Esileht Pereelu ja suhted Abielu registreerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Abielu registreerimine

Postitas:

Ei tehta mingit tseremooniat, symfooniat ega agooniat, kui abiellujad seda ei soovi.

Oioi. Ma olen teist korda abielus ja esimesel korral, kui samuti nö kabinetregistreerumine oli, siis registreerijatallus laua all salaja oma mingit pleierit ja saime pulmamarssi küsimatagi. Ehmatas kaameks ikka küll.

Seega mina soovitan siiski öelda, et mingit ilu ei soovi, lihtsalt lepingu sõlmimist.

Vend mul abiellus kabinetis poolteist aastat tagasi, st ta arvas, et on kabinetis. Pidigi olema. Aga tädikene suunas nad sujuvalt ikka sinna registreerimissaali ja sundis neid “minge ikka käsikäes päikesele vastu” jms sellise ila saatel mööda vahekäiku astuma. Vend ütles, et ei saanud aru ka, enne kui hilja ja oli saali ukse vahelt sisse lükatud – polnud varem õnnepalees kunagi käinud.

Registreerija oli ise säranud nagu ladvaõun – vaat millise vahva üllatuse ma tegin. Märkamata, et pruut on piinlikkusest nutma puhkemas ja peigmees ei jäta selle “tuhandete seast olete teineteist leidnud” taustaks itsitamist.

Mina olen kolmandat korda abielus.

Esimesel katsel, 90ndate alguses, olid Õnnepalee saal & makilindilt Mendelssohn tõesti möödapääsmatud.

Teisel katsel uue sajandi alguses tähendas registreerimine kabinetis tõesti juba registreerimist kabinetis. Mis võinux olla tore, kui paaripanijax polex sattunud tollex hetkex juba kuplist kuumenema kippuv kurikuulus Harri K, kellele mu mees lõpux käratas, et lõpeta möla, palun, las me lihtsalt kirjutame alla. No tyybi nägu oli hindamatu, vähemalt.

Aga kolmas kord oli tõeline lihtsuse võlu. Juba alates naeratusest, mis valgustas meie avaldused vastu võtnud daami nägu, kui ma igax juhux yle kysisin, et ex ju, see hirmus Harri teil siin enam ei tööta. Jätkates päikesega, mis mahedalt valgustas kabinetti, kus kena naine meile hädavajaliku ette luges & dokumendid vormistas. Ise kogu aja suurivaevu naeru pidades, sest kax nelikendpluss ajahambast räsitud absoluutselt ebatseremoniaalset hipikest ilmselgelt ei kuulunud tema tyypklientide hulka. Töö kiire & korralik, päev ilus & lahutamise mõtet ka seekord veel ei ole.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul tehti meik, tõin lilled ära, panime riidesse, läksime notarisse (vahetasime sõrmuseid), peale notarit pildistama, lõpetuseks hotelli. Järgnev päev külastasime lähedasi (emad-isad-vanavanemad), et teatada abielust.
Tahtsime kahekesti abielluda, ei tahtnud pidu ja seda ebamugavat tähelepanu keskpunktis olemist. Siiani pidu ei taha ja oleme oma otsuse/registreerimise üle õnnelikud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:57; 17.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul tehti meik, tõin lilled ära, panime riidesse, läksime notarisse (vahetasime sõrmuseid), peale notarit pildistama, lõpetuseks hotelli. Järgnev päev külastasime lähedasi (emad-isad-vanavanemad), et teatada abielust.
Tahtsime kahekesti abielluda, ei tahtnud pidu ja seda ebamugavat tähelepanu keskpunktis olemist. Siiani pidu ei taha ja oleme oma otsuse/registreerimise üle õnnelikud.

