Esileht Pereelu ja suhted Abielu moslemiga.

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Abielu moslemiga.

Postitas:

Kuigi ma kommunikeerusin täiesti selgelt vähemalt sellele viimasele, mida ma tahan ja kuidas ma tahan, siis tegelikkuses ignoreeriti seda absoluutselt. Minu seksuaalseid vajadusi polnud olemas, oli lihtsalt minu keha talle tema rahulduseks. Kogu olukord ei olnud mitte, et “mind lihtsalt unustati natuke ära või ei viitsitud pingutada”. Ei, ma olin põhimõtteliselt nagu kumminukk või asi ja ma ei ole kunagi midagi taolist kogenud…

See on päris huvitav, ja ilmselt väga vajalik näide, hoiatamaks neid, kes plaanivad suhtesse astuda moslemiga.

Ma vaatan TLC pealt mmingit saadet (90 päeva abiellumiseni (või midagi sellist)). Seal oli täpselt sama asi teemaks. Ameeriklane, valge 50-aastane naine abiellus noore moslemi mehega. Ja naine rääkis täiesti avameelselt, et mees on voodis absoluutselt null, ja tema vajadustega kohe üldse ei arvesta. Õppimisvõimelline ka ei ole. Mehe arvates oli nende sekselu ideaalne.

Seega, ilmselt tuleneb see (et naine on voodis mehe rahuldamise vahend, ja ise seksuaalselt rahuldatud ei pea ega tohigi? saada) ikkagi see moslemiriigi reegel, kus naisel puuduvad õigused, oma tahe, oma soovid ja vajadused, samal ajal, kui mehele on kõik õigused ja hüved ette nähtud. See “moslemimehed kannavad naisi kätel ja et naisel on peres suur sõnaõigus” on pigem hale kattevari varjamaks tõsiasja, et tegelikult on naine selles usus õigusteta loom.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.01 09:52; 04.01 10:00; 04.01 10:36; 04.01 11:36; 04.01 11:39; 04.01 13:26; 04.01 18:23; 05.01 10:04; 05.01 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed nagu mehed ikka, iga inimene on erinev. Tihtipeale on lääne naiste ja teisest kultuurist/religioonist pärit meestega probleemiks see, et ei tehta endale selgeks teise poole tausta. Islami abielu puhul on aga väga oluline, et naine (kes on pärit teisest kultuuriruumist) oleks teadlik oma õigustest ja kohustustest ning samuti sellest, kuidas tavaliselt probleeme lahendatakse. Kuna lääne naiste puhul on abielu tavaliselt vabatahtlik (mitte kusagil selja taga vanemate poolt kokkulepitud), siis ülimalt oluline on muidugi õige inimene leida, kellega on hea suhtes olla ja kõik murekohad saab täiesti vabalt selgeks rääkida. Isiklik lähedane kogemus on positiivne.

Nii huvitav, et just teisest kultuurist/religioonist naine peab moslemikultuuri tausta endale selgeks tegema. Sellega arvestama ja seda järgima hakkama. Miks ei ei ole kunagi vastupidi, et moslemimees hakkab oma teisest kultuurist/religioonist pärit naise tavade ja usu järgi elama?

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.01 09:52; 04.01 10:00; 04.01 10:36; 04.01 11:36; 04.01 11:39; 04.01 13:26; 04.01 18:23; 05.01 10:04; 05.01 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei ei ole kunagi vastupidi, et moslemimees hakkab oma teisest kultuurist/religioonist pärit naise tavade ja usu järgi elama?

Sest üks neist naine, teine mees ja moslemite arvates on mees naisest ees. Naine on jah natuke nagu koduloom, ütleme nt toakass või koer- oleneb mehest, kes kannab kätel ja nunnutab, kes annab jalaga ja kiusab. Muidugi on täitsa normaalseid ja moodsaid moslemeid ilmselt ka, kindlasti ka selliseid, kes loobuvadki oma kommetest ja võtavad üle euroopalikud tavad, inimest tundmata ei saa lihtsalt otsustada, kui usuleige mees on ja kas usuleigus tähendab ka seda, et tal on ka euroopalik suhtumine naistesse või on ta selles osas nagu kõige tagurlikum radikaalne moslem- sedagi ju ei tea.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 15:54; 04.01 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega peavad naised ise ka naiste karistamist ja distsiplineerimist vajalikuks.

Selles ju keegi ei kahtlegi! Kogu see seltskond mõtleb ühtemoodi, olgu nad moslemist mehed või naised. Meie siin oleme ainult mingid imelikud, ja ei tea, kuidas on õige ja hea.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.01 09:52; 04.01 10:00; 04.01 10:36; 04.01 11:36; 04.01 11:39; 04.01 13:26; 04.01 18:23; 05.01 10:04; 05.01 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed nagu mehed ikka, iga inimene on erinev. Tihtipeale on lääne naiste ja teisest kultuurist/religioonist pärit meestega probleemiks see, et ei tehta endale selgeks teise poole tausta. Islami abielu puhul on aga väga oluline, et naine (kes on pärit teisest kultuuriruumist) oleks teadlik oma õigustest ja kohustustest ning samuti sellest, kuidas tavaliselt probleeme lahendatakse. Kuna lääne naiste puhul on abielu tavaliselt vabatahtlik (mitte kusagil selja taga vanemate poolt kokkulepitud), siis ülimalt oluline on muidugi õige inimene leida, kellega on hea suhtes olla ja kõik murekohad saab täiesti vabalt selgeks rääkida. Isiklik lähedane kogemus on positiivne.

