Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielu aitab vaid pangalaenu saada!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 132 )

Teema: Abielu aitab vaid pangalaenu saada!

Postitas:
Kägu

RE: Abielu aitab vaid pangalaenu saada!

Mina olen abielunaine. Olen majanduslikult kindlustatud ja saaksin vajaduse korral vabalt ka ilma meheta hakkama. Seega lükkan selle väite ümber, et ainult ebakindlad inimesed tahavad abielluda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja mida see ametlik abielu sulle siis peale paberi veel andnud on, mida abiellumata poleks saanud?
Minu arvamus ei muutu – ma olen ka edaspidi veendunud, et abieluga kindlustavad ebakindlad inimesed inimloomusesse pikemalt süüvimata kas end teatud mõttes majanduslikult või siis psühholoogiliselt.
Kui naiivne peab olema inimene, kes arvab, et abielutunbnistus annab garantii, et sadakse koos vanaks.[/tsitaat]
Garantiid loomulikult ei anna. Nagu ei anna garantiid enamus asjadest siin elus. Küll aga annab soov oma kooselu abieluks vormistada minu meelest alust arvata, et inimestel on keskmisest suurem soov teha kõik selleks, et see kooselu tõesti kestaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 41 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ära lase end häirida, siin perekoolis on üks ja sama kägu, kes istub ja ootab, et saaks aga igas veidigi abielu puudutavas teemas sõna võtta ja teatada, kuidas abielu on vaja vaid mõttetutele inimestele. Ei tea, mis teda nii väga küll vaevab, aga mingi koha pealt ilmselt oluliselt torgib küll. [/tsitaat]

Irw. Torgib ju hoopis teid, kes te lausa sugereerite endale mõtet, et seda abielu mõttetuks pidavat kommentaatorit ikka peab midagi vaevama – ei ole ju võimalik, et üks inimene, kes oma eluga rahul on, peab abielu mõttetuks. Minu vaateid kinnitab statistika, mille puhul iga vähegi koolis käinud inimese loogika ütleb, et kui pooled abielud lahutatakse, veel teatud hulgas abieludes valitseb perevägivald ja mittemõistmine, pole abielu küll see institutsioon, mida hirmsasti ihaldada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 36 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olen abielunaine. Olen majanduslikult kindlustatud ja saaksin vajaduse korral vabalt ka ilma meheta hakkama. Seega lükkan selle väite ümber, et ainult ebakindlad inimesed tahavad abielluda.[/tsitaat]

Mind huvitab põhjendus, miks. Mitte keegi pole mitte kunagi suutnud oma abieluvajadust mulle veenvalt põhjendada. Veenvad on olnud ainult need, kes on öeldnud, et vajadust polnudki, tegid seda traditsiooni ja lõbu pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind huvitab põhjendus, miks. Mitte keegi pole mitte kunagi suutnud oma abieluvajadust mulle veenvalt põhjendada. Veenvad on olnud ainult need, kes on öeldnud, et vajadust polnudki, tegid seda traditsiooni ja lõbu pärast.[/tsitaat]

Suuremat osa asjadest tehaks siin ilmas mitte vajaduse vaid tahtmise pärast. Kas sa ostad uued riided ja uue auto alles siis kui vanadest enam midagi järel ei ole või pigem siis, kui asi või uus automudel sulle meeldima hakkab? Kas sa lõikad juukseid ja habet siis, kui sulle politsei trahvi teeb või siis, kui peeglist vaadates tundub, et justkui oleks vaja? Sama on abieluga. Sind ei sunni mitte miski seda tegema, aga sa tunned, et just selle inimesega sa tahad abielluda. Ja kui sul ei ole kahtlustki, et see asi ka kestma jääb, siis sa seda lihtsalt teedki. Ma ei olnud valmis abielluma niikaua, kuni seda äratundmist tekkinud ei olnud. Pole võimatu, et sinagi seda kunagi teed, lihtsalt siiani pole sa leidnud seda õiget inimest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Irw. Torgib ju hoopis teid, kes te lausa sugereerite endale mõtet, et seda abielu mõttetuks pidavat kommentaatorit ikka peab midagi vaevama – ei ole ju võimalik, et üks inimene, kes oma eluga rahul on, peab abielu mõttetuks. Minu vaateid kinnitab statistika, mille puhul iga vähegi koolis käinud inimese loogika ütleb, et kui pooled abielud lahutatakse, veel teatud hulgas abieludes valitseb perevägivald ja mittemõistmine, pole abielu küll see institutsioon, mida hirmsasti ihaldada.[/tsitaat]
Vau, ja sa tõega arvad, et kooseludes, mis ei ole abieluks vormistatud, ei esine vägivalda? See, et sa ei leia statistikat purunenud kooselude kohta tuleneb puhtalt sellest, et kooselusid ega nende purunemist kusagil ametlikult ei registreerita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vau, ja sa tõega arvad, et kooseludes, mis ei ole abieluks vormistatud, ei esine vägivalda? See, et sa ei leia statistikat purunenud kooselude kohta tuleneb puhtalt sellest, et kooselusid ega nende purunemist kusagil ametlikult ei registreerita.[/tsitaat]

