Esileht Pereelu ja suhted Abiellumine ja nime muudatus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Abiellumine ja nime muudatus

Postitas:

Tere. Otsustasin võtta oma mehe perekonnanime. Ja nüüd mõtlen. Mis sellega kaasneb, täpsemalt….ok, pean vahetama pankakaarte, juhilube, passi, id kaarti….aga kui minu nimel on korter – kuidas ja kus ma pean need muudatused tegema. kas pean haigekassasse teatama….ühesõnaga olen nüüd segaduses kui veel mitte üpaanikas:(…..kes on muutnud oma nime….ja äkki ma veel midagi unustasin….tänan ette – kui keegi vastab mulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta rahulikult:)

Väljavahetamist vajavad ainult pass, ID-kaart ja juhiluba, mida kasutad isikut tõendava dokumendina, näiteks reisimisel.

Üldiselt tuvastab elektroonika meid isikukoodi järgi. Abiellumisega see ju ei muutu. Pangaautomaat nime ei küsi ja võid rahulikult oodata kuni kaart aegub või kuni külastad sulle sobival ajal pangakontorit. Siis saad soovi korral uue kaardi taotleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimemuutusest tuleb siiski teatada ka erinevatele asutustele, kes sinu suhtlevad. Näiteks panka, liisingu firmasse jne. Selge see, et mitte igasse väikesesse firmasse, aga suuremad asutused kindlasti. Näiteks pangaga sõlmitud lepingus on üldjuhul punkt sees, et kontaktandmete muudatusest pead teatama kindla aja jooksul. Nime muutus käib ka siia alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetasin just kuu aega tagasi nime.

Haigekassa saab automaatselt päevapealt andmed siis, kui lähed uusi dokumente taotlema (id, pass, andmed kanduvad üle läbi andmebaasi), nii et sinna eraldi teatam ei pea. Pank tahab kindlasti saada uut nime ja kas uue dok koopiat või ebielutunnistus, kui käid tööl, siis tööandjale peab ka teatama, et palk tuleks ikka kohale (juhul kui pangas uus nimi ja tööandja kannab vana nimega, siis kohale ei tule). Mõtle läbi ka, kellele arveid maksad otsekorraldustega- mõni firma tahab, et ise teataksid neile, et sa pole enam see ja see, mõni tahab isegi uut otsekorralduslepingut. Omal nt Viasat ei tahtnud üldse midagi, Tele2-st käisin igaks juhuks läbi ja ütlesin, muutsid ära mu nime, tehti uue id koopia. Igasugu muud püsikorraldused, mis endal tehtud, ei muutu ja seal pole vaja ka miskit ise näppida eraldi, kõik, mis netipangas tehtud (no nt kandub su arvelt iga kuu kellegile mingi summa), säilib, neil muutub seal vaid su perek. nimi.

Korteri kohta kahjuks ei tea öelda, minu nimel kinnisvara ei ole. Auto dokumendid (reg tunnistus) jäid vana nimega, aga vahepeal ostsime veel ühe auto, sinna läksin juba uue nimega kasutajaks. Seal küll isikukoodi juures ei ole, aga kui nt keegi kontrollib (politsei), siis kontrollides annab automaatselt nii endise kui praeguse perekonnanime läbi ARK andmebaasi, seega pole mingit probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panka viid ainult abielutõendi koopia ja lepinguid ümber tegema ei pea. Mina vähemalt ei pidanud ( 2011 jaanuaris ) 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Pereelu ja suhted Abiellumine ja nime muudatus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.