Esileht Pereelu ja suhted Abielusõrmus ja lahutus.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Abielusõrmus ja lahutus.

Postitas:
Kägu

Naised,kes te olete lahutatud,kas kannate abielusõrmust veel.Kunagi kanti seda siis vasakus käes ,kas keegi kannab vasakus  käes .

Ja veel kas jätate oma abielusõrmuse mälastuseks ,või mis te sellega teete.

Ma just värskelt lahutatud ja sellep küsin ,vaatan seda ja mõtlen oli ilus asi … kõik lõppes.

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

a) anna mehele tagasi

b) müü kullassepale või lase ümber sulatada

c) pane lihtsalt ehtekarbi nurka

Tänapäeval on vist enamasti nii, et kes kannab sõrmust, seda peetakse abielus olevaks, paljud ju kannavadki abielusõrmust vasakus käes (paremas käesolevat nõukaaegne komme jne). Lahutatud enamasti enam ei kanna (kui just ei taha anda märku “mitte tülitada tutvumissooviga”).

+10
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pööritas üks mees täiesti tavalise ilusõrmuse peale silmi, et oi, Sa oled ju abielus kuna sõrmus sõrmes.
Vasakus käes kandsid seda lesed. Kes lahutasid, need ikka võtsid ära.
Lase endale mõni muu ehe teha sellest või pane kuskile ehtekarpi või jäta lastele, kui neid on.
Minu ema lasi enda sõrmusest mulle kõrvarõngad teha.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei ole kombeks abielusõrmust edasi kanda pärast lahutust.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab abielusõrmuse mehele (tagasi?) andma? Äkki naine maksis ise enda või mõlema sõrmuste eest? Vaikimisi eeldatakse, et nagunii vaid mees on võimeline maksma?

+31
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väärismetalle saab müüa, mina olen oma vanad ja kasutust mitteleidnud ehted lihtsalt juveliirile müünud. Kui see sõrmus sulle nii oluline mälestusese on, siis hoia kas kuskil karbis alles või kui kanda tahad, lase näiteks üles sulatada ja sellest kõrvarõngad teha või kasvõi teistsuguse sõrmuse. Aga kanda pärast abielu lagunemist abielusõrmust edasi on siiski natuke kummaline, isegi kui selle senisest erinevasse sõrme paned (tänapäeval kannavad osad nagunii vasakus ja teised paremas, ei ole enam nii selget reeglit).

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teist korda abielus.

Mul on abielusõrmus vasakus käes- südamepoolne käsi. Mehega otsustasime nii.

 

Esimese abielu sõrmus vedeleb kuskil ehtekarbis.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval kantakse abielusõlmust nii vasaku, kui parmas käes (mina kannan paremas), seega ei tähenda käe vahetus enam midagi. Lesed panevad vahest mõlemad sõrmused ühte kätte, aga minu hea sõber pani oma naisele abielusõrmuse hauda kaasa, ka naiselt ei võtnud sõrmest ära.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks peale lahutust sõrmust edasi kandma, ka lese puhul on see imelik. Ma ei kannaks kummalgi juhul enam sõrmust. Üks vana naine minu suguvõsast on kahekordne lesk ja hetkel abielus, temal on kolm abielusõrmust üheteise otsas. Minu arust kummaline. Ma kannan abielusõrmust vaid siis, kui olen abielus ja mu mees on elus. Põhimõtteliselt ka siis alati ei kanna.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel, et mehed viskavad kohe abielusõrmuse nurka, kui naine läinud, aga millegipärast naised ripuvad selle vana suhte küljes ja kannavad edasi. Ükski mees ei teeks seda iial, tema tahab kõigile näidata, et tema on nüüd ju vaba ja võtke kõik.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised,kes te olete lahutatud,kas kannate abielusõrmust veel.Kunagi kanti seda siis vasakus käes ,kas keegi kannab vasakus käes .

Ja veel kas jätate oma abielusõrmuse mälastuseks ,või mis te sellega teete.

Ma just värskelt lahutatud ja sellep küsin ,vaatan seda ja mõtlen oli ilus asi … kõik lõppes.

Panin karpi. Ma ei leia, et abielusõrmuse peaks mehele tagastama, koos ostsime ju.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks peale lahutust sõrmust edasi kandma, ka lese puhul on see imelik. Ma ei kannaks kummalgi juhul enam sõrmust. Üks vana naine minu suguvõsast on kahekordne lesk ja hetkel abielus, temal on kolm abielusõrmust üheteise otsas. Minu arust kummaline. Ma kannan abielusõrmust vaid siis, kui olen abielus ja mu mees on elus. Põhimõtteliselt ka siis alati ei kanna.

Kui ma peaks leseks jääna, siis mul oleks küll meeletult raske sõrmust ära võtta. Võibolla mõned aastad hiljem suudaks.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lese jaoks on see mälestusese ja sümbol, hoopis teine teema.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma peaks leseks jääna, siis mul oleks küll meeletult raske sõrmust ära võtta. Võibolla mõned aastad hiljem suudaks.

Aga see inimene on juba uuesti abielus, aga kannab kahe eelmise surnud mehe sõrmuseid ka sõrmes. Minu arust imelik. Kui ise abielluksin lesega, siis ka ei tahaks, et ta oma eelmiseid sõrmuseid ikka veel kannaks. Kui inimene on alles lesestunud ja soovib surnud kaaslast mälestada, siis küll, aga kui juba uuesti abiellud, siis enam ei ole minu arust ok seda lesesõrmust kanda.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka mõelnud, et leseks jäämise korral kannaksin seni edasi, kuni lein sedapalju leeveneb, et suudan mehe kaotusega leppida ja selle etapi elus lõpetada.

Lahutuse korral võtaks päevapealt ära, siis ei tunduks enam kohane edasi kanda.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin ehetekarpi. Olen seisukohal, et  mälestusesemed esimesest abielust kuuluvad eelkõige lastele (sõrmus, pildialbumid jm). Mina läksin eluga edasi ja olnut ei igatse. See on nende ajalugu ja suuremana nemad otsustavad, mis asjadega teha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pööritas üks mees täiesti tavalise ilusõrmuse peale silmi, et oi, Sa oled ju abielus kuna sõrmus sõrmes.

Vasakus käes kandsid seda lesed. Kes lahutasid, need ikka võtsid ära.

Lase endale mõni muu ehe teha sellest või pane kuskile ehtekarpi või jäta lastele, kui neid on.

Minu ema lasi enda sõrmusest mulle kõrvarõngad teha.

Lahutatud kandsid vasakus käes. Lesed kandsid vasakus käes kahte sõrmust – mehe oma all ja naise oma peal (teistpidi oleks mehe sõrmus sõrmest ära kadunud).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised,kes te olete lahutatud,kas kannate abielusõrmust veel.Kunagi kanti seda siis vasakus käes ,kas keegi kannab vasakus  käes .

Ja veel kas jätate oma abielusõrmuse mälastuseks ,või mis te sellega teete.

Esimeses abielus olles kandsin sõrmust paremas käes. Olime hiljem abielu lahutamas, aga enne lahutuse jõustumist sai minust lesk. Igal juhul kolisin sõrmuse paremast vasakusse kätte.

Kui uuesti abiellusin, siis läks uus sõrmus paremasse ja vana vasakust ära. Kappi, kuskil sahtlis karbis peaks vedelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müüsin kullasepale ja saadud raha annetasin ühele maakirikule.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel, et mehed viskavad kohe abielusõrmuse nurka, kui naine läinud, aga millegipärast naised ripuvad selle vana suhte küljes ja kannavad edasi. Ükski mees ei teeks seda iial, tema tahab kõigile näidata, et tema on nüüd ju vaba ja võtke kõik.

Inimesed oskavad üllatada. Minu abielu purunes mehe armukesepidamise tõttu. Lahutus oli küll minu nõudmine, aga mees ei hakanud vastu ka. Mina võtsin sõrmuse ära juba enne lahutama minekut, aga mees kandis enda sõrmust veel mitmeid kuid peale lahutuse jõustumist, elades ise juba uue naisega koos. Mu meelest oli see toona äärmiselt veider, aga ei hakanud küsima, miks ta seda edasi kannab. Nüüd oskan juba mõista, et küllap see oli tema viis meie abielu leinata, sellega hüvasti jätta; ja sellest ma saan aru küll, et ega uus naine ja uus elu ei tähenda, et ta vanast naisest ja vanast elust paugupealt valmis lahti laskma oli. Mind aitas viha kõige hullemast üle, mul jäi see leinaperiood kuidagi vahele. Sellesama viha tuules viisin abielusõrmuse kullassepa juurde ja müüsin maha. Raha andsin lastele taskurahaks, ei öelnud neile, et see on sõrmuse eest saadud.  Ega polnud suur summa nagunii. Üldse ei kahetse, et sõrmust alles ei jätnud ja sellest tehtud kõrvarõngaid poleks ma vist küll kõrva suutnud panna. Heade ja ka halvemate aegade meenutamiseks on mul mälestused, fotod ja lapsed.

Aga armastatud abikaasa surma puhul kannaksin küll sõrmust edasi ja küllap tunneksin end temaga jätkuvalt abielus olevana. See muidugi eeldaks, et ei ole ega tule uut suhet. Uue suhte tekkides tuleks eelmise mehe mälestusesemed sahtlipõhja ära panna.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abiellusime, sõrmused läksid vasaku käe sõrme. Siis võtsim kaalust alla, panin sõrmuse paremasse kätte (mehele jäi ikka vasakusse).
Nüüd olen veel kaalu kaotanud ja panen tagasi vasakusse, aga keskmisesse sõrme.

Ma ei saa aru, miks oma lahutusstaatust peaks üldse demonstreerima? Kui sõrmusega seonduvad mälestused haiget teevad, müü maha.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõrmusega seonduvad mälestused haiget teevad, müü maha.

Miks sa ometi arvad, et lahutusega seotud mälestused alati haiget teevad? Teinekordki on see natuke keeruline periood, aga jäädakse headeks tuttavateks ja kumbki ei igatse tagasi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd oskan juba mõista, et küllap see oli tema viis meie abielu leinata, sellega hüvasti jätta; ja sellest ma saan aru küll, et ega uus naine ja uus elu ei tähenda, et ta vanast naisest ja vanast elust paugupealt valmis lahti laskma oli.

Võis ka olla, et sellise tähenduse poogid ise asjale külge. Tegelikult mehed ei mõtle tavaliselt midagi ja mingeid sümbolitega mängimisi ei harrasta. Oli harjunud selle sõrmusega ja sellepärast seal ta oli. Ei tulnud äkki selle pealegi, et peaks ära võtma enne kui uus naine sellele tähelepanu juhtis. Naine siin mõtleb, et näe, leinas siin meie ilusat purunenud suhet, aga tavaliselt mehed nii ei mõtle.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd oskan juba mõista, et küllap see oli tema viis meie abielu leinata, sellega hüvasti jätta; ja sellest ma saan aru küll, et ega uus naine ja uus elu ei tähenda, et ta vanast naisest ja vanast elust paugupealt valmis lahti laskma oli.

Mees pidas armukest ja armukesega koos elades laienas vana abielu nii, et ei suutnud sõrmust sõrmest võtta? Küll oskad sa naiselikke tundekeerutusi külge pookida- mees lihtsalt unustas, ei tulnud sõrmest ära või lihtsalt ei viitsinud sellise asja eale sekunditki mõelda. Olen üsna kindel, et see põhjendus on sinu soovunelm. Küllalt kuuldud, kuidas mehel on eksi piltki nt rahakoti vahel niikaua, kui uus rahakott ostetakse, sest no kes sellise asjaga viitsib tegeleda.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõrmusega seonduvad mälestused haiget teevad, müü maha.

Miks sa ometi arvad, et lahutusega seotud mälestused alati haiget teevad? Teinekordki on see natuke keeruline periood, aga jäädakse headeks tuttavateks ja kumbki ei igatse tagasi.

Tsiteerin teemaalgatajat:

Ma just värskelt lahutatud ja sellep küsin ,vaatan seda ja mõtlen oli ilus asi … kõik lõppes.

Kõlab kuidagi positiivselt?

Minule näiteks niisugune ameerikalik “jääme sõpradeks” ei sobi. Kui kõik, siis kõik. Sulle vbl sobib veel edasi-tagasi pendeldada ja ennast meelde tuletada, mina lähen eluga edasi (mitte tagasi või ei seisa koha peal).

Ükskõik kui sõbralik see lahkuminek ka oli, on see siiski ühise elutee katkemine ja mitte just väga lõbus teema.
Aga jällegi – ju sul teistsugused kogemused.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule näiteks niisugune ameerikalik “jääme sõpradeks” ei sobi. Kui kõik, siis kõik. Sulle vbl sobib veel edasi-tagasi pendeldada ja ennast meelde tuletada, mina lähen eluga edasi (mitte tagasi või ei seisa koha peal).

See pole üldse ameerikalik, see on mingi väikse riigi teema võib-olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen lesk ja kannan abielusõrmust edasi, sest ma oma südames tunnen, et olen oma abikaasaga jätkuvalt seotud – lihtsalt tema läks ees ära. Mõned aastad pärast mehe surma kandsin tema sõrmust kaelakeega kaelas, sest tema käsi oli minu omast niipalju suurem, et see tuli isegi minu sõrmusest üle, kui kaks sõrmust korraga sõrme panna. Mingil hetkel lein andis niipalju järele, et sain sellest kaelakeest loobuda.
Kui ma ühel hetkel uuesti armuksin, siis muidugi võtaksin ka enda abielusõrmuse sõrmest, sest nii oleks lihtsalt õige selle uue mehe suhtes. Aga see tähendab, et ma peaksin jõudma sinnamaani, et ma ei otsiks oma abikaasale asendust, vaid suudaksin uut meest võtta erapooletult sellisena, nagu ta on ja mitte võrrelda pidevalt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned aastad pärast mehe surma kandsin tema sõrmust kaelakeega kaelas, sest tema käsi oli minu omast niipalju suurem, et see tuli isegi minu sõrmusest üle, kui kaks sõrmust korraga sõrme panna.

Mul ema ei saanud ka isa sõrmust kanda ja võttis siis kolmanda sõrmuse, mis suuruse poolest sobis, et kahte sõrmust kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule näiteks niisugune ameerikalik “jääme sõpradeks” ei sobi. Kui kõik, siis kõik. Sulle vbl sobib veel edasi-tagasi pendeldada ja ennast meelde tuletada, mina lähen eluga edasi (mitte tagasi või ei seisa koha peal).

Ükskõik kui sõbralik see lahkuminek ka oli, on see siiski ühise elutee katkemine ja mitte just väga lõbus teema.
Aga jällegi – ju sul teistsugused kogemused.

Jah, mul on teistsugused kogemused. Keeruline periood saab mööda ja edasi…no kas just sõprus, aga täielik ükskõiksus pigem.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul selline materiaalsem küsimus. Kas sõrmus müüa kullassepale või kulla kokkuostu? Kumb on tulusam?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Abielusõrmus ja lahutus.