Kasuta vahelduseks loogikat ka! Isegi kui vabaaebielus esineks samapalju vägivalda ja need puruneksid sama sagedasti kui ametlikud abielud, siis mis on sel juhul ikkagi ametliku abielu eeliseks, kui nende sisu on täpselt üks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suuremat osa asjadest tehaks siin ilmas mitte vajaduse vaid tahtmise pärast. Kas sa ostad uued riided ja uue auto alles siis kui vanadest enam midagi järel ei ole või pigem siis, kui asi või uus automudel sulle meeldima hakkab? Kas sa lõikad juukseid ja habet siis, kui sulle politsei trahvi teeb või siis, kui peeglist vaadates tundub, et justkui oleks vaja? Sama on abieluga. Sind ei sunni mitte miski seda tegema, aga sa tunned, et just selle inimesega sa tahad abielluda. Ja kui sul ei ole kahtlustki, et see asi ka kestma jääb, siis sa seda lihtsalt teedki. Ma ei olnud valmis abielluma niikaua, kuni seda äratundmist tekkinud ei olnud. Pole võimatu, et sinagi seda kunagi teed, lihtsalt siiani pole sa leidnud seda õiget inimest.[/tsitaat]

Mina teen kõiki ülalnimetatud asju sel juhul, kui ma mingil põhjusel vanadest kas olen tüdinenud või tunnen end nende tõttu ebamugavalt. Heast peast lihtsalt, et tahan ja teen, ei tee ma tõesti midagi. Ma olen oma õige leidnud juba 13 aastat tagasi – me elame kenasti koos, meie armastus on kuum siiani, meil on ühised lapsed, ühine kena kodu, jagame absoluutselt kõike – isegi seda mõtet, et ametlik abielu on tänapäeval mõttetu institutsioon. Samuti oleme me tuleviku osas kokku leppnud praktiliselt kõiges ehk siis kindlustanud ka teineteise ja laste elu nii riskivabalt kui võimalik ka emma-kumma ootamatu surma korral. Ütle üks loogiline põhjendus, miks ma peaksin minema perbüroosse ja selle õnneliku kooselu ametlikult vormistama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka veendunud, et ÕIGE inimesega soovitakse abielluda. Vähemalt nii on sageli meeste puhul. Osadele naistele kinnitatakse, et paber pole vajalik, ja siis äkki tekib keegi, kellele samuti pole paber vajalik, aga siiski palutakse selle naise kätt. Muidugi ka vastupidi. Minu endaga oli ka nii. Oli peikasid, kellega oli tore, ei olnud mõtteski, et abielluks. Ja siis tuli keegi, kellest teadsin, et soovin ametlikku abielu.
Aga mis mulle muret teeb, on just see, et nõrgem pool jääb sageli kaitseta selles \”ainult-paber-ju\” kampaanias. Olen näinud hulganisti naisi, kes armastavad ja usuvad ja kinnitavad, et paberit pole vaja. Ja siis, aastaid hiljem, vahel rohkem, vahel vaid paar aastat hiljem, kui paaril mitu last ja naine ennastohverdavalt neid kodus kasvatanud, loobunud oma karjäärist ja rahateenimisest, tüdib mees äkki sellest naisest. Ja siis on naisel pill lahti, sest enamusel meestest on, paraku küll, isegi omast lihast ja verest savi. Uus lehtsaba, kellele kulub kogu raha ja vana naine koos lastega pennita kuuse all. Siis nutetakse siin perekoolis, loodetakse tuge ja käiakse kohut alimetide pärast. Naised on suure südamega lollid, mehed aga mõtlevad ainult munadega.
Ja päris häda läheb lahti siis, kui mees peaks ootamatult surema, siis peab vabaabielunaine sageli oma raha ja vaevaga sisustatud kodustki välja kolima. Pärima hakkavad mehe sugulased.
Ilma lasteta jõukad inimesed ei vaja tõesti abielu, see ongi ainult paber. Aga kui üks pool loobub kõigest, pühendab end perele ja lastele, siis tema kaitseks on seda paberit hädasti vaja. Pime ja rumal on see, kes seda ei näe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kasuta vahelduseks loogikat ka! Isegi kui vabaaebielus esineks samapalju vägivalda ja need puruneksid sama sagedasti kui ametlikud abielud, siis mis on sel juhul ikkagi ametliku abielu eeliseks, kui nende sisu on täpselt üks.[/tsitaat]
