Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abielulahutus-vara ühele abikaasale

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Abielulahutus-vara ühele abikaasale

Postitas:

Palun siit kogemusi kuna ei leia infot mida otsin. Notari juurde on nagunii vaja aeg panna kuid sooviksin enne lihtsamas keeles infot.
Lahutame mehega oma 12 aastat kestnud abielu. Abielu jooksul on soetatud korter väärtusega umbes 60000€ (täielikult minu rahast enne abielu, sain teise korteri päranduseks ja müüsin maha) ja kasutatud auto. Mees ei soovi mitte kumbagi ja ei kavatse üldse midagi vaielda. Raha tahab mulle maksta igakuiselt (lapsele) Ka selle soovib nn dokumenteerida.
Täitsime lahutuse blanketi juba ära aga see ju vaid lahutab abielu. Vara jagab notar või kohus, aga kui pole midagi jagada? St üks ei taha midagi ja teine siis enda nimele (auto on nagunii minu nimel)
Kas siis lihtsalt notari juurde aeg panna või kirjutada notarile? Kas selle saab kõik nn ühe käiguga tehtud?
Tänan kui leiate aega vastata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik mees. Niipalju kui siinseid teemasid olen näinud, siis pigem kõik dokumenteerida hilisemte sekelduste vältimiseks.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Notarisse tuleb ikka minna, et ühisomand lõpetada, niimoodi vinduma küll ei tohi jätta. Muidu pead ikka mehe notarisse tassima, kui korterit müüa soovid näiteks. Või kui mees põhjustab mingi jama ja temalt hakatakse kahju välja nõudma või soetab uue pere ja sureb ära, siis on pool korterit tema oma ja hakka siis võitlema. Helistate büroosse ja räägite oma jutu ära, eks nad küsivad vajadusel infot. Kui mina vara jagasin, siis sai küll ühe käiguga tehtud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühisomand kindlasti lõpetada! Liigagi sageli unustatakse pärast lahutust ka vara juriidiliselt lahutada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil on võimalus teha notaris peale lahutust ühisvara jagamise leping, millega siis jagategi vara ära – et jääb sinule lahusvarakk. Siis saad hiljem müüa ilma endise abikaasa nõusolekuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagage oma asjad KOHE lahutuse ajal ära. Notaris lahutate, siis ei ole probleem seda teha ju?
Ei ole mõistlik neid varaasju vinduma jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ära märkida, et see, et eluase, milles mees seni elas, oli täielikult sinu rahast, ei anna sulle moraalset õigus teda kaks kätt taskus minema saata. Isegi kui ta ise arvab, et nii õige on. Poleks teil 12 aasta vältel seda eluaset kasutada olnud, oleks ta eluasemesse investeerinud. Ehk on ka sellesse täielikult sinu rahast ostetusse raha ja tööd pannud. Ehk on muul moel kulutanud teie kooselu tarbeks raha, mida ta muidu vara soetamiseks oleks kasutanud. Olete tema võimaliku investeeringu kahekesi ära söönud ja nüüd vaadaku igaüks ise kuidas edasi saab.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 11:09; 07.03 10:54; 08.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ära märkida, et see, et eluase, milles mees seni elas, oli täielikult sinu rahast, ei anna sulle moraalset õigus teda kaks kätt taskus minema saata. Isegi kui ta ise arvab, et nii õige on. Poleks teil 12 aasta vältel seda eluaset kasutada olnud, oleks ta eluasemesse investeerinud. Ehk on ka sellesse täielikult sinu rahast ostetusse raha ja tööd pannud. Ehk on muul moel kulutanud teie kooselu tarbeks raha, mida ta muidu vara soetamiseks oleks kasutanud. Olete tema võimaliku investeeringu kahekesi ära söönud ja nüüd vaadaku igaüks ise kuidas edasi saab.

Nii võib asja jah sisu teadmata arendama hakata, aga tegelikult me ei tea, mis on teiste elu asjad, miks lahutatakse ja miks just nii tehakse midagi. Ilmselt põhjusega. Isegi oma õde või sugulane ei pruugi teada, mis ja kuidas.
Minu tutvusringkonnast paar lahutas ja kodu jäeti naisele, kuigi oli mehe oma. Põhjus selline – naine jäi lastega, õigemini lapsed olid juba suured, aga üks lastest elas oma titaga nende juures. Ja mees jättis maja naisele, sellel põhjusel, pealegi sai ta ise oma sugulaste käest just pärijana vms teel nende maja. Ja otsustas, et nii on õige, et ühe andis ära, sai ise ka kohe teise.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ära märkida, et see, et eluase, milles mees seni elas, oli täielikult sinu rahast, ei anna sulle moraalset õigus teda kaks kätt taskus minema saata. Isegi kui ta ise arvab, et nii õige on. Poleks teil 12 aasta vältel seda eluaset kasutada olnud, oleks ta eluasemesse investeerinud. Ehk on ka sellesse täielikult sinu rahast ostetusse raha ja tööd pannud. Ehk on muul moel kulutanud teie kooselu tarbeks raha, mida ta muidu vara soetamiseks oleks kasutanud. Olete tema võimaliku investeeringu kahekesi ära söönud ja nüüd vaadaku igaüks ise kuidas edasi saab.

Nii võib asja jah sisu teadmata arendama hakata, aga tegelikult me ei tea, mis on teiste elu asjad, miks lahutatakse ja miks just nii tehakse midagi. Ilmselt põhjusega. Isegi oma õde või sugulane ei pruugi teada, mis ja kuidas.

Minu tutvusringkonnast paar lahutas ja kodu jäeti naisele, kuigi oli mehe oma. Põhjus selline – naine jäi lastega, õigemini lapsed olid juba suured, aga üks lastest elas oma titaga nende juures. Ja mees jättis maja naisele, sellel põhjusel, pealegi sai ta ise oma sugulaste käest just pärijana vms teel nende maja. Ja otsustas, et nii on õige, et ühe andis ära, sai ise ka kohe teise.

proovi algses postituses sõnad “mees” ja “naine” ära vahetada ja vaata mis selle peale öeldakse 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie tegime nii, aga varalahususe soovitas notar ära teha juba enne lahutamist, põhjust ei mäleta, vist tuli nii odavam. kindlasti saab seda ka korraga teha notari juures, aga kõige targema vastuse saad ikka notari käest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsige jah notari büroost enne nõu, mispidi neid asju ajada, selle räägivad nad telefonitsi konsultatsiooni korras ka ära. Aga kui siin hakatakse ette heitma, et ei saa meest kaks kätt taskus minema saata, siis tõesti – kui mees on nõus sellistel tingimustel lahutama, ju tal siis pole probleemi, et jääks lageda taeva alla vmt. Väga normaalne inimene tegelikult. Mu tutvuskonnas on viimasel ajal lahutanud kaks paari, seejuures kahjuks sellised, kellest kuidagi ei osanud seda oodata, nii hästi näisid klappivat. Aga ka nende puhul jätsid mõlemad mehed maja/korteri naisele. Põhjendus oli just see, et see on laste kodu, miks neid lisaks vanemate lahutamisele veel ka harjunud kodu kaotamisega traumeerida. Üks mees üüris endale väikese korteri, kusjuures veel vanale kodule suhteliselt lähedal, et oleks lihtne laste transportimisel abiks olla ja muidu nendega kokku saada, teine kolis uue naise juurde. Väga tore on näha, et inimesed saavad ka pärast lahutust omavahel kenasti suheldud ja lastel pole pärast esimest ehmatust mingit probleemi – isa on endiselt olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui siin hakatakse ette heitma, et ei saa meest kaks kätt taskus minema saata, siis tõesti – kui mees on nõus sellistel tingimustel lahutama, ju tal siis pole probleemi, et jääks lageda taeva alla vmt. Väga normaalne inimene tegelikult.

Halloo, tal polekski milelegi õigust peale poole kasutatud auto.
Peale minu lahkuminekut ka kõik kiitsid mu meest, et vara mulle jättis-tegemist oligi minu varaga.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.03 23:33; 05.03 23:35; 07.03 14:10; 08.03 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ära märkida, et see, et eluase, milles mees seni elas, oli täielikult sinu rahast, ei anna sulle moraalset õigus teda kaks kätt taskus minema saata. Isegi kui ta ise arvab, et nii õige on. Poleks teil 12 aasta vältel seda eluaset kasutada olnud, oleks ta eluasemesse investeerinud. Ehk on ka sellesse täielikult sinu rahast ostetusse raha ja tööd pannud. Ehk on muul moel kulutanud teie kooselu tarbeks raha, mida ta muidu vara soetamiseks oleks kasutanud. Olete tema võimaliku investeeringu kahekesi ära söönud ja nüüd vaadaku igaüks ise kuidas edasi saab.

Misasja? Mees on just võidus, et ei pidanud kõik need aastad eluaset üürima!

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.03 23:33; 05.03 23:35; 07.03 14:10; 08.03 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja? Mees on just võidus, et ei pidanud kõik need aastad eluaset üürima!

Võidus oleks ta siis, kui see mittemakstud üür oleks säästuks kogunenud. Kui kogumata säästud ühiselt ära süüakse ja pärast teine palja peega minema saadetakse, et “ise olid loll, et ei kogunud”, siis lõhnab asi vägisi suure ja väiksese Peetri teema järgi. Ära unusta ka lapsele piisavalt elatist maksta, et senine ülejõu elatud (aga mida muud see on, kui sääste ei kogune või vara ei sigine) elustandart ei langeks. Väga normaalsed on mehed miskipärast ainult sel hetkel, kui nad kogu vara naisele jättes paljakäsi minema lähevad. Eelistatult võiks nad minna paljakäsi oma vara naisele jättes. Muul juhul – “Halloo, tal polekski milelegi õigust.” Tehti 12 aastat lolliks, tehakse lolliks kui ära läheb, ja lollitatakse samamoodi edasi, kuni laps 21 saab. Kui seda kobisemata talud ja ilusasti õigel ajal elatist maksad, siis oled normaalne mees.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 11:09; 07.03 10:54; 08.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võidus oleks ta siis, kui see mittemakstud üür oleks säästuks kogunenud. Kui kogumata säästud ühiselt ära süüakse ja pärast teine palja peega minema saadetakse, et “ise olid loll, et ei kogunud”, siis lõhnab asi vägisi suure ja väiksese Peetri teema järgi

Säästuks? Ei pea. Võis oma kallima hobiga tegeleda, paremat toitu-alkot tarvitada, reisida vms.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.03 23:33; 05.03 23:35; 07.03 14:10; 08.03 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võis oma kallima hobiga tegeleda, paremat toitu-alkot tarvitada, reisida vms.

Kindlasti tegi ta seda kõike üksi, seega eksil ei ole tema ees mingit moraalset võlga, mis sellest osasaamise eest oleks võinud tekkida. Eks elas ju samal ajal säästlikult, hooldas üksi oma kinnisvara ja pidi veel kadeda näoga teise laiamist pealt vaatama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 11:09; 07.03 10:54; 08.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti tegi ta seda kõike üksi, seega eksil ei ole tema ees mingit moraalset võlga, mis sellest osasaamise eest oleks võinud tekkida. Eks elas ju samal ajal säästlikult, hooldas üksi oma kinnisvara ja pidi veel kadeda näoga teise laiamist pealt vaatama.

Arvata võib. Kui minu mees mu majas 7 aastat elas, ei küsinud mina temalt küll mingit hooldustasu. Selle jaoks on tellitud teenused ja kojamees, kelle eest maksin loomulikult mina, kui kinnisvaraomanik. Ka kommunaalid, mis kütteperioodil 600 eur kanti, maksin ise. Eks ostis toidu. Ma ei leia, et ma kellelegi võlgu oleks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.03 23:33; 05.03 23:35; 07.03 14:10; 08.03 12:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abielulahutus-vara ühele abikaasale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.