Kuidas see lähedastele teatamine täpsemalt välja nägi – kui kõik emad-isad-vanavanemad ühe päeva jooksul läbi sai sõidetud, siis pikemat istumist (kooki-šampust) nendega ei teinud, oli lihtsalt kiire teatamine? Kuidas teade vastu võeti?
Siis võibolla veel natuke naljakas küsimus, aga milleks eraldi lilled, kui oli lihtsalt registreerimine? Mulle tundub selline eraldi tellitud lilleseade vm pigem peokaunistuse teema
… Uurin juurde tõesti huvist, mitte norimiseks vm

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.01 11:54; 16.01 10:36; 18.01 09:11; 18.01 10:09; 18.01 10:37; 19.01 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime ka lihtsalt kahekesi, kuna mõlemad soovisime, et see päev oleks vaid meie, et me ei peaks muretsema muu pärast.
Meil keegi ei teadnud. Hommikul läksin mina meiki/juuksuri ja mees viis lapsed lasteaeda. Tõi ise kimbu ära. Sättisime kodus riide. Veidi enne 11 saime juba fotograafiga õnnepalees kokku ja toimus lihtne tseremoonia. Edasi tegime ilupilte rabas.
Hiljem läksime lastele lasteaeda järgi ja nendega koos sööma.
Otseselt pole öelnud ise kellegile, aga kes sõrmuseid on näinud ja küsinud, siis neile olema ka vastanud.
Ise olime oma päevaga rahul ja saime just sellise nägu meie soovisime. Mälestuseks on imelised pildid.

Ise soovitan tehke just nii nagu ise tahate ja ärge kuulake teisi, kui teie tahate nii teha, siis tehke 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime ka lihtsalt kahekesi, kuna mõlemad soovisime, et see päev oleks vaid meie, et me ei peaks muretsema muu pärast.

Meil keegi ei teadnud. Hommikul läksin mina meiki/juuksuri ja mees viis lapsed lasteaeda. Tõi ise kimbu ära. Sättisime kodus riide. Veidi enne 11 saime juba fotograafiga õnnepalees kokku ja toimus lihtne tseremoonia. Edasi tegime ilupilte rabas.

Hiljem läksime lastele lasteaeda järgi ja nendega koos sööma.

Otseselt pole öelnud ise kellegile, aga kes sõrmuseid on näinud ja küsinud, siis neile olema ka vastanud.

Ise olime oma päevaga rahul ja saime just sellise nägu meie soovisime. Mälestuseks on imelised pildid.

Ise soovitan tehke just nii nagu ise tahate ja ärge kuulake teisi, kui teie tahate nii teha, siis tehke ????

Kui nägu, siis nägu.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 13:59; 18.01 09:53; 18.01 10:29; 18.01 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke õige abiellumise viis on kiriklik laulatus. Ilmalik registreerimine suure kleidi, paugu ja seltskonnaga on nii naervuäärne.

Igale oma.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul tehti meik, tõin lilled ära, panime riidesse, läksime notarisse (vahetasime sõrmuseid), peale notarit pildistama, lõpetuseks hotelli. Järgnev päev külastasime lähedasi (emad-isad-vanavanemad), et teatada abielust.

Tahtsime kahekesti abielluda, ei tahtnud pidu ja seda ebamugavat tähelepanu keskpunktis olemist. Siiani pidu ei taha ja oleme oma otsuse/registreerimise üle õnnelikud.

Kuidas see lähedastele teatamine täpsemalt välja nägi – kui kõik emad-isad-vanavanemad ühe päeva jooksul läbi sai sõidetud, siis pikemat istumist (kooki-šampust) nendega ei teinud, oli lihtsalt kiire teatamine? Kuidas teade vastu võeti?

Siis võibolla veel natuke naljakas küsimus, aga milleks eraldi lilled, kui oli lihtsalt registreerimine? Mulle tundub selline eraldi tellitud lilleseade vm pigem peokaunistuse teema

… Uurin juurde tõesti huvist, mitte norimiseks vm

Lilled olid pildistamiseks tellitud, me panime pildistamise ajaks rohkem pidulikumalt riidesse. Pildistamisel oli mul valge kleit ja lilled, notari juures pluus ja seelik. Lõime end väheke üles, sest meie jaoks eriline sündmus ja tahtsime seda ka pildile jäädvustada, mis sest et kahekesti. 🙂
Peale hotelli sõitsime minu lähedaste juurde, kaasa ostsime koogid (ema juurde tuli õde, vanavanemad, isa), šampust ei ostnud. Jõime kohvi, sõime kooki ja rääkisime. Ämmale sai peale registreerimist räägitud. Koju kõudsime õhtul, hommikul hakkasime külaskäike tegema. Ei tahtnud teatada telefoni või inerneti teel, pigem ikka silmast silma.
Kuna kõik teavad meid ja meie iseloomusid, siis paljud lähedased ütlesid et nad teadsid kui me abiellume, siis abiellume kahekesti. 🙂
Kõik olid väga õnnelikud, mõni isegi nuttis. Ema ei uskunud enne kui mees oma abielusõrmust näitas – Ah ma ei usu, ah ära valeta, misasja, ma enne ei usu kui .. näitab sõrmust ja kui nägi, siis hakkas nutma ja kallistama. 😀

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:57; 17.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke õige abiellumise viis on kiriklik laulatus. Ilmalik registreerimine suure kleidi, paugu ja seltskonnaga on nii naervuäärne.

Uskmatute kiriklik laulatamine on naeruväärne! Kui on juba lapsed, siis on see isegi piinlik.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 14:34; 17.01 11:27; 18.01 07:56; 19.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka öelda, et naeruväärne on hoopis see, kui mitteusklikud inimesed kirikusse abielluma ronivad, et oleks uhkem saal!
Abiellusime kahekesi, oli valge kleit (aga mitte suur pruutkleit, lihtsalt valge pidulikum suvekleit), oli lilled ja pildistamas käisime ka ateljees. Hiljem võtsime tordi ja läksime minu vanematele külla, mehe vanematele paar päeva hiljem ja eks sealt said sugulased teada. Üks solvuja oli ka, minu enda ema, et kuidas ikka nii ja tema ei tea, kuna laps abiellub jne, endale talle väga peig ei meeldinudki. Hea mitu aastat läks aega, aga mehega leppis lõpuks päris hästi, veel enne kui lahku läksime 🙂

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:31; 18.01 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin viimaseid nädalaid rase.
Mees ostis uue ülikonna, mul uus pidulikum seelik ja valge pluus. Sõitsime linna, mina käisin juuskuris-meigis, mees ostis lilled.
Käisime registreerimas. Saali pulmamarsiga, lühike kõne, vahetasime sõrmuseid.
Pärast eeda tegime fotograafi juures paar pilti. (Täitsa tavalised fotod).
Siis käisime restoranis söömas.
Ja lõpuks koju, kus sõime poetorti ja jõime šampust.
Samal õhtul ei suutnud sõrmusepildiga õe ees eputamiseta olla, ta sai siis esimesena teada.
Paari päeva pärast tõime fotod ära, kirjutasime nimed taha ja käisime tordiga ämma-äia juures.
Minu omad said teada paar päeva hiljem – kutsusime mehe sünnipäevale, kui raamis fotot nägid, jagasid ära. (Õde suutis suu kinni hoida, itsitas, kui vanaema kommenteeris rikkalikku lauda nähes, et justkui pulmalaud 🙂 (ei märganud pilti kohe)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke õige abiellumise viis on kiriklik laulatus. Ilmalik registreerimine suure kleidi, paugu ja seltskonnaga on nii naervuäärne.

Uskmatute kiriklik laulatamine on naeruväärne! Kui on juba lapsed, siis on see isegi piinlik.

Miks? Sest teised teavad, et see paar seksis juba enne abielu? Nagunii enamik oletab ju, et seksis. Mu meelest on lapsed ikka tugevam põhjus just abiellumiseks, kuigi ideaalis abiellutaks enne lapsi, aga tänapäeval pole mõtet mingit neitsilikku pruuti taga ajada, need põhjused, mille tõttu neitsipruudi nõue oli, on nagunii kadunud, kondoomid ja muud rasestumisvastased vahendid on olemas, lisaks on olemas DNA-test, ei pea enam naine oma asjandust luku ja riivi taga hoidma, kuni sõrmus sõrmes.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 23:19; 17.01 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke õige abiellumise viis on kiriklik laulatus. Ilmalik registreerimine suure kleidi, paugu ja seltskonnaga on nii naervuäärne.

Uskmatute kiriklik laulatamine on naeruväärne! Kui on juba lapsed, siis on see isegi piinlik.

Miks? Sest teised teavad, et see paar seksis juba enne abielu? Nagunii enamik oletab ju, et seksis. Mu meelest on lapsed ikka tugevam põhjus just abiellumiseks, kuigi ideaalis abiellutaks enne lapsi, aga tänapäeval pole mõtet mingit neitsilikku pruuti taga ajada, need põhjused, mille tõttu neitsipruudi nõue oli, on nagunii kadunud, kondoomid ja muud rasestumisvastased vahendid on olemas, lisaks on olemas DNA-test, ei pea enam naine oma asjandust luku ja riivi taga hoidma, kuni sõrmus sõrmes.

Keegi ei olegi abiellumise vastu, aga miks enne abielu seksinud inimene tahab KIRIKUS laulatada, kui ilmselgelt ta kiriku propageeritavatest väärtustest suurt midagi ei pea.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei olegi abiellumise vastu, aga miks enne abielu seksinud inimene tahab KIRIKUS laulatada, kui ilmselgelt ta kiriku propageeritavatest väärtustest suurt midagi ei pea.

Rate this item:Submit Rating00

Kust sa tead, et ta nendest väärtustest midagi ei pea? Võibolla ta peab muudest seal propageeritavatest väärtustest väga palju, lihsalt peab abielueelset seksi keelava nõuet vanamoodsaks ja tänapäeval tarbetuks. Kas sa arvad, et abielueelse seksi keelamine on kristluse tähtsaim põhimõte?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 23:19; 17.01 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei olegi abiellumise vastu, aga miks enne abielu seksinud inimene tahab KIRIKUS laulatada, kui ilmselgelt ta kiriku propageeritavatest väärtustest suurt midagi ei pea.

Rate this item:Submit Rating00

Kust sa tead, et ta nendest väärtustest midagi ei pea? Võibolla ta peab muudest seal propageeritavatest väärtustest väga palju, lihsalt peab abielueelset seksi keelava nõuet vanamoodsaks ja tänapäeval tarbetuks. Kas sa arvad, et abielueelse seksi keelamine on kristluse tähtsaim põhimõte?

Kristluse tähtsaim põhimõte on meeleparandus! Aga kui inimene hakkab ise valima, millest ta meelt parandab, valib välja lihtsalt mugavamad asjad, siis pole see kristlik. Isegi kui lastega paar tõesti on meelt parandanud hooramisest, siis juhul, kui nad on uskmatud edasi, on laulatus naeruväärne. Kui Jumal on öelnud, et seks väljaspool abielu on hooramine, siis inimese arvamus selle õigsuse kohta ei oma mitte mingit tähtsust.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 14:34; 17.01 11:27; 18.01 07:56; 19.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii “been” on kuhugi loodusse pildistama joosta. Mida te selle pildilaadungiga peale hakkate? Kokkvuõttes on need kõigil ühesugused ja aastaid hiljem ei viitsi keegi neid vahtida. Kui tihti te oma vanemate pulmapildi välja kaevate? Rääkimata sellest, et iga teine läheb lahku ega taha iial enam neid pilte näha.

Nii “been”? Sa mõtlesid DONE? Kasutades pilkeks viidet ingliskeelsele väljendile, võiks ikka ise selle tähendusest aru saada.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.01 11:54; 16.01 10:36; 18.01 09:11; 18.01 10:09; 18.01 10:37; 19.01 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii “been”? Sa mõtlesid DONE? Kasutades pilkeks viidet ingliskeelsele väljendile, võiks ikka ise selle tähendusest aru saada.

Ei, ta mõtles “has-been”. Ei maksa keele teemadel sõna võtta, kui teadmisi napib.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 13:59; 18.01 09:53; 18.01 10:29; 18.01 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii “been”? Sa mõtlesid DONE? Kasutades pilkeks viidet ingliskeelsele väljendile, võiks ikka ise selle tähendusest aru saada.

Ei, ta mõtles “has-been”. Ei maksa keele teemadel sõna võtta, kui teadmisi napib.

Kuidas see loogiline oleks selles kontekstis? Nii has been on kuhugi loodusesse joosta?
Ma arvan, et ta mõtles “been there-done that”, mida kõnekeeles lühendatakse just DONE peale. Ainult läks veidi sassi.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.01 11:54; 16.01 10:36; 18.01 09:11; 18.01 10:09; 18.01 10:37; 19.01 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jessas, ei maksa ikka sõna võtta kui mõistus isegi eesti keele peale kokku jookseb ja inglise peale üle läheb! Ta mõtles peen, “been”/”pheen” peenutsemise mõttes, saate nüüd aru või?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:31; 18.01 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii “been”? Sa mõtlesid DONE? Kasutades pilkeks viidet ingliskeelsele väljendile, võiks ikka ise selle tähendusest aru saada.

Ei, ta mõtles “has-been”. Ei maksa keele teemadel sõna võtta, kui teadmisi napib.

Kuidas see loogiline oleks selles kontekstis? Nii has been on kuhugi loodusesse joosta?

Ma arvan, et ta mõtles “been there-done that”, mida kõnekeeles lühendatakse just DONE peale. Ainult läks veidi sassi.

Oh, jää ometi vait.

has-been
A person or thing considered to be outmoded or no longer of any significance.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 13:59; 18.01 09:53; 18.01 10:29; 18.01 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jessas, ei maksa ikka sõna võtta kui mõistus isegi eesti keele peale kokku jookseb ja inglise peale üle läheb! Ta mõtles peen, “been”/”pheen” peenutsemise mõttes, saate nüüd aru või?

Haa, see on märksa parem selgitus. 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 13:59; 18.01 09:53; 18.01 10:29; 18.01 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jessas, ei maksa ikka sõna võtta kui mõistus isegi eesti keele peale kokku jookseb ja inglise peale üle läheb! Ta mõtles peen, “been”/”pheen” peenutsemise mõttes, saate nüüd aru või?

🙂 Võib-olla tõesti

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.01 11:54; 16.01 10:36; 18.01 09:11; 18.01 10:09; 18.01 10:37; 19.01 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna abikaasal on varasemast laps, siis sai varasuhteks varalahusus. Samuti tegime enne registreerimist ära testamendid. Selle lapse tõttu abikaasa hetkel minu vara pärijaks ei ole. Vara- ja rahaasjad peavad paigas olema, öeldagu mida tahes.

Mõistlik, aga kas see tähendab siis, et teil (ametlikult) ühist kodu ei olegi – see on emma/kumma oma?

Meie kodu kuulub tõepoolest juriidiliselt ainuisikuluselt mulle- oli mul olemas juba aastaid enne tuttavaks saamist ja abiellumist, ei ole koormatud ühegi laenu vms-ga. Mees elas peale endisest elukaaslasest lahkuminekut üürikorteris. Mõistagi kasutame kodu kohta väljendit “meie kodu”, ja kõik ongi “meie”, kuigi juriidiliselt kuulub see kinnisvara mulle. Ei ole plaanis seda kodu müüa, et siis osta justkui see “päris meie”- sel juhul kuuluks paratamatult pärijateringi abikaasa laps varasemast (vähemalt seni kui ta on alaealine, oleks tal õigus sundosale ehk siis mina peaks abikaasa surma korral talle osa vara väärtusest välja maksma). Majas ruumi on ja aed on ilus ja hooldatud, seega ei ole ka ühtegi mõistlikku põhjust, miks me peaks oma kodu muu vastu vahetama.
Kui seda last ei oleks, siis loomulikult ei peaks ju selliseid “ettevaatusabinõusid” kasutama.
Sellise “kärjenduse” puhul on paratamatult rohkem asju, millele peab mõtlema.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 11:59; 18.01 11:17; 19.01 14:52; 23.01 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime ka lihtsalt kahekesi, kuna mõlemad soovisime, et see päev oleks vaid meie, et me ei peaks muretsema muu pärast.

Meil keegi ei teadnud. Hommikul läksin mina meiki/juuksuri ja mees viis lapsed lasteaeda. Tõi ise kimbu ära. Sättisime kodus riide. Veidi enne 11 saime juba fotograafiga õnnepalees kokku ja toimus lihtne tseremoonia. Edasi tegime ilupilte rabas.

Hiljem läksime lastele lasteaeda järgi ja nendega koos sööma.

Otseselt pole öelnud ise kellegile, aga kes sõrmuseid on näinud ja küsinud, siis neile olema ka vastanud.

Ise olime oma päevaga rahul ja saime just sellise nägu meie soovisime. Mälestuseks on imelised pildid.

Ise soovitan tehke just nii nagu ise tahate ja ärge kuulake teisi, kui teie tahate nii teha, siis tehke ????

Kui kohutav eesti keel!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 07:42; 19.01 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul tehti meik, tõin lilled ära, panime riidesse, läksime notarisse (vahetasime sõrmuseid), peale notarit pildistama, lõpetuseks hotelli. Järgnev päev külastasime lähedasi (emad-isad-vanavanemad), et teatada abielust.

Tahtsime kahekesti abielluda, ei tahtnud pidu ja seda ebamugavat tähelepanu keskpunktis olemist. Siiani pidu ei taha ja oleme oma otsuse/registreerimise üle õnnelikud.

Kuidas see lähedastele teatamine täpsemalt välja nägi – kui kõik emad-isad-vanavanemad ühe päeva jooksul läbi sai sõidetud, siis pikemat istumist (kooki-šampust) nendega ei teinud, oli lihtsalt kiire teatamine? Kuidas teade vastu võeti?

Siis võibolla veel natuke naljakas küsimus, aga milleks eraldi lilled, kui oli lihtsalt registreerimine? Mulle tundub selline eraldi tellitud lilleseade vm pigem peokaunistuse teema

… Uurin juurde tõesti huvist, mitte norimiseks vm

Lilled olid pildistamiseks tellitud, me panime pildistamise ajaks rohkem pidulikumalt riidesse. Pildistamisel oli mul valge kleit ja lilled, notari juures pluus ja seelik. Lõime end väheke üles, sest meie jaoks eriline sündmus ja tahtsime seda ka pildile jäädvustada, mis sest et kahekesti. ????

Peale hotelli sõitsime minu lähedaste juurde, kaasa ostsime koogid (ema juurde tuli õde, vanavanemad, isa), šampust ei ostnud. Jõime kohvi, sõime kooki ja rääkisime. Ämmale sai peale registreerimist räägitud. Koju kõudsime õhtul, hommikul hakkasime külaskäike tegema. Ei tahtnud teatada telefoni või inerneti teel, pigem ikka silmast silma.

Kuna kõik teavad meid ja meie iseloomusid, siis paljud lähedased ütlesid et nad teadsid kui me abiellume, siis abiellume kahekesti. ????

Kõik olid väga õnnelikud, mõni isegi nuttis. Ema ei uskunud enne kui mees oma abielusõrmust näitas – Ah ma ei usu, ah ära valeta, misasja, ma enne ei usu kui .. näitab sõrmust ja kui nägi, siis hakkas nutma ja kallistama. ????

Kui kohutav eesti keel!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 07:42; 19.01 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna abikaasal on varasemast laps, siis sai varasuhteks varalahusus. Samuti tegime enne registreerimist ära testamendid. Selle lapse tõttu abikaasa hetkel minu vara pärijaks ei ole. Vara- ja rahaasjad peavad paigas olema, öeldagu mida tahes.

Mõistlik, aga kas see tähendab siis, et teil (ametlikult) ühist kodu ei olegi – see on emma/kumma oma?

Meie kodu kuulub tõepoolest juriidiliselt ainuisikuluselt mulle- oli mul olemas juba aastaid enne tuttavaks saamist ja abiellumist, ei ole koormatud ühegi laenu vms-ga. Mees elas peale endisest elukaaslasest lahkuminekut üürikorteris. Mõistagi kasutame kodu kohta väljendit “meie kodu”, ja kõik ongi “meie”, kuigi juriidiliselt kuulub see kinnisvara mulle. Ei ole plaanis seda kodu müüa, et siis osta justkui see “päris meie”- sel juhul kuuluks paratamatult pärijateringi abikaasa laps varasemast (vähemalt seni kui ta on alaealine, oleks tal õigus sundosale ehk siis mina peaks abikaasa surma korral talle osa vara väärtusest välja maksma). Majas ruumi on ja aed on ilus ja hooldatud, seega ei ole ka ühtegi mõistlikku põhjust, miks me peaks oma kodu muu vastu vahetama.