Nii huvitav, et just teisest kultuurist/religioonist naine peab moslemikultuuri tausta endale selgeks tegema. Sellega arvestama ja seda järgima hakkama. Miks ei ei ole kunagi vastupidi, et moslemimees hakkab oma teisest kultuurist/religioonist pärit naise tavade ja usu järgi elama?

Meil ei olegi üldse mingeid kõvasid tavasid ja usku, mille järgi elada, aga ma tunnen rohkem kui ühte paari, kus mees on sündinud moslemist araablasena, aga Eesti naisega koos ja ei järgi absoluutselt oma usku või kultuurist tulenevaid tavasid. Üldiselt on sul ikkagi väga väär arusaam, kuidas elu tegelikult käib – tasuks jätta TLC ja ilukirjanduslikud teosed ning tutvuda pärismaailmaga vahelduseks.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.01 18:27; 03.01 22:02; 04.01 11:11; 04.01 13:10; 04.01 13:50; 05.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei olegi üldse mingeid kõvasid tavasid ja usku, mille järgi elada, aga ma tunnen rohkem kui ühte paari, kus mees on sündinud moslemist araablasena, aga Eesti naisega koos ja ei järgi absoluutselt oma usku või kultuurist tulenevaid tavasid. Üldiselt on sul ikkagi väga väär arusaam, kuidas elu tegelikult käib – tasuks jätta TLC ja ilukirjanduslikud teosed ning tutvuda pärismaailmaga vahelduseks.

Eestlastel ei olegi tavasid? Minu arust on meil ikka vägagi palju tavasid. Lihtsalt asi on selles, et need tavad ei ole naisi ahistavad ja diskrimineerivad. Ja mis kõige tähtsam – meil pole kombeks enda tavasid teistele rahvastele ja teisest religioonist pärit inimestele peale suruda. Nii nagu see on kombeks moslemitel. Õigemini mitte, nagu neil on kombeks, vaid pigem – nad peavad seda iseeneseest mõistetavaks, et teine, mittemoslemist pool võtab just nende usundi ja tavad omaks. Kuna meie oleme tagasihoidlik rahvas, siis meie tavad ei paista üldises maailma kultuuripildis välja.

Eestlased on küll usuleige rahvas, kuid oma usk on meil siiski olemas. Taarausk. Aga see ei domineeri.

Mina jällegi vastupidi – soovitan vaadata erinevaid saateid, lugeda erinevaid raamatuid neil teemadel ja maailmapilt avardub oluliselt. Sinul võib ju olla küll reaalne, isiklik kogemus, aga karta on, et see on sul ühekülgne ja oluliselt piiratum kui see, mida saab lugeda ja vaadata erinevate inimeste kohta, kes taolises kultuuride ja uskudevahelises situatsioonides on. Seega, loe erinevaid raamatuid ja vaata erinevaid saateid ja filme, siis saad teada, et on olemas ka teistsuguseid kogemusi, kui see üks, mis sul on isiklikult olnud. Katsu näha suurt pilti.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.01 09:52; 04.01 10:00; 04.01 10:36; 04.01 11:36; 04.01 11:39; 04.01 13:26; 04.01 18:23; 05.01 10:04; 05.01 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tunnen rohkem kui ühte paari, kus mees on sündinud moslemist araablasena, aga Eesti naisega koos ja ei järgi absoluutselt oma usku või kultuurist tulenevaid tavasid.

Mina tean jälle mitut Eestis elavat peret, kus naine on eestlane ja mees moslem. Otseloomulikult peab naine mehe usust ja kommetest kinni. Riietub vastavalt, sööb vastavalt. Loomulikult palvetab mitmeid kordi päevas ja miskipärast võtavad endale ka imeliku vastava sugemega nime. Üks selline pere osales kord ka naistevahetuse saates. Anust sai järsku Anuaar. No miks?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.01 09:52; 04.01 10:00; 04.01 10:36; 04.01 11:36; 04.01 11:39; 04.01 13:26; 04.01 18:23; 05.01 10:04; 05.01 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas naist kergelt peksta islamis:

https://www.youtube.com/watch?v=39K9K1T7wvg

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 08:57; 04.01 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus “katsu näha suurt pilti” on antud juhul päris huvitav, arvestades, et Sa ise paned kogu moslemimaailma – üle 1,5 miljardi inimese – ühte patta. Tegelikult, nagu selle teema esimesed kommentaarid ka ütlesid, üldistada ei saa. Minu tutvusringkonna moslemid (keda on ikka mitukümmend) on väga erinevatest riikidest ja ma näen, et iga inimene on eraldi isiksus, mitte mingi usuideaali kehastus. Eesti moslem ei käitu täpselt nagu Türgi moslem, Egiptuse moslem ei käitu täpselt nagu Pakistani moslem jne… Muidugi ei tea, kas ikka saan enda tuttavaid nii palju usaldada kui TLC “moslemit”, äkki näitlevad mu ees kogu aeg 🙂

