Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abielu, ühine pangalaen ja lahutus

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Teema: Abielu, ühine pangalaen ja lahutus

Postitas:

Kas see 14 kommentaari kirjutanud ebastabiilne on moderaator? Või kuidas seletada, et enamik postitusi, mida ajaliselt näitab, ei ole olemas?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.09 23:02; 03.09 23:45; 04.09 14:23; 18.09 18:55; 20.09 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tänaseks oleme mehega kokkuleppinud, et lahutame. Ning, et ta soovib korteri müüki sealjuures koik asjad, mis korteris on, võin endale jätta.

Kuna korteri turuväärtus on hetkel selline, et laenu tagasimaksest jääks üle max 5000 eurot, mille mees soovib ka pooleks teha ning minu sissetulek ei võimalda hetkel uut laenu võtta ning ei ole ka sissemakse raha, siis olen otsustanud selle ettepanekuga mitte nõustuda. Eriti arvesse võttes hetkelist situatsiooni üleüldiselt, kus ei tea, milliseid sanktsioone ja meetmeid seoses viirusega võetakse ette ning kuna kevadel mu tööandja juba vähendas palka, siis pole välistatud, et sama võib ees oodata ka edaspidi.

Olen otsustanud siiski enda ja lapse elukoha eest seista ja kui tarvis, siis ka kohtusse minema. Olemasolevat pangalaenu suudan ma tasuda, kuid lisaks võtta laenu, et mehele mehe pool välja maksta või hakata igakuiselt 2 x rohkem senise laenumakse asemel üürikorterisse maksma ei ole mul enda sissetuleku juures võimalik.

Samuti pole mul nende korteris olevate asjadega midagi peale hakata. Kolime lapsega koos mööbliga puu alla?

Kellel on kogemusi selliste pikaajaliste kohtukaudu vara jagamistega? Millega pean kindlasti arvestama?

Mida sa sealt kohtust loodad saada? Ühisvara puhul jagatakse ühisvara võrdselt, kui pole kokku lepitud teisiti. Seega kui mees pole nõus sellega, et jätab korteri lihtsalt sulle, siis jagatakse see ka kohtus võrdselt pooleks. See tähendab, et üks ostab teise osa välja või müüakse korter maha ja jagatakse tulu pooleks. Kohtusse minnakse ikka siis, kui üks pool pole nõus ühisvara jagama (seega antud juhul peaks hoopis mees sinu vastu kohtusse pöörduma), kui ei suudeta määrata ühisvara väärtust või mis on ühisvara ja mis lahusvara jne.

Kuna sa ütled, et laenujäägi ja korteri turuväärtuse vahe on ainult 5000 eurot, siis kodu säilitamiseks peaksid sa laenu ainult enda peale võtma ning maksma mehele 2500 eurot. See olekski tema poole välja maksmine, sest ta ei saaks rohkem ka siis kui te korteri maha müüksite. Kui sa ütled, et suudad olemasolevat laenu tasuda, siis mees äkki tuleb vastu ja laseb selle 2500 eurot maksta pikema aja peale, kui sul kohe pole võimalik.

Kui sa aga mõtled seda, et sa jaksad tasuda enda poolt laenumaksest, siis kohus ei otsusta kindlasti nii, et mees peab poole laenu maksmist jätkama. See et sinul on ebakindlad ajad ja ei suuda üüri maksta oma palgast, ei loe. Nõua mehelt elatis välja, on juba raha rohkem ja kui siis ka ei piisa, siis taotled toimetulekutoetust. Kuna sa aga jaksad siiski laenu maksta, siis ilmselt sa toimetulekutoetust siiski ei vaja.

Nii et ma ei saa aru, mida sa sealt kohtust ootad. Et mees jätkaks poole laenu maksmist? Tal ei ole sellist kohustust olenemata sinu rahalisest seisust. Kui laps jääb sinu juurde, siis on tema kohustus maksta elatist ja kui sul õnnestub talt miinimumelatis saada, siis peaksid ju hakkama saama.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 20:23; 18.09 22:33; 19.09 11:09; 20.09 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tänaseks oleme mehega kokkuleppinud, et lahutame. Ning, et ta soovib korteri müüki sealjuures koik asjad, mis korteris on, võin endale jätta.

