Esileht Tööelu, raha ja seadused. abielulahutus – kuidas jagatakse varad, võlad?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: abielulahutus – kuidas jagatakse varad, võlad?

Postitas:

Abielludes (varaühisus jäi) oli minul praegune korter, mille remondiks sai koos võetud abielu ajal hüpoteeklaen. Saan aru, et korterile on mul ainuõigus aga kuidas oleks mõistlik ja õige laenu jagada või peaks see kõik jääma siiski minu kanda hiljem?
Teiseks küsimuseks see, et abielu ajal on mees korda saatnud mitmesuguseid seaduserikkumisi, hulganisti igasugu väikelaene võtnud ja nendest tulenvalt jagab maid inkasso ja kohtutäituritega. Tunnen hirmu, et kas ka mulle võib peale abielulahutust saada kohustuseks tasuda mehe võlgasid või on nendel kohtutäituritel miskitmoodi õigus meie korterile, hetkel kui me veel abielus oleme?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.vastused.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik abielu ajal tekkinud võlad on ühised. Ükskõik, kas see on seaduslik või mitte, arvan et kohtutäitur igal juhul hirmutab sind, loodab et maksad ära. Tema töö on ju raha kätte saada, vahet pole, kuidas või kellelt ta selle raha saab.
Korterile ja selle müügile on eelisõigus sellel, kelle nimel on hüpoteek seatud, antud juhul siis miski pank. Teistel rahasoovijatel pole korteriga mingit pistmist.
Korteriga võib veel see nüanss olla, et kui selle ühise laenuga muudeti korter oluliselt väärtuslikumaks, siis kuna pool laenuks saadud raha on mehe oma, võib ta nõuda oma raha panustamise eest mingit osa korterist endale. Moraalne õigus tal selleks ju oleks, kui pool remondiks kulutatud raha on tema oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. abielulahutus – kuidas jagatakse varad, võlad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.