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.01 18:27; 03.01 22:02; 04.01 11:11; 04.01 13:10; 04.01 13:50; 05.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus “katsu näha suurt pilti” on antud juhul päris huvitav, arvestades, et Sa ise paned kogu moslemimaailma – üle 1,5 miljardi inimese – ühte patta. Tegelikult, nagu selle teema esimesed kommentaarid ka ütlesid, üldistada ei saa. Minu tutvusringkonna moslemid (keda on ikka mitukümmend) on väga erinevatest riikidest ja ma näen, et iga inimene on eraldi isiksus, mitte mingi usuideaali kehastus. Eesti moslem ei käitu täpselt nagu Türgi moslem, Egiptuse moslem ei käitu täpselt nagu Pakistani moslem jne… Muidugi ei tea, kas ikka saan enda tuttavaid nii palju usaldada kui TLC “moslemit”, äkki näitlevad mu ees kogu aeg ????

Vastupidi! Mina ei ole kordagi väitnud, et kõik moslemid on täpselt ühesugused ja igal juhul pahad. Sellepärast tasubki lugeda erinevaid raamatuid ja vaadata erinevaid filme-saateid, sest sel juhul saab neist palju selgema ja adekvaatsema pildi kui oma mõne toreda tuttavast moslemi elu kõrvalt vaadeldes. Tänu neile oma tuttavatele sa idealiseerid nende tavasid ja usku. Meie, põhjamaa inimeste jaoks on selles usus palju võõrast ja vastuvõetamatut.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.01 09:52; 04.01 10:00; 04.01 10:36; 04.01 11:36; 04.01 11:39; 04.01 13:26; 04.01 18:23; 05.01 10:04; 05.01 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi! Mina ei ole kordagi väitnud, et kõik moslemid on täpselt ühesugused ja igal juhul pahad. Sellepärast tasubki lugeda erinevaid raamatuid ja vaadata erinevaid filme-saateid, sest sel juhul saab neist palju selgema ja adekvaatsema pildi kui oma mõne toreda tuttavast moslemi elu kõrvalt vaadeldes. Tänu neile oma tuttavatele sa idealiseerid nende tavasid ja usku. Meie, põhjamaa inimeste jaoks on selles usus palju võõrast ja vastuvõetamatut.

Ma ei saa üldse aru, miks Sa siis üritad minuga vaielda, kui enda sõnul usud samuti, et kõik moslemid ei ole täpselt samad ja enne enda sidumist millegagi tuleb seda tundma õppida (minu postitusest, mida Sa tsiteerisid: Tihtipeale on lääne naiste ja teisest kultuurist/religioonist pärit meestega probleemiks see, et ei tehta endale selgeks teise poole tausta.) Minu allikad on rohkem kui filmid ja raamatud (mida ma olen tõesti aastate jooksul palju lugenud) ning kõik need inimesed (keda on jätkuvalt rohkem kui “mõni”) ei ole toredad ja vahvad inimesed, leidub ka selliseid, kelle teguviise või väärtuseid ma heaks ei pea.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.01 18:27; 03.01 22:02; 04.01 11:11; 04.01 13:10; 04.01 13:50; 05.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind häirib kõige rohkem see, et islmaiusk on invasiivne. Mehed võivad abielluda mittemoslemiga, aga naised mitte. Ja kõigele lisaks ilmselt saavad lapsed ka islamiusulisteks. Kui nii edasi läheb, siis saab islamiusust kõige domineerivam usund maailmas. Ja oma mätta otsast vaadates, see suurendab pereloomiseks sobivate naiste defitsiiti Eestis.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 09:34; 04.01 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi! Mina ei ole kordagi väitnud, et kõik moslemid on täpselt ühesugused ja igal juhul pahad. Sellepärast tasubki lugeda erinevaid raamatuid ja vaadata erinevaid filme-saateid, sest sel juhul saab neist palju selgema ja adekvaatsema pildi kui oma mõne toreda tuttavast moslemi elu kõrvalt vaadeldes. Tänu neile oma tuttavatele sa idealiseerid nende tavasid ja usku. Meie, põhjamaa inimeste jaoks on selles usus palju võõrast ja vastuvõetamatut.

Ma ei saa üldse aru, miks Sa siis üritad minuga vaielda, kui enda sõnul usud samuti, et kõik moslemid ei ole täpselt samad ja enne enda sidumist millegagi tuleb seda tundma õppida (minu postitusest, mida Sa tsiteerisid: Tihtipeale on lääne naiste ja teisest kultuurist/religioonist pärit meestega probleemiks see, et ei tehta endale selgeks teise poole tausta.) Minu allikad on rohkem kui filmid ja raamatud (mida ma olen tõesti aastate jooksul palju lugenud) ning kõik need inimesed (keda on jätkuvalt rohkem kui “mõni”) ei ole toredad ja vahvad inimesed, leidub ka selliseid, kelle teguviise või väärtuseid ma heaks ei pea.

Ma vaidlen sellepärast, et vihjamisi (mitte otse) viitad sellele, kõik muu rahvas peaks endale moslemiseadused selgeks tegema ning selle järgi joonduma, kui nad tutvuvad või seovad end moselmiga. Aga vastupidi mitte!

