19:45; 24.10 20:10; 24.10 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime peo vastavalt oma võimetele ehk siis minu vanemad ja õed ning mehe vanemad meie äsja soetatud kodus ise tehtud salatit ja kooki söömas ning mahla ja kohvi joomas.
Riided tulid kapist, midagi eraldi ei ostnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vähem viha ja eelarvamusi! Kas see oleks parem kui siia tumedanahalised tuleksid?
Aru ma ei saa- kui inimene eesti keelt ei räägi on paha. Kui räägib ja kirjutab on jälle paha.

Olen kindel, et enamus eestlasi ei suuda ennast vöörkeeles kirjalikult sellisel tasemel väljendada.
[/tsitaat]

Oled tõesti kindel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 18:58; 24.10 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oled tõesti kindel?[/tsitaat]

Olen kyll. Kirjutasin ysna selgelt, et enamus mitte köik. Nagu siin perekooliski näha ei oska suur osa eestlasi isegi mitte oma emakeeles kirjutada. Mida siin veel vöörkeelest rääkida? Loomulikult peaks haritud inimene (keda näit. filoloogid suure töenäosusega siiski on)aru saama, et tema selle kontingendi hulka ei kuulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 19:45; 24.10 20:10; 24.10 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vähem viha ja eelarvamusi! Kas see oleks parem kui siia tumedanahalised tuleksid?
Aru ma ei saa- kui inimene eesti keelt ei räägi on paha. Kui räägib ja kirjutab on jälle paha.

Olen kindel, et enamus eestlasi ei suuda ennast vöörkeeles kirjalikult sellisel tasemel väljendada.
[/tsitaat]

Jälle me ei tea ju, äkki see algataja ongi neeger!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jälle me ei tea ju, äkki see algataja ongi neeger![/tsitaat]

Vaevalt.
Meil peaaegu ei olegi neegreid (neegri ja valge järeltulija ei ole neeger). Mu enda suguvösaski on selliseid. Ei näe pöhjust inimest tema emakeele vöi nahavärvi pärast kuhugi lahterdada. Ikka teod on need mis peaks kujundama inimesest mingi arvamuse.
Pigem suhtlen ausa venelase kui eestlasest pätiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 19:45; 24.10 20:10; 24.10 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vähem viha ja eelarvamusi! Kas see oleks parem kui siia tumedanahalised tuleksid?
Aru ma ei saa- kui inimene eesti keelt ei räägi on paha. Kui räägib ja kirjutab on jälle paha.

Olen kindel, et enamus eestlasi ei suuda ennast vöörkeeles kirjalikult sellisel tasemel väljendada.
[/tsitaat]

Ei kritiseeri ja austaks täiega teisest rahvusest kirjutajaid, kui teaksin, et nad seda on. Aga vot, mitte ei saa aru enne , kui nad seda ise märkinud on. Ma ei tea, pangu või kirja oma kirjutise algusesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 16:56; 24.10 20:35; 24.10 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust kohast need kirjaoskamatud viimasel ajal lahti lastud küll on. [/tsitaat]

Minu kirjutatud ja vabandan teemaalgataja ees, ei teadnud, et oled teisest rahvusest. Ära pikka viha pea 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 16:56; 24.10 20:35; 24.10 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te ajalehti ei loe või? Raha saab näiteks kodust kapist. Ämma käest. Võib-olla maksab keegi mingit võlga tagasi. Nii saategi. Kui pulmapeost pisut üle jääb, annetage ikka mõnele erakonnale ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas neil \”muulastel\” ehk siis sibulatel pole oma foorumit kus joriseda? mis nad siia ronivad[/tsitaat]

no mind näiteks häirib üks vigaselt kirjutav venelane tunduvalt vähem kui sinutaoline natsist vingupunn.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 18:52; 24.10 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Olen kyll. Kirjutasin ysna selgelt, et enamus mitte köik. Nagu siin perekooliski näha ei oska suur osa eestlasi isegi mitte oma emakeeles kirjutada. Mida siin veel vöörkeelest rääkida? Loomulikult peaks haritud inimene (keda näit. filoloogid suure töenäosusega siiski on)aru saama, et tema selle kontingendi hulka ei kuulu.[/tsitaat]

Kui nüüd tähenärija olla, siis mulle õpetati koolis, et sõna \”enamik\” kasutame siis, kui teame selle hulga (inimeste) arvu kellest me räägime.
Vaevalt, et keegi jooksvalt teab Eesti rahvaarvu seetõttu tuleks siin kontekstis kasutama pigem sõna \”enamik\” 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei võtnud laenu, tegime nii kuidas rahakott võimaldas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – kas vanemad pole sulle õpetanud, et kui sa midagi osta soovid, siis pead selleks ka raha omama. Kui korraga nii palju raha pole kui vaja, siis KOGUD. Sama ka kõige muuga. Kui vaja arvutit, telefoni, külmkappi, köögilauda, siis kogud raha ja ostad, kui raha koos. See tänapäevane liisingute ja järelmaksude najal elamine on absoluutselt jabur. Ainult tõesti väga suured ostud on õigustatud pangalaenuga ostmist, sinna alla läheb kinnisvara, maa ja vahel ka auto, kui see on hädavajalik tööl käimiseks.
Ega raha ju tasuta laenata, kõigel on intress otsas!

Ja vastus sinu küsimusele, jah, me kogusime mehega raha enne kui abiellusime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime mõlemad mehega tööl. Saime palka ka. Saadud palgaraha eest abiellusimegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]me võtsime selleks raha oma arvelt. umbes 25000.- krooni(koos riietega), oli selline odavamapoolsem.
miks oleks pidanud laenu võtma? üleüldse kes võtab pulmadeks laenu:O[/tsitaat]
See siin on ju eestlane, kes võtab pangast raha koos riietega. Irisege tema kallal ka, keelesisuliselt on see ikka väga debiilne lause.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo, andsime avalduse sisse, maksisime riigilõivu, mees sai puhkuse eest raha ja palka,ning see raha läkski pulmadele ja kingitustele (abiellusime uue aasta päeval), tegi ca 15000 krooni

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 11:03; 25.10 11:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Abiellu teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.