Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abieluvõrdsus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 211 )

Teema: Abieluvõrdsus

Postitas:
Kägu

Tänases maailmas imestan, et üldse keegi vabatahtlikult abielluda soovib. Las nad siis abielluvad, mind ei hàiri.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardan, et mitmed rahvuslikult meelestatud inimesed teostavad protesti eesmärgil enesetapu. ???? On seda ikka vaja?

😀

Aga miks seda karta?
(Jah, küsimus on mitmetähenduslik 😉

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemuse järgi vaidlevad samasooliste abieluõiguse vastu inimesed, kellel endal selle teemaga kokkupuuteid ei ole. Mis on inimlik, eks kaugelt kivi otsast on ikka lihtne arvamust avaldada. Mind tegelikult paneb muigama selliste inimeste enesekindlus arvata, et neid endid see teema kunagi puudutama ei hakka. Kuni teie lapsed veel lapsed on, ei saa te kuidagi teada, et neist geid ei saa (täpsemal öeldes, et nad seda juba pole). Või teie lastelastest.  Elu geina on osade inimeste kogu elu, kogu nende idenditeet. Teie jaoks on nende abiellumise õigus lihtsalt väike teema aruteluks, mis ei muuda teie jaoks muud kui väikest osakest maailmapildist. Te ei adu, et tegelikult otsustate te teiste inimeste kogu elu tunnustamise üle. Alles siis, kui teie väga lähedasel inimesel tuleb elada geina, saate te tegelikult selle teema sisust ja muredest aru. Just selle kogemuse puudus muudab sel teemal vaidlemise mõtetuks.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemuse järgi vaidlevad samasooliste abieluõiguse vastu inimesed, kellel endal selle teemaga kokkupuuteid ei ole. Mis on inimlik, eks kaugelt kivi otsast on ikka lihtne arvamust avaldada. Mind tegelikult paneb muigama selliste inimeste enesekindlus arvata, et neid endid see teema kunagi puudutama ei hakka. Kuni teie lapsed veel lapsed on, ei saa te kuidagi teada, et neist geid ei saa (täpsemal öeldes, et nad seda juba pole). Või teie lastelastest. Elu geina on osade inimeste kogu elu, kogu nende idenditeet. Teie jaoks on nende abiellumise õigus lihtsalt väike teema aruteluks, mis ei muuda teie jaoks muud kui väikest osakest maailmapildist. Te ei adu, et tegelikult otsustate te teiste inimeste kogu elu tunnustamise üle. Alles siis, kui teie väga lähedasel inimesel tuleb elada geina, saate te tegelikult selle teema sisust ja muredest aru. Just selle kogemuse puudus muudab sel teemal vaidlemise mõtetuks.

Inimese elutunnetus peaks ikka ka millestki muust koosnema kui ainult tema seksuaalsest orientatsioonist. Kui kellegi kogu elutunnetus taandub sellele, et ta on gei või hetero, siis on selle inimese peas midagi valesti. Ravi oleks teretulnud.

+6
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Inimese elutunnetus peaks ikka ka millestki muust koosnema kui ainult tema seksuaalsest orientatsioonist. Kui kellegi kogu elutunnetus taandub sellele, et ta on gei või hetero, siis on selle inimese peas midagi valesti. Ravi oleks teretulnud.