Vaidlen sellepärast, et sa idealiseerid ning üritad näidata, et seal kultuuris, usus ja arusaamades on kõik paigas. Nende jaoks ongi. Aga mitte meie jaoks! Ja meie EI PEA joonduma nende järgi!

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.01 09:52; 04.01 10:00; 04.01 10:36; 04.01 11:36; 04.01 11:39; 04.01 13:26; 04.01 18:23; 05.01 10:04; 05.01 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi ma kommunikeerusin täiesti selgelt vähemalt sellele viimasele, mida ma tahan ja kuidas ma tahan, siis tegelikkuses ignoreeriti seda absoluutselt. Minu seksuaalseid vajadusi polnud olemas, oli lihtsalt minu keha talle tema rahulduseks. Kogu olukord ei olnud mitte, et “mind lihtsalt unustati natuke ära või ei viitsitud pingutada”. Ei, ma olin põhimõtteliselt nagu kumminukk või asi ja ma ei ole kunagi midagi taolist kogenud…

See on päris huvitav, ja ilmselt väga vajalik näide, hoiatamaks neid, kes plaanivad suhtesse astuda moslemiga.

Ma vaatan TLC pealt mmingit saadet (90 päeva abiellumiseni (või midagi sellist)). Seal oli täpselt sama asi teemaks. Ameeriklane, valge 50-aastane naine abiellus noore moslemi mehega. Ja naine rääkis täiesti avameelselt, et mees on voodis absoluutselt null, ja tema vajadustega kohe üldse ei arvesta. Õppimisvõimelline ka ei ole. Mehe arvates oli nende sekselu ideaalne.

Seega, ilmselt tuleneb see (et naine on voodis mehe rahuldamise vahend, ja ise seksuaalselt rahuldatud ei pea ega tohigi? saada) ikkagi see moslemiriigi reegel, kus naisel puuduvad õigused, oma tahe, oma soovid ja vajadused, samal ajal, kui mehele on kõik õigused ja hüved ette nähtud. See “moslemimehed kannavad naisi kätel ja et naisel on peres suur sõnaõigus” on pigem hale kattevari varjamaks tõsiasja, et tegelikult on naine selles usus õigusteta loom.

Moslemimehed kannavad küll naist kätel, aga selleks naiseks on tema ema.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlased on küll usuleige rahvas, kuid oma usk on meil siiski olemas. Taarausk. Aga see ei domineeri.

Mis asi see Taarausk veel on? Mismoodi on eestlased usuleiged, millise kandi pealt?

Jah tõsi, eestlased pole enam kirikurahvas, aga eestlased on paganad. Usuvad horoskoope, selgeltnägemisse, nõidu, kaardimoore, pendeldjaid, imeravitsejaid…

See on ju maasiline lausa. Isegi meie autoriteetsed päevalehed on täis seda paganlikku jampsi.

Aga mis puutub moslemitesse, siis paremad ikka kui eesti mehed. Minge aga moslemitele mehele, geene tuleb rikastada.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 01:12; 05.01 10:48; 05.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see Taarausk veel on?

Tõsiselt küsid või?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.01 09:52; 04.01 10:00; 04.01 10:36; 04.01 11:36; 04.01 11:39; 04.01 13:26; 04.01 18:23; 05.01 10:04; 05.01 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see Taarausk veel on?

Tõsiselt küsid või?

Just küsingi. Taarausk oli lihtsalt üks liikumine omal ajal ja kõik. See pole mingi religioon, Taarausku nimetatakse uuspaganlikuks liikumiseks. Ühesõnaga, meeldib või ei meeldi, ikkagi on tegemist sodipodi usuga nagu uskuda kristallidesse jne.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 01:12; 05.01 10:48; 05.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see Taarausk veel on?

Tõsiselt küsid või?

Just küsingi. Taarausk oli lihtsalt üks liikumine omal ajal ja kõik. See pole mingi religioon, Taarausku nimetatakse uuspaganlikuks liikumiseks. Ühesõnaga, meeldib või ei meeldi, ikkagi on tegemist sodipodi usuga nagu uskuda kristallidesse jne.

No vot, seda ma siin teemas rõhutangi. See, mis meil, eestlastel olemas on, selle olemasolu ei peeta millekski. Kahju, et nimme pisendatakse meie tavade ja kommete olemasolu ja nende väärtust. Ja veel rohkem kahju, et ülistatakse ja idealiseeritakse neid uske ja kombeid, mis on meile tegelikult täiesti võõrad ja vastuvõetamatud – islamiusk ja -kultuur. Sellest on kahju!

P.S. Kristallide, selgeltnägijate jmt jama osas olen sinuga nõus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.01 09:52; 04.01 10:00; 04.01 10:36; 04.01 11:36; 04.01 11:39; 04.01 13:26; 04.01 18:23; 05.01 10:04; 05.01 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see Taarausk veel on?

Tõsiselt küsid või?

Just küsingi. Taarausk oli lihtsalt üks liikumine omal ajal ja kõik. See pole mingi religioon, Taarausku nimetatakse uuspaganlikuks liikumiseks. Ühesõnaga, meeldib või ei meeldi, ikkagi on tegemist sodipodi usuga nagu uskuda kristallidesse jne.

