Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielusõrmuse kandmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Abielusõrmuse kandmine

Postitas:
Kägu

Kas see on mingi uuema aja mood, et sõrmust ei kanta? Mul on töôl 2 lähimat kollegi, kes sõrmust ei kanna.

+4
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kanna ka, aga ma ei taha, et mind peetakse abieluinimeseks. Rohkem võimalusi….uuteks tutvusteks 🙂

+10
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma keskealine ja ka ei kanna, me ei ostnudki sõrmuseid. Abielus 12 a. Põhjuseks: kummalegi ei meeldi. Sõrmus pole meie jaoks sümbol.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teiste eest ei oska rääkida, aga ise ei kanna igapäevaselt, sest sõrmus jäi ühel hetkel liiga suureks ja pean kasutama üht teist sõrmust selle sõrmes “kinnihoidmiseks”. See on võrdlemisi ebamugav. Teatud olukordades (tööalaselt) siiski kannan, sest olen siis natuke tõsiseltvõetavam oma rollis :).

Minu kogemuse põhjal vähemalt värskeltabiellunud enamasti ikka kannavad sõrmust.

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ei kanna, kuna sõrmus kitsas. olen paks , kes unistab peenikeseks hakkamisest. sellepärast ka ei tee suuremaks sõrmust

+22
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei kanna, kuna sõrmus kitsas. olen paks , kes unistab peenikeseks hakkamisest. sellepärast ka ei tee suuremaks sõrmust

Suuremaks on oluliselt lihtsam ja odavam teha kui vastupidi.

0
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul polegi sõrmust, kuna ei meeldi kanda ja me ei raatsinud nende peale raha kulutada.
Ma selle peale polegi tulnud, et sõrmus mu tõsiseltvõetavust suurendaks, on see tõesti nii? Ise ma küll ei pööra vähimatki tähelepanu sellele, mis kellegi sõrmes on.

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

uuemast moest ma ei tea midagi, aga meie, kes me abiellusime 30 a tagasi, ei ole ka viimased 20, võibolla isegi 25 aastat sõrmuseid kandnud.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kannan hoopis tanu ja põlle.

+21
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma keskealine ja ka ei kanna, me ei ostnudki sõrmuseid. Abielus 12 a. Põhjuseks: kummalegi ei meeldi. Sõrmus pole meie jaoks sümbol.

sama lugu, ainult aastaid kolmandiku võrra vähem.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma selle peale polegi tulnud, et sõrmus mu tõsiseltvõetavust suurendaks, on see tõesti nii?

See küsimus oli ilmselt mõeldud minu kommentaari peale. Ega ma seda arvagi, et muidu niiöelda tavaelus sõrmus kuidagi kellegi tõsiseltvõetavust suurendaks. Lihtsalt konkreetselt minul on selliseid spetsiifilisi tööülesandeid, kus ma tunnen ennast paremini, kui kaasvestlejal on võimalik näha, et olen ise (ka) pereinimene ja võib oletada, et mul on isiklikke kogemusi nt lastega tegelemisel, nende kasvatamisel… jne. Ega ma ei tea, kas see kellelegi üldse korda läheb, aga ütleme siis nii, et ma ise tunnen ennast selles olukorras sõrmusega paremini ja enesekindlamalt.

+15
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuttaval 2 abielu sõrmust sõrmes. Meest tal pole.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kanna ka, aga ma ei taha, et mind peetakse abieluinimeseks. Rohkem võimalusi….uuteks tutvusteks 🙂

Odav

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleme 10 aastat abielus olnud ja kanname mõlemad abikaasaga uhkusega abielusõrmust. Minul lisaks veel kihlasõrmus.

+15
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleme 10 aastat abielus olnud ja kanname mõlemad abikaasaga uhkusega abielusõrmust. Minul lisaks veel kihlasõrmus.

Tubli.
Leidub selliseid kes ei kanna ja otsivad “võimalusi”

+7
-7
Please wait...

Postitas:
pritnispeeers

Uuema aja moe kohta ei oska öelda. Minu meelest on neid alati ja igal ajal olnud, kes seda lihtsalt ei kanna. Igal omad põhjused.
Ise – kannan. Mees ka kannab. Täitsa tavaline kuldsõrmus, nimi ja kuupäev sees. Koosoldud aeg on hõbeda kanti. Mulle meeldib seda sõrmust kanda.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uuema aja? No võib- olla…
Ise olen olnud abielus 27 a ja sõrmust pole kunagi kandnud. Abielusõrmuseid pole meil kunagi olnudki.
Ei pea oluliseks, see on lihtsalt sõrmus ega näita midagi.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ka. Mu isa ja mu ema omad.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eh, ma kannan samal põhjusel sõrmust vasakus käes parema asemel. Ja ka loodan ikka maha võtta. :))