Kuna korteri turuväärtus on hetkel selline, et laenu tagasimaksest jääks üle max 5000 eurot, mille mees soovib ka pooleks teha ning minu sissetulek ei võimalda hetkel uut laenu võtta ning ei ole ka sissemakse raha, siis olen otsustanud selle ettepanekuga mitte nõustuda. Eriti arvesse võttes hetkelist situatsiooni üleüldiselt, kus ei tea, milliseid sanktsioone ja meetmeid seoses viirusega võetakse ette ning kuna kevadel mu tööandja juba vähendas palka, siis pole välistatud, et sama võib ees oodata ka edaspidi.

Olen otsustanud siiski enda ja lapse elukoha eest seista ja kui tarvis, siis ka kohtusse minema. Olemasolevat pangalaenu suudan ma tasuda, kuid lisaks võtta laenu, et mehele mehe pool välja maksta või hakata igakuiselt 2 x rohkem senise laenumakse asemel üürikorterisse maksma ei ole mul enda sissetuleku juures võimalik.

Samuti pole mul nende korteris olevate asjadega midagi peale hakata. Kolime lapsega koos mööbliga puu alla?

Kellel on kogemusi selliste pikaajaliste kohtukaudu vara jagamistega? Millega pean kindlasti arvestama?

Sul ei ole raha, et kohtusse minna. Ja kui mees sinu kohtusse annab, maksad sa lisaks ka mehe advokaadi kinni.
Nii lihtne see ongi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.09 08:11; 18.09 20:50; 19.09 08:44; 20.09 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja- kohtust loodan saada seda, et mitte keegi ei tõsta mnd lapsega tänavale, kui kõik on põhjendatud. Kui tuleb kohtukeiss siis loodan saada seda, et see venib niikaua vähemat, et suudan hoida lapsele kodu seeläbi vähemalt kuni algklasside lõpuni. Thats it esialgu. Lisaks mees mitte ei maksa poole pangalaenust vaid seda tervenisti sest ta on ise selleks varasemalt soovi avaldanud ning see on notariaalselt allkirjastatud.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 03.09 11:19; 03.09 11:24; 03.09 11:49; 03.09 21:40; 03.09 23:13; 18.09 17:28; 18.09 17:32; 18.09 17:52; 18.09 21:57; 19.09 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav oli, mida sa tahaks kohtust saada, aga need pole sul reaalsed ootused. Sul ei ole ju alust seda nõuda.
Kui suur see laenumakse on rahanumbris väljendatult, mida sa suudaks tasuda?
Kus mees näeb, et sa lapsega elama võiks hakata?
(ta ju teab sinu rahalist seisu)

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 03.09 18:56; 04.09 12:15; 04.09 14:19; 04.09 14:24; 12.09 12:33; 12.09 18:49; 14.09 09:43; 14.09 13:17; 17.09 08:59; 18.09 22:15; 21.09 10:35; 21.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja- kohtust loodan saada seda, et mitte keegi ei tõsta mnd lapsega tänavale, kui kõik on põhjendatud. Kui tuleb kohtukeiss siis loodan saada seda, et see venib niikaua vähemat, et suudan hoida lapsele kodu seeläbi vähemalt kuni algklasside lõpuni. Thats it esialgu. Lisaks mees mitte ei maksa poole pangalaenust vaid seda tervenisti sest ta on ise selleks varasemalt soovi avaldanud ning see on notariaalselt allkirjastatud.

Isegi kui ta varem allkirjastas lepingu, et on nõus maksma pangalaenu ja lisaks lapsele elatist, siis kohustus on tal ainult lapsele elatist maksta, mitte lisaks teie elukohta kinni maksta. Põhimõtteliselt sa läheksid tema vastu kohtusse selle lepingu täitmise osas ja tema vastus oleks, et see varasem kokkulepe on üle elatismiinimumi ja ta palub kohtul määrata elatiseks elatismiinimum. Iseasi, kas teie sõlmitud lepingus on üldse mingeid sanktsioone ette nähtud, kui ta seda lepingut ei täida. St et mulle tundub, et selle lepingu mittetäitmise osas pole küll alust kohtusse minna. Sa saad ju ise ka aru, et sulle soodsamad tingimused saavad tulla ainult tema heast tahtest ja vastutulelikkusest, kui ta ei taha enam sulle soodsamat lahendust vaid võrdset lahendust, siis tal ei ole mingit kohustust sulle soodsamaid tingimusi pakkuda.

