Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielu pikkus sõltuvuses pulmade maksumusest

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Abielu pikkus sõltuvuses pulmade maksumusest

Postitas:
Kägu

Tuli selline naljakas mõttekõik pähe, kuuldes jälle ühe tutvuskonna pari lahutusest.
Viimase 2a jooksul on mul tutvuskonnas olnud 4 lahutust paaride vahel, kelle pulmad polnud kaua aega tagasi, max 5a.
1.paar: noor naine, vanem (rikas) mees. Naine piltilus kaunitar. Tööks oli kodus ilus olemine ja lapse eest hoolitsemine. Pulmad olid väiksed aga ülimalt kallid ( 10 inimese pulm maksis u 120 000 eek). Nüüd lahutasid oma 3a kestnud abielu. Nane läks lõpuks tööle ja ledsd uue noorema mehe:)
2.paar: kenad noored, naine ja mees. Rahalises mõttes heal järjel aga seda eelkõige tänu mehe rikkale perekonnale. Pidevalt käidi reisimas, naine pani piltilusaid perepilet üles kogu aeg, kena kodu jne. Pulmad olid ka meeletult suured ja kallid.Iga asi ol üles vuntstud.Nüüd ka lahutatud 4a abielu. Suhe vajus laiali kuna naine oli eelkõige hõivatud teistele kena ja ideaalse paari kuvandi loomisest (ilusad pildid, uhked riided jne) ja kõik muu jäi unarusse.
3. Paar koos olnud 7a. Lapsedki olemas. Mees Soomes ehitaja. Seni asi toimis aga ühel hetkel hakkas naisel igav ja otsis uue mehe samal ajal kui oma kaasa soomes pere heaoluks pappi kokku ajas. Pulmadki olid omalajal (u 5a tagasi) uhked, külalisi oli üle 100, maksumust ei kujuta ettegi, väga kallis oli kõik. Ja see rahagi oli mehe kokku rabatud töötades.
4. Kõige värskem paar kes lahutas. Pulmad olid eelmise aasta alguses. Pidu mõisas, uhke värk igatahes. Juhtus sama lugu, naine oli ametis enda sättimise, laste nukkudeks riietamise jms-ga. Kasvati lahku. Nüüd naine hädas, pole enam kes tibitsemise eest maksaks.

Neile mõeldes tekkis tahestahtmata seos selle vahel, et uhkeid pulmi tahavad eelkõige vist need kes püüavad mingeid muid (emotsionaalseid?) puudujääke korvata. Tutvuskonnas on veel abiellutud nende aastate jooksul (väiksed pulmad) aga pole lahutustest seni olnud teateid.
Kuidas teile tundub?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
elenna

RE: Abielu pikkus sõltuvuses pulmade maksumusest

Kas need paarid poleks lahku läinud, kui oleks odavad pulmad olnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmm, loe nüüd oma juttu ise- sinu näidetes on abiellunud inimesed, kellel pole juba alguses suurt midagi ühist või on eluteed nii läinud, et lahkukasvamine reeglina paratamatu.

Enda pulmad olid väga suured, 100 inimest, mitu päeva. Abielus 7 aastat ja oleme ikka veel nagu noored armunud. Sellised kallimad pulmad on olnud veel neljal-viiel sugulasel-tuttaval, ühed peavad varsti 20. aastapäeva, ühed 15. ja teised ka sinna 10 a kanti abielus olnud, lahutanud pole keegi. Ja kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis pole lahutanud ka ükski teadaolev \”odavamaid\” pulmi pidanu (uskumatu, pean nüüd tõdema, et ma tõesti ei teagi ühtegi väljakujunenud isiksusena abiellunut, kes lahutanud oleks, ainult paari \”jäime teismelisena lapseootele ja abiellusime\” lahutust tuleb meelde. Ja neil kindlasti ei olnud kallid pulmad).

