Esileht Ajaviite- ja muud jutud ABIELUREFERENDUM – palun tehke puust ja punaseks, mis toimub

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: ABIELUREFERENDUM – palun tehke puust ja punaseks, mis toimub

Postitas:
Kägu

Asjad on muutunud väga segaseks ja järg täiesti ära kadunud. Saab keegi arukas mulle ära seletada, mis toimub?

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sotsid ja refid on hullunud ega tea, mida ära teha, et referendumit ei toimuks. Nad kardavad, et vastus tuleb “jah”. Aga innukuse järgi, millega nad asja juures on, tuleb oletada, et neil on kuskil midagi väga tähtsat mängus. Peaaegu nagu elu.
Sellepärast ja selle nimel on nad valmis ennast nii põhjani mutta tampima, et treivad lollakaid asendusküsimusi ning astusid sellega meeleheite tipul olles totaalselt ämbrisse.
President on nende poolt, aga ta ei saa seda väga valjusti välja näidata, sellepärast treib nüüd president omakorda jaburaid ettepanekuid.
Koalitsioon peab suutma selles idiootlikkuse meres kuidagi nina vee peal hoida.

+20
-40
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei saa, sest selle referendumi õiguspärasusele hinnangut pole antud ja keegi pole tellinud ka.
Lühidalt: kui referendum toimub ja vastatakse JAH, jätkub kõik vanaviisi, kui EI, siis midagi ei muutu. See on nagu nohu, mis läheb ravimise korral üle 7 päevaga, muidu võtab nädala.

+34
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan ma õigesti aru, et kui referendub toimub ja vastatakse jah, siis omasoolised abielud lubatakse?

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest sain aru, et refid ja presekas on koos… aga mis teema sellega oli, et refid pakkusid välja meid venemaa koosseisu. Lugesin uudist ja ei suutnud uskuda, et selline asi üldse võimalik on 🙁

+6
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan ma õigesti aru, et kui referendub toimub ja vastatakse jah, siis omasoolised abielud lubatakse?

ah, misasja!?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, JAH pole siduv. Midagi ei muutu. Ehk siis – küsitlus on mõttetu.

+19
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

DZIISAS! Mis kogu selle jama point siis üldse on? Kadestan neid, kes vähegi sellest sitamerest aru saavad!

+21
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

REFERENDUMIT ei toimu.

Kas toimub rahvaküsitlus, selle üle toimub praegu parlamentaarne debatt.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus on: kas abielu peab jääma naise ja mehe vaheliseks?
Nüüd mõtle ise, mida tähendab vastus “jah”.
Aga kui tuleb “ei”, siis on rahvalt luba käes hakata homoabielusid seadustama koos kõige sellest tulenevaga. Kui tuleb “jah”, siis on väga raske seda teha, võib hakata mõtlema kooseluseaduse tühistamise peale.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest sain aru, et refid ja presekas on koos… aga mis teema sellega oli, et refid pakkusid välja meid venemaa koosseisu. Lugesin uudist ja ei suutnud uskuda, et selline asi üldse võimalik on 🙁

Kaja Kallas ütles selge sõnaga eetris: “Kõik meie küsimused on VÄGA SISULISED.” Opositsioon jookseb praegu Toompead maha selle eest, et neid ettepanekuid saaks piiramatu sõnavõtuga tutvustada ja läbi hääletada.
Et te teaksite.

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi ei kavatse teha referendumit. Referendumi tulemus oleks siduv ja siis vastavalt sellele tuleks kas teha või mitte teha seadusandlikud muudatused. Korraldatakse hoopis rahvaküsitlust, millel ei ole mingit juriidilist jõudu. Üks osapool tahab seda rahvateatrit teha, teine osa ei taha rahvateatrit teha ja teeb selle takistamiseks omakorda rahvateatrit.