Kui seda last ei oleks, siis loomulikult ei peaks ju selliseid “ettevaatusabinõusid” kasutama.

Sellise “kärjenduse” puhul on paratamatult rohkem asju, millele peab mõtlema.

Ma ütleks, et nôme olukord. Abikaasa laps on ikka siuke vaenlane. Ma ei abielluks inimesega, kes minu lapsesse niiviisi suhtuks ja ise ka ei oleks mul midagi selle vastu, kui abikaasa laps minu vara pärib.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei olegi abiellumise vastu, aga miks enne abielu seksinud inimene tahab KIRIKUS laulatada, kui ilmselgelt ta kiriku propageeritavatest väärtustest suurt midagi ei pea.

Rate this item:Submit Rating00

Kust sa tead, et ta nendest väärtustest midagi ei pea? Võibolla ta peab muudest seal propageeritavatest väärtustest väga palju, lihsalt peab abielueelset seksi keelava nõuet vanamoodsaks ja tänapäeval tarbetuks. Kas sa arvad, et abielueelse seksi keelamine on kristluse tähtsaim põhimõte?

Kristluse tähtsaim põhimõte on meeleparandus! Aga kui inimene hakkab ise valima, millest ta meelt parandab, valib välja lihtsalt mugavamad asjad, siis pole see kristlik. Isegi kui lastega paar tõesti on meelt parandanud hooramisest, siis juhul, kui nad on uskmatud edasi, on laulatus naeruväärne. Kui Jumal on öelnud, et seks väljaspool abielu on hooramine, siis inimese arvamus selle õigsuse kohta ei oma mitte mingit tähtsust.

Kristluse tähtisam mõte on hoopis ARMASTUS! Selliseid sõnu nagu “hooramine” kasutab aga inimene, kes teisi vihkab ja pole ta teps mitte mingi kristlane. Kui inimesed üksteist armastavad ja on teinteisele truud, siis pole see hooramine.

Ainuke abielu registreermine, millel on mõtet, on kirikus. Ja muidugi kristlik elu sinna juurde. Kuid kristlaseks olemine ei tähenda teiste süüdistamist, kõikvõimalike halvustavate väljendite kasutamist, äärmuslikust konservatiivsusest kinni hoidmist jne. Skandinaavias laulatatakse ka samasoolise, nii et tõlgendamisvõimalusi on ka religioonis. Sest kõige tähtsamaks peetakse armastust.

See on täiesti meelevaldne tõlgendus kristlusest! Samasooliste laulatamine ongi võimalik ainult kirikutes, kus levib selline väärastunud tõlgendus Jumala Sõnast. Kristlusega pole seal midagi tegemist. Jumal pole mingi kõikesalliv tobuke, vaid Kuningas ja Kohtumõistja. Jumal vihkab hooramist ja homoseksuaalset praktikat, ta on väga selgelt öelnud, mis need on. Armastus siinkohal tähendab seda, et ta karistab neid, kes nii teevad, et neid õigele teele suunata. SEE on armastus, mitte sallimine ja kaasaaitamine. Kurb, et pilt Jumalast ei tulene teil mitte Piiblist, vaid oma isiklikust ettekujutusest, mis on rikutud igasuguse homopropaganda ja hooramisajastu tõttu. Jumal ei muutu vastavalt inimese tujudele, vaid on seesama eile, täna ja igavesti!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 14:34; 17.01 11:27; 18.01 07:56; 19.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna abikaasal on varasemast laps, siis sai varasuhteks varalahusus. Samuti tegime enne registreerimist ära testamendid. Selle lapse tõttu abikaasa hetkel minu vara pärijaks ei ole. Vara- ja rahaasjad peavad paigas olema, öeldagu mida tahes.

Mõistlik, aga kas see tähendab siis, et teil (ametlikult) ühist kodu ei olegi – see on emma/kumma oma?