No vot, seda ma siin teemas rõhutangi. See, mis meil, eestlastel olemas on, selle olemasolu ei peeta millekski. Kahju, et nimme pisendatakse meie tavade ja kommete olemasolu ja nende väärtust. Ja veel rohkem kahju, et ülistatakse ja idealiseeritakse neid uske ja kombeid, mis on meile tegelikult täiesti võõrad ja vastuvõetamatud – islamiusk ja -kultuur. Sellest on kahju!

P.S. Kristallide, selgeltnägijate jmt jama osas olen sinuga nõus.

Sa oled siis Taarausuline või niisama räägid? Mis sellel islamikultuuril siis viga, ise te ju nendele moslemitele lähete mehele. Naised on juba aegade algusest peale mehele pandud, võõrale maale läinud. Mehed on alati olnud maasoolaks, sest vanem poeg päris talu. Minumeelest peaks naised olema harjunud võõraste kultuuride ja meestega. Isegi keele selgeks saamine on naistel kergem kui meestel, naistel on võõrkeelt tuhandeid aastaid rohkem vaja olnud kui meestel.
Tundub, et naised ei suuda kunagi asju võtta realistlikult ja hakatakse emotsioone esitama. See on kummaline. Tänapäeval on maailm kõigile vaba, ela kus sind vastu võetakse ja ela sellega kellele sa meeldid.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 01:12; 05.01 10:48; 05.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see Taarausk veel on?

Tõsiselt küsid või?

Just küsingi. Taarausk oli lihtsalt üks liikumine omal ajal ja kõik. See pole mingi religioon, Taarausku nimetatakse uuspaganlikuks liikumiseks. Ühesõnaga, meeldib või ei meeldi, ikkagi on tegemist sodipodi usuga nagu uskuda kristallidesse jne.

No vot, seda ma siin teemas rõhutangi. See, mis meil, eestlastel olemas on, selle olemasolu ei peeta millekski. Kahju, et nimme pisendatakse meie tavade ja kommete olemasolu ja nende väärtust. Ja veel rohkem kahju, et ülistatakse ja idealiseeritakse neid uske ja kombeid, mis on meile tegelikult täiesti võõrad ja vastuvõetamatud – islamiusk ja -kultuur. Sellest on kahju!

P.S. Kristallide, selgeltnägijate jmt jama osas olen sinuga nõus.

Sa oled siis Taarausuline või niisama räägid? Mis sellel islamikultuuril siis viga, ise te ju nendele moslemitele lähete mehele. Naised on juba aegade algusest peale mehele pandud, võõrale maale läinud. Mehed on alati olnud maasoolaks, sest vanem poeg päris talu. Minumeelest peaks naised olema harjunud võõraste kultuuride ja meestega. Isegi keele selgeks saamine on naistel kergem kui meestel, naistel on võõrkeelt tuhandeid aastaid rohkem vaja olnud kui meestel.

Tundub, et naised ei suuda kunagi asju võtta realistlikult ja hakatakse emotsioone esitama. See on kummaline. Tänapäeval on maailm kõigile vaba, ela kus sind vastu võetakse ja ela sellega kellele sa meeldid.

ei saa võrrelda ju kristlust ,moslemeid jne “taarausklikega .Ühed on aastatuhandeid vanad usundid ,Praegune taarausk on vaevalt 100 aastat tagasi välja mõeldud ju .Vanade eestlaste uskumustega pole sellel mingit pistmist

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaidlen sellepärast, et vihjamisi (mitte otse) viitad sellele, kõik muu rahvas peaks endale moslemiseadused selgeks tegema ning selle järgi joonduma, kui nad tutvuvad või seovad end moselmiga. Aga vastupidi mitte!

Vaidlen sellepärast, et sa idealiseerid ning üritad näidata, et seal kultuuris, usus ja arusaamades on kõik paigas. Nende jaoks ongi. Aga mitte meie jaoks! Ja meie EI PEA joonduma nende järgi!

Issand jumal, keegi ei olegi Sul palunud kellegi järgi joonduda. Kuidas üldse teiste inimeste lähedased suhted Sind puudutavad? Kui mees ja naine on juba otsustanud suhtesse astuda, siis tõenäoliselt on nad ka suurel määral ühise maailmavaatega. Või ei?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.01 18:27; 03.01 22:02; 04.01 11:11; 04.01 13:10; 04.01 13:50; 05.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elanud ja töötanud kuues eri riigis ning kokku puutunud paljude mitteusklike ja usklikega – nii kristlaste, juutide, moslemite, hindude, budistide kui ka muude väiksemate gruppidega. Ise olen agnostik/ateist, õppinud loodusteaduseid ja töötan tervisevaldkonnas, äritegevuses. Taust selleks, et anda mõista, et mu maailmavaade on üsnagi observatiivne ja ratsionaalne, loomulikult selle erisusega, et tulen Eestist ja see annab teatud kultuurikonteksti ja maailmanägemuse.

Ma usun, et keskmine eestlane ja Eesti meedia paneb “kõik moslemid” ühte patta, sest meil lihtsalt peaaegu puudub kokkupuude selle usugrupi esindajatega igapäevaelus. “Meie ja nemad” nägemus. Kuna olen nii ülikoolis õppinud, töökeskkonnas töötanud ning sõprusringkondades läbi käinud mitmete eri kultuurigruppide ja rahvuste esindajatega, on mul võimatu panna “kõiki moslemeid” ühte patta. Inimese vaimne tasakaal, meeldivus jne on ülimalt seotud selle individuaalse inimese lapsepõlve ja kasvatusega, nii nagu ka meil Eestis. Kes iganes siin foorumis üldistab, et tegemist on mingit moodi vaimselt keerulise grupiga, teeb vägivaldseid järeldusi omaenda hirmude tõttu. Ei ole nii. Nagu ka Eestis, on igas riigis eri inimesi – osa neist meeldivad sulle, teised mitte, sest sul on isiklikud eelistused ja maailmavaade.

