Esileht Pereelu ja suhted Abielu ja kooselu on võrdustatud?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Abielu ja kooselu on võrdustatud?

Postitas:
Kägu

Olen korduvalt siit lugenud, et mõnes riigis see nii on. Mulle aga jäävad asjad segaseks.

Kui need on seaduse ees võrdsed, siis kas inimesed loetakse nö vägisi kooselus olevateks? Aga äkki nad lihtsalt elavad samal pinnal?

Kui kooselu on võrdustatud abieluga, siis mis hetkel see algab ja lõpeb? Kui tegu on seadustega, peab ju olema algus ja lõpp selgelt määratletav.

Ja mitmega korraga saab kooselus olla? Nii mõnelgi on ju üks pere ühes ja teine teises linnas…

Või peab kooseluks ikkagi oma nõusoleku ja allkirja andma? Mille poolest see siis abielust erineb? Inimesed ei abiellu ju sellepärast, et see on nende jaoks igand, nad armastavad üksteist niigi, kergem on lahku minna, nad ei vaja riiki oma suhteid reguleerima jne.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võrrelda abieluga. Osades riikides koos elavad(ametliku sissekirjutusega) inimesed loetakse lihtsalt automaatselt üheks leibkonnaks. Muud ei midagi. Olgu kasvõi 3 samast soost isikut samale aadressille sisse kirjutatud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma elan Rootsis ja tean, kuidas siin asjad on.

Kooselu tähendab siin tõesti põhimõtteliselt “abielu”. No näiteks, kui üks partner sattub haiglase, siis ei pea abileus olema, et tõestada, et ta on sinu partner ja sa saad teda vaatama minna. On ka muid sarnaseid hüvesid, et teid peetakse ühtseks pereks.

Olulisim selle seaduse juures on ehk aga see, kuidas vara jagatakse lahkumineku korral. Kui need koos elavad partnerid (seda saab tõestada ühise aadressi kaudu, mille registreerimine on Rootsis kohustuslik ja päriselt ka jälgitakse seda – mitte nagu Eestis. Ka ühised lapsed on kooselu tõend) pole omavahel mingit kooselulepingut sõlminud, siis jagatakse kooselu ajal kogunenud vara võrdselt mõlema vahel – samamoodi nagu abieluvaralepingu puudumise korral.

Ainuke tõeline erinevus abieluga on kooselus see, et partner ei ole automaatselt pärija kui üks neist ära sureb. Aga kooselavad partnerid teevad sageli ka vastastikkuse testamendi, kui neil on näiteks ühiselt ostetud kinnisvara jne.

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Pereelu ja suhted Abielu ja kooselu on võrdustatud?