See oleks tore küll. Hea meel, et sa nii ütlesid – sinu ei näe vahet, kas gei või hetero, täpselt samaväärsed ja -võrdsed inimesed. Abielluda võiksid ka kõik samamoodi, eksole? Oleks rohkem sinusuguseid!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemuse järgi vaidlevad samasooliste abieluõiguse vastu inimesed, kellel endal selle teemaga kokkupuuteid ei ole. Mis on inimlik, eks kaugelt kivi otsast on ikka lihtne arvamust avaldada. Mind tegelikult paneb muigama selliste inimeste enesekindlus arvata, et neid endid see teema kunagi puudutama ei hakka. Kuni teie lapsed veel lapsed on, ei saa te kuidagi teada, et neist geid ei saa (täpsemal öeldes, et nad seda juba pole). Või teie lastelastest. Elu geina on osade inimeste kogu elu, kogu nende idenditeet. Teie jaoks on nende abiellumise õigus lihtsalt väike teema aruteluks, mis ei muuda teie jaoks muud kui väikest osakest maailmapildist. Te ei adu, et tegelikult otsustate te teiste inimeste kogu elu tunnustamise üle. Alles siis, kui teie väga lähedasel inimesel tuleb elada geina, saate te tegelikult selle teema sisust ja muredest aru. Just selle kogemuse puudus muudab sel teemal vaidlemise mõtetuks.

Ja mina arvan, et kõige suuremad kisajad on ise kapis.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimese elutunnetus peaks ikka ka millestki muust koosnema kui ainult tema seksuaalsest orientatsioonist. Kui kellegi kogu elutunnetus taandub sellele, et ta on gei või hetero, siis on selle inimese peas midagi valesti. Ravi oleks teretulnud.

Kuidas nii? Perekooli foorum ju koosnebki valdavalt identiteedist. Üke neist on seotud lapse saamisega, siis on peresuhted, kus 99,9% vastajaid on heterod kindlalt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogiliselt võttes surevad välja siiski omasooiharaid. Fakt.

Kuidas nad välja surevad, kui rahvaarv aina kasvab ja aina rohkem homosid sünnib peale.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise ei ole eriline abielu fänn ja pole abiellunud senini. Samas jah, minumeelest see tõesti devalveerib abielu tähendust ja mõistet. Rootsi noorpoliitikud nõudsid äsja nekrofiilia ja intesti avalikku tunnustamist, äkki võtaks ka kohe täismängu ette.

Mis on abielu tähendus ja mõiste? Ajalooliselt oli seda vaja laste legitiimsuseks ja oli ka majanduslikuks tehinguks. Mis seal devalveeruks? Hetetote abielust sündinud lapsed poleks enam nii legitiimsed või majanduslik pool devalveeruks? Või mis tähendus abielul veel on, mida saab devalveerida?

Ma pakun, et see Kägu ise abiellus omal ajal ainult selleks, et keegi aru ei saaks, et ta gay on – sel juhul võib ju tõesti tunda, et tema abielu on nüüd vähem väärtuslik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et see Kägu ise abiellus omal ajal ainult selleks, et keegi aru ei saaks, et ta gay on – sel juhul võib ju tõesti tunda, et tema abielu on nüüd vähem väärtuslik.

Mina arvan, et see on ebaõiglusetunne, et kurat, teised saavad siis ka ju. Abielu on alati olnud staatuse asi, eriti naistele. Kunagi oli ju see nali, et intervjueeriti mehi ja naisi, naised olid kõik abielus, mehed aga mitte.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et jaburamat põhjust on raske välja mõelda, aga ma ei saa neid keelata, eksole. Tappa iseennast kõigi oma kodanikuõigustega tükkis lihtsalt meeleheitest, et kellelgi teisel on ka need õigused …

Ajalooliselt võttes ei ole abielu alati olnud õigus. Abielu on olnud kohustus – eeldus seksi saamiseks, tagamaks seksi tagajärjel sündivatele lastele kaks ülalpidajat. Meeste puhul nimetatakse seda siiamaani mitte õiguseks, vaid vastutuse võtmiseks. Tänaseks on abielupaari teineteise suhtes olevad kohustused Eestis suhtkoht marginaliseeritud ja kohustused laste ees ei sõltu enam abielust. Sellest tulenevalt on abielust endast kujunenud rudiment. Ühiskonnale midagi ei anna, paarile endale midagi ei anna, lastele mingeid täiendavaid garantiisid ei anna. Jäänud on ainult traditsioon ja maksumaksja kohustus rahastada asjaga seotud registrite pidamist. Miks riik sellega üldse enam tegelema peaks või miks veel mingeid täiendavate “abielude*” üle arvepidamist arutama peaks? See ei anna riigile midagi, see ei anna maksumaksjale midagi, ühiskonnal on sellest suuremalt jaolt ükskõik, kes, kellega, kus ja kuidas. See ei ole enam kohustus, see pole ka märkimisväärseid privileege tagav õigus. Ainult mingi tüliõun, mille ümber kiselda.  Mida rohkem me seda teemat avame, seda imelikemate soovidega inimesed sest “õigusest” osa saama ilmuvad.