Ma olen kohanud mitmeid ülimalt meeldivad moslemitest mehi ja naisi, mul on ka läbi ülikooli- ja tööaja tekkinud nii käputäis sõpru, kellega ikka kontakti peame. Nendega on väga okei rääkida usuteemadel, kui vahel uudihimutsen, ei ole mingit viha või ärrituvust. Räägi ise uudishimu ja normaalse lugupidamisega ning teine ei võta seda mingi rünnakuna, vaid saab aru, et sa tuled teisest kultuurikontekstist. Olen nii saanud rääkida nii moslemitega Egiptusest, Marokost, Bangladeshist, Süüriast kui Türgist. Vahet pole, avatud silmade ja ajudega, viisakaid inimesi tuleb kõikidest nendest kohtadest.

Kuna olen omajagu moslemimaades reisinud ja mul on ka moslemitest sõpru, olen huvi pärast uurinud, et mida siis ikkagi Koraan ja islam ütleb teatud asjade kohta, mis tavalisele eestlasele pinda käivad. Näiteks naiste roll ühiskonnas ja suhtes, naiste enese katmise kohustus, kõik need kreisid lood kividega surnuks pildumisest, terrorism jpm lood, mis meediakära tekitavad. Kõigest sellest, mida olen lugenud, kuulnud ja vaadanud, on selge, et nt kividega surnuks loopimine, naiste ümberlõikamine, naiste kohustuslik konservatiivne riietus (burkad jne), isegi naiste kodune roll on absoluutselt seotud kohalike (peamiselt islamieelsete) hõimukultuuride ja eri nüüdisaegsete riikide võimumehhanismidega. Mitte islami või Koraaniga. Koraan ei nõua mingit burkat, ei nõua hijabi; vastuoksa, see julgustab kauneid riideid kandma, et tunda elust rõõmu, ja käsib ainult nii meestel kui naistel avalikus ruumis oma suguelundeid katta. Üks teine lõik räägib sellest, kuidas naistel on soovituslik mitte käia paljaste rindadega ringi väljaspool pereringi, aga mehe, vendade jm puhul ok 😀 (Muhamedi-aegsetes hõimudes, i.e. 7. sajandil, oli tavaline naistel paljaste rindadega ringi käia, see siis muutis selle natuke konservatiivsemaks). Kui palju erinevamad on need nõuded Eestis valitsevatest sündsustunnete reeglitest?

Kividega surnuksloopimine on absoluutselt kohalike hõimude vahelise dünaamika ja religioonieelse aja tulem – autapmine. Enamik maailma moslemeid ei kiida sellist asja mitte mingit moodi heaks, ja kui ma heidaks oma moslemitest sõpradele seda ette kui “nende süüd”, siis nad vaataksid mind nagu mingit opakat, kel pole aimugi, millest ta räägib. See on koletu asi, see kividega surnuks loopimine, ja see on hõimumäng, mitte islam. Kaug-Türgis, kus sellised asjad aset leiavad, elati ammu enne islamiusu saabumist, ja neil oli ka palju islamieelseid kombeid.

Naiste rolli ja õigustega seoses. Koraani alusel on tegelikult mosleminaistel olnud pärandiõigus sajandeid ja sajandeid enne kristlasi ehk enamikke eurooplasi. On õigus lahutada juba sajandeid, ka põhjusel, et su mees ei rahulda sind füüsiliselt, sest nii naisel kui mehel on õigus olla rahuldatud füüsiliselt. Petmine jpm põhjused on piisavad põhjused lahutamisõiguse saamiseks.

Mul on sõber, kes on naissoost moslem. Riietub kuidas tahab ja hijabi ei kanna. Sai kõrgema hariduse ja töötab finantssektoris. Nüüd on tal ja ta abikaasal ka laps, ja ta absoluutselt läks pärast emapuhkust uuesti tööle tagasi ja on iseseisev otsustama, mida ta teha soovib. Peresisesed rollid on ikkagi paari enda läbi rääkida, ja inimesed on erinevad. Nemad on pärit Süüriast. Eks tõesti ole, et teatud kõvasti konservatiivsemates araabiamaades nagu Katar või Saudi-Araabia on naiste roll erinev, aga minu kogemuse põhjal on see seotud puhtalt kohaliku riigi võimu- ja demokraatiastruktuuriga, ning islamit kasutatakse propagandarelvana õigustamaks sellist sugude ebavõrdsust.

Võrdluseks, Saksamaal pidid naised meeste kirjaliku loa saama, et nad töötada tohiks veel isegi 1950ndatel. Šveitsis anti naistele hääleõigus alles 1971 ja viimane kanton kiitis selle seaduse heaks 1990ndate alguses! Küssa pole usus, vaid kohaliku ühiskonna arengus.

Naiste kliitori ümberlõikamine on naiste iha kontrollimehhanism ja hõimukomme, mitte usukomme. See on kohutav praeguse aja reaalsus, aga see ei defineeri moslemeid, vaid neid kohalikke riike ja nende kombeid. Enamik maailma moslemeid ei kiida seda heaks.

Mitmenaisepidamine on ka alati üks suur teema. Ajalooliselt tuleb see komme sellest, et 7. sajandi Araabia poolsaarel toimusid mitmed hõimudevahelised kähmlused ning paljud mehed said selle käigus surma, jättes maha naisi ja lapsi. Ellujäänud mehed võtsid need naised seejärel enda hoole alla. See võis olla muidugi nendele meestele huvitav “lisaboonus”, aga see polnud tingimata mingi (ainult) iharusest tingitud samm.

Tänapäeval see eksisteerib endiselt, aga polügaamial on tugevad reeglid: järgmist naist tohib võtta ainult juhul, kui esimene naine heaks kiidab JA mehel on võime mõlemat naist võrdselt ülal pidada (sama hea elamine, vabaajategevused jne). Olen kohanud ühte idikat Saudist, kel oli juba naine ja laps olemas, ning kes meil ülikoolis ajas valimatult ligi kõikidele kursaõdedele. Tegemist oli üldiselt taktitundetu ja rumala tüübiga, ning loomulikult ei saanud keegi temaga lähedaseks sõbraks, sh mitte ka meie kursa poisid. Inimesed on erinevad. Minu moslemitest sõbrad on kiindunud oma elukaaslasesse ja ei mõtlegi mingi polügaamia peale. Samuti Marokos, Türgis reisides oli selge, et see pole eelistatud samm. Marokos, kusjuures, kuulsin sellest ainult berberite kontekstis – inimgrupp, kes elab Atlase mägedes hõimuelu ja kes senimaani ei saa normi haridust, suur kirjaoskuse puudumine, jne – ülejäänud Maroko ühiskonnast eraldunud. Berberid elasid Loode-Aafrikas juba ammu enne islamiusu saabumist ja omavad seetõttu teatud kultuuriautonoomiat. Seal jah, pidid olema mõned “isased”, kel mitu naist. Toonitan konteksti – hõimuelu, kirjaoskuse puudumine, eraldatus kaasaegsest tsivilisatsioonist. Ma olen kindel, et Lembitul oli ka mitu naist 😉

Kokkuvõttes ütleks – ärge hinnake inimest enne, kui olete teda tundma õppinud. Moslemeid, nagu mistahes teiste uskude esindajaid, on väga-väga erinevaid ning leidub kindlasti nii positiivseid kui ka negatiivseid isiklikke kogemusi. Täpselt sama lugu ju eestlastega – kes siit foorumist ei leiaks mõnda näidet enda või oma sõprade elust, et eestlasest elukaaslane/armuke oli misiganes põhjusel armukade/kontrolliv/domineeriv/liialt emotsionaalne/jpm, mida siin stereotüübina moslemitele ette heidetakse?

Õppige inimest tundma, tundke iseennast ja teadke oma väärtusi ja vajadusi, ning väljendage neid. Seiske enda eest. Nii leiategi head sõbrad ja elukaaslased. Moslemid on täitsa tavalised inimesed, lihtsalt usklikud ja nende usu praktiseerimine sõltub puhtalt nende isiklikust taustast. Paljud asjad selle usu juures on normaalsed väärtused, mis on meilgi Eestis seadused (vägivallast hoidumine, moraalsed väärtused jne). Paljud asjad, mida Eesti meediaruumis seostatakse islamiga, pole seotud islamiga või moslemitega tervikuna, vaid pisikeste kultuuriklikkidega, ning hea on meeles pidada, et meediale meeldib toonitada negatiivset, kütta furoori. Pange see foorum nüüd kinni ja minge rääkige päris inimestega, eri seltskondadest 🙂

 

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Moslemite puhul võib see olla küll usuga seotud, et naine ei tohigi seksi nautida.

Vastupidi, Koraan näeb ette ka naise rahuldatust. Samuti ei ole Koraanis sõnagi naiste ümberlõikamise kohta, see on moslemi-eelne tava, mis mõnes moslemiriigis kehtib, aga mitte sugugi igas.

Oh seda püha naiivsust küll…… 😀 no naer tuleb alati peale, kui keegi hakkab mingi moslemi käitumist õigustama, et ei nad ei tee seda või toda, kuna koraani järgi keelatud. 😀  Tegelikult ei huvita ühtegi inimest, mis neile koraani või piibli järgi lubatud või keelatud on, nad on INIMESED OMA IHADEGA ja käituvad omaenda nendest ihadest lähtuvalt ja kui tõesti väga vaja, leiavad oma käitumisele vajaliku tõlgenduse koraanist. Moslemid erinevalt kristlastest võtavad oma koraani tõsisemalt. St leiavad täpselt sellised paragrahvid sealt oma sigaduste väljavabandamiseks, mida parasjagu vaja on. Kristlased väga ei viitsi sellega vaevagi näha, sest kristlus tähendab tänapäeval eelkõige seda, et nime poolest oled kristlane ja käid jõulude ja lihavõtte pühade ajal kirikus kontserti nautimas, muul ajal elad niikuinii ilmalike seaduste alusel 😀

Kesiganes (lääne naine) peab plaani moslemiist mehega suhtesse astuda, võtku arvesse seda, et ühelegi neist pole otsaette kirjutatud kui suur on tema usu sügavus ja kui radikaalne ta oma hinges on. Teesklemine ja valetamine on neil kõige tavalisem käitumine üldse, sest vastasel juhul neil menu lääne naiste juures poleks. Aga kindel on see, et kuna koraan lubab ja isegi soovitab/kohustab naiste ja laste (ja uskmatute) suhtes räiget vägivalda, isegi tapmist, siis olete alalises riskis, kui oma moslemist meest või tema hõimlasi millegagi vihastate.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minge rääkige päris inimestega

Siinpool räägib teine mitmekordse hariduskraadiga maailmarändur (Ei tea milleks oluline, juu mõnele oluline teada). Paraku ei ole aega kuulata jutu-inimesi. See, mida inimene räägib on lihtsalt üks jutt. Maski- jutt. Päriselust räägib statistika ja teadustöö. Mis kuritegusid tehakse ja kuidas naisi koheldakse jne.  Eestlasi tuntakse ja teatakse kui vargaid, valetajaid ja petiseid. Hea vastus on: Mina ei saa võtta vastutust teiste eest. Enda eest saan vastutada!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb. Ilmselt oleneb ka sellest, kus riigis sa selle moslemiga siis elad, millisest piirkonnast moslem pärit on, milline on ta kodune taust, kui vana ta on.
Sugulane on moslemiga abielus. Elavad Eestis, mees on siin olnud veidi üle aasta. Äärmiselt tore inimene! Integreerub igakülgselt, eesti keelest saab suures osas aru ja räägib ka vastu. Käib tööl ja saab kenasti hakkama. Naise ja naise sugulaste ja sõprade poolt on kenasti omaks võetud. Mees ei suru oma usku kellelegi peale ja siin elab kui eurooplane. On ka sealiha proovinud, aga toidud, mida ta valmistab, on enamasti pigem lihavabad.

On see mees üldse moslem? Päritoluriik ei määra veel usku. Mul on sugulane türklasega abielus. Elavad Eestis, mees räägib eesti keelt. Ise sealihast süüa ei tee, aga kui kuskil ühises pidulauas sealiha pakutakse, siis seda sööb. Käib tööl, saab kenasti hakkama. Naine elab täiesti tavalist eestlanna elu, kannab tavalisi riideid, suvel ka paljaid õlgu, tantsib rahvatantsu segarühmas (st lähikontakt teise mehega), probleeme ei ole. Mees ise on Türgis sündinud ja kasvanud, aga ütleb, et juba ta vanemad olid usuleiged. Nii et vaatamata sünniriigile ei ole ta tegelikult moslem. Sinu kirjelduse järgi tekkis mul tunne, et ehk räägime samast mehest. Päris iga moselmiusulises riigis sündinu ei ole veel moslem.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajakirjanduses publitseeritu pole poolt piltigi, lihtsalt kogu lähenemine on lääne mõtteviisile liiga võõras. Peksa saamine on ju igati asjakohane kui naisel pole oidu piisavalt teadmaks, millal mehe ruumidesse siseneda võib või muul viisil meele järgi pole. Ja ainult väga vaesed saavad endale kõigest ühte naist lubada.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi mina olen kunagi kogemata mingile islami lehele sattunud, kus olid ka inglise keeles vastused korduvatele küsimustele ja igatsugu nõuanded ning muuhulgas selgitati, minu jaoks suisa piinliku detailsusega! kuidas oma naist voodis õnneliku lõpuni viia. Seda peeti väga oluliseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kultuurilised erinevused tuleb omale lihtsalt selgeks teha. Paljud asjad, mis meie naiste jaoks võivad olla ahistavad või ebameeldivad, ei ole seda teps mitte mosleminaiste arvates. Ei igatsegi kodused mosleminaised kuhugi tööle minemist, ei igatse nad palja peaga käimist ega miniseelikut. Moslemite puhul räägitakse alati, et kõik on justkui ainult meeste soov ja nende järgi korraldatud, ei enamus mosleminaisi on samuti sellise korraldusega rahul ega taha mitte mingil juhul lääne naise elustiili.

Minu arvates on päris palju eestlastest naisi, kes igatsevad pigem sellist kindlate piiridega pereelu. Naisi, kes  tahaks pigem kodused olla kui töötada. Naisi, kes tahavadki, et mees oleks perepea ja korraldaks pere asju. Naisi, kellele ei meeldi palja ihu näitamine ja sooviks end pikkade riietega katta. Naisi, kes ei soovi peale oma mehe teiste meestega mingit tegemist teha ja eelistavad sõbrannatamist naistega.

Moodsad moslemimehed on muideks väga hoolitsetud ja klanitud välimusega, sest nende mosleminaistele see meeldib.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal sooviks lähtuda ikka konkreetsest isikust.

Tänapäeval leidub ka moslemitest blogijaid ja youtubereid.

Mõned minu arvates väga vahvad näited:

pere Kanadas: https://www.youtube.com/@shamidreesvlogs

pere Saudi Araabias https://www.youtube.com/@KhalidAlAmeri/videos

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Pereelu ja suhted Abielu moslemiga.