Usu mind, esineb, ja vast rohkemgi, kui abieludes. Lihtsalt sellest suhtest on võimalik siis niimoodi lahkuda, et keegi teada ei saa. Minu jaoks ongi abielu eeliseks teadmine, et mina tahan temaga ja tema end minuga siduda ja sellest sidumisest ka avalikult teada anda (sõrmus, ühine perenimi). Abielus on olnud minu vanemad, vanavanemad ja vanavanavanemad. Traditsioonidel on ka omamoodi väärtus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen kõiki ülalnimetatud asju sel juhul, kui ma mingil põhjusel vanadest kas olen tüdinenud või tunnen end nende tõttu ebamugavalt. Heast peast lihtsalt, et tahan ja teen, ei tee ma tõesti midagi. Ma olen oma õige leidnud juba 13 aastat tagasi – me elame kenasti koos, meie armastus on kuum siiani, meil on ühised lapsed, ühine kena kodu, jagame absoluutselt kõike – isegi seda mõtet, et ametlik abielu on tänapäeval mõttetu institutsioon. Samuti oleme me tuleviku osas kokku leppnud praktiliselt kõiges ehk siis kindlustanud ka teineteise ja laste elu nii riskivabalt kui võimalik ka emma-kumma ootamatu surma korral. Ütle üks loogiline põhjendus, miks ma peaksin minema perbüroosse ja selle õnneliku kooselu ametlikult vormistama.[/tsitaat]Ei, sa ei pea minema perbüroosse! See on sinu isiklik vaba valik, kuid ma ei mõista, milleks teiste inimeste valikuid (mis sinu omadest erinevad) on vaja kritiseerida ja halvustada?
Ei saa üldse aru, mida sa tõestada tahad?
Et kui sinu arvates on abielu nõme, siis teised ka ei tohi abielluda? Ja need, kes abielluvad on kõik vaesed ja äpud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olen ka veendunud, et ÕIGE inimesega soovitakse abielluda. Vähemalt nii on sageli meeste puhul. Osadele naistele kinnitatakse, et paber pole vajalik, ja siis äkki tekib keegi, kellele samuti pole paber vajalik, aga siiski palutakse selle naise kätt. Muidugi ka vastupidi. Minu endaga oli ka nii. Oli peikasid, kellega oli tore, ei olnud mõtteski, et abielluks. Ja siis tuli keegi, kellest teadsin, et soovin ametlikku abielu.
Aga mis mulle muret teeb, on just see, et nõrgem pool jääb sageli kaitseta selles \”ainult-paber-ju\” kampaanias. Olen näinud hulganisti naisi, kes armastavad ja usuvad ja kinnitavad, et paberit pole vaja. Ja siis, aastaid hiljem, vahel rohkem, vahel vaid paar aastat hiljem, kui paaril mitu last ja naine ennastohverdavalt neid kodus kasvatanud, loobunud oma karjäärist ja rahateenimisest, tüdib mees äkki sellest naisest. Ja siis on naisel pill lahti, sest enamusel meestest on, paraku küll, isegi omast lihast ja verest savi. Uus lehtsaba, kellele kulub kogu raha ja vana naine koos lastega pennita kuuse all. Siis nutetakse siin perekoolis, loodetakse tuge ja käiakse kohut alimetide pärast. Naised on suure südamega lollid, mehed aga mõtlevad ainult munadega.
Ja päris häda läheb lahti siis, kui mees peaks ootamatult surema, siis peab vabaabielunaine sageli oma raha ja vaevaga sisustatud kodustki välja kolima. Pärima hakkavad mehe sugulased.
Ilma lasteta jõukad inimesed ei vaja tõesti abielu, see ongi ainult paber. Aga kui üks pool loobub kõigest, pühendab end perele ja lastele, siis tema kaitseks on seda paberit hädasti vaja. Pime ja rumal on see, kes seda ei näe.[/tsitaat]