Nii et minu isiklik kogemus sinu teooriat ei toeta. Samas- mõne paari puhul võib selline asi tõesti võimalik olla, inimesi ju igasuguseid :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas need paarid poleks lahku läinud, kui oleks odavad pulmad olnud?
[/tsitaat]
Ei selles pole küsimud ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõigil on sõpruskonnas suured pulmad olnud, kõik abielus siiani, vahemik 10- 30 aastat. Ise 22 aastat. Kuidas Sul enda pulmad kulgesid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tunne, et seda paar nr 2te ma tean. Naise nimi algab H ja mehe nimi R tähega?

Mina olen kahes kallis pulmas käinud, neist üks paar siis äsja lahku läinud ja teine ikka õnnelikult koos. Nii et minu tutvusringkonna näitel on 50-50% 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]… tekkis tahestahtmata seos selle vahel, et uhkeid pulmi tahavad eelkõige vist need kes püüavad mingeid muid (emotsionaalseid?) puudujääke korvata. Tutvuskonnas on veel abiellutud nende aastate jooksul (väiksed pulmad) aga pole lahutustest seni olnud teateid.
Kuidas teile tundub?[/tsitaat]

Selle seosega olen peaaegu, et nõus, kusjuures selle raha eest võiks noorpaar terve maailma ära näha – oleks vähemalt ühiseid mälestusi ja midagi meenutada.

Küll aga arvan, et teemaalgataja on mees, kes kõik lahkuminekupatud naiste peale paneb.

Jah, muidugi võib naine olla lahutuse algataja, aga mis teda selleni viis?
Alles hiljuti avastasin, et ühe hea tuttava liigse meigikorra põhjuseks on see, et katab peksujälgi! Varsti on nad lahus, oletan. Nad on ilusad ja edukad, no keegi ei usuks sellest perest seda.
Teine juhtum, mees petab, varsti on lahus, selge see.
Kolmas juhtum. Mees on nii armukade, et naine ei saa enam normaalselt oma igapäevatööd teha, saab pidevaid kahtlustavaid telefonikõnesid. Valida on kas töö või vaimne terror. Ma valiksin töö jne, jne… Ei ole naised alati need patukotid…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tuli selline naljakas mõttekõik pähe, kuuldes jälle ühe tutvuskonna pari lahutusest.
Viimase 2a jooksul on mul tutvuskonnas olnud 4 lahutust paaride vahel, kelle pulmad polnud kaua aega tagasi, max 5a.
1.paar: noor naine, vanem (rikas) mees. Naine piltilus kaunitar. Tööks oli kodus ilus olemine ja lapse eest hoolitsemine. Pulmad olid väiksed aga ülimalt kallid ( 10 inimese pulm maksis u 120 000 eek). Nüüd lahutasid oma 3a kestnud abielu. Nane läks lõpuks tööle ja ledsd uue noorema mehe:)
2.paar: kenad noored, naine ja mees. Rahalises mõttes heal järjel aga seda eelkõige tänu mehe rikkale perekonnale. Pidevalt käidi reisimas, naine pani piltilusaid perepilet üles kogu aeg, kena kodu jne. Pulmad olid ka meeletult suured ja kallid.Iga asi ol üles vuntstud.Nüüd ka lahutatud 4a abielu. Suhe vajus laiali kuna naine oli eelkõige hõivatud teistele kena ja ideaalse paari kuvandi loomisest (ilusad pildid, uhked riided jne) ja kõik muu jäi unarusse.
3. Paar koos olnud 7a. Lapsedki olemas. Mees Soomes ehitaja. Seni asi toimis aga ühel hetkel hakkas naisel igav ja otsis uue mehe samal ajal kui oma kaasa soomes pere heaoluks pappi kokku ajas. Pulmadki olid omalajal (u 5a tagasi) uhked, külalisi oli üle 100, maksumust ei kujuta ettegi, väga kallis oli kõik. Ja see rahagi oli mehe kokku rabatud töötades.
4. Kõige värskem paar kes lahutas. Pulmad olid eelmise aasta alguses. Pidu mõisas, uhke värk igatahes. Juhtus sama lugu, naine oli ametis enda sättimise, laste nukkudeks riietamise jms-ga. Kasvati lahku. Nüüd naine hädas, pole enam kes tibitsemise eest maksaks.