Meie kodu kuulub tõepoolest juriidiliselt ainuisikuluselt mulle- oli mul olemas juba aastaid enne tuttavaks saamist ja abiellumist, ei ole koormatud ühegi laenu vms-ga. Mees elas peale endisest elukaaslasest lahkuminekut üürikorteris. Mõistagi kasutame kodu kohta väljendit “meie kodu”, ja kõik ongi “meie”, kuigi juriidiliselt kuulub see kinnisvara mulle. Ei ole plaanis seda kodu müüa, et siis osta justkui see “päris meie”- sel juhul kuuluks paratamatult pärijateringi abikaasa laps varasemast (vähemalt seni kui ta on alaealine, oleks tal õigus sundosale ehk siis mina peaks abikaasa surma korral talle osa vara väärtusest välja maksma). Majas ruumi on ja aed on ilus ja hooldatud, seega ei ole ka ühtegi mõistlikku põhjust, miks me peaks oma kodu muu vastu vahetama.

Kui seda last ei oleks, siis loomulikult ei peaks ju selliseid “ettevaatusabinõusid” kasutama.

Sellise “kärjenduse” puhul on paratamatult rohkem asju, millele peab mõtlema.

Ma ütleks, et nôme olukord. Abikaasa laps on ikka siuke vaenlane. Ma ei abielluks inimesega, kes minu lapsesse niiviisi suhtuks ja ise ka ei oleks mul midagi selle vastu, kui abikaasa laps minu vara pärib.

Abikaasa laps ei ole mingi vaenlane. Ja keegi ei suhtu temasse halvasti. Nõme on olukord loomulikult ja selle, et ta päriks mulle kuuluvat vara, ma tõepoolest välistan. Võib-olla on sinul kõike nii vabalt käes, et võid seda pudistada nagu tuvidele küpsiseid. Meie kodu on aga minu perekonnale kuulunud vara, mille puhul ma tõesti ei soovi riskida, et see võõrastesse kätesse satuks. Abikaasa jaoks on kõik mõistetav ja ei ole olnud probleeme ei varalahususe ega testamentidega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 11:59; 18.01 11:17; 19.01 14:52; 23.01 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa jaoks on kõik mõistetav ja ei ole olnud probleeme ei varalahususe ega testamentidega.

Miks sa seda varalahusust toonitad või miks see teie olukorras üldse vajalik oli? Sinu maja poleks ju nagunii ühisvara alla kuulunud ja mehe koos tema esimese lapsega välistab pärijate hulgast testament

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.01 11:54; 16.01 10:36; 18.01 09:11; 18.01 10:09; 18.01 10:37; 19.01 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa jaoks on kõik mõistetav ja ei ole olnud probleeme ei varalahususe ega testamentidega.

Miks sa seda varalahusust toonitad või miks see teie olukorras üldse vajalik oli? Sinu maja poleks ju nagunii ühisvara alla kuulunud ja mehe koos tema esimese lapsega välistab pärijate hulgast testament

Varalahusus, kuna siis ei ole võimalik minu ja mehe sissetulekuid liita ja see ettevaatus juhuks kui mehe lapse ema tahaks rohkem elatist saada a´la sealt on võtta küll.
Ka nt abielu ajal soetatud uus auto on minu nimel. Mehe nimele näitame vara teadlikult võimalikult vähe.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 11:59; 18.01 11:17; 19.01 14:52; 23.01 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa jaoks on kõik mõistetav ja ei ole olnud probleeme ei varalahususe ega testamentidega.

Miks sa seda varalahusust toonitad või miks see teie olukorras üldse vajalik oli? Sinu maja poleks ju nagunii ühisvara alla kuulunud ja mehe koos tema esimese lapsega välistab pärijate hulgast testament

Varalahusus, kuna siis ei ole võimalik minu ja mehe sissetulekuid liita ja see ettevaatus juhuks kui mehe lapse ema tahaks rohkem elatist saada a´la sealt on võtta küll.

Ka nt abielu ajal soetatud uus auto on minu nimel. Mehe nimele näitame vara teadlikult võimalikult vähe.

Vastik.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 18:52; 24.01 19:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Pereelu ja suhted Abielu registreerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.