Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abielulahutus kohtus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Abielulahutus kohtus

Postitas:

Tere,
Kui mees on andnud abielulahutuse kohtusse siis millal mind sellest teavitatakse. Mees väidab mulle, et andis lahutuse sisse. Kas lihtsalt ähvardab mind?

+3
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

… ja sa ise soovid siis sellise inimesega veel koos olla?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viisaka inimese kombel perekonnaseisuametis lahutada ei tahaks, et sind selle jaoks kohtusse peab vedama?

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 15:28; 01.08 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on tohlakas sul.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees väidab mulle, et andis lahutuse sisse. Kas lihtsalt ähvardab mind?

On mõndedel perekoolikatel alles lahedad mängud abielus.
Aga ma muidugi ei imesta.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kui mees on andnud abielulahutuse kohtusse siis millal mind sellest teavitatakse. Mees väidab mulle, et andis lahutuse sisse. Kas lihtsalt ähvardab mind?

Kui mina andsin lahutuse kohtusse, siis kuidagi mu ex teisel korral end sinna ka ilmutas. Ju siis kohus saatis kutse, mina ei teatanud. St ta oli kursis, et soovin lahutust, aga kuna ta keeldus, siis teisiti ju ei saanud, kui kohtus. Ju ta lootis, et mõtlen ringi. Protsess ju päris pikk.

Asjad võivad olla muutunud, aga mingid aastad tagasi – siis kui ta poleks kolm korda ilmunud, oleks kohus meie abielu lahutanud, nö tagaselja tema jaoks. Eesti riigis ja üheski lääneriigis ei saa kedagi sundida olema abielus, kui ta ei taha. Seega kui ta tahab lahutust, ta selle ka saab.

Seda olukorda, et kohus otsustaks, et teie, Martin, peate ikka Riinaga abielus olema, ei ole olemas. Seega lõtvu ja oota, ta oma lahutuse saab niikuinii. Ja miks peaks sellise asjaga hirmutama, mida ta sellega saavutaks.

Minu teada saadab kohus vähemalt esmase kutse elanike registris vms selle asja nimi on, olevale aadressile. Mingi paari-kolme nädala jooksul, mitte kiiremini. Seega kui sa elad pidevalt tegelikult kuskil mujal, oled riigile andnud vale aadressi ja su posti keegi ei kontrolli (eks see tuleb tähitult), siis see kutse ei pruugi sulle kohe jõuda.

Niiet lappa tellitud ajalehtede vahed läbi tähitud kirja teatise leidmiseks. Postiljonidel on komme need toppida reklaamlehtede ja ajakirjade vahele, mida teinekord ei vaata, vähemalt nädalaid mitte.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 17:57; 31.07 18:06; 01.08 09:43; 01.08 12:55; 02.08 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli imelik, et me pidime füüsiliselt perekonnaseisuametisse minema.

Oleks eeldanud, et mu digiallkiri on piisav.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli imelik, et me pidime füüsiliselt perekonnaseisuametisse minema.

Oleks eeldanud, et mu digiallkiri on piisav.

Ei ole. Kohale peab minema. Perekonnaseisuametisse mõlemad. Kohtusse ilmumisest piisab lahutuse soovija kohalolust (minu ajal mõni aasta tagasi oleks lahutuse soovija pidanud kohale minema maksimum kolm korda, teine pool üldse mitte).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 17:57; 31.07 18:06; 01.08 09:43; 01.08 12:55; 02.08 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Aga miks sa polnud nõus perekonnaseisuametis lahutama, et mees kohtusse läks? Niisama kohtusse ei minda, peab olema takistus, miks te ametniku juures lahutatud ei saa. Ja arvesta, et kohtulahutus on kulukas.

Digiallkirjaga teatavasti võib see juhtuda, et teine pool, kes lahutada soovib, võtab salaja su kaardi ja pin-koodid, mida abikaasad ju teineteise eest ei varja. Oledki lahutatud nii, et ise ei tea.

 

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 23:06; 01.08 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi TA küsimusele ka vastata oskab? Kõik jahuvad niisama.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees on andnud abielulahutuse kohtusse siis millal mind sellest teavitatakse.

