Esileht Pereelu ja suhted Abielu moslemiga.

Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )

Teema: Abielu moslemiga.

Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal sooviks lähtuda ikka konkreetsest isikust.

Tänapäeval leidub ka moslemitest blogijaid ja youtubereid.

Mõned minu arvates väga vahvad näited:

pere Kanadas: https://www.youtube.com/@shamidreesvlogs

pere Saudi Araabias https://www.youtube.com/@KhalidAlAmeri/videos

vabandust, viimase elukoht Araabia Ühendemiraadid. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alati mõelnud, et ilmselt on just liigne ajaraiskamine usule ja palvetamisele selle põhjus, miks ei ole islami riigid arenenud. Nad lihtsalt mökutavad oma elu maha, selle asemel, et areneda ja inimestele väärtust ja paremat elu luua, uskudes totraid muinasjutte 72-st neitsist jms. Seetõttu nad ongi maha jäänud teaduses, saavutustes, leiutistes jne.

Siinkohal lubage meelde tuletada, et kui Euroopas valitses pime keskaeg, olid islamimaad teaduses tipptegijad, nii astronoomias, matemaatikas kui eriti meditsiinis. Ja ära hakka oma “see ei loe, sest tänapäeval”.  Pole nad tänapäeval ka nii mahajäänud, kui sulle meeldib mõelda.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alati mõelnud, et ilmselt on just liigne ajaraiskamine usule ja palvetamisele selle põhjus, miks ei ole islami riigid arenenud. Nad lihtsalt mökutavad oma elu maha, selle asemel, et areneda ja inimestele väärtust ja paremat elu luua, uskudes totraid muinasjutte 72-st neitsist jms. Seetõttu nad ongi maha jäänud teaduses, saavutustes, leiutistes jne.

Siinkohal lubage meelde tuletada, et kui Euroopas valitses pime keskaeg, olid islamimaad teaduses tipptegijad, nii astronoomias, matemaatikas kui eriti meditsiinis. Ja ära hakka oma “see ei loe, sest tänapäeval”. Pole nad tänapäeval ka nii mahajäänud, kui sulle meeldib mõelda.

Pime keskaeg tekkis sellest jubedast mustast katkust, ikkagi 25% eurooplastest surid maha. Edasi keerasid inimesed lolliks, sest ainult Jumal võis inimesi sellise asjaga karistada, hakati nägema nõidasid ja kavalamad ja ahnemad inimesed kasutasid rahva pimedust ära teistest lahti saamise eesmärgil. Piisas kedagi nõiaks tembeldada ja ära hukati.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nendest naistest ajakirjanduses on veel vähe, kes oma lapsi taga nutavad, sest nad võivad ise mehe juurest naaksu tõmmata, aga lastest nähku und edaspidi? Ikka jälle leidub ullikesi, kes arvavad, et nendega läheb teistmoodi. Ja kui räägitakse, et paljud ei järgi ju üldse oma usku tänapäeval, siis ma olen enam kui kindel, et usk tuleb kohe mängu kui neil seda vaja on.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nendest naistest ajakirjanduses on veel vähe, kes oma lapsi taga nutavad, sest nad võivad ise mehe juurest naaksu tõmmata, aga lastest nähku und edaspidi? Ikka jälle leidub ullikesi, kes arvavad, et nendega läheb teistmoodi. Ja kui räägitakse, et paljud ei järgi ju üldse oma usku tänapäeval, siis ma olen enam kui kindel, et usk tuleb kohe mängu kui neil seda vaja on.

Absoluutselt. Tahan rõhutada, et see probleem ei seostu kaugeltki ainult moslemi meestega, vaid võib tõusetuda alati, kui elatakse välisriigis. Üks asi on pärast lahkuminekut lapsega mehe juurest välja kolida. Aga kui elatakse nt Belgias, suhe läheb lörri ja tahaks lapsega Eestisse kolida, siis tasub arvestada, et seda ilma lapse isa nõusolekuta teha ei saa, olgu see mees siis moslem, eestlane või prantslane – vahet pole.  

Kui sa elad välisriigis ja saad seal lapse, siis on seal ka lapse elukoht. Või kui nt kolid Eestist perega välisriiki ja elad seal teatud aja – ka siis võib lapse elukoht olla just seal riigis. Sageli juhtub see, et paar läheb lahku ja siis naine tahaks Eestisse tagasi tulla, aga kui lapse isa pole sellega nõus, et laps ka läheb, siis polegi muud võimalust, kui kohalikus kohtus asi selgeks vaielda. Kuid ka sellisel juhul tuleb arvestada sellega, et kui lapse isa soovib ja on võimeline last kasvatama ning ta pole vägivaldne, alkohoolik vms, ei ole naise väljavaated, vähemalt reeglina, eriti head.

Seega, alati kui saada laps välismaal või elada seal pikaajaliselt, tuleb mõelda sellele, mis saab siis, tekib soov kolida. Ja tasub arvestada, et lapsega tema elukoha riigist ära kolimine ei pruugi olla võimalik.

Tegelikult on see kõik ju loogiline ja iseenesest mõistetav –  Eestis elades ei arva ju keegi, et ta võiks lapse võtta ja ilma lapse isa nõusolekuta lihtsalt Luksemburgi kolida. Tehniliselt on see muidugi teostatav, aga õiguslikult mitte. Samas on elu näidanud, et väga paljud ei mõtle selle peale üldse. Aga tuleb mõelda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah ka Euroopas ei lubata sul lapsega niisama lihtsalt Eestisse tagasi minna, kui lapse isa pole nõus. Kas elad seal x riigis või tuled ilma lapseta Eestisse elama. Jaapanis näiteks antakse laps peale lahutust peaaegu alati isale kasvatada ja kui too ei soovi, siis ema lapsega rohkem ei kohtugi.

Moslemimeeeste iseärasus on, et neil tekib peale abiellumist naise suhtes suur omanditunne. Enne abielu võib tunduda täitsa ladna vend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )


Esileht Pereelu ja suhted Abielu moslemiga.