Esileht Pereelu ja suhted abiellumine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 139 )

Teema: abiellumine

Postitas:
Kägu

Ma olen mehega koos olnud 3-aastat
ja viimasel ajal olen juttu teind abielust,lastest jne aga mis meestel selle abielu vastu on? et nad seda niii kardavad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei karda, ta lihtsalt ei taha sinuga abielluda.
Või teine positiivsem stsenaarium- ta ootab parajat hetke, mil sa ise teemaga pidevalt peale ei käi, et mees saaks “ise” ettepaneku teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja viimasel ajal olen juttu teind abielust,lastest jne aga mis meestel selle abielu vastu on? et nad seda niii kardavad?

Tõenäoliselt leiavad nad, et abielu on kasulik vaid naispoolele. Naiste poolt peale sunnitud leping. Mehed tahavad koos elada omal soovil, kuni kooselu neile midagi pakub ja kui enam ei paku, tahavad lihtsalt minema jalutada. Abielu justkui annab nende mõtetes naisele õiguse otsustada, mida mees teeb, kellega sõbrustab, kus käib. Aga nad tahavad ise enda elu peremeesteks jääda.

Vähemalt mulle on selline mulje jäänud. ise ma olen naine, kelle elukaaslane ka abielluda ei soovi. kuna ka mina ise soovin teha mida ise tahan, käia, kus ise soovin ja mehe arvamust selles osas kunagi ei küsi, siis mulle selline kooselu vorm sobib. Aga see muidugi tähendab ka mehele vastu, et temal pole minu elu üle kuigi palju kontrolli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

olime mehega mõlemad abielu vastased kuni mõlemal umbes samal ajal käis peas muutus ja siis tundsime et võiks abielluda. aga sinna kulus 6 aastat kooselu.
peale suruda abielu ja lapsi küll pole mõtet kellelegi. kui ta ei soovi siis ei soovi. järelikult soovite erinevaid asju elus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ta siis ise ei vastanud sinu küsimusele, et sa üldistama pead kohe hakkama?
Järsku ta ei taha lapsi ka, sest kardab vastutust või elumuutust või ei taha maakera lisasuudega kurnata või midagi… Kus me peaks teadama?

Aga hea, et räägite. Kolm aastat on ehk paras aeg, et lõpuks aru saada, millised on teise tulevikuprioriteedid ja kas saab midagi ühiselt rajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sina tahad ikka abielu ja lapsi, siis peadki mehele esitama konkreetse küsimuse et kuidas tema teie elu tulevikus ette näeb. Sest kui tema seda nii ei näe, siis pole sul mõtet aega raisata ja leia selline mees kes tahab abielu ja lapsi (usu, selliseid on päris palju).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt – see mees pole sinust nii huvitatud.
Tutvusringkonnas on kaks sellist abielupaari, kus pärast aastast käimist tegid mehed naistele igasuguse pealekäimiseta abieluettepaneku.
Abiellusid mõlemal juhul küll veidi hiljem, sest naised jäid rasedaks ning tahtsid kleitides ilusad välja näha ning üks tahtis suvel ja teine sügisel abielluda. Niipea, kui lapsed olid sünnitatud, tulid pulmad ka ära. Esimesel juhul on paar abielus olnud 23 aastat, teisel juhul 16 aastat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt leiavad nad, et abielu on kasulik vaid naispoolele. Naiste poolt peale sunnitud leping. Mehed tahavad koos elada omal soovil, kuni kooselu neile midagi pakub ja kui enam ei paku, tahavad lihtsalt minema jalutada. Abielu justkui annab nende mõtetes naisele õiguse otsustada, mida mees teeb, kellega sõbrustab, kus käib. Aga nad tahavad ise enda elu peremeesteks jääda.

Vähemalt mulle on selline mulje jäänud. ise ma olen naine, kelle elukaaslane ka abielluda ei soovi. kuna ka mina ise soovin teha mida ise tahan, käia, kus ise soovin ja mehe arvamust selles osas kunagi ei küsi, siis mulle selline kooselu vorm sobib. Aga see muidugi tähendab ka mehele vastu, et temal pole minu elu üle kuigi palju kontrolli.

