Esileht Pereelu ja suhted Abielu ja laste perekonna nimed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Abielu ja laste perekonna nimed

Postitas:

Tere,
Paluksin nõu. Ootame elukaaslasega teist last ja enne esimese lapse sündi oli meil kokkulepe abielu registreerida siis kui laps saab paari aastaseks. Nüüd aga jäime teist last ootama ning elukaaslane jälle räägib sama juttu, et ootame, et laps saab paari aastaseks, siis vaatame. Aga mina ei usu seda enam. Esimene laps sai elukaaslase nimele. Mõtlesin teise lapse panna enda perekonnanime, aga see on kuidagi nii inetu, et ühe pere lapsed erinevate nimedega. Samas kohutavalt teeb haiget, et mina pean üksi kandma teistsugust perekonnanime. Raseduse ajal oleme elukaaslasega kaugemaks jäänud ja on mitmeid probleeme tekkinud, mistõttu kaaslane tahabki enne nö suhted korda saada, et abielu peaks ikka tulema soovist ühist liitu luua. Aga kui nüüd jälle alla anda ja teine laps läheb mehe nimele, siis ma ei pruugigi mitte kunagi oma lastega sama nime kanda. Andke nõu, mida teha. Esimese lapse nime vist ka enam enda nimele ei saa panna ilma mehe nõusolekuta. Väga õnnetu olen 🙁

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 13:24; 16.08 13:46; 16.08 15:27; 16.08 16:09; 16.08 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa võid ilma mehe nõusolekuta oma nime lihtsalt ära muuta. Nagu Kati Toots tegi 😉

muidugi miks üldse laps teha, kui suhe pole korras, on ka omaette teema. Võibolla tasub hoopis meh ekäest küsida – kui te suhet korda ei saa ja lähete lahku, kas tema on valmis lapsi ise kasvatama? kui ei ole, siis olgu lapsed selle nimega, kes nende igapäevaseid asju, sh ametiasju ajab.

Niivõinaa on lastel nõme olla, kui emal on teine nimi.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Registreerige ilma pulmapeota. Ja asi vask. Siis ei saa tuua põhjendust, et ootaks paar aastat.
Aga tundub jah, et äkki ongi kasulikum mõlemad lapsed oma nimele kirjutada.

Tegelikult mul on hoopis selline olukord, et olen abielus, aga ikka vana nimi. Lapsed ja mees teise nimega. Mind kuidagi see ei sega ega takista. Pigem oligi minu jaoks olulisem abiellumine ja selkega seonduv. Muuhulgas näiteks üksteisele laienevad õigused kui kummagagi peaks midagi juhtuma. No saab haiglas kättki joida või otsuseid teha.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidagi segamini on teil need asjad. Lapsetegu on see, mida ei tohiks teha ilma usalduseta ja segastes suhetes. Kui laps juba tulekul, siis ei ole siin vaielda midagi ja tuleb abielluda, kui on lubatud. Ei pea ju suurte kulutustega ja pidulikult, abiellumine võib olla ja tihti ongi lihtsalt juriidiline protseduur, leping.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas saab siis võtta enda laste perekonnanime (mehe nime) ilma mehega abiellumata? Ma pole kuulnudki midagi sellist. Ja elu ei ole nii mustvalge. Probleemid on tekkinud viimasel ajal, ma ei hakkaks täpsemalt rääkima, mis põhjustel. Muidugi oleks õige ikka abielu ja siis lapsed, aga läks teistmoodi. Minu mure ei seisnegi ju mehega abiellumises. Küsimus on, kas on ka võimalik saada lastega sama nimi kuidagi teistmoodi 🙂

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 13:24; 16.08 13:46; 16.08 15:27; 16.08 16:09; 16.08 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovita midagi, aga üsna samas olukorras läksin hoopis lahku. Vahe vaid, et 1 laps oli olema ja mees hakkas teist last tahtma. Ütlesin, et vaid juhul, kui abiellume ,äkki siis tõesti olen valmis ka teise peale mõtlema ja me võiks ikka ühine pere olla ühise nimega või muidu tuleb teine minu nimega. Sellega mees ei nõustunud, aga abielluda ka ei tahtnud. Last aga tahtis. Lootsin muidugi, et juba peale esimest last tuleb ikka abielu ka, et loomulik asjade käik, aga siis selgus, et see mees ei kavatsegi abielluda. Nagu ikka oli põhjuseks rumal jutt, et peab olema suur pulmapidu ja selleks palju raha vaja. Sai mulle asjad selgeks ja lahkusin koos lapsega. Lapsel isa ilusti olemas siiani ka ilma kooseluta. Mina olen nüüd abielus ja peale abielu sündis ka teine laps.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:51; 16.08 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa võid ilma mehe nõusolekuta oma nime lihtsalt ära muuta. Nagu Kati Toots tegi ????