Täiesti nõus – seda ma püüdsingi väita, et ametlik abielu on vajalik nõrgukestele ja kaitsetutele inimestele, eriti sellistele naistele, mis aga ei tähenda, et see kõigile vajalik oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, sa ei pea minema perbüroosse! See on sinu isiklik vaba valik, kuid ma ei mõista, milleks teiste inimeste valikuid (mis sinu omadest erinevad) on vaja kritiseerida ja halvustada?
Ei saa üldse aru, mida sa tõestada tahad?
Et kui sinu arvates on abielu nõme, siis teised ka ei tohi abielluda? Ja need, kes abielluvad on kõik vaesed ja äpud?[/tsitaat]

Hea näide jälle sellest, mida sa tahad näha, mitte sellest, mis siin tegelikult kirjas on. Halvustama hakati esmalt mind kui teistimõtlejat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen kõiki ülalnimetatud asju sel juhul, kui ma mingil põhjusel vanadest kas olen tüdinenud või tunnen end nende tõttu ebamugavalt. Heast peast lihtsalt, et tahan ja teen, ei tee ma tõesti midagi. Ma olen oma õige leidnud juba 13 aastat tagasi – me elame kenasti koos, meie armastus on kuum siiani, meil on ühised lapsed, ühine kena kodu, jagame absoluutselt kõike – isegi seda mõtet, et ametlik abielu on tänapäeval mõttetu institutsioon. Samuti oleme me tuleviku osas kokku leppnud praktiliselt kõiges ehk siis kindlustanud ka teineteise ja laste elu nii riskivabalt kui võimalik ka emma-kumma ootamatu surma korral. Ütle üks loogiline põhjendus, miks ma peaksin minema perbüroosse ja selle õnneliku kooselu ametlikult vormistama.[/tsitaat]

Noh, siis oledki ju õnnelik inimene- leidsid selle, kellega koos tahad olla ja jagate sama arvamust, et abielul kui sellisel ei ole mingit mõtet. Ja seda juba 13 aastat. Mina jällegi olen abielus 15 aastat (+ 1,5 aastat eelnevat kooselu) ja olen ka igati õnnelik.

Ja abielu ja kooselu EI OLE samad asjad vähemalt seaduse mõttes mitte. Kui just ei ole te teinud vastastikku testamente. Kui olete, siis näedsa- meie oleme abielus ja testamente ei vaja, teie aga olete kooselus ja vajate testamente, et enda sama kindlalt tunda.

Mainisid, et teil on ka lapsed. Kelle nime lapsed kannavad- kas ema või isa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, siis oledki ju õnnelik inimene- leidsid selle, kellega koos tahad olla ja jagate sama arvamust, et abielul kui sellisel ei ole mingit mõtet. Ja seda juba 13 aastat. Mina jällegi olen abielus 15 aastat (+ 1,5 aastat eelnevat kooselu) ja olen ka igati õnnelik.

Ja abielu ja kooselu EI OLE samad asjad vähemalt seaduse mõttes mitte. Kui just ei ole te teinud vastastikku testamente. Kui olete, siis näedsa- meie oleme abielus ja testamente ei vaja, teie aga olete kooselus ja vajate testamente, et enda sama kindlalt tunda.

Mainisid, et teil on ka lapsed. Kelle nime lapsed kannavad- kas ema või isa? [/tsitaat]

Lapsed on isa perekonnanimega, minu perenimel on üsna nõme kuju, mulle ei meeldi see endalegi. Samas olen ma tunnustuse leidnud just oma nimega ja ei pea vajalikuks seda enam muuta.
Vaata, selle testamendiga on nii, et sa lihtsalt arvad, et abielu on testament, tegelikkuses on ainuke pädev tõend siiski päris testament, seda ka paraku abielus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea näide jälle sellest, mida sa tahad näha, mitte sellest, mis siin tegelikult kirjas on. Halvustama hakati esmalt mind kui teistimõtlejat.[/tsitaat]Oli ikka nii või???