Neile mõeldes tekkis tahestahtmata seos selle vahel, et uhkeid pulmi tahavad eelkõige vist need kes püüavad mingeid muid (emotsionaalseid?) puudujääke korvata. Tutvuskonnas on veel abiellutud nende aastate jooksul (väiksed pulmad) aga pole lahutustest seni olnud teateid.
Kuidas teile tundub?[/tsitaat]

No selle teooria järgi peaks kõige püsivamad olema ehk hoopis registreerimata kooselud? Aga seda nad ju paraku ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest ajavad sellist lolli juttu:

a.) kadedad naised, kes ise pole tanu alla saanud või omale unistuste pulmi lubada jõudnud

või

b.) mehed, kes ei taha üldse abielluda oma olemasoleva elukaaslasega ja toovad pulmade (eriti suurte) seose lahkuminekuga ettekäändeks.

Isiklike kogemuste põhjal pulmade suurus ei mõjuta kuidagi abielu kestvust. Nõuka ajal olid pea kõik pulmad \”suured\” ja 100 inimest täiesti tavaline külaliste arv. Selle teooria järgi peaks kõik tolle aja inimesed lahutanud olema, et tahtsid suguvõsale midagi \”demonstreerida\”. Tänapäeval pole suured ja kallid pulmad tavalised lihtsalt seepärast, et paljudel pole selliseid võimalusi, et 100 inimesele pidu teha. Ja nii kerge on siis pritsida sappi, et küllap siis need inimesed, kes teevad suure peo on oma suhtes pinnapealsed ja teevad ainult etendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mul üks sõbranna siin lahutas ka. Oli abielus alla 2 aasta. Temagi oli abielus rikkuriga, töötama ei pidanud, mees andis raha, ehitasid isegi maja ja mees ostis auto talle. Pulmas oli üle 100 külalise ja maksis see 300,000 krooni ( ja kusjuures nad ei võtnud laenu, et pulmadeks raha saada ). Niiet võiks öelda küll- mida kallim pulm, seda kiirem lahutus 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

no eks see ikka nii on, et kui teistele vaja esineda on, siis on tegemist seest tühjade inimestega. Loogiline, et sellised kaua ei suuda koos elada, kellele väline sära ülemäära tähtis on. Seega seos on olemas.
Minu tutvusringkonnas on ka inimesi, kelle abielu on lõppenud kiiremini kui pulmadeks võetud laenu tagasimakse.
Suurem osa tutvusringkonnast siiski eelistab üldse mitte abielluda. Ma ise elan ka üle 10 aasta vabaabielu juba ega näe põhjust pulmadeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No mul üks sõbranna siin lahutas ka. Oli abielus alla 2 aasta. Temagi oli abielus rikkuriga, töötama ei pidanud, mees andis raha, ehitasid isegi maja ja mees ostis auto talle. Pulmas oli üle 100 külalise ja maksis see 300,000 krooni ( ja kusjuures nad ei võtnud laenu, et pulmadeks raha saada ). Niiet võiks öelda küll- mida kallim pulm, seda kiirem lahutus :D[/tsitaat]

No kuule – selle ühe näite peal selline põhjapanev järeldus. Mind eelkõige huvitaks pigem see, kui palju oli eelnevalt ühist – hobid, maailmavaated, arusaam perekonnast ja kui nende pealt saaks teha statistikat, siis see võiks midagi näidata, aga siin toodud näited kõik tunduvad olema sedatüüpi, et mees rikas, valib lihtsalt ilusa naise ja naine lihtsalt läheb rikkale mehele – mis neis ka ühist, tundub olema teisejärguline. Enamikel, kes abielluvad, on see ikka nr 1, mis on inimestes ühist, palju teisel raha on, on lihtsalt taustamüra.

Please wait...
Postitas:
delta

Pulmade maksumuse ja abiuelu kestvusega ei ole mingit seost, olen olnud aastaid koos oma abikaasaga ja aastaid abielus. Pulmad olid Eesti møistes kallid ja kylalisigi yle 130.
Pidu sai tehtud søpradele ja sugulastele, kuna plaanis olla abielus 1 kord elus ja elukvaliteet ei ole peale pulmi muutunud, siis miks mitte?.