muidugi miks üldse laps teha, kui suhe pole korras, on ka omaette teema. Võibolla tasub hoopis meh ekäest küsida – kui te suhet korda ei saa ja lähete lahku, kas tema on valmis lapsi ise kasvatama? kui ei ole, siis olgu lapsed selle nimega, kes nende igapäevaseid asju, sh ametiasju ajab.

Niivõinaa on lastel nõme olla, kui emal on teine nimi.

Miks peaks lapsel n6me olla olema, kui emal on teine nimi??? Tule taevas appi, millised iganenud vaatekohad siin veel eksisteerivad. Lapsed ei m6tle üle nagu täiskasvanud, neile on see loomulik, et emal selline nimi ja isal selline. See on ju k6igest nimi! Skandinaavias jätavad väga väga paljud naised abielludes endale oma nime. Laste osas siis lepitakse kokku, kas ema v6i isa v6i m6lema. Minu lastel on näiteks 2 perekonnanime, nii minu kui mehe oma.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin teise lapse panna enda perekonnanime, aga see on kuidagi nii inetu, et ühe pere lapsed erinevate nimedega.

minu meelest küll ei ole. see on sul mõistlik plaan. kehtesta ennast, naine!

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 14:13; 16.08 17:55; 16.08 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanemad kannavad erinevat perekonnanime, võiks laps saada selle, mis ilusama kõlaga. Kui on enam-vähem samaväärsed nimed, paneksin enda oma. Sel juhul ei jää kummalgi puhul nimeteema väga häirima.

Kui teil juba nii on läinud, et esimesel lapsel mehe nimi, ei näe ma tegelikult probleemi kui teisel sinu oma oleks (välja arvatud kui mehe oma on tõesti nii palju ilusam, et sellel põhjendusel teisele lapsele samuti pigem tema nimi anda). Mehe lubadusi ära usu. Kui jälle hakkab lubama, et mõne aasta pärast pulmad teete, ei ole kindlasti probleem enne lapse sündi kahekesi registreerimas ära käia, peo võib ju tõesti hiljem teha.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 14:15; 19.08 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas saab siis võtta enda laste perekonnanime (mehe nime) ilma mehega abiellumata? Ma pole kuulnudki midagi sellist. Ja elu ei ole nii mustvalge. Probleemid on tekkinud viimasel ajal, ma ei hakkaks täpsemalt rääkima, mis põhjustel. Muidugi oleks õige ikka abielu ja siis lapsed, aga läks teistmoodi. Minu mure ei seisnegi ju mehega abiellumises. Küsimus on, kas on ka võimalik saada lastega sama nimi kuidagi teistmoodi ????

Vahe on ikka sees, kes see sama nimi peaks olema sinu või mehe oma. Sinu nime ei saa vanemale lapsele ilma mehe nõusolekuta. Uuele saab sel juhul, kui ta üksikemana vormistada, s.t. isa sünnitunnistusele ei märgi, kes siis nimega peaks nõustuma. Samas mehe nime ilma sinu nõusolekuta ka uuele lapsele ei saa panna 🙂 Niiet ole tarmukas ja võta lihtsalt teema mehega üles. Ilma draama ja ilma selle nimejututa tegelikult, vaid rääkige selgeks need põhjused, miks mehe arvates on vaja muudkui 2+2+… aastat edasi lükata, kui on plaan abielluda. Mis teid praegu takistab?

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 14:18; 16.08 15:57; 16.08 16:25; 19.08 15:59; 19.08 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui praegu (kui suhted niigi jahedamad) hakkad jaurama, et soovid last oma nimele, siis ajaks see suhted mehega veelgi rohkem sassi. Ühe ema-isa lapsed võiksid siiski kanda üht nime. Kärgperendust jms on niigi palju, pole vaja asju veel segasemaks ajada.
Minu 2 esimest last kannavad oma isa nime (minust erinev, sest me polnud abielus).
Kolmas laps (uue mehega saadud) kannab minu nime (lapse isa soovil ja omavahelisel kokkuleppel).
Kahest lapsest erinev nimi pole mulle mingeid probleeme põhjustanud, seega see pole küll asi mille pärast muretseda. Tänapäeval ei üllata see kedagi ei arsti juures, ametiasutustes ega mujal.
Kui soovid abielluda, siis see on juba teine teema.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 14:34; 19.08 17:00;
To report this post you need to login first.