 

*Hiljuti oli miski kollane uudis naisterahvast, kes iseendaga abiellus ja siis hiljem iseendast lahutada tahtist, sest tal oli armuke.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paarile endale midagi ei anna

Minu meelest annab küll üht-teist ju – võimaliku ühisvara, päranduse, õiguse haigevoodi juurde saada, õiguse sündivaid lapsi registreerida ilma, et mõlemad vanemad peaksid kaasas olema, õiguse teise riiki kolimisel see kindel isik kaasa võtta, kindlasti veel palju muudki. Kõike seda saaks kindlasti eraldi paberitega ka ajada – paariks registreerimine on lihtsalt kõige selle lihtsustamine, üks paber ja korras. Minu jaoks on absurd hoopis see, kui mingi x aastat kooselu võrdsustatakse abieluga, nagu mõnes riigis on – mismõttes saab lugeda inimesed sellisel määral seotud olevaks ilma, et see oleks nende mõlema selgelt väljendatud soov?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tühine on see inimestele, keda see ei puuduta. Kuna minu laps on gei, siis minu jaoks on väga oluline teema.

Ja sa oled rõõmsam, kui ta ei saa abielluda, kui ta tahab? See teeb ta vähem geiks või?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänases maailmas imestan, et üldse keegi vabatahtlikult abielluda soovib. Las nad siis abielluvad, mind ei hàiri.

Minu arust ka korralikud inimesed, kes abielluvad. Palju rohkem võiks muretseda selle koerapulma üle, mida heterod korraldavad. Need kärgpered, perekondade juurest minemajooksmised, armukesed, perevägivald, Euroopa suurim hulk üksikemasid, selle üle võiks muretseda.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänases maailmas imestan, et üldse keegi vabatahtlikult abielluda soovib. Las nad siis abielluvad, mind ei hàiri.

Minu arust ka korralikud inimesed, kes abielluvad. Palju rohkem võiks muretseda selle koerapulma üle, mida heterod korraldavad. Need kärgpered, perekondade juurest minemajooksmised, armukesed, perevägivald, Euroopa suurim hulk üksikemasid, selle üle võiks muretseda.

No vägivalda võib olla igas suhtes, aga jah, kuna enamik homosid lapsi ei saa, siis on lahku kergem minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vägivalda võib olla igas suhtes, aga jah, kuna enamik homosid lapsi ei saa, siis on lahku kergem minna.

Võib, aga kõige rohkem peksavad ikka mehed naisi ja lapsi. Lisaks majanduslik vägivald, kuna Eestis on suur palgalõhe ja naistel vara tunduvalt vähem kui meestel.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib, aga kõige rohkem peksavad ikka mehed naisi ja lapsi. Lisaks majanduslik vägivald, kuna Eestis on suur palgalõhe ja naistel vara tunduvalt vähem kui meestel.

Ma statistikat ei mäleta, aastaid tagasi linkisin siia uurimistöid sel teemal, on võimalik küll. Aga palgalõhe kohta samas sektoris usun, kuid usun ka, et probleem tuleb pehmete erialade õppimisest. Naised õpivad neid valdavalt. Pea kõik minu kooli tüdrukud, kes läksid õppima TTÜsse omal ajal, on kõik väga heal järjel. Samas tean mehi, kes ei ole. Mina arvan, et asi on ajuehituses ha huvides ja naiste loomuses. Naine ei julge nii palju riskida ja küsida kui mees. Mina arvan nii.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi tean ka mehi, kes õppisid elektroenergeetikat ja pole eriti hea palgaga. Oleneb palju sektorist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et asi on ajuehituses ha huvides ja naiste loomuses. Naine ei julge nii palju riskida ja küsida kui mees. Mina arvan nii.