Parem säästa oma raha ja ära mine kohtusse, see võib sulle pärast veel kallimaks minna kui talle 2500 eur maksta ja laen endale võtta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 20:23; 18.09 22:33; 19.09 11:09; 20.09 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja- kohtust loodan saada seda, et mitte keegi ei tõsta mnd lapsega tänavale, kui kõik on põhjendatud. Kui tuleb kohtukeiss siis loodan saada seda, et see venib niikaua vähemat, et suudan hoida lapsele kodu seeläbi vähemalt kuni algklasside lõpuni. Thats it esialgu. Lisaks mees mitte ei maksa poole pangalaenust vaid seda tervenisti sest ta on ise selleks varasemalt soovi avaldanud ning see on notariaalselt allkirjastatud.

Venitada? Mees võib sul kahjud välja nõuda.
Kõige lihtsam- mees lihtsalt ei maksa pangale. Ja pank müüb ise selle maha paari kuuga. Sest te olete pangale võlgu. Ja siis ei pruugi te seda 5000dki näha.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.09 08:11; 18.09 20:50; 19.09 08:44; 20.09 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta jätab pangale maksmata, ei saa ta ise uut laenu uue kodu ostmiseks, mida ta teha soovib ning mis ongi tema praeguse laenust vabaks saamise põhjus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 03.09 11:19; 03.09 11:24; 03.09 11:49; 03.09 21:40; 03.09 23:13; 18.09 17:28; 18.09 17:32; 18.09 17:52; 18.09 21:57; 19.09 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta jätab pangale maksmata, ei saa ta ise uut laenu uue kodu ostmiseks, mida ta teha soovib ning mis ongi tema praeguse laenust vabaks saamise põhjus.

Siis ta saab ju teisest pangast võtta? Mina ise arvan, et sellise nipitamise peale sellest kõigest head ei tule. Ja kui tõesti mõelda nii, et laps saaks siis ju põhikooli lõpuni omas koolis/klassis käia…see vôib ju sellele emale tãhendada max 8 aastat vägikaika vedu. Ja see on minu arvates tohutu energiakulu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.09 23:26; 03.09 23:58; 04.09 08:20; 14.09 13:07; 19.09 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta jätab pangale maksmata, ei saa ta ise uut laenu uue kodu ostmiseks, mida ta teha soovib ning mis ongi tema praeguse laenust vabaks saamise põhjus.

Ja kes seni laenu maksab, kuni kohtuasi käib? Te olete mõlemad panga ees solidaarselt võlgu ja pangale te ei saa isegi ühe kuu eest võlgu jääda. Kohtuasjad aga võtavad väga pikalt aega.

Ma imestan, et mees üldse alguses välja pakkus sellise variandi, et hakkab ise kogu pangalaenu maksma lisaks elatisele, kui tal tegelikult selleks vahendeid pole. Ise oled siin kurtnud, et sinul pole sissemakse raha ja miks peaksid maksma üüriks suurema summa kui praegu laenu maksad, aga miks mees peaks seda tegema, maksma üüri, sest ta ei saa sinu pärast uut laenu? See, et ta vabatahtlikult tahab abielu lahutada ei ole absoluutselt mitte mingi argument.

Mehele ikka kõige lihtsam variant ise sinu vastu kohtusse minna, et ühisvara ära jagada, mida sa keeldud tegemast, aga milleks tal on õigus.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 20:23; 18.09 22:33; 19.09 11:09; 20.09 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta jätab pangale maksmata, ei saa ta ise uut laenu uue kodu ostmiseks, mida ta teha soovib ning mis ongi tema praeguse laenust vabaks saamise põhjus.

Sa pead siis samuti aastakümneteks igasuguse laenuga kodu ostmise ära unustama. Kui oled laenulepingus, siis ka vastutad koos omaenda saba ja karvadega.

Loodan, et oled siis õnnelik oma praeguse otsuse üle, kui paari aasta pärast üürikast-üürikasse kolimisest siiber saab ning oma kodu tahad osta, aga ei saa, sest kunagi oli eksile vaja koht kätte näidata. Teine variant on muidugi uus sponsor leida.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 10:17; 19.09 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üle elatismiinimumi ja ta palub kohtul määrata elatiseks elatismiinimum