\”Ametlik abielu on majanduslikult vähekindlustatud inimeste viletsapoolne päästerõngas, ei enamat.\”

Kui see pole halvustav hinnang, mis siis veel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oli ikka nii või???

\”Ametlik abielu on majanduslikult vähekindlustatud inimeste viletsapoolne päästerõngas, ei enamat.\”

Kui see pole halvustav hinnang, mis siis veel?[/tsitaat]

Loe nüüd mõttega! Kellele ma hinnangu andsin? See on minu arvamus abielust, mitte kellelegi hinnangu andmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed on isa perekonnanimega, minu perenimel on üsna nõme kuju, mulle ei meeldi see endalegi. Samas olen ma tunnustuse leidnud just oma nimega ja ei pea vajalikuks seda enam muuta.
Vaata, selle testamendiga on nii, et sa lihtsalt arvad, et abielu on testament, tegelikkuses on ainuke pädev tõend siiski päris testament, seda ka paraku abielus.[/tsitaat]
Stiilipuhas oleks asi siis, kui lapsed oleksid ikkagi sinu nimega. Sina nad sünnitasid ju. Lisaks pidite spetsiaalselt pabereid täitma, et laste perkonnanimeks isa nimi saaks. Ka mina olen oma neiupõlvenimega kuulsust kogunud. Ei olnud probleemi, tegin uue nimega sama asja edasi.
Väidad, et abielu ei garanteeri vara õiglast jagamist abikaasa surma puhul. Et seda teeb vaid testament. Selgita palun täpsemalt, ma ei saa sellest mõttekäigust aru, kuna räägime arusaadavalt sellest \”vana tüüpi abielust\”, kus ei ole varalahususe lepingut sõlmitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Stiilipuhas oleks asi siis, kui lapsed oleksid ikkagi sinu nimega. Sina nad sünnitasid ju. Ka mina olen oma neiupõlvenimega kuulsust kogunud. Ei olnud probleemi, tegin uue nimega sama asja edasi.
Väidad, et abielu ei garanteeri vara õiglast jagamist abikaasa surma puhul. Et seda teeb vaid testament. Selgita palun täpsemalt, ma ei saa sellest mõttekäigust aru.[/tsitaat]

Kui üks abikaasa on teinud teise teadmata veel testamendi kellelegi kolmandale, siis kohe kindlasti ei tähenda see vara õiglast jagamist. Õiglane tegelikult polegi hea sõna – täpsem oleks, et see ei garantreeri abikaasale vara sellises ulatuses, nagu loodetud.

Ja see, et mina sünnitasin, ei anna mulle laste nime üle otsustamisel kuidagi suuremat õigust. On elementaarne, et me otsustame selliseid asju mehega koos. Seekord sobis meile mõlemile selline valik. Ja miks lisapabereid? Me käisime lastele nime panemas koos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti nõus – seda ma püüdsingi väita, et ametlik abielu on vajalik nõrgukestele ja kaitsetutele inimestele, eriti sellistele naistele, mis aga ei tähenda, et see kõigile vajalik oleks.

No jälle nii halvustav ja pahatahtlik väide!
Naised, kes sünnitavad ja jäävad koju oma last hooldama 3 aastaks, pole mitte nõrgukesed, vaid armastavad oma last! ja selle 3 (või ka 3×3) aasta jooksul, mil nad oma väikelapsi hoiavad, on nad paratamatult ebavõrdses seisus võrreldes mehega, kes käib igakuiselt tööl edasi ja kelle pangaarvele laekub hoopis teistsugune summa paljude aastate vältel.
Mina arvan, et paar võib elada kuidas tahab, kuni pole lapsi. Aga lapsed on tõesti kooselus see nõrgem pool, kes vajavad seaduse kaitset.
Ja see, et sina oled praegu rahul mitte abielus olemisega, ei anna sulle õigust halvustada neid, kes tahavad traditsioonilist kooselu vormi. Pigem ütleks, et halvustada võiks neid, kes oma lapsed sünnitavad vastutustundeta laste tuleviku ees. Ja ei ole seegi välistatud, et ühel hetkel ilmub sinu partneri ellu siiski keegi, kelle pärast tema oma põhimõtteid muudab (nagu paljudega on juhtunud).
Minu meelest ei ole mõtet lastud varesega eputada enne, kui vares kindlalt peos.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Täiesti nõus – seda ma püüdsingi väita, et ametlik abielu on vajalik nõrgukestele ja kaitsetutele inimestele, eriti sellistele naistele, mis aga ei tähenda, et see kõigile vajalik oleks.