Siis kui asi on menetlusse võetud ja teavitamise aeg käes. Menetlusse võtmiseks peab hagiavaldus olema korrektselt vormistatud ja riigilõiv (lahutuse korral vist oli 100 EUR) tasutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu kohtusse esitas, näiteks, kui Harju Maakohtusse, siis võib minna üle kuu, enne, kui sinule hagi vastamiseks saadakse. Koormus on seal suur, teiseks on puhkuste aeg. Väiksemas kohas liiguvad asjad kiiremini.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi TA küsimusele ka vastata oskab? Kõik jahuvad niisama.

Nii, ja sinu väärt vastus?

Tegelikult on ju talle juba vastatud, aga see oli jah suht pikk kommentaar ja usun tõesti, et sul on pikkade tekstide lugemisega raskusi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja arvesta, et kohtulahutus on kulukas.

Kohtulahutus ei maksa sellele poolele, kellest soovitakse lahutada (antud juhul TA), mitte sentigi. Kulu tasub lahutuse algatanud pool. Mina küll maksin, ilmselt pole asjad ka nende aastatega muutunud. Nii on ju ka loogiline, et maksab algataja. Miks peaks keegi maksma millegi eest, mida ta ei taha – antud juhul lahutus 🙂

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 17:57; 31.07 18:06; 01.08 09:43; 01.08 12:55; 02.08 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja arvesta, et kohtulahutus on kulukas.

Kohtulahutus ei maksa sellele poolele, kellest soovitakse lahutada (antud juhul TA), mitte sentigi. Kulu tasub lahutuse algatanud pool. Mina küll maksin, ilmselt pole asjad ka nende aastatega muutunud. Nii on ju ka loogiline, et maksab algataja. Miks peaks keegi maksma millegi eest, mida ta ei taha – antud juhul lahutus ????

Kui tegu oleks mõlemapoolse sooviga, ei pea üldse kohtusse minema. Kuna TA ei soovi abielu perekonnaseisuametis lahutada, soovib ta järelikult mingitel teemadel kohtus vaielda. Selleks tuleb palgata advokaat, sest enda esindamisega ta ise ilmselt toime ei tule.
Riigilõivu tasub küll algataja, aga oma advokaadikulud tuleb igaühel endal maksta.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 15:28; 01.08 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu oleks mõlemapoolse sooviga, ei pea üldse kohtusse minema. Kuna TA ei soovi abielu perekonnaseisuametis lahutada, soovib ta järelikult mingitel teemadel kohtus vaielda

See “järelikult” on väga kunstlik konstruktsioon. Võimalusi, miks ei lahutata büroos, on ju kümneid. Mingid vaidlused ei pruugi üldse olla teema. Sageli ju polegi. Äkki ei soovi teine pool lahutust või ei soovi esimene pool kohe mitte midagi enam teise poolega arutada ega jaurata.

Nii palju kui mina tean neid osapooli, kellest lahutuse saamiseks pidi abikaasa pöörduma kohtusse, polnud ühelgi juhul tegemist sooviga millegi üle vaielda. Ja sageli oli mõlema poole soov lahutada, aga puudus vähimgi soov nö käsikäes perekonnaseisuametisse minna. Üks annab lahutuse sisse, teine ei ilmu kohale – mõlemad on säästetud kohtumisest. Tundub see siis mõistlik või ei, kui ise sellises olukorras pole, ilmselt te ei saa ka aru.

Minu puhul, mu isa puhul ja mu sõbranna puhul teine pool ei soovinud lahutust ja lootsid, et pika lahutusprotsessi jooksul me mõtleme ümber. Paaril juhul oli teisel poolel lahutuse sisseandja ees niii suur hirm või vastikus, et kokku saamine ja perekonnaseisametisse koos minemine ei tulnud kõne allagi. Ülejäänud juhtudel oli nn lahutataval osapoolel nii kama, et nad ei viitsinud mingisse perekonna-ametisse minna, las lahutavad tagaselja.

On peresid, kus suhted on nii sassis, et lahutust nõudev pool isegi ei tee ettepanekut minna perekonnaseisuametisse, sest iga suhtlus abikaasaga on liiga raske.

Mina näiteks toona andsin lahutuse kohe kohtusse, sest teadsin faktiliselt, et ta ei nõustu lahutusega niikuinii muidu. Mis ma siis teen. Nuian teda veel 5 aastat, et lahutame? Ei tahtnud teda enam nähagi, rääkimata et pikalt teemal paluda, veenda ja veelkoord selgitada. Mis siis üle jääb.

Minu tutvusringkonnas pole kohtus lahutatud paaridest kellelgi olnud mingeid elukoha-, laste- või rahateemalisi vaidlusi. Üldse. Null. Kõik on lahutanud kohtus muudel põhjustel.

Küll aga tean paare, kes on ilusasti kahekesi pereametis lahutanud ja pärast kohtu-uksi kulutanud laste või raha vms pärast.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 17:57; 31.07 18:06; 01.08 09:43; 01.08 12:55; 02.08 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ja arvesta, et kohtulahutus on kulukas.

Kohtulahutus ei maksa sellele poolele, kellest soovitakse lahutada (antud juhul TA), mitte sentigi. Kulu tasub lahutuse algatanud pool. Mina küll maksin, ilmselt pole asjad ka nende aastatega muutunud. Nii on ju ka loogiline, et maksab algataja. Miks peaks keegi maksma millegi eest, mida ta ei taha – antud juhul lahutus ????

Kui sa oma huvide eest väljas tahad olla, siis on sulgi targem ise advokaat võtta. Kohtus ei käi see asi ainult lahutamise ümber, vaid mingid muud asjaolud ka, milles kokkuleppele pole jõutud. Kui sa kõigega nõus oled, mida kohtusse pöördunud pool soovib, miks siis perekonnaseisuametisse kohale ei nõustunud minema? Lahutatuks saad sa nagunii, tahtsid või mitte.

Samuti võiks küsida, et miks peaks keegi maksma selle eest, et olla soovimatus abielus? Sundabielu ei käi demokraatiaga kokku.

Tasub mõelda, kes pidurit mängima kukuvad, et kas ikka on vaja, et teie privaatne elu teiste inimeste lahata, teie kaklused paberile talletatakse ning tont teab kes kõik seda silmi pööritades lugema peavad.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 23:06; 01.08 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja arvesta, et kohtulahutus on kulukas.

Kohtulahutus ei maksa sellele poolele, kellest soovitakse lahutada (antud juhul TA), mitte sentigi. Kulu tasub lahutuse algatanud pool. Mina küll maksin, ilmselt pole asjad ka nende aastatega muutunud. Nii on ju ka loogiline, et maksab algataja. Miks peaks keegi maksma millegi eest, mida ta ei taha – antud juhul lahutus ????

Kui sa oma huvide eest väljas tahad olla, siis on sulgi targem ise advokaat võtta. Kohtus ei käi see asi ainult lahutamise ümber, vaid mingid muud asjaolud ka, milles kokkuleppele pole jõutud. Kui sa kõigega nõus oled, mida kohtusse pöördunud pool soovib, miks siis perekonnaseisuametisse kohale ei nõustunud minema? Lahutatuks saad sa nagunii, tahtsid või mitte.

Samuti võiks küsida, et miks peaks keegi maksma selle eest, et olla soovimatus abielus? Sundabielu ei käi demokraatiaga kokku.

Tasub mõelda, kes pidurit mängima kukuvad, et kas ikka on vaja, et teie privaatne elu teiste inimeste lahata, teie kaklused paberile talletatakse ning tont teab kes kõik seda silmi pööritades lugema peavad.

Sa vastad minu postitusele, kes ma olen kahes postituses juba selgitanud, mis põhjustel kohtus lahutatakse, kui ka pole üldse vähimatki midagi jagada ega mingeid vaidlusi raha või laste suhtes. Neid võimalusi, miks lahutatakse kohtus ja ilma vaidlusteta, on ju meeletult palju ja neid selliseid lahutusi ka. Tõsi, mõnikord peetake kunagi hiljem eraldi kohtuistung (sama veel sagedamini tehakse ju perekonnaseisuametis lahutatud paaride puhul) millegi jagamiseks.

Mingit kaklust paberil pole sel juhul, lihtsalt fakt, et abielu ahutati. Samasugune fakt talletub paberile ka siis, kui lahutada büroos.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 17:57; 31.07 18:06; 01.08 09:43; 01.08 12:55; 02.08 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi TA küsimusele ka vastata oskab? Kõik jahuvad niisama.

Et perekooli käod peaksid teadma, millal kohus kavatseb teist osapoolt teavitada või kas TA mees ähvardab TA-d või mitte? Küll mõnel on ikka mõtlemisega raskusi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abielulahutus kohtus