Elatismiiniumi saab paluda vaid siis kui tal tõesti pole raha ju … Kui mehe palk on suurem ja naise oma on madalam siis päris ka ei tohiks ju olla, et naine peab elatisest lisaks tagastama eksile raha, et saaks elada oma ja lapsekodus edasi…
Elatise sisse ju arvestatakse ka elamispinnakuulud kui naine on lapse põhikasvataja ja suurem laps ise oskab juba öelda kellega ta tahab elada. Alati saab ju ka nii kokkuleppida, et pangalaenu summa ongi elatisraha+ ülejäänu mida veel laps vajaks. Nb! Kui koolireis maksab 700eu siis pool ka mees maksab kinni jne.
https://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselgitab/mure-elatisega-saa-teada-5-ekslikku-arvamust-elatise-maksmise-kohta-mis-tegelikult-paika-ei-pea?id=86821629

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.09 07:33; 17.09 08:29; 17.09 08:38; 17.09 19:46; 20.09 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatise sisse ju arvestatakse ka elamispinnakuulud kui naine on lapse põhikasvataja ja suurem laps ise oskab juba öelda kellega ta tahab elada. Alati saab ju ka nii kokkuleppida, et pangalaenu summa ongi elatisraha+ ülejäänu mida veel laps vajaks. Nb! Kui koolireis maksab 700eu siis pool ka mees maksab kinni jne.

Sa ise oma elus ka midagi saavutanud või ostnud oled või arvadki, et kõik teised peavad su elu kinni taguma?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.09 23:02; 03.09 23:45; 04.09 14:23; 18.09 18:55; 20.09 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Orjana kohtled sa end ise. Võtad ebdale rohkem, kui jaksad ja siis on kõik teised süüdi.
On tahtmised ja on võimalused. Ma tahan ka NBAs mängida, aga näe mitte ei vea välja.
Oma elu ja valikute eest vastutad ikka ise. Pole vahet, kas oled mees või naine.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.09 08:11; 18.09 20:50; 19.09 08:44; 20.09 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üle elatismiinimumi ja ta palub kohtul määrata elatiseks elatismiinimum

Elatismiiniumi saab paluda vaid siis kui tal tõesti pole raha ju … Kui mehe palk on suurem ja naise oma on madalam siis päris ka ei tohiks ju olla, et naine peab elatisest lisaks tagastama eksile raha, et saaks elada oma ja lapsekodus edasi…

Elatise sisse ju arvestatakse ka elamispinnakuulud kui naine on lapse põhikasvataja ja suurem laps ise oskab juba öelda kellega ta tahab elada. Alati saab ju ka nii kokkuleppida, et pangalaenu summa ongi elatisraha+ ülejäänu mida veel laps vajaks. Nb! Kui koolireis maksab 700eu siis pool ka mees maksab kinni jne.

https://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselgitab/mure-elatisega-saa-teada-5-ekslikku-arvamust-elatise-maksmise-kohta-mis-tegelikult-paika-ei-pea?id=86821629

Jah, nad saaksid kokku leppida, et elatise asemel maksab mees pangalaenu, võib-olla on need täiesti võrreldavad summad, aga teemaalgataja tahab ju, et mees maksaks pangalaenu kinni ja sellele lisaks veel elatise. Mida naine ise üldse on nõus maksma siis? Ja isegi kui elatise maksmine asendataks pangalaenu maksmisega, ei päästaks see meest tema põhiprobleemist, milleks on see, et ta ei saaks uut laenu kuni tal on olemasolev laenukohustus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 20:23; 18.09 22:33; 19.09 11:09; 20.09 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata on aeg kui tahtmised ja võimalused on piisavalt head, et langetada otsus , et teha õigel ajal valikud+toimingud ja tagant järgi ei ole ok rääkida pahasti, sest tulemused olid/on head. Ega lahutus pole just abielupaaridel eesmärk ju ;))) Kui see faas siiski saabub siis õige inimese hing tulebki välja ja siit ka saabki näha kes teeskles ja kasutas – kes hoolis ja pannustas… Teised lihtsalt võiksid paremini minu poolt artikleid lugeda ja soovitan vaadata saadet Mida vanemad pole sulle rääkinud…

Huvi pärast – sina oled vene päritolu? Aga su mees?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 03.09 18:56; 04.09 12:15; 04.09 14:19; 04.09 14:24; 12.09 12:33; 12.09 18:49; 14.09 09:43; 14.09 13:17; 17.09 08:59; 18.09 22:15; 21.09 10:35; 21.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole vene

Mis rahvusest siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 03.09 18:56; 04.09 12:15; 04.09 14:19; 04.09 14:24; 12.09 12:33; 12.09 18:49; 14.09 09:43; 14.09 13:17; 17.09 08:59; 18.09 22:15; 21.09 10:35; 21.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abielu, ühine pangalaen ja lahutus