Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abielus, minu laps ja mehe laps! Jälle deklar. Kohalik/Zensus, palun abi!

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Abielus, minu laps ja mehe laps! Jälle deklar. Kohalik/Zensus, palun abi!

Postitas:

Oleme abielus. Minul laps. Mehel eksnaisega 2 last (üks neist juba ca 20 ja teine 17). Noorem (17. aastane) elab emaga (ehk siis seal leibkonnas). Kuna mehe eksnaise deklaratsioon ei muutu sellest, kas laps panna omale või mitte… siis, kas mina ja minu mees võime tema lapse (eelmisest abielust) meie ühisesse deklaratsiooni lisada (ei kuulu ju tegelikult meie leibkonda)? Samas saaksime kahepeale 1.-e lapse arvelt tulumaksu tagasi.
On see võimalik? Kui jah siis kas piisab vaid sellest, et eksnaine kustutab oma deklaratsioonist lapse ja lapse isa lisab ta siis omale, ehk siis meie ühisesse deklaratsiooni?
Või on selleks vaja ka mingi avaldus kusagile teha/saata?

Palun siis ainult adekvaatset vastust! Oletajatel palun mitte vastata. Tänud ette

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 17:31; 14.02 18:41; 15.02 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah.
Kui teha ühisdeklar, siis saab sinna panna nii mehe kui naise kui ühised lapsed.

Ainus tingimus on, et mehe eksabikaasa kas kustutab lapse andmed oma deklarist enne kinnitamist
või ei esita oma deklarit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Minuteada 20 aastane laps ei lähe ju niikuinii deklaris arvesse kui soodustuse andja…niiet vahet pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere
Minuteada 20 aastane laps ei lähe ju niikuinii deklaris arvesse kui soodustuse andja…niiet vahet pole.[/tsitaat]

Jutt ei käinudki 20-aastase lisamisest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 17:31; 14.02 18:41; 15.02 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord pole küll sama, aga… Minul on laps, lapse isal on praegusest kooselust veel üks laps. Seega on temal võimalik kasutada teise lapse pealt saadavat maksusoodustust.
Igal aastal kustutan oma lapse enda deklarist ära ning isa kannab oma deklarisse. Saadava tagastuse nende ühise lapse pealt(isa jaoks teine laps) oleme ausalt pooleks teinud, kuna ilma minu lapseta nemad seda raha nagunii ei saaks ning minu lapsele kulub ka see pool ära, samuti kulub neile see teine pool ka marjaks ära. Minu arust igati aus kaup. Nemad võidavad ja mina võidan:)
Võiksite pakkuda lapse emale poolt sellest summast, sest eeldavast kulub see nagunii selle 17aastase peale ära. Mina selle lapse emana ei näeks põhjust keelduda, kui mulle poolt summat pakutaks. Lisaraha kulub kõigile marjaks ära. Küll aga poleks ma nõus, kui kogu summa vaid teisele perele läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tänapäeval on palju sinu-minu-meie lapsi peredes, siis selle olukorra lihtsustuseks on alates 2013 algusest kasutusel 2 deklarit. Üks on lihtvorm ehk praegune ja teine on kärgdeklar kärgperedele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Klassika.Kui ise ei saa,siis teistele ka ei anna.
Ära sina teiste pärast muretse-iga normaalne isa toetab antud võimalusel oma mõlemat last.
Lihtsalt vastikust tekitab selline käsi-pikal mentaliteet.[/tsitaat]
ja kummal siis käsi pikal on? kas sellel, kes tagastust nillib või kes oma last lubab deklareerida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olukord pole küll sama, aga… Minul on laps, lapse isal on praegusest kooselust veel üks laps. Seega on temal võimalik kasutada teise lapse pealt saadavat maksusoodustust.
Igal aastal kustutan oma lapse enda deklarist ära ning isa kannab oma deklarisse. Saadava tagastuse nende ühise lapse pealt(isa jaoks teine laps) oleme ausalt pooleks teinud, kuna ilma minu lapseta nemad seda raha nagunii ei saaks ning minu lapsele kulub ka see pool ära, samuti kulub neile see teine pool ka marjaks ära. Minu arust igati aus kaup. Nemad võidavad ja mina võidan:)
Võiksite pakkuda lapse emale poolt sellest summast, sest eeldavast kulub see nagunii selle 17aastase peale ära. Mina selle lapse emana ei näeks põhjust keelduda, kui mulle poolt summat pakutaks. Lisaraha kulub kõigile marjaks ära. Küll aga poleks ma nõus, kui kogu summa vaid teisele perele läheks.[/tsitaat]

Mõte selles oligi, et see summa mille mehe teise lapse ühisesse deklarisse panemisel enam saaksime… jääks tervenisti lapsele (ehk siis sellele 17 aastasele, mehe eelmisest abielust). Aga kahjuks mehe eks ajab oma jonni. Loodetavasti saab ikka aru lõpuks. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 17:31; 14.02 18:41; 15.02 00:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abielus, minu laps ja mehe laps! Jälle deklar. Kohalik/Zensus, palun abi!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.