+32
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovin, et see küsitluse rahvateater toimuks, et saaks ükskord pinged maha. Juhul kui küsitlust ei võltsita loomulikult, sest vastaspool ei vali vahendeid enam aususe, vaid tõhususe järgi.
Kui küsitlust võib pidada ausaks, siis lepitakse iga vastusega ja “rahvas saab, mida väärib”, nagu on öeldud. Vastavalt sellele saab riigikogu edasi toimetada selle lõhestava probleemiga.
Lõhestatuse lõpetamiseks on ainus moodus küsida rahvalt hääletuse teel. Kui lõhestatus pole teile probleem, siis  jätkake oma sõda kuni vereni välja. Kui on, siis laske rahulikult rahvalt küsida.

+6
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://tv.postimees.ee/7153565/reformierakonna-esimees-kaja-kallas-ja-ekre-esimees-martin-helme

Kohe algab otsestuudios väitlus. Ma naudin juba ette reformierakonna esinaise täielikku lüüasaamist. Kes tahaks midagi teada saada, võite vaatama hakata.

+6
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi ei kavatse teha referendumit. Referendumi tulemus oleks siduv ja siis vastavalt sellele tuleks kas teha või mitte teha seadusandlikud muudatused. Korraldatakse hoopis rahvaküsitlust, millel ei ole mingit juriidilist jõudu. Üks osapool tahab seda rahvateatrit teha, teine osa ei taha rahvateatrit teha ja teeb selle takistamiseks omakorda rahvateatrit.

VÄGA hästi kokku võetud! Nüüd mõelge, kellele ja milleks see ogar vahutamine seal Toompeal. Täiesti mõttetu aja ja raha raiskamine. Asja positiivne külg on minu jaoks, et palju maske on langenud.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovin, et see küsitluse rahvateater toimuks, et saaks ükskord pinged maha. Juhul kui küsitlust ei võltsita loomulikult, sest vastaspool ei vali vahendeid enam aususe, vaid tõhususe järgi.

Kui küsitlust võib pidada ausaks, siis lepitakse iga vastusega ja “rahvas saab, mida väärib”, nagu on öeldud. Vastavalt sellele saab riigikogu edasi toimetada selle lõhestava probleemiga.

Lõhestatuse lõpetamiseks on ainus moodus küsida rahvalt hääletuse teel. Kui lõhestatus pole teile probleem, siis jätkake oma sõda kuni vereni välja. Kui on, siis laske rahulikult rahvalt küsida.

keegi võiks lõpuks selgitada, kes saab pinged maha. Laias laastus 50% (vähemalt) elanikkonnast ei saa ju – ükskõik, kumb pool, see, kes kaotab , vaid olukord läheb veel kriitilisemaks. Üks osapool ähvardab kodusõjaga.

Praegu on oluline korraks tagasi astuda ja järele mõtelda, kuidas ja mida teha, et pinged maha saaks. Küsitluse toimumine ei võta pingeid maha, vaid pingestab. meil ei ole vaja teha nui meljaks pool rahvast õnnetuks, meil on oluline leida uuesti mingi kontakt ja ühendus. Niiviisi jõuga ei saa ju.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

DZIISAS! Mis kogu selle jama point siis üldse on? Kadestan neid, kes vähegi sellest sitamerest aru saavad!

point lihtsalt selles, et referendum mis on suht koht mõtetu, maksab meeletult palju. Praegusel väga keerulisel ajal, kui inimesed kaotavad töö, majandus kehvas seisus ja riik võtab suured laenud, maksame väga suured summad mõtetu referendumi kuludeks. Ja mida me selle referendumiga teada tahame või mis see meile annab.

EKRE võiks tellida küsutluse Emorilt ja maksab oma partei eelarvest.

+20
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

EKRE võiks tellida küsutluse Emorilt ja maksab oma partei eelarvest.

Selline emoriküsitlus ei anna mitte mingit adekvaatset tulemust. Mind päriselt ka huvitab kui palju on” ja”, kui palju “ei” vastajaid tegelikult, et lõppeks ära sel teemal spekuleerimine ja oleks mingigi alus olemas.

+4
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Koalitsioon plaanib abieluteemalist küsitlust, mitte referendumit.
President tegi ettepaneku referendumiks nagu põhiseadus ette näeb.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tuleb “jah”, siis on väga raske seda teha, võib hakata mõtlema kooseluseaduse tühistamise peale.

Kust sa seda võtad? Minu meelest on kooseluseadus täiesti eraldiseisev asi ja abielu küsimus sellesse ei puutu.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no ja kui selgub, et 51% on jah ja 49% ei või vastupidi, mis pinged need maha võtab ja mis selgus on majas`?

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asjad on muutunud väga segaseks ja järg täiesti ära kadunud. Saab keegi arukas mulle ära seletada, mis toimub?

Kas sind huvitab probleemi sisuline pool? Ega muud ei toimugi, kui homovihkajad soovivad vaenata homosid ning seeläbi mobiliseerida oma valijaid.

Rahvaküsitlusel pole seadusloome seisukohalt siduvat iseloomu.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

EKRE tahab teha küsitlust, mitte referendumit. President soovitas teha referendumi, aga valitsus ei taha, sest kui tuleks vastuseks “ei”, peaks valitsus tagasi astuma ja tuleks uued valimised.

Sellist asja nagu “Rahvaküsitlus” üldse põhiseadus ette ei näe, ehk sel pole mitte mingit seaduslikku mõju.

Ette pandud küsimus ja vastused on ka mõttetud, sest kui vastatakse “jah”, ei juhtu midagi ja jääb praegune olukord, ja “ei” korral ei muutu ka mitte midagi.

Jutt pingete maha võtmisest on jabur, kes seda väidab võiks selgitada, kuidas selle asja korraldamine pingeid maha võtab? Enne, kui ekre sellega välja tuli polnud mingeid pingeid ega probleeme, see asi ise tekitab pingeid ja ajab inimesi ärevaks, kui see ära jääks, siis oleks tore.

Ning mida me siis teeme, kui nagu eespool küsiti, et 49% on vastu ja 51% on poolt? Kuidas see pingeid maha võtab või mida iganes head teeb? Ikka on näha, et osad arvavad üht ja teised teist. Ehk et need kes onud kes tahavad võõraste inimeste voodis toimuvat korraldama hakata.. mida nad siis teevad? Ja võiks keegi seletada, kuidas tema abielu ohustab see kui mõni homo või lesbipaar koos elab ja seda kooselu registreerida tahab?

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmine riigikogu koosseis võttis napilt vastu kooseluseaduse (ilma rakendusaktideta, seega seadusest suurt praktilist tolku pole).

Nüüdne koosseis, selle asemel, et rakendusaktid vastu võtta ja teema (= pinged) ühiskonnas maha saada, otsustas korraldada küsitluse, kas abielu peaks jääma üksnes mehe ja naise vaheliseks. Koalitsioon on asja kavandanud väga kavalalt, tuleb tunnustada: vastuse JAH korral oleks homoabielude teema seadusandlikul tasandil tõesti laualt maas, st uuesti saaks homodele abieluõiguse andmisest rääkima hakata alles peale seda, kui korraldataks uus rahvaküsitlus, mille tulemuseks peaks siis olema, et enamus soovib homodele abieluõigust anda. EI vastuse korral aga jääks kõik nii nagu praegu, st selleks, et nt tulevikus seadustada homoabielud, ei oleks vaja tingimata suurt küsitlust/referendumit korraldada. Ehk siis ekremeelsetel on sellest küsitlusest võimalik ainult kas võita või siis jääda samasse seisu, milles ollakse praegu, kaotada ei ole midagi (kuigi moraalselt muidugi võiks “ei” vastus neile siiski üsna valus hoop olla).

Normaalsed inimesed on aga pandud keerulisse olukorda: need, kes võib-olla ei peaks üldse oluliseks homodele ABIELUõiguse laiendamist, vaid arvavad, et täiesti oleks piisanud kooseluseaduse + rakendusaktide vastuvõtmisest, peavad nüüd justkui vägisi pooli valima ja tõugatakse pooldama homoabielusid.

Reformierakond otsustas eest vedada “Ei” kampaaniat ja seega esitas seaduseelnõu vastuvõtmise takistamiseks sellele tuhandeid parandusettepanekuid, millele kõigile pidi iga vähegi kainet mõistust omav riigikogu liige saama vastata üksnes Ei (nt kas valimisõigus peaks olema üksnes flööti mängida oskavatel isikutel jm absurdsused) – sellega sooviti näidata, et küsimus, kas abielu peaks jääma üksnes mehe ja naise vaheliseks, on sama jabur ja sellele saab ka vastata üksnes ei. Aga osa ettepanekute tegijatest lasi fantaasialennul liiga perutama minna ja unustas kaine mõistuse ja igasugused piirid, astudes seega suht samasse ämbrisse, milles on kolistada armastanud ka mitmed ekre poliitikud.

Ja nii nad nüüd kemplevad, kes on pada ja kes katel.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

koalitsiooni häirib kooseluseaduse olemasolu.

selle pärast teevad nad küsitluse abielu kohta.

küsitlusel ei ole siduvat kohustust, aga võib arvata et soov on JAH korral kooseluseadus tühistada, ja EI korral pirtsutamist jätkata.

aga kui neid häirib kooseluseadus ja selle tulevased rakendusaktid, mis nad siis abielu üle arutavad, ja miks küsitlus, mitte referendum.

sama efektiivne, et kui banaanid ei maitse, siis teha küsitlus, kas apelsinid lõhnavad hästi.

sellisel kujul ja selline küsitlus on rahva raha raiskamine.

küsigu siis kaks küsimust korraga ja referendumil – üks kooseluseaduse ja teine abielu kohta.

opositsioon sellisel kujul küsitlusega rahul ei ole, ja teeb mis nende võimuses, et küsitlus jääks ära.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

no ja kui selgub, et 51% on jah ja 49% ei või vastupidi, mis pinged need maha võtab ja mis selgus on majas`?

Siis sa tead seda, mitte ei oleta, et rahvas on selle poolt või vastu. Lõppeks ära targutamine, et 80% rahvast soovib ühte või teist. Mina isiklikult korrigeerin oma teadmisi ja väldin edaspidi väiteid, et enamik rahvast tahab seda või teist.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas normaalsed inimesed peaks ütlema jah või ei? No ei saa enam aru.

Näiteks sellised inimesed, kellel tegelikult homode vastu midagi polegi ja “mis see minu asi on, las -elluvad” ja oleks kooseluseadusega täiesti rahul olnud, kui see selline nurisünnitis poleks välja tulnud.  No võtku ometi vastu need rakendusaktid ja oleks paljude jaoks küsimus täiesti päevakorrast maas! ABIelu torgib ainult ekre taguotsa, mitte kedagi teist see referendum ei huvita. Need on ise endale teinud lohe ja võitlevad nüüd kangelaslikult sellega.

See on juba sama, et ühtemoodi ogarad on nii konservatiivid kui liberaalid, kus on NORMAALSED inimesed ja keda neil enam valida on?! Võta üks ja viska teist.

Ma saan aru, et rahvahääletusel pole mingit kvoorumit, kui see toimub ja “rahvast” on  paar tuhat homovastast trolli või just paar tuhat lgbt aktivisti, siis see ongi “rahva tahe”, millega hiljem ajast aega lehvitada saab, seega minemata jätmine pole nagu jätkusuutlik asi.

RahvaKÜSITLUSEL (sest referendumit, millel ka tegelikult oleks põhiseaduse muutmise jõud, pole praeguse seisuga õiguslikult võimalik teha, ma olen juba pikalt ja mitu kuud tagasi seletanud miks, otsige ise õiguskantsleri arvamusi, EKRE võiks ära lõpetada oma haleda valikvastustega viktoriini nimetamise abielureferendumiks) pole üldse mingit jõudu ja põhiseaduse muutmiseks peab olema referendum. Aga referendumi korraldamiseks on kõigepealt vaja 51 häält Riigikogus, palju edu esiteks sellega (sest ka 2/3 koalitsioonist suhtub sellesse “referendumisse” pehmelt öeldes leigelt).

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas normaalsed inimesed peaks ütlema jah või ei?

No sellised inimesed, kellel tegelikult homode vastu midagi polegi ja “mis see minu asi on, las elluvad” ja oleks kooseluseadusega täiesti rahul olnud, kui see selline nurisünnitis poleks välja tulnud. Ma saan aru, et rahvahääletusel pole mingit kvoorumit, kui see toimub ja “rahvast” on paar tuhat homovastast trolli või just paar tuhat lgbt aktivisti, siis see ongi “rahva tahe”, millega hiljem ajast aega lehvitada saab, seega minemata jätmine pole nagu jätkusuutlik asi.

asja mõte ongi teha küsitlus niimoodi, et normaalsel inimesel poleks võimalik vastata normaalselt. kui tegemist oleks normaalse küsitlusega, siis poleks kellelgi selle küsitluse  vastu midagi.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis sa tead seda, mitte ei oleta, et rahvas on selle poolt või vastu. Lõppeks ära targutamine, et 80% rahvast soovib ühte või teist. Mina isiklikult korrigeerin oma teadmisi ja väldin edaspidi väiteid, et enamik rahvast tahab seda või teist.

praegu on 17 % inimestest valinud ekre – ometi räägivad nad, et nad on enamus. Kas sa tõesti usud, et siis, kui mingi inimgrupp jääb vähemusse, lõpetavad nad rääkimise, et on enamus? Nad hakkavad hoopis rääkima, et nende hääli võltsiti või varastati vms. Oh ei, nad ei korrigeeri suhtumist, see jama ei lõpe ja ausalt öeldes ei oskagi öelda, mida saaks praegu Eesti remontimiseks ära teha, sest ega mina liberaalina ei ole näiteks õnnelik, et poliitilised erimeelsused on nii võimsad, et ma pean justkui (mind sunnitakse ülalt) vastanduma teiste eestlastega.

Isegi, kui suur osa Eestist (pensionärid, konservatiivid ja muud) saavutavad 51% ja meie, ülejäänud, jääme 49 juurde, olen ma ikka veendunud, et Eesti peab minema edasi, mitte tagasi. Ma olen jätkuvalt lõhestunud, jätkuvalt masenduses ja pettunud ja eks nii ju ka konservatiivid.

Mina olen keskeas ja kui ka jätkub see valitsus, kui ka vastatakse küsitlusel nii, et homo ei saa abiellumisõigust, siis ma tõenäolislt jätkan elu Eestis olgugi, et olen väga pettunud, sest mul on siin kinnisvara ja mu lapsed käivad koolis. Aga noori ei pea siis miski kinni ja liigutakse sinna, kus neil on õigus elada ja olla nendega, kellega soovivad. Mitte et nad kõik oleksid homod, vaid põhimõtteline õigus on tagatud. Väikesele riigile nagu Eesti oleks see suur löök. Me ei tohi ära unustada, et me ehitame riiki noortele, mitte pensionäridele, kuigi ka nende eest tuleb hoolitseda ja neid väärtustada, ärge saage minust valesti aru.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Kas sind huvitab probleemi sisuline pool? Ega muud ei toimugi, kui homovihkajad soovivad vaenata homosid ning seeläbi mobiliseerida oma valijaid.”

TÄNUD! Tekib ainult küsimus, kes meil praegu need homovihkajad on? 😀 kogu aeg uued näod!

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud ABIELUREFERENDUM – palun tehke puust ja punaseks, mis toimub