Esileht Pereelu ja suhted Abielu ja perekonnanime vahetus

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Abielu ja perekonnanime vahetus

Postitas:

Ära abiellu.

Parim soovitus siin. Mina abiellusin ja võtsin liitnime. Mehele tundus see tollal olevat enam-vähem ok, sest nime täielikult vahetades ma poleks olnud nõus abiellumagi. Nii et tollal oli justkui kompromiss.
Nüüd on sellest mitu aastat, seda nime asja viskab siiani nina peale ja on siiani solvunud (ja eks siis ka solvunud selle peale, et pidi selle kompromissiga leppima, mitte ei saanud täielkult oma tahtmist).
Ja osutus muidu ka kontrollivaks tüübiks, kellele see nime asi oli vaid esimene mulle vastukarva olevatest nõudmistest. Öeldakse, et mehed, kes jäärapäiselt seda nime asja ajavad ning oma ‘uhkust’ naise identiteedist ja saavutustest tähtamaks peavad, ei sobi abikaasaks. Nii ongi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvitavaks faktiks siia vahele, et näiteks Itaalias ei võtagi naised mehe nime abielludes.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ära´nd aja. Sa ju ei abiellu 2 kuu pärast. Abiellumiseks oleks ju avaldused esitatud ja sinna tuleb juba perekonnanime otsus ära teha.

Ei abiellu muidugi, aga probla on kindlalt aktuaalne ja takistab abiellumist mehega , kuigi väga tahaks. ????

Issand, milline õelus. Isegi, kui avaldus on sees, siis enne allkirja andmist saab nii varasuhet kui nimevalikut muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, mina oleks ettevaatlik paari heitma inimesega, kes midagi mult “nõuab”.

See on teemaalgataja sõnastus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 23:45; 18.08 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii hea on nüüd tõdeda, et ta hoiab nii mõnigi kord end vaos ja keelt hammaste taga, sest olen vaba ja sõltumatu.

Paber ei pidavat ju kedagi kinni hoidma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 23:45; 18.08 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätsin ligi 30a tagasi abielludes enda nime, mõlemil eestipärased nimed, minul lühike ja selge, mehel pikem. Polnud ka valmis nime vahetama, kuigi mingeid kraade ega muud sellist polnud. Mees mossitas natuke kui avaldusi sisse viimas käisime, enam täpselt ei mäleta, kas rääkisime nimeteema enne selgeks või oli see Pärnu mnt-lt tagasi tulles. Eriti pikalt ta ei mossitanud, sest tema oli see, kes kangesti abielluda tahtis.
Lapsed sündisid hiljem ja on mehe nimega, sellest pole kunagi mingeid probleeme olnud, et lastega erinevate nimedega olen.
Hilisemas elus olen kompromisse teinud küll, mõnikord oleme täiesti erineval arvanusel, siis mõtlen järele, mis mulle olulisem on, kas tapeedi värv, automark või see, et mõlemad oma hinges valikutega rahul oleksid.
Teemaalgatajal, kas sulle on olulisem mees kellega tahad abielluda või sinu nimi? Kas sinu mehele on olulisem tema perekonnanimi või see, et sina õnnelik oleksid? Nõudmine ja mitte kompromisside tegemine nagu eelnevad käod märkisid, ei ole just väga hea märk tulevikuks. Sina ei pea olema peres ainuke, kes kompromisse teeb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle tuleb märge lahutatud, mis on sitaks nõme ????

Otsa ette tuleb selline märge või?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 17:05; 18.08 08:41; 19.08 09:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted Abielu ja perekonnanime vahetus