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu abikaasa ei tahtnud üldse sõrmust,mina aga ei armasta kollast kulda, seega jätsime klassikalised abielusõrmused ära. Küll aga kinkis mees mulle pulmakingiks sõrmuse kunstnikult, kelle töid ammu imetlenud olin. Seda ma aeg-ajalt kannan, aga mitte igapäevaselt, sest see on üsna massiivne ja silmatorkav.
Ma ilmselt olen mõne konservatiivsema inimese silmis eriti paheline abielunaine, sest varjan oma abielustaatust eriti hoolega: säilitasin ka oma neiupõlvenime ja pole end FB-s abielus olevaks märkinud.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kannan. Ostsime üsnagi massiivsed, laiad ja paksud siis, abielusõrmused. Ju ma olen edev ja abielus meeldib ka olla, juba kümme aastat.
Mees ei kanna. Esialgu kandis, aga oma väikeettevõttes tuleb mõnikord ka füüsilise tööga tegeleda. Müüdav kaup on metallist ja kaalub kuni paarsada kilo. Sõrmus on selgelt riskantne vigastuse tekitaja. Teatrisse, juubelile ja välismaale minnes paneb sõrme 😀

Mind absoluutselt ei häiri, et sellesse aksessuaari nii erinevalt suhtume.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei kanna, juba kümme aastat. Last oodates hakkas pigistama, võtsin ära ja nii jäigi.
Mees kannab kogu aeg, ütleb, et ilma ei oskagi olla. Vahel mõnele pidulikumale üritusele minnes panen sõrmuse sõrme, siis kui abikaasa meelde tuletab 🙂

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin algul vägagi uhke abielusõrmuse kandja, aga aeg on teinud oma korrektiivid.
Umbes 5 aastase kandmise järlel hakkas mu parem käsi valutama tekkis nö surnud käe tunne. Rääkides oma kalli kaasaga leidsime, et on täitsa OK kanda vasakus käes (see oli justkui lahutatud või lese sümbol) ja nii me kandimegi ca 15 aastat vasakus käes oma sõrmuseid.
AGA siis jäin ma haigeks ja läksin nii paiste umbes kahe nädalaga, et selleks et mu vasaku käe sõrme või lausa kogu kätt ei amputeeritaks tuli see sõrmus sealt ära lõigata. Kallis kaasa tegigi seda ja nüüd olen ma viimsed aastad olnud sõrmusetu (eks mu praegune töö soosib seda ka). Kallis kaasa kannab sõrmust jätkuvalt igapäevaselt vasakus käe.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuleb meelde, kui kunagi unustasin sõrmuse sest oli kiire ja lapsed ja jõudsin tööle ning kolleeg ülemus nentis, et oled nüüd lahutatud või? Vahtisin teda kui lollakat. Pärast seda jätsin sõrmuse koju ja nentisin et ma nüüd jälle lahutatud. Mõni on ikka nii lollakas.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kannan ja meeldib kanda, ei võtagi kunagi ära. Sõrmede paistetusega probleeme pole. Sõrmus on ka õige suurusega, niiet ma ei tunnegi seda.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu abikaasa ei tahtnud üldse sõrmust,mina aga ei armasta kollast kulda, seega jätsime klassikalised abielusõrmused ära. Küll aga kinkis mees mulle pulmakingiks sõrmuse kunstnikult, kelle töid ammu imetlenud olin. Seda ma aeg-ajalt kannan, aga mitte igapäevaselt, sest see on üsna massiivne ja silmatorkav.

Ma ilmselt olen mõne konservatiivsema inimese silmis eriti paheline abielunaine, sest varjan oma abielustaatust eriti hoolega: säilitasin ka oma neiupõlvenime ja pole end FB-s abielus olevaks märkinud.

Mis see teemasse puutub, et sa ei armasta kollast kulda?

Abielusõrmused on maailmas võrdselt levinud olnud nii punases, valges ja kui kollases kullaversioonis. Meil üldse plaatinast sõrmused.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ka. Mu isa ja mu ema omad.

Milleks?

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin algul vägagi uhke abielusõrmuse kandja, aga aeg on teinud oma korrektiivid.

Umbes 5 aastase kandmise järlel hakkas mu parem käsi valutama tekkis nö surnud käe tunne. Rääkides oma kalli kaasaga leidsime, et on täitsa OK kanda vasakus käes (see oli justkui lahutatud või lese sümbol) ja nii me kandimegi ca 15 aastat vasakus käes oma sõrmuseid.

AGA siis jäin ma haigeks ja läksin nii paiste umbes kahe nädalaga, et selleks et mu vasaku käe sõrme või lausa kogu kätt ei amputeeritaks tuli see sõrmus sealt ära lõigata. Kallis kaasa tegigi seda ja nüüd olen ma viimsed aastad olnud sõrmusetu (eks mu praegune töö soosib seda ka). Kallis kaasa kannab sõrmust jätkuvalt igapäevaselt vasakus käe.

Meie kannamegi abikaasaga mõlemad sõrmust vasakus käes. Nagu mujal maailmas. Üle 10 aasta abielus.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Huviline

Meie kannamegi abikaasaga mõlemad sõrmust vasakus käes. Nagu mujal maailmas. Üle 10 aasta abielus.

Peaasi,et saaks olla nagu peenes ämmeeerikas. Eestlased kannavad ikka paremas käes. Ei pea iga veidrusega kaasa ka minema mis on välismaal.

+11
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie pere meespool ei saa sõrmust kanda. Igasugused lehtsabad ja noored seikluseotsijad ajavad kohe ligi. Rääkis ühe psüholoogiga kunagi ka sel teemal ja too väitis, et ju nad otsivad usaldusväärset ja sigivat partnerit, kes üldjuhul on abielu mehed. Nüüd juba pea 20a ei kanna ja pole ligi ajavate naisoost kodanikega probleeme.

+1
-8
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielusõrmuse kandmine