Teemalagataja teooria jærgi peaksime me ka juba lahutama væi midagi sellist.

Odav yldistus minu meelest, kui inimesed sobivad omavahel (igal tasandil), siis ei ole ju pulmade odavusel væi kallidusel mingit pistmist suhte kestvusega, piinlik oleks kritiseerida inimesi, kes nt, registreerivad abielu, ilma suurema peota vøi tæiesti omaette. me oleme køik erinevad oma soovide ja tahtmistega, meie tahtsime tæhistada meile erilist pæeva oma læhedaste ja søpradega, mis teha kui kasvøi mehe suguvøsa, on ylisuur ja kylalisi tuli kokkuvøttes palju.

Oleme mølemad tøø kæivad inimesed, maksime pulmade eest ise (ilma laenudeta jms) ja elame røømsalt edasi. Olles veetnud pere- ja søpradega 2 ilusat (tahaks øelda IMEilusat, aga oletatavasti tundun yli-imal:)) pæeva, mis væhemalt meile kahele jæævad igaveseks meelde.

Minu point on: kes tunneb, et on valmis abielluma, abiellugu ja tehku (vøi ærgu tehku) pidu læhedastele ja peol kui sellisel ei ole abielu ønnestumisel mingit osa. Mehele ja naisel, mølemal, on vastutus abielu eest ning rahal selles ei ole mingit rolli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil oli ainult registreerimine ja õhtusöök mõlemi vanematega, rohkem lihtsalt raha polnud, sest kummaldi polnud tööd, 10a koos

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sõbrannal oli väga suure eelarvega pulm- mees oli parajalt jõukas kah. No ikka paarsada tuhat läks maksma.
Umbes nädala pärast kolis sõbranna mehe juurest minema, sest tegelikkus oli see, et mehel oli noor armuke ja minu sõbranna teadis seda juba pikemat aega. Miks ta siis üldse abiellus? No, et ikka pidu saaks, mees ju maksis 🙂 Selline magus naiselik kättemaks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sugulus-tutvusringis lahutanud vaid üks paar- ainus kiriklikult laulatatud paar.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma tutvusringkonnast tean paari, kes abiellus põhimõtteliselt kahekesi. Abielu kestis 2-3 aastat.

Teine paar on koos elanud 24 aastat (koos teismeeast), 4 ühist last. Abiellunud siiani ei ole.

See peab küll üsna kindlalt paika, et rahalises mõttes edukamad mehed vahetavad rohkem naisi ja on kooselus truudusetumad. Ilmselt annab raha rohkem võimalusi ja teeb mehe naiste jaoks apetiitsemaks. Ehk on ka nii, et edukad mehed on eluvõimelisemad ning seega ka kõrgema potentsiga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võimalik, et juba enne abiellumist kaheldakse oma tunnetes. Mõeldakse, et kui tehakse suur ja vägev pulm, siis see võibolla aitab tundeid kinnitada.
Arvan, et pulmade maksumus ei näita nüüd küll midagi – väiksema sissetulekuga inimestel on võimalik spetsiaalset pulmalaenu saada ja ka uhke pidu maha pidada.
Ka väikese raha eest on võimalik korralik pulm maha pidada. Hiljuti käisin pulmas, kus pulmalaud (sealhulgas ka pulmatort) oli valmistatud pruudi poolt – et näidata oma perenaise oskusi. Peigmees pidi oma võimekuse näitamiseks sõrmused valmistama – et meespool ikka oskab oma kätega ka midagi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale väikese vihjena, et pulmade maksumus näitab 2 asja. ESITEKS kas pruutpaaril on võimalik pulmade peale kulutada (ükskõik siis kas enda rahakotist, vanemate omast või laenu võttes). TEISEKS kas nad tahavad pulmade peale kulutada.

Kõik muud seosed on ülimalt meelevaldsed ja tunduvad sama väiklasena kui väita, et kallite ja kvaliteetsete rõivaste kandmine näitab inimese sisutühjust :-)!

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielu pikkus sõltuvuses pulmade maksumusest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.