No jälle nii halvustav ja pahatahtlik väide!
Naised, kes sünnitavad ja jäävad koju oma last hooldama 3 aastaks, pole mitte nõrgukesed, vaid armastavad oma last! ja selle 3 (või ka 3×3) aasta jooksul, mil nad oma väikelapsi hoiavad, on nad paratamatult ebavõrdses seisus võrreldes mehega, kes käib igakuiselt tööl edasi ja kelle pangaarvele laekub hoopis teistsugune summa paljude aastate vältel.
Mina arvan, et paar võib elada kuidas tahab, kuni pole lapsi. Aga lapsed on tõesti kooselus see nõrgem pool, kes vajavad seaduse kaitset.
Ja see, et sina oled praegu rahul mitte abielus olemisega, ei anna sulle õigust halvustada neid, kes tahavad traditsioonilist kooselu vormi. Pigem ütleks, et halvustada võiks neid, kes oma lapsed sünnitavad vastutustundeta laste tuleviku ees. Ja ei ole seegi välistatud, et ühel hetkel ilmub sinu partneri ellu siiski keegi, kelle pärast tema oma põhimõtteid muudab (nagu paljudega on juhtunud).
Minu meelest ei ole mõtet lastud varesega eputada enne, kui vares kindlalt peos.[/tsitaat]

Aga sinu jutt ju ainult kinnitab, et abielu on vajalik nõrgukestele ja kaitsetutele naistele ehk neile, kes ise endaga hakkama ei saa. Sa ikka tead, et meil on hulgi üksikemasid, kes ei saa laste isadelt sentigi, ei lapsehoolduspuhkuse ajal ega hiljem. Ja suur hulk saab neist suurepäraselt hakkama.

Ja sa tõesti usud, et kui sinu mehe ellu ilmub keegi tunduvalt sinust nägusam, parem, edukam, seksikam, kellesse sinu mees ka armub, siis abielupaber on see, mis sind kindlalt kaitseb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui üks abikaasa on teinud teise teadmata veel testamendi kellelegi kolmandale, siis kohe kindlasti ei tähenda see vara õiglast jagamist. Õiglane tegelikult polegi hea sõna – täpsem oleks, et see ei garantreeri abikaasale vara sellises ulatuses, nagu loodetud.

Ja see, et mina sünnitasin, ei anna mulle laste nime üle otsustamisel kuidagi suuremat õigust. On elementaarne, et me otsustame selliseid asju mehega koos. Seekord sobis meile mõlemile selline valik. Ja miks lisapabereid? Me käisime lastele nime panemas koos. [/tsitaat]

Kisub komöödiaks kätte ära. Nii nagu mees, kes abielus olles teeb testamendi kellegi kolmanda kasuks, võib mees, kes ei ole abielus ja on teinud testamendi elukaaslase kasuks, teha veidi hiljem uue testamendi kolmanda inimese kasuks. Ehk siis: jään endale kindlaks- siis maailmas on vähe asju mille puhul on olemas sajaprotsendiline garantii.
Ja mina sinu asemel oleks lapsed pannud oma nimele juba seetõttu, et kuna statistika (sinu sõnul näitab, et lagunevad 50% abi- ja vähemalt sama protsent kooseludest, siis on mehe perekonnanimi lastel vaid segadust tekitav faktor.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kisub komöödiaks kätte ära. Nii nagu mees, kes abielus olles teeb testamendi kellegi kolmanda kasuks, võib mees, kes ei ole abielus ja on teinud testamendi elukaaslase kasuks, teha veidi hiljem uue testamendi kolmanda inimese kasuks. Ehk siis: jään endale kindlaks- siis maailmas on vähe asju mille puhul on olemas sajaprotsendiline garantii.
Ja mina sinu asemel oleks lapsed pannud oma nimele juba seetõttu, et kuna statistika näitab, et lagunevad 50% abi- ja vähemalt sama protsent kooseludest, siis on mehe perekonnanimi lastel vaid segadust tekitav faktor.[/tsitaat]

Ja seda ma koguaeg räägingi, et abielul ei ole vabaabielu ees mingeid eeliseid, kui oled ise hästi hakkama saav edukas inimene. Ehk täpselt samapalju kui pole 100 %-list garantiid vabaabielus, pole seda ka abielus. Kui mind oleks mehe perekonnanimi lastel häirinud, siis ma poleks seda neile pannud. Me oleme mehega kokku leppinud, et laste eest hoolitseme ühiselt edasi, kui ka meie elu peaks mingil põhjusel koost lagunema. Ma ei näe, miks isanimi lastel peaks mingit segadust tekitama. Ja seda statistikat, kui palju Eestis vabaabieludest laguneb, pole paraku olems ehk sinu andmed on laest võetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja seda ma koguaeg räägingi, et abielul ei ole vabaabielu ees mingeid eeliseid, kui oled ise hästi hakkama saav edukas inimene. Ehk täpselt samapalju kui pole 100 %-list garantiid vabaabielus, pole seda ka abielus. Kui mind oleks mehe perekonnanimi lastel häirinud, siis ma poleks seda neile pannud. Me oleme mehega kokku leppinud, et laste eest hoolitseme ühiselt edasi, kui ka meie elu peaks mingil põhjusel koost lagunema. Ma ei näe, miks isanimi lastel peaks mingit segadust tekitama. Ja seda statistikat, kui palju Eestis vabaabieludest laguneb, pole paraku olems ehk sinu andmed on laest võetud.[/tsitaat]
Erinev isanimi lastel ja mehel-naisel võib tekitada uskumatult palju segadust näiteks reisimisel. Mingis moslemiriigis võid ainult unistada näiteks ühise hotellitoa võtmisest oma vabaabielukaaslasega. Sest nende silmis olete te täiesti võõras mees ja naine, kes ühes toas olla ei tohi. Mitmes riigis küsitakse sinult, miks reisivad sinuga koos võõrad lapsed (passi tänapäeval ju sellekohast märget ei tehta). Muidugi, kui käite vaid paketireisidel lähiriikides, siis ei ole see probleem teieni veel jõudnud. Arusaadav).

Ma olen hästi hakkama saav inimene. Abielludes olime mõlemad vaesed tudengid ega mõelnud kumbki mingile majanduslikule kasule või täiendavale kindlustundele. Küll aga oli meil arusaam, et abielu on viis, kuidas teineteisele pühendumist lisaks teineteisele ka avalikkusele kõige paremini demonstreerida saab. Ilmselt lihtsalt kooselu pooldavale inimesele on sellist asja raske selgitada. Mind aga lohutab kasvõi see, et valdav osa inimestest, kes minu jaoks arvamusliidrid on (sõbrad, kolleegid, aga ka igasugused akadeemikud, ministrid, president jm) on arvanud sama ja oma kooselud abieluks vormistanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja seda ma koguaeg räägingi, et abielul ei ole vabaabielu ees mingeid eeliseid, kui oled ise hästi hakkama saav edukas inimene. Ehk täpselt samapalju kui pole 100 %-list garantiid vabaabielus, pole seda ka abielus. Kui mind oleks mehe perekonnanimi lastel häirinud, siis ma poleks seda neile pannud. Me oleme mehega kokku leppinud, et laste eest hoolitseme ühiselt edasi, kui ka meie elu peaks mingil põhjusel koost lagunema. Ma ei näe, miks isanimi lastel peaks mingit segadust tekitama. Ja seda statistikat, kui palju Eestis vabaabieludest laguneb, pole paraku olems ehk sinu andmed on laest võetud.[/tsitaat]

Üks konkreetne eelis veel: kui sinu kaaslane saab autoõnnetuses viga ja lamab koomapatsiendina haiglas (ma väga-väga siiralt loodan, et seda kunagi ei juhtu, see on vaid näide), siis on arusaadavalt väga nõme, kui sa pead alustuseks hakkama arstidele selgitama, miks nad peaksid sind tema voodi juurde lubama. Abikaasa näitab autojuhilube ja rohkem küsimusi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Komöödikud, suurem osa inimesi ei abiellu mitte sellepärast, et VAJA on või et kasulik on. Abiellusime sellepärast, et tahtsime teineteisega seotud olla ja teistel pole seal midagi kritiseerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Erinev isanimi lastel ja mehel-naisel võib tekitada uskumatult palju segadust näiteks reisimisel. Mingis moslemiriigis võid ainult unistada näiteks ühise hotellitoa võtmisest oma vabaabielukaaslasega. Sest nende silmis olete te täiesti võõras mees ja naine, kes ühes toas olla ei tohi. Mitmes riigis küsitakse sinult, miks reisivad sinuga koos võõrad lapsed (passi tänapäeval ju sellekohast märget ei tehta). Muidugi, kui käite vaid paketireisidel lähiriikides, siis ei ole see probleem teieni veel jõudnud. Arusaadav).

Ma olen hästi hakkama saav inimene. Abielludes olime mõlemad vaesed tudengid ega mõelnud kumbki mingile majanduslikule kasule või täiendavale kindlustundele. Küll aga oli meil arusaam, et abielu on viis, kuidas teineteisele pühendumist lisaks teineteisele ka avalikkusele kõige paremini demonstreerida saab. Ilmselt lihtsalt kooselu pooldavale inimesele on sellist asja raske selgitada. Mind aga lohutab kasvõi see, et valdav osa inimestest, kes minu jaoks arvamusliidrid on (sõbrad, kolleegid, aga ka igasugused akadeemikud, ministrid, president jm) on arvanud sama ja oma kooselud abieluks vormistanud.[/tsitaat]

Selles suhtes oleme me erinevad, minul pole olnud mingit vajadust mehele oma pühendumist demonstreerida, ta usub mind ilma demontsratsioonitagi. Samuti mina teda.

Mis aga puutub moslemiriikidesse, siis kas sellepärast peaksd hakkama nüüd kogu maailma naised abielludes omale igal juhul mehe perekonnanime võtma või siis reisil alati abielutunnistust kaasas kandma. See oleks rohkem kui jabur. Ilmselt piirduvad sinu teadmised kaugreisidest ainult moslemiriikidega, kui eeldad, et me ainult paketireisidel käime.

Ja mis puutub presidenti, siis tema abiellumine on suurepärane näide ametlikust abielust kui vormitäitest enne presidendiks saamist, sest ta tegi seda vahetult enne, kuna ilmselt kartis, et see võib tema renomeed segama hakata. Enesekindlust see küll ei näita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe nüüd mõttega! Kellele ma hinnangu andsin? See on minu arvamus abielust, mitte kellelegi hinnangu andmine. [/tsitaat]See ongi hinnangu andmine abielu tähendusele ja selle läbi ka hinnangu andmine neile, kes seda pooldavad ja kes seda teevad.

Sa ju ütled täiesti selge sõnaga, et abielluvad vaid nõrgad, vaesed ja äpud inimesed. Kuidas see siis ei ole abiellunud inimeste kohta hinnangu andmine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Komöödikud, suurem osa inimesi ei abiellu mitte sellepärast, et VAJA on või et kasulik on. Abiellusime sellepärast, et tahtsime teineteisega seotud olla ja teistel pole seal midagi kritiseerida.[/tsitaat]

Ma ei kritseerigi neid, kes abielluvad, ma kritiseerin abielu kui institutsiooni. See tahtmine teineteisega koos olla ei veena, kui 50 % abieludest lahutatakse – see näitab, et see tahtmine saab abielus olles õige ruttu otsa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ongi hinnangu andmine abielu tähendusele ja selle läbi ka hinnangu andmine neile, kes seda pooldavad ja kes seda teevad.

Sa ju ütled täiesti selge sõnaga, et abielluvad vaid nõrgad, vaesed ja äpud inimesed. Kuidas see siis ei ole abiellunud inimeste kohta hinnangu andmine[/tsitaat]

Ei ütle – ma ütlen, et neile nõrgukestele on abielu vajalik. Millest ei järeldu kuidagi, et abielluvad ainult nõrgukesed. Võib järeldada, et ülejäänutele see vajalik ei ole ja abiellutakse jumal teab milleks, mida keegi pole suutnud veenvalt põhjendada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 132 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielu aitab vaid pangalaenu saada!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.