Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielu aitab vaid pangalaenu saada!

Näitan 12 postitust - vahemik 121 kuni 132 (kokku 132 )

Teema: Abielu aitab vaid pangalaenu saada!

Postitas:
Kägu

RE: Abielu aitab vaid pangalaenu saada!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei taha ässitada ega midagi, aga kas hooliv on mees, kes jätab naise ilma ravikindlustuseta? Kui ta oleks abiellumisest keeldunud, aga ostnud sulle selle kindlustuse selleks perioodiks, siis ma oleks kahe käega nõus. Et hoolib, kuigi on abieluvastane. [/tsitaat]No ega ma ilma arstiabita poleks jäänud. Küll ta siis oleks maksnud ravi eest, kui vaja oleks olnud, aga sel ajal olime veel suht noored ka ja arstidega polnud kokku suurt puutunud. Seega, kui asi pole kätte jõudnud, siis ei oska seda ka karta (oli vast tema mõtteviis).
Ma ei tea, kas sellel ajal oleks saanud niimoodi ravikindlustust eraldi osta, aga kui midagi oleks juhtunud, siis oleks pidanud maksma kindlasti. Usun, et nii palju tal ikka raha poleks olnud, et mingit kallist ja keerulist operatsiooni kinni maksta.
Lihtsalt vedas, et sel ajal midagi ei juhtunud. Ma olin mitu aastat ilma kindlustuseta.

Ma ei arva, et see oleks tema poolt olnud hooliv käitumine. Kindlasti mitte ning mind solvas see hingepõhjani. Samas pole ma ainuüksi selle asjaolu pärast (et ta ei soovinud abielluda) 4 lapsega tema juurest hakanud ära ka kolima. Kui ma olin sel ajal haige lapsega kodune, ilma sissetulekuta, siis kuhu mul minna oleks olnud? Mul ju polnud mingit perevägivalda, joomist vmt. mis oleks elu võimatuks teinud. Oli vaid solvang ja solvumine, mis on meie elu minu jaoks mürgitanud.
Tunnistan, et see on okkana jäänud torkima aastateks ja ilmselt jääb alatiseks. Kui me ühel päeval lahku läheme, siis on tema mitte abiellumise soov selle kõige suuremaks põhjuseks.

Seda ka, et kui ma oleksin talle peale käinud ja teda veennud, küllap ta siis ikka oleks abiellunud ka, aga ma siiski leian, et nii pole päris õige. Inimene peab ikka ise tahtma, mitte minu peale käimisel seda tegema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Abielu on nagu eeltest enne pereloomist (lapsesaamist). Kui partner ei soovi sinuga abielluda, pole mõistlik temaga ka lapsi saada. Viimane on tõesti palju siduvam ja vastutusrikkam otsus.
Mehed ja naised räägivad ja mõtlevad väga erinevalt. Mees võib arvata, et nad elavad lihtsalt koos, naine aga arvab, et on pere. Abiellumine on siiski sammm, mis näitab, et oma suhtevormist saadakse sarnaselt aru.
Eelkirjutatu pole muidugi absoluutne, vaid lihtsalt suurendab tõenäosust, et partner võtab sind ja sinuga pereloomist tõsiselt. Enne nii pikajalist ja elumuutvat sammu tasuks kõik mis võimalik riski maandamiseks ette võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellisel ideaalsel juhul, kui teine pool on nõus, siis pole ju kohtusse minna vajagi? Milleks siis veel kohus???

Aga kui me räägime tavalisest keisist, kui mees toidab peret ja naine vahib alla kolmese lapsega kodus, siis on isal VÕIMATU tõestada eesti kohtu ees usutavalt, et tema oleks parem vanem. A priori eeldatakse, et ema on põhiline vanem. [/tsitaat]

Eee… aga väikelapsel ongi ju parem kodusoleva, mitte töölkäiva vanemaga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu meelest näitab abielu olulisust just hiljuti Rootsis tekkinud olukord, kus mitukümmend aastat kirjanikku toetanud-poputanud mitte abielus naine jäi ilma igast viimasest kui pennist, mis seaduse järgi oleks talle kuulunud, kui ta oleks olnud oma mehega abielus. Nüüd jagavad mehe \”õiged\” sugulased omavahel kõik need miljonid ja naine on veel õnnelik, kui saab endale jätta poolelioleva käsikirja. Isiklikult arvan ma, et küllap seegi talt käest kistakse.
Oma tutvusringkonnas on ka sarnaseid juhuseid olnud küll – küll on koos laenu võetud, kuid maja vormistatud elukaaslase nimele, küll koos makstud ja elatud, kuid vara seadusliku, mitukümmend aastat tagasi lahutatud naise nimel. Mehe ootamatu surma puhul ilmuvad välja vanatädi tütredki ja kõigil on eesõigus pärida peale vabaaabielunaise.[/tsitaat]

Me ema elukaaslane ei tahtnud temaga abielluda. Nüüd on nad juba vanad, elavad mu ema korteris. Kui mu ema peaks enne surema (kahjuks tõenäoline, kuna raskelt haige), siis viskan kiiresti ja mõnuga ta elukaaslase tänavale. Mu ema, vanakooli inimene, on oma nn sohinaise staatust aastakümneid põdenud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Abielu on nagu eeltest enne pereloomist (lapsesaamist). Kui partner ei soovi sinuga abielluda, pole mõistlik temaga ka lapsi saada. Viimane on tõesti palju siduvam ja vastutusrikkam otsus.
Mehed ja naised räägivad ja mõtlevad väga erinevalt. Mees võib arvata, et nad elavad lihtsalt koos, naine aga arvab, et on pere. Abiellumine on siiski sammm, mis näitab, et oma suhtevormist saadakse sarnaselt aru.
Eelkirjutatu pole muidugi absoluutne, vaid lihtsalt suurendab tõenäosust, et partner võtab sind ja sinuga pereloomist tõsiselt. Enne nii pikajalist ja elumuutvat sammu tasuks kõik mis võimalik riski maandamiseks ette võtta.[/tsitaat]Olen selle väitega 100% nõus, et enne abielu ja siis lapsed. Kui saaksin otsast alata, siis teeksin täpselt nii ja ei kuidagi teisiti. Olen täiesti veendunud, et kui oleksin tookord niimoodi teinud, oleks mees minuga kindlasti abiellunud, sest laste saamise soov oli tal väga suur.
Sel ajal oli nii, et minu jaoks oli abiellumine täiesti elementaarne ning noore inimesena ma ei mõelnud hetkekski, et mees võiks hoopis teistmoodi mõelda. Mõtlesin, et pole vahet, kas abielluda enne või peale lapse sündi. Olin kindel, et see tuleb nii ehk naa. See oleks lapse sünnile olnud loomulik jätk. Aga ei olnud.
Olen eluaeg olnud veendumusel, et tahan saada palju lapsi, tahan saada neid noorelt ja tahan teha need ühe mehega.

Samas, kui ta mind üldse tõsiselt poleks võtnud, siis ta ei oleks minuga ka rohkem lapsi saanud ja nii kaua koos elanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Irw. Torgib ju hoopis teid, kes te lausa sugereerite endale mõtet, et seda abielu mõttetuks pidavat kommentaatorit ikka peab midagi vaevama – ei ole ju võimalik, et üks inimene, kes oma eluga rahul on, peab abielu mõttetuks. Minu vaateid kinnitab statistika, mille puhul iga vähegi koolis käinud inimese loogika ütleb, et kui pooled abielud lahutatakse, veel teatud hulgas abieludes valitseb perevägivald ja mittemõistmine, pole abielu küll see institutsioon, mida hirmsasti ihaldada.[/tsitaat]

Kui paljud kooselud lahutatakse? Ja kui palju esineb neid vägivalda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind huvitab põhjendus, miks. Mitte keegi pole mitte kunagi suutnud oma abieluvajadust mulle veenvalt põhjendada. Veenvad on olnud ainult need, kes on öeldnud, et vajadust polnudki, tegid seda traditsiooni ja lõbu pärast.[/tsitaat]

Njah, naljakas, et traditsioonikohaselt lapsele oma nime panna tahtvad mehed peavad abielu mõttetuks igandiks…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen kõiki ülalnimetatud asju sel juhul, kui ma mingil põhjusel vanadest kas olen tüdinenud või tunnen end nende tõttu ebamugavalt. Heast peast lihtsalt, et tahan ja teen, ei tee ma tõesti midagi. Ma olen oma õige leidnud juba 13 aastat tagasi – me elame kenasti koos, meie armastus on kuum siiani, meil on ühised lapsed, ühine kena kodu, jagame absoluutselt kõike – isegi seda mõtet, et ametlik abielu on tänapäeval mõttetu institutsioon. Samuti oleme me tuleviku osas kokku leppnud praktiliselt kõiges ehk siis kindlustanud ka teineteise ja laste elu nii riskivabalt kui võimalik ka emma-kumma ootamatu surma korral. Ütle üks loogiline põhjendus, miks ma peaksin minema perbüroosse ja selle õnneliku kooselu ametlikult vormistama.[/tsitaat]

Kui te mõlemad nii rahul olete, siis loomulikult ei pea! Probleemid tekivad ikka siis, kui üks tahab ja teine mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti nõus – seda ma püüdsingi väita, et ametlik abielu on vajalik nõrgukestele ja kaitsetutele inimestele, eriti sellistele naistele, mis aga ei tähenda, et see kõigile vajalik oleks.[/tsitaat]

Ainult nõrgukesed ei saada aastaseid sõime?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks need homod küll abielluda tahavad? Kui niisama kooselu on sama hea ja veel paremgi?

Please wait...
Postitas:
Alfonss

Me ema elukaaslane ei tahtnud temaga abielluda. Nüüd on nad juba vanad, elavad mu ema korteris. Kui mu ema peaks enne surema (kahjuks tõenäoline, kuna raskelt haige), siis viskan kiiresti ja mõnuga ta elukaaslase tänavale. Mu ema, vanakooli inimene, on oma nn sohinaise staatust aastakümneid põdenud…[/tsitaat]

tuleb kuidagi tuttav ette selline stsenaarium. jätad kindlasti enda teada, kuidas ema selle korteri sai, palju vanamees sinna raha on ladunud, kes seda parendas, kes maja remondifondi makseid tegi jne.

sa ära oota ema surma, vaid tee sellest juttu juba ema eluajal. vaatamata kõigele, võib ta seda meest ikkagi armastada.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

Njah, naljakas, et traditsioonikohaselt lapsele oma nime panna tahtvad mehed peavad abielu mõttetuks igandiks…[/tsitaat]

paljud inimesed on lihtsalt silmakirjalikud.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 121 kuni 132 (kokku 132 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielu aitab vaid pangalaenu saada!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.