Kui on erinevad perekonnanimed lastel, siis tänapäeval ei ole selles midagi imelikku. see on ainult sinu peas kinni.
Kui abielluma peaksite (milles ma küll kahtlen), on Sul võimalik ka jätta enda perekonnanimi soovi korral. Saad olla ühe lapsega sama nimega. Või kui võtad mehe perenime, siis saate kindlasti kokkuleppele ka noorema lapse perekonnanime vahetamises.

Mina Sinu asemel annaksin kindlasti teisele lapsele oma perekonnanime. Kui mehele ei meeldi, siis ongi hea, saab suhted selgemaks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on näiteks 2 perekonnanime, nii minu kui mehe oma.

Eestis ei ole see minu teada võimalik, et isa perekonnanimi on Sipelgas ja emal Siil ja laps saab perekonnanimeks Sipelgas-Siil – peab valima ühe vanema nime, sealjuures vist veel selle, mis ei ole topeltnimi. Selles osas sinu skandinaavia-kogemus kahjuks ei aita.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui praegu (kui suhted niigi jahedamad) hakkad jaurama, et soovid last oma nimele, siis ajaks see suhted mehega veelgi rohkem sassi. Ühe ema-isa lapsed võiksid siiski kanda üht nime. Kärgperendust jms on niigi palju, pole vaja asju veel segasemaks ajada.

Minu 2 esimest last kannavad oma isa nime (minust erinev, sest me polnud abielus).

Kolmas laps (uue mehega saadud) kannab minu nime (lapse isa soovil ja omavahelisel kokkuleppel).

Kahest lapsest erinev nimi pole mulle mingeid probleeme põhjustanud, seega see pole küll asi mille pärast muretseda. Tänapäeval ei üllata see kedagi ei arsti juures, ametiasutustes ega mujal.

Kui soovid abielluda, siis see on juba teine teema.

Sellise hirmuga mehest ilma jääda ka midagi ei saavuta. Enda huvide eest tuleks ikka seista ka ja end vahest kehtestada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:51; 16.08 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on minu perekonna nimega ning mees on enda omaga. Mulle lihtsalt meeldib enda nimi rohkem kui mehe oma. Ei tunne küll end teisiti.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, mis mõttes ei saa uuele lapsele minu nime panna, ainult nii, et sünnitunnistusele isa mitte märkida?

Kui mina ei ole nõus andma lapsele isa perekonnanime ja isa ei ole nõus andma minu perekonnanime, mis siis saab? Siis otsustab KOV nime?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 13:24; 16.08 13:46; 16.08 15:27; 16.08 16:09; 16.08 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuuli Roosmaa kaksikutel on

Esimene laps sai elukaaslase nimele. Mõtlesin teise lapse panna enda perekonnanime, aga see on kuidagi nii inetu, et ühe pere lapsed erinevate nimedega

Tuuli Roosma kaksikud eri perekonnanimedel. Üks isa, teine ema nimel. Seadusesse tehti ka muidugi kohe muudatus, et enam nii teha ei saa.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mis vahet seal on, mis nimi kellelgi on? Miks tekitada asjatuid probleeme?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mängisin ka selle mõttega, aga teoks ei teinud, tean oma meest, ta oleks hullult solvunud ja võibolla oleks see pisiasi meid lahku viinud. Samas abiellunud ta ka minuga ei ole. Ma ei oskagi öelda, mis see õige oleks olnud, pereeluga on meil muus osas kõik hästi, v.a. see abiellumise värk. Tema ei arva, et abiellumine on vajalik ja nii on.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, mis mõttes ei saa uuele lapsele minu nime panna, ainult nii, et sünnitunnistusele isa mitte märkida?

Kui mina ei ole nõus andma lapsele isa perekonnanime ja isa ei ole nõus andma minu perekonnanime, mis siis saab? Siis otsustab KOV nime?