See on õige, aga teistes maades ei ole ju naiste ajuehitus teistsugune. Põhjused, miks Eestis on palgalõhe suurem kui mujal, peitub meie ühiskonnas.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paarile endale midagi ei anna

Minu meelest annab küll üht-teist ju – võimaliku ühisvara, päranduse, õiguse haigevoodi juurde saada, õiguse sündivaid lapsi registreerida ilma, et mõlemad vanemad peaksid kaasas olema, õiguse teise riiki kolimisel see kindel isik kaasa võtta, kindlasti veel palju muudki. Kõike seda saaks kindlasti eraldi paberitega ka ajada – paariks registreerimine on lihtsalt kõige selle lihtsustamine, üks paber ja korras. Minu jaoks on absurd hoopis see, kui mingi x aastat kooselu võrdsustatakse abieluga, nagu mõnes riigis on – mismõttes saab lugeda inimesed sellisel määral seotud olevaks ilma, et see oleks nende mõlema selgelt väljendatud soov?

Sellest viimasest ei saa mina ka aru. Kas koos elavad inimsed loetakse vägisi koosellunuteks? Aga äkki nad ainult jagavad elamispinda? kes kontrollib, kas seksivad ka?

Millisel hetkel algab kooselu? Kui see on abieluga võrdsustatud, siis peab ju olema selgelt määratletud algus ja lõpp.

Kui tuleb soovi avaldada ja allikiri anda, siis mille poolest see erineb abielust? Kui ei tule, siis mitmega korraga saab abieluga võrdsustatud kooselus olla? Nii mõnelgi mehel on ju üks pere ühes ja teine teises linnas….

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on õige, aga teistes maades ei ole ju naiste ajuehitus teistsugune. Põhjused, miks Eestis on palgalõhe suurem kui mujal, peitub meie ühiskonnas.

Ma palgalõhest ei tea. Tean läbi tuttavate, et ITs näiteks pole vahet, arstidel pole vahet. Probleem on sellistes erialades nagu õpetajad, hooldajad, õed – nemad ju saavad vähe, ok õpsid hakkavad rohkem saama. Sellised erialad, mis ongi vähetasustatud

https://tervispluss.delfi.ee/artikkel/120153126/eesti-tervishoid-seisab-naiste-olul-kuidas-naistel-aga-tervishoius-laheb-ja-miks-on-juhirollides-ka-siin-kaalukeel-meeste-kaes

Raamatupidaja, mehaanika- või soojusinsener, tarkvaraarendaja – seal teenib naine hästi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on õige, aga teistes maades ei ole ju naiste ajuehitus teistsugune. Põhjused, miks Eestis on palgalõhe suurem kui mujal, peitub meie ühiskonnas.

On saite, kus on kirjas, et tüdrukud ja poisid on matemaatiliselt sama andekad, samas on saite, kus räägitakse, et poisid on targemad. Aga kokkuvõttes ikkagi loeb see, mida naine teha tahab. Kui naine tahab õppida soojusenergeetikat, siis ta seda ka õppida saab. Pole takistusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks on ju tibisid, kes hakkavad ilusüste tegema pärast mingit koolitust või peavad salongi ja saavadki heale järjele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See abieluvõrdsuse teema on iseenesest täiesti tühine ja naeruväärne tänases kontekstis, aga rahvuslikkusel küll sellega pistmist ei ole.

Tühine on see inimestele, keda see ei puuduta. Kuna minu laps on gei, siis minu jaoks on väga oluline teema.