Kuidas lihtsalt kooselust kergem minema jalutada on?
Kuniks lapsi pole, võib muidugi vabamaid suhteid harrastada, aga lapsed vajavad stabiilsust, tööjaotus vanematel muutub oluliseks ja ka ühine eelarve.
Muuseas, abielus on pooltel täpselt võrdsed õigused ja kohustused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sina tahad ikka abielu ja lapsi, siis peadki mehele esitama konkreetse küsimuse et kuidas tema teie elu tulevikus ette näeb. Sest kui tema seda nii ei näe, siis pole sul mõtet aega raisata ja leia selline mees kes tahab abielu ja lapsi (usu, selliseid on päris palju).

Üks päris lihtne viis on ka teada anda, et sinu lapsed sünnivad vaid abiellu ja/või sina saad vaid omanimelisi lapsi. Kui mees sinuga tõesti peret soovib, siis ka abiellute.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et mees pole sinust pikast perspektiivis huvitatud, lihtsalt oled talle “vahepala”, kellega koos olla, kuni tuleb see, kellega ta abielluda tahab. Mitmed meessoost sõbrad-tuttavad ja ka mu enda abikaasa on seda nii seletanud – tore on kellegagi koos elada ja armastus võib ka olla, aga iga naisega ei taha lihtsalt abielluda – oodatakse seda õiget.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt – see mees pole sinust nii huvitatud.
Tutvusringkonnas on kaks sellist abielupaari, kus pärast aastast käimist tegid mehed naistele igasuguse pealekäimiseta abieluettepaneku.
Abiellusid mõlemal juhul küll veidi hiljem, sest naised jäid rasedaks ning tahtsid kleitides ilusad välja näha ning üks tahtis suvel ja teine sügisel abielluda. Niipea, kui lapsed olid sünnitatud, tulid pulmad ka ära. Esimesel juhul on paar abielus olnud 23 aastat, teisel juhul 16 aastat.

No neid näiteid võib igasuguseid tuua. Minu üks sugulane oli 20 aastat abielus, siis lahutasid, naine leidis uue. Teine sugulane, mees, on kaks korda juba abiellunud. Ise algatab abiellumise, aga abielu kestab kaks aastat. Mina mehega olen 12 aastat koos elanud ilma abiellumiseta, veel ei plaani lahku minna. Naabrinaine elas kooselus, mees leidis uue 5 aastat hiljem. Teine naabrinaine oli abielus, mehe algatusel, vahepeal elas mees kooelus hoopis uue naisega ja lõpuks kolis endise naise juurde tagasi (kellest lahutatud) ja nüüd elavad kooselus.

Mina ei näe siin mingit seaduspära. Elu on üks õnnemäng.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tasu üldistada, et kõik mehed kardavad abielu. Minu tutvusringkonnas on praktiliselt kõik paarid abielus. Üks mees küll abiellus alles oma 4-nda elukaaslasega, abieluettepaneku tegi üsna ruttu pärast kooselu algust, järelikult tundis, et just see naine on tema jaoks õige. Eelmistega elas lihtsalt 3-4 aastat koos. Mina abiellusin oma mehega 2 aastat pärast kohtumist. Minul on küll jäänud mulje, et mehed tahavad küll abielluda, kui on leidnud selle päris õige naise enda jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga paljud inimesed e i taha abielluda, väga paljud ka ei taha lapsi. Selles pole midagi imelikku.
Abielu on emotsionaalne otsus, ei anna see materiaalset ega mingit muud garantiid.

Nagu siingi näidetes toodud – on inimesi, kes lihtsalt armastavad abielluda, korduvalt. Ehk on keskmisest edevamad?
Väga häirib ka mõtteviis, et oo-suur-tähtis-mees otsustab, millise naisega ta suvatseb abielluda ja naised on rivis Pick me, Pick me?
Majanduslikult kindlustatud naistel tavaliselt suurt abiellumisvalu pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa pead iseendas selgusele jõudma, mis sulle sobib. Kui kõigepealt abielu ja siis lapsed, siis nii ongi. Ei mingeid lapsi ja lapse saamise võimalusi enne kui ollakse abielus. Kui abielus ei olda, on see märk, et mees laps ei taha. Kui see sul üheselt mehele selgelt tehtud ,et see on sinu vaade asjadele, siis edasi otsustab juba mees, mida tema tahab. Aga üldistada oma mehe käitumisega teisi pole õige. Pigem sinu mees on abielu vastu, sest ta ei taha abielluda. Mitte kõik mehe ei karda,vaid konkreetne see mees, kellega elad. Või elad mitme mehega korraga, et ükski ei taha abielluda, et selliselt mõtled, et mehed ei tahad. Kui elad ühe mehega, räägi ainsuses. Kui räägid mehed, saame meie ju otseselt aru, et sul on väga paljude meestega suhe ja ükski neis ei taha seda ja toda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas lihtsalt kooselust kergem minema jalutada on?
Kuniks lapsi pole, võib muidugi vabamaid suhteid harrastada, aga lapsed vajavad stabiilsust, tööjaotus vanematel muutub oluliseks ja ka ühine eelarve.
Muuseas, abielus on pooltel täpselt võrdsed õigused ja kohustused.

Nojaa, aga kas võrdsete võimaluste ja kohustuste juures on ka soovid võrdsed? Tõenäoliselt mitte. Naised sageli soovivadki kõike koos, kõike võrdselt. mehed sageli ei pea seda vajalikuks ega soovi sugugi võrdsust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abielluda soovib ikka mees, kellega on suur armastus ja ta soovib sinuga end siduda elu lõpuni. Kui ei soovi abielluda, siis pole selles suhtes 100% kindel. Nii lihtne ongi.

Please wait...
Postitas:
Mehike27

Tõenäoliselt leiavad nad, et abielu on kasulik vaid naispoolele. Naiste poolt peale sunnitud leping. Mehed tahavad koos elada omal soovil, kuni kooselu neile midagi pakub ja kui enam ei paku, tahavad lihtsalt minema jalutada.

Mulle meeldivad mõned targad käod siin. Abielu ei anna mitte midagi juurde. Samamoodi võivad kaks inimest lihtsalt koos elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abielluda soovib ikka mees, kellega on suur armastus ja ta soovib sinuga end siduda elu lõpuni. Kui ei soovi abielluda, siis pole selles suhtes 100% kindel. Nii lihtne ongi.

Võib seda ka teisiti vaadata. Vähe on neid inimesi, kes on teises 100% kindel. Nii kindel saab olla:

a) väga emotsionaalne inimene, kellel emotsioonid ratsionaalset mõistust varjutavad. Naised seejuures on enamasti emotsionaalsemad.

b) väga naiivne inimene.

Enamik inimesi ei ole kunagi 100% kindlad, et igas olukorras kindlasti see armastuse tunne jääb. Ratsionaalne inimene ei armugi kunagi pimesi ja näeb kohe suhte algul, et kaasas on ka neid omadusi, mis ärritavad. Jällegi, selliseid inimesi, keda oma kaaslases miski ei ärrita on ülivähe. Seega ratsionaalse inimese puhul oleks abielutõotus (igavesti koos nii heas kui halvas) tegelikult teadlik vale. Kui võimalik, siis seda välditakse. Samas on ratsionaalse inimese puhul väiksem tõenäosus, et armuuimast väljudes avastad, et inimene polegi see, kellega enda arvates abiellusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt leiavad nad, et abielu on kasulik vaid naispoolele. Naiste poolt peale sunnitud leping. Mehed tahavad koos elada omal soovil, kuni kooselu neile midagi pakub ja kui enam ei paku, tahavad lihtsalt minema jalutada.

Mulle meeldivad mõned targad käod siin. Abielu ei anna mitte midagi juurde. Samamoodi võivad kaks inimest lihtsalt koos elada.

Mehe nimi lapsel ei anna ka midagi juurde, vabalt võib ilma selleta isa olla. Miks mehed siis seda auväärseks ja oluliseks traditsiooniks peavad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib seda ka teisiti vaadata. Vähe on neid inimesi, kes on teises 100% kindel. Nii kindel saab olla:

a) väga emotsionaalne inimene, kellel emotsioonid ratsionaalset mõistust varjutavad. Naised seejuures on enamasti emotsionaalsemad.

b) väga naiivne inimene.

Enamik inimesi ei ole kunagi 100% kindlad, et igas olukorras kindlasti see armastuse tunne jääb. Ratsionaalne inimene ei armugi kunagi pimesi ja näeb kohe suhte algul, et kaasas on ka neid omadusi, mis ärritavad. Jällegi, selliseid inimesi, keda oma kaaslases miski ei ärrita on ülivähe. Seega ratsionaalse inimese puhul oleks abielutõotus (igavesti koos nii heas kui halvas) tegelikult teadlik vale. Kui võimalik, siis seda välditakse. Samas on ratsionaalse inimese puhul väiksem tõenäosus, et armuuimast väljudes avastad, et inimene polegi see, kellega enda arvates abiellusid.

Nõus, aga kuidas nad on nõus siis selle inimesega lapsi saama? Laste saamine on palju olulisem ja siduvam otsus. Abielu on justkui test enne kordades olulisemat ettevõtmist. Kui partner on küllalt hea, et temaga abielluda, võib kaaluda ka palju tähtsamat – ühiste laste saamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abielu on kristlik igand. See on välja mõeldud selleks, et inimesi allutada usule, ajalooliselt selleks, et preestrid jm ennast jumala asemikeks mõelnud inimesed saaksid rikastuda.
Ega need enda jumala asemikeks kuulutanud usutegelased lollid polnud, nad teadsid, et sugutung on hea vundament, millele rajada inimese allutamine usule. Abielluda said vaid ristitud, keppi tohtisid teha ainult abieluinimesed, vastasel juhul patt ja põrgus põlemine. Märkate seost? Et saada keppi, tuli alustada ristimisest.

Ja täna, 21.sajandil endiselt sellele jaburale väljamõeldisele alluda? Tänan, ei. Mul on mõistus peas juhtumisi.
Palju rohkem seovad inimesi lapsed või pangalaen.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mehike27

Miks mehed siis seda auväärseks ja oluliseks traditsiooniks peavad?

Need mehed on ajupestud ja natuke lollikesed

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Abielu on kristlik igand.

Ja täna, 21.sajandil endiselt sellele jaburale väljamõeldisele alluda? Tänan, ei. Mul on mõistus peas juhtumisi.

Palju rohkem seovad inimesi lapsed või pangalaen.

Abielu registreerima minnes ma küll usulistele või kristlikele aspektidele ei mõelnud. Kirikliku laulatuse puhul oleks vast teisiti.

Minu arust on sama jabur, kui tänapäeva inimene toob ainsa vastuargumendina välja, et abielu on kristlik igand. Või et abielluda soovijad on ajupestud. Siis võin ka mina täpselt samamoodi öelda, et üleolev ja argpükslik on taoliste põhjustega lagedale tulla.

Ja ei hoia need lapsed tänapäeval enam kedagi kinni. Kahjuks. Pangalaenu osas puudub kogemus.

Please wait...
Postitas:
Mehike27

Või et abielluda soovijad on ajupestud. Siis võin ka mina täpselt samamoodi öelda, et üleolev ja argpükslik on taoliste põhjustega lagedale tulla.

Abielu on väljamõeldis ja ajupesu. See on mingi roosa unelm, mida juba lastele noorest peale sisendatakse. Kasvad suureks võtad naise/mehe abiellud ja saad lapsed. Naised saavad abielust mingit turvatunnet ja ka see on väljamõeldis tegelikult. Mehed abielluvad ka sellepärast, et arvavad, et nüüd sain küll ilusa ja toreda naise kätte, et kui ma nüüd ta naiseks võtan siis ta on minu naine. See on ka endale valetamine ja puhas väljamõeldis. Kui ma oleks abielus ja mu naine muutuks kas bitchiks või laseks end käest ära siis annaksin lahutuse kohe sisse ilma mõtlemata. Säh sulle turvatunnet.

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Selles mõttes olen nõus, et tihti müüakse abielu naistele kui mingit õnnelikult-elu-lõpuni-roosamannat. No kui vaadata kõiki neid pulma-eri ajakirju ja reklaame või vastavaid saateid. Abielu on tegelikult (koos)töö ja kompromissid, egode põrkumine ja tüütud olmeteemad. Nii nagu igasugune (pikaajaline) kooselu.

Aga su muud argumendid mind väga ei veena. Ega keegi võtagi tänapäeval abielu kui kivisse raiutud lepingut, lahutuse võib sisse anda nii mees kui naine, keegi ei keela. Ei pea sina paksukesega/bitchiga või mõni naine kaabakaga/mökuga elu lõpuni hambad ristis abielus olema. Abielu iseenesest naist bitchiks ei muuda, bitch oleks ta nii või teisiti.

Seega on teemaalgataja küsimus ju mõistetav – miks kardavad mehed tänapäeval abielu? See ei näi ju rohkemaks kohustavat kui igasugune kooselu?

Please wait...
Postitas:
Mehike27

miks kardavad mehed tänapäeval abielu? See ei näi ju rohkemaks kohustavat kui igasugune kooselu?

Pigem oleks õigem küsida, miks naised nii kangesti meestelt abielu nõuavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ju siis pole teie jaoks veel õige aeg, või õigemini teist ühe jaoks pole õige aeg. Pole valmis abieluks ja lasteks. Ma ei tea, kui vanad te olete, aga kui mees isegi ei mõtle selles suunas, siis targem kogu teema rahule jätta ja vaadata, kuhu teie ühine elu tüürib.

Ma ise ka abielust suurt midagi ei pidanud, arvasin, et milleks see, võib ka niisama koos elada ja on samamoodi ühine elu. Aga kui olime 8 aastat koos olnud ja ka kaks last saanud, siis korraga hakkas tunduma, et kui me juba nii kaua koos oleme olnud, lapsed ka, elu sujub, et nüüd peaks seda ka abieluga kinnitama. Hakkas tunduma, et see samm tuleks ikka ka ette võtta. Mehele peale ei käinud, ta tegi ise veidi aja pärast abieluettepaneku, ütles, et ta oli seda juba mitu aastat mõelnud, et peaks abielluma. Ja nüüd me siis oleme neljas aasta abielus, ega midagi tegelikult meie igapäevaelus sellest tõesti ei muutunud, aga sisimas kuidagi annab ikka veidi teise tunde. Me polnud abielludes muidugi enam ammugi “noorpaar”, 38-aastased 😀 Aga seda enam oli see küps otsus.

Kui ma mõtlen praegu enda tutvusringkonna noorena abiellunute peale (ma mõtlen üsna kohe pärast ülikooli), siis suurem osa neist on praeguseks lahutatud. Nii et see muster, et oleme paar aastat koos, nüüd peaks abielluma ka, ei pruugi ka alati kuigi edukas olla. Samas on meil tutvusringkonnas paare, kes on 15+ aastat koos elanud ega kavatsegi abielluda ja tundub ka, et sujub elu väga hästi, lahkuminek ka ei paista neid ähvardavalt. Eks tuleb enda sisetundest lähtuda, kui oluline abiellumine sinu jaoks on ja kuidas end tulevikus näete.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas mehed tõesti nii mõtlevad, et abielu = kontroll mehe elu üle? Kuidas saab nii rumal olla? Täpselt sama soovivad ju tegelikult ka naised – et kooselu pakuks neile midagi. Mitte keegi ei taha oma elu raisata, ma usun. Ometi enamik naisi abielu ei põlasta, paljud mehed küll. Kuidas on selline lahknemine tekkinud? Väga keeruline küsimus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult see on ju imelik..oma töösuhted me küll ju reguleerime töölepinguga ära, keegi ei ela paljasõnaliste lubadustele lootma jäädes..aga samas oma eraelulisi suhteid me ei reguleeri ja elame ehku peal..lihtsalt pimesi lootes, et ehk läheb kõik hästi, ehk teine inimene peab sõna jne. Samas töösuhetes oleks kaotada hulga vähem…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Abielu peab olema mõlema soov ja tahe, kui üks pool ei soovi – siis tuleb leida kaaslane, kes tahab. Aga elatakse koos, saadakse lapsed ning siis hakatakse mossitama ja abielu nõudma – on lapsik.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 139 )

Esileht Pereelu ja suhted abiellumine