Jah, nii ongi:
Lapsele antakse ees- ja perekonnanimi vanemate kokkuleppel. Kui vanemad ei jõua kokkuleppele, otsustab lapse nime eestkosteasutus.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 14:18; 16.08 15:57; 16.08 16:25; 19.08 15:59; 19.08 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge, kas ma saan õigesti aru,et siis on mul järgmised variandid:

1) Lasta KOV otsustada lapse perekonnanimi. Suure tõenäosusega siis valitakse isa nimi, kuna vanemal lapsel juba on isa nimi.
2) uurida kas ma saan ise enda perekonnanime muuta laste järgi ilma abiellumata.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 13:24; 16.08 13:46; 16.08 15:27; 16.08 16:09; 16.08 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge, kas ma saan õigesti aru,et siis on mul järgmised variandid:

1) Lasta KOV otsustada lapse perekonnanimi. Suure tõenäosusega siis valitakse isa nimi, kuna vanemal lapsel juba on isa nimi.

2) uurida kas ma saan ise enda perekonnanime muuta laste järgi ilma abiellumata.

Kas sul ongi täiesti ükskõik, kumb nimi lastel või sul endal on, peaasi, et sinuga ühine?
Mõtle ikka järgi, mida soovid.
Kui paned teisele lapsele enda perekonnanime – sa tahakski nii, et lastel on teineteisest erinev nimi? Aga kui pärast abiellute, jätad siis enda nime muutmata? Või muudad, siis peaks ju jällegi lapse nime ka muutma, et ühine oleks. Siis tekib juba küsimus, mis õigusega lapse nime sedasi “solgutad”?

Kui muudad enda nime avalduse alusel, abiellumata ning seejärel lähete lapse isast lahku. Oled valmis elama võõra nimega, mida ei saanud abielust, vaid lihtsalt võtsid endale? Lastel samas võib see nimi ju olla, nende jaoks on see nende isa nimi.

Kui su soov on laste isaga abielluda (nime “probleem” siis laheneb ka sellega), tegutse pigem selles suunas, mitte hakka oma nime muutma.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 14:18; 16.08 15:57; 16.08 16:25; 19.08 15:59; 19.08 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah mul ei ole vahet kas mul oleks enda või mehe perekonnanimi, küll aga sooviksi, et lastel oleks sama nimi mis mul. Pigem on küsimus, et kui mees abiellumist edasi lükkab imelike põhjendustega, siis on suur tõenäosus, et tal pigem see soov üldse puudub ja see jutt on ainult selleks, et saaks lapse enda nimele (nagu esimese lapse sai).

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 13:24; 16.08 13:46; 16.08 15:27; 16.08 16:09; 16.08 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge, kas ma saan õigesti aru,et siis on mul järgmised variandid:

1) Lasta KOV otsustada lapse perekonnanimi. Suure tõenäosusega siis valitakse isa nimi, kuna vanemal lapsel juba on isa nimi.

2) uurida kas ma saan ise enda perekonnanime muuta laste järgi ilma abiellumata.

See variant on ju ikka ka, et teine laps saab sinu nime. Aga selleks peate mehega omavahel kokkuleppele jõudma muidugi.

Kui paned teisele lapsele enda perekonnanime – sa tahakski nii, et lastel on teineteisest erinev nimi? Aga kui pärast abiellute, jätad siis enda nime muutmata? Või muudad, siis peaks ju jällegi lapse nime ka muutma, et ühine oleks. Siis tekib juba küsimus, mis õigusega lapse nime sedasi “solgutad”?

Kärgperenduses on ju harilik, et emal on üks nimi ja lastel igaühel oma isa perekonnanimi. Ja võibki ju lapse nime pärast ära muuta kui nad abiellumiseni jõuavad. Kui laps on väike, siis ei ole see nagunii oluline. Ja kui laps on suurem ning nad pole ikka veel abiellunud, siis ilmselt ei juhtugi seda ning sel juhul ongi võrdne, et kummalgi vanemal on oma perekonnanimega laps.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mängisin ka selle mõttega, aga teoks ei teinud, tean oma meest, ta oleks hullult solvunud ja võibolla oleks see pisiasi meid lahku viinud. Samas abiellunud ta ka minuga ei ole. Ma ei oskagi öelda, mis see õige oleks olnud, pereeluga on meil muus osas kõik hästi, v.a. see abiellumise värk. Tema ei arva, et abiellumine on vajalik ja nii on.

siis on hea, et sinu solvumine oluline ei ole

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 14:13; 16.08 17:55; 16.08 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge, kas ma saan õigesti aru,et siis on mul järgmised variandid:

1) Lasta KOV otsustada lapse perekonnanimi. Suure tõenäosusega siis valitakse isa nimi, kuna vanemal lapsel juba on isa nimi.

2) uurida kas ma saan ise enda perekonnanime muuta laste järgi ilma abiellumata.

1) sa arvad, et su mees on nii jäärapäine, et laseb asjadel sinnamaani minna? ja kui lähebki, siis tõenäoliselt otsustatakse sinu kasuks, sest mees juba on ühe lapse enda nimele saanud.
2) ära seda küll tee, Kati Toots vol2

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 14:13; 16.08 17:55; 16.08 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad teist last kindlasti oma nimele, aga mees pole nõus, pead lapsele minema üksi nime panema ja isa lahter jääb tühjaks. Isakande saab hiljem teha.
Esimese lapse nime sa ilma isa nõusolekuta muuta ei saa, v.a kui saad ainuhooldusõiguse, mis on aga ebatõenäoline.
Abielludes võid endale võtta liitnime, siis oleks mõlema lapse perenimed sinu omas esindatud.
Ka minul puhkes lapse isaga nime teemal konflikt, mistõttu läksin üksi registreerima ja isakanne tehti hiljem. Laps on minu perekonnanimega ja lapse isa seda muuta ei saa, kuigi ta palkas juriste jne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mängisin ka selle mõttega, aga teoks ei teinud, tean oma meest, ta oleks hullult solvunud ja võibolla oleks see pisiasi meid lahku viinud. Samas abiellunud ta ka minuga ei ole. Ma ei oskagi öelda, mis see õige oleks olnud, pereeluga on meil muus osas kõik hästi, v.a. see abiellumise värk. Tema ei arva, et abiellumine on vajalik ja nii on.

Et siis isa nimi lapsele on auväärne traditsioon, aga abiellumine mõttetu igand? Mina andsin mehele teada, et saan ainult endanimelisi lapsi. Abiellusime mehe ettepanekul.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma paneks teisele lapsele sama perekonnanime, mis on isal. Saan aru sinu nördimusest, kuid sellist jonni ajada on minu meelest lapsik. Pane ise end laste olukorda, kas sulle meeldiks rohkem omada oma õe/vennaga sama nime või mitte. Kui oluline see sinu jaoks oleks?
Kurb on jah, et lapse saamist peetakse nö vähem tähtsaks otsuseks kui abielu…
Minu kahel lapsel erinevad isad. Esimesega olin abielus, lapsega sama nimi. Lahutasin ning jätsin mehe nime, kuna soovisin omada lapsega sama nime. Teisele lapsele sai isa nimi, kuna tundus imelik panna lapsele nö teise mehe poolt tulnud nime. Kuna teise lapse isa kadus kui tina tuhka ning lapse elus ei osale, otsustasin siiski lapse nime ära muuta, et lastel ja minul oleks ühine nimi. Ei olnud põhjust lapsel kanda mehe nime, kes tema elus ei osale, kuigi algselt lubas seda teha. Vaatamata ainuhooldusõigusele sooviti perekonnaseisuametis saada ka isa nõusolekut. Selgitasin, et mul ainuhooldusõigus ning isaga ei õnnestu kontakti saada, ta ei vasta. Siis kirjutati mulle pikk selgitus lapse nime järjepidevuse olulisuse kohta, mina jällegi oma põhjendused. Lõpuks sain komisjoni nõusoleku ning kui paberile järele läksin, siis rõhutati, et isa peab ikka ka teavitama ja tal on õigus vaidlustada…Sellised minu kogemused.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on samuti lapsed kumbki erineva perekonnanimega. Üks laps oli mul juba oma mehega kohtudes. Tal oli minu nimi. Peale abiellumist saadud lapsele panime isa nime. Ise võtsin liitnime, et olla mõlema lapsega ühenimeline. Suurem laps on mu abikaasa poolt ka adopteeritud ning me oleks saanud ka võtta kõik üheainsa nime, aga mulle meeldib minu haruldane perekonnanimi rohkem kui abikaasa tavaline ja soovisin, et vanemale lapsele jääks see.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Abielu ja laste perekonna nimed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.