Ja sa tahad, et su laps jääks üksikuks elu lõpuni või mida sa konkreetselt tahad?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jälle ei saa aru, mis värk selle intsesti keelamisega on. Miks ei või nt kaks venda omavahel peret luua, kelle õigusi see piirab või keda millest ilma jätab?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jälle ei saa aru, mis värk selle intsesti keelamisega on. Miks ei või nt kaks venda omavahel peret luua, kelle õigusi see piirab või keda millest ilma jätab?

Sa pead selle kohta lugema, siis saad aru. Kuna sa inglise keelt ei oska, siis sul ongi piiratud infovõimalus. Õpi inglise keel alustuseks ära ja siis saab edasi.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See abieluvõrdsuse teema on iseenesest täiesti tühine ja naeruväärne tänases kontekstis, aga rahvuslikkusel küll sellega pistmist ei ole.

Tühine on see inimestele, keda see ei puuduta. Kuna minu laps on gei, siis minu jaoks on väga oluline teema.

Ja sa tahad, et su laps jääks üksikuks elu lõpuni või mida sa konkreetselt tahad?

Vastupidi, ma just nimelt tahan, et ka minu laps saaks abielluda oma partneriga, kellega ta juba aastaid koos elab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et asi on ajuehituses ha huvides ja naiste loomuses. Naine ei julge nii palju riskida ja küsida kui mees. Mina arvan nii.

See on õige, aga teistes maades ei ole ju naiste ajuehitus teistsugune. Põhjused, miks Eestis on palgalõhe suurem kui mujal, peitub meie ühiskonnas.

Peitub selles, et meie naised ei ole suutelised isegi enda kodust elu ära organiseerima. Seetõttu ei julge keegi sellistele ka mingit palka maksta. Kui reaalselt inimene (naine) asub tööle kõrgepalgalisel kohal ja aastast kuus kuud ta istub rahus kodus lapsega haiguslehel, siis palun ütle mulle, miks ja kuidas saaks ettevõte sellist inimest täisväärtusliku töötajana arvestada ja talle täisväärtuslikku palka maksta? Keegi teine ju teeb tema eest sel ajal tööd ja ilmselgelt tuleb ka sellele inimesele palka maksta. Meestega ei teki selliseid probleeme. Naised pangu ennast kodus maksma, jagagu peres lasteeest vastutus võrdselt ja vajadusel otsigu hoidja, siis me saame hakata palgalõhet üle vaatama. Kuniks naised kodus tõmbavad kõrvad pealigi ja kogu vastutuse pere ja laste eest enda peale võtavad, seni ei ole ju võimalik sellest rääkida. Kui ettevõtjal on valida, siis ta ilmselgelt valib inimese, kes käib tööl ja teeb tööd. See, et selle inimese naine samalajal on kõrvad lidus võtnud lapsed ja kodumajapidamise 100% enda õlgadele, pole ettevõtte probleem ja sellele ei maksa keegi ka normaalset palka. Niiet kui miskit vajab palgalõhed muutmist, siis palun hakake seda enda kodudes muutma. Meie ettevõttes ei ole palgaõhet, mis oleks soost tingitud. Palgalõhe on panusest tingitud. Ja paraku on 90% naisi valinud üksi panustada enda perele. Hakake jagama ka koduseid kohustusi meestega ja palhalõhe kaob iseenesest, sest tegelikult ettevõte saab endale lubada maksta töö eest. Kui te olete ise otsustanud, et las teie mehed käivad tööl ja teie töötajatena istute pidevalt ise lastega kodus, siis ilmselgelt see ka kajastub teie palgas. Te ei tee ju tööd sel ajal.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mina arvan, et kõige suuremad kisajad on ise kapis.

Mul on ka mõnikord tunne, et VV on ise homo kalduvustega, see selgitaks nii mõndagi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust  need, kes õhinal pederastiast ja perverssustest räägivad, on ise kalduