Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielusõrmuse kandmine

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Abielusõrmuse kandmine

Postitas:
Kägu

Meie kannamegi abikaasaga mõlemad sõrmust vasakus käes. Nagu mujal maailmas. Üle 10 aasta abielus.

Peaasi,et saaks olla nagu peenes ämmeeerikas. Eestlased kannavad ikka paremas käes. Ei pea iga veidrusega kaasa ka minema mis on välismaal.

Minu vanaema, kes abiellus esimese vabariigi ajal, kannab ka abielusõrmust vasakus käes. Minu vanemad, kes abiellusid nõukaajal, kannavad paremas käes. Mina ja minu abikaasa jällegi vasakus käes.
Vasakus käes abielusõrmuse kandmise komme on lisaks Ameerikale ka Inglismaal, Kanadas, enamuses Lõuna-Euroopa riikides, Soomes ja Rootsis.
Vana kreeklaste uskumuse kohaselt on vasak käsi abielusõrmuse kandmiseks parim, sest sealt suundub armastuse soon otse südamesse.
Paremas käes kantakse näiteks Venemaal, Saksamaal ja Poolas.

Ja seda, et lahutatud inimene abielusõrmust edasi kannaks misiganes käes pole ma üldse kuulnud.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teatud olukordades (tööalaselt) siiski kannan, sest olen siis natuke tõsiseltvõetavam oma rollis

Päriselt keegi veel elab sellistes eelarvamustes? Mis roll see on, kus sellised inimesed töötavad?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see on mingi uuema aja mood, et sõrmust ei kanta? Mul on töôl 2 lähimat kollegi, kes sõrmust ei kanna.

Mina ei kanna, mees kannab. Mina ei kanna seetõttu, et kui me 24 aastat tagasi abiellusime, kaalusin ma ilusad 65 kg oma 171 pikkuse juures. Nüüd aga 42 kg paraku. Väiksemaks teha ei viitsi, see pole meile kummalegi oluline.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Peaasi,et saaks olla nagu peenes ämmeeerikas. Eestlased kannavad ikka paremas käes. Ei pea iga veidrusega kaasa ka minema mis on välismaal.

see eestlaste paremas käes kandmine on nõukogude aja jäänuk, et sa teaks. ma küll ei arva, et see mingi nii ihaldusväärne ja väärtuslik traditsioon oleks, et loobuda ei tohi.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

see eestlaste paremas käes kandmine on nõukogude aja jäänuk, et sa teaks. ma küll ei arva, et see mingi nii ihaldusväärne ja väärtuslik traditsioon oleks, et loobuda ei tohi.

Minu vanaema, sündinud 1905 ja vanaisa, sündinud 1901 ja abiellunud Itaalias 1932. aastal, kandsid paremas käes. Samuti kannab paremas käes abielusõrmust mu tütre ämm, kes on pärit šveitsist ja abiellus ning elab Kanadas.
See pole mingi nõukogude aja jäänuk. Lihtsalt eelistuste küsimus. Ja seda “südamepoolses käes” ilujuttu võib ju muidugi rääkida, ajalooliselt on sõrmused vasakus käes siiski seepärast, et kui sa oled puuraidur, uuemal ajal automehaanik või treial, siis sõrmus võib paremas ehk töökäes valu teha.
Meil on üldse mehel paremas käes ja mul oli vasakus, kui ma veel kandsin.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris rumal väljaütlemine ikka, kas on veidi piinlik ka?

+9
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei kanna juba ca 8 viimast aastat.
Abielus 22a, võrreldes kunagise pulmapäevaga lisandunud 37kg (abikaasal ca 20kg), kummalegi meist ei lähe sõrmus enam õigesse sõrme. väikesesse sõrme mahuks, aga see oleks tobe.

tahtsime 20.pulmaastapäevaks uued sõrmused tellida, aga siis kaotas mees just töö ja uute sõrmuste ost tundus liigse laristamisena. võibolla hõbe või kuldpulmadeks tellime uued.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuttaval 2 abielu sõrmust sõrmes. Meest tal pole.

Minul ka. Mu isa ja mu ema omad.

Milleks?

Sest see on mulle tähtis.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on sõrmuse mittekandmiseks üliproosaline põhjus: noorukese tudengina saadud abielusõrmus lihtsalt ei lähe nüüd, 20 aastat hiljem enam sõrme 🙂 Jah, olen kaalunud sõrmuse suurendamist, kuid pole lihtsalt aega leidnud ja nii ta seisabki mul kapis. Mees kannab abielusõrmust küll, talle sai omal ajal ostetud varuga suurus.

0
0
Please wait...

Postitas:
talent

Rääkides oma kalli kaasaga leidsime, et on täitsa OK kanda vasakus käes (see oli justkui lahutatud või lese sümbol) ja nii me kandimegi ca 15 aastat vasakus käes oma sõrmuseid.

Natuke googeldades saab selgeks, et paremas käes sõrmuse kandmine on sealt ida poolt tulnud komme. Vanad eestlased kandsid vasakus käes. Põhjus – ei sega töö tegemisel ja vasak on südame pool. Abielludes panime samuti teineteisele sörmused vasaku käe sõrme. Mingit “lesestumist” ei oska sealt küll välja lugeda, veel vähem lahutust. Kellele üldse peaks lahutust demonstreerima? See minu meelest liiga isiklik (ja valus) teema.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi sõrmuseid kanda. Pole kunagi meeldinud. Kipun nendega mängima ja siis kaovad ära. Üldiselt kannan abielusõrmust kaelaketi küljes.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin algul vägagi uhke abielusõrmuse kandja, aga aeg on teinud oma korrektiivid.

Umbes 5 aastase kandmise järlel hakkas mu parem käsi valutama tekkis nö surnud käe tunne. Rääkides oma kalli kaasaga leidsime, et on täitsa OK kanda vasakus käes (see oli justkui lahutatud või lese sümbol) ja nii me kandimegi ca 15 aastat vasakus käes oma sõrmuseid.

AGA siis jäin ma haigeks ja läksin nii paiste umbes kahe nädalaga, et selleks et mu vasaku käe sõrme või lausa kogu kätt ei amputeeritaks tuli see sõrmus sealt ära lõigata. Kallis kaasa tegigi seda ja nüüd olen ma viimsed aastad olnud sõrmusetu (eks mu praegune töö soosib seda ka). Kallis kaasa kannab sõrmust jätkuvalt igapäevaselt vasakus käe.

Kallis kaasa ees ja kallis kaasa taga…. Oeh. Endal tülikas ei ole?

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja seda, et lahutatud inimene abielusõrmust edasi kannaks misiganes käes pole ma üldse kuulnud.

Minule seletas vanaema juba lapseeas et abielus inimene kanab sõrmust paremas käes, aga lesk või lahutatu kannab vasakus. Ja lahutatu (naine) kannab eelkõige sellepärast, et maailm ikka teaks et ta on mehel ära käinud 😉
Vanasti oli abiellumine ju tähtis asi ja 22 viimane taks…
Kui lahutatud naine sõrmust enam edasi ei kanna, siis uued tuttavad võiksid ju arvata, et ta on mingi vanatüdruk või siis lapsega/lastega l.ts. Sõrmus vasakus käes näitab ära, et on ikka “aus abielunaine” olnud.

Mulle rääkis vanaema ka alati, et ära sa abiellumata küll jäta, niisama elamine ei kõlba kuhugi. Äkki lähete lahku, sa pole abielus olnud ega nime muutnud, pärast arvatakse, et sind pole keegi kunagi tahtnudki…

Teemasse: mina kannan abielusõrmust juba 22a, mehele jäi 10 aastat tagasi väikeseks ja kui suure vaevaga sõrmest ära sai, siis peale seda enam ei kanna. Eks kaalu ole nüüdseks tal rohkemgi kogunenud, ilmselt ei mahuks enam ka väikesse sõrme mitte.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olengi see naine kes tööl ei kanna, sest töötan toitlustuse valdkonnas ja see on nõue. Tihti käed on vees ja paisuvad, mustad ja vajavad korraliku pesu jne.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me lasime ehtekunstnikul ühe muinasaegse sõrmuse koopia hoopis abielusõrmuseks teha. Ei tahtnud seda klassikalist kuldset rõngast, kulda pole ma kunagi kandnud, nii et ei tekkinud sellega mingit seost. Mees soovis ka natuke teistsugust, nii et sai leitud selline vana sõrmus, mis sobis nii mehele kui ka naisele ja selline tellitud. Minu arust on see täiesti iga paari isiklik otsus, missuguse sõrmuse nad valivad, ei pea olema traditsiooniline abielusõrmus. Ja sõrmust kannan vasakus käes üldse, sest nii on mul mugavam. Tuttavate kohta isegi ei oska öelda, kas kantakse abielusõrmust või mitte, või millist, pole kunagi seda tähele pannud. Abielusõrmus on paari enda jaoks sümbol, mitte kellelegi näitamiseks, et kas on rõngastatud või mitte, nii et igaühe enda asi, kas kanda või mitte, ja missugust üldse.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule seletas vanaema juba lapseeas et abielus inimene kanab sõrmust paremas käes, aga lesk või lahutatu kannab vasakus. Ja lahutatu (naine) kannab eelkõige sellepärast, et maailm ikka teaks et ta on mehel ära käinud 😉

Kui lahutatud naine sõrmust enam edasi ei kanna, siis uued tuttavad võiksid ju arvata, et ta on mingi vanatüdruk või siis lapsega/lastega l.ts. Sõrmus vasakus käes näitab ära, et on ikka “aus abielunaine” olnud.

Mulle rääkis vanaema ka alati, et ära sa abiellumata küll jäta, niisama elamine ei kõlba kuhugi. Äkki lähete lahku, sa pole abielus olnud ega nime muutnud, pärast arvatakse, et sind pole keegi kunagi tahtnudki…

Tule jumal appi!!! Naine on ainult siis midagi väärt, kui ta kasvõi korraks altari eest läbi on lohistatud….

Mulle üldiselt “vanad väärtused” meeldivad, aga osad on küll sellised, et täitsa tore, kui nad ajaloo prügikasti rändavad. Noorele kasvueas tütarlapsele noomoodi rääkides võib tema elu ju lausa ära rikkuda!

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuttaval 2 abielu sõrmust sõrmes. Meest tal pole.

Kindel, et varem pole olnud? Lesk kannab ka tihti kahte sõrmust, st mõlema oma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tule jumal appi!!! Naine on ainult siis midagi väärt, kui ta kasvõi korraks altari eest läbi on lohistatud….

Mulle üldiselt “vanad väärtused” meeldivad, aga osad on küll sellised, et täitsa tore, kui nad ajaloo prügikasti rändavad. Noorele kasvueas tütarlapsele noomoodi rääkides võib tema elu ju lausa ära rikkuda!

Täiesti sama meelt ja ma imestan praegu neid miinustajaid, et mis otsaga nemad küll mõtlevad? 😂
Järelikult on seda meelt, et naine ongi kalts ja “võetav”.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kannan ja meeldib kanda, ei võtagi kunagi ära. Sõrmede paistetusega probleeme pole. Sõrmus on ka õige suurusega, niiet ma ei tunnegi seda.

Kadestan inimesi, kellel sõrmed kogu aeg samas suuruses. Ma pidin mõlema raseduse ajal sõrmust kaelas kandma, sest sõrmed olid nii paistes. Suvel ka palavate päevadega pitsitab, jahedamatel päevadel loksub. Talvel olen ise paar kilo raskem, siis istub nagu valatult.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järelikult on seda meelt, et naine ongi kalts ja “võetav”.

Teine võimalik vaade on sellele asjale, et naine on kalts, kui ta on nõus sellisele mehele pidevalt seksi andma, toitma ja lapsi saama, kes seda naist isegi endale naiseks ei taha vaid leiab mingeid pseudopõhjuseid “see pole mulle oluline”, “abielumine on kallis” jne. Ma ei teeks seda näiteks iial. Liiga kõrge enesehinnang või lihtsalt mingigi vähimgi enesehinnang ilmselt, eksole.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on üldse mehel paremas käes ja mul oli vasakus, kui ma veel kandsin.

Meil sama. Abielludes panime mõlemad vasakusse, aga siis mees avastas, et tal on paremas mugavam. Minul on vasakus jällegi mugavam. Kella kannan ka ainult vasakul käel, käekott vasakul õlal.

0
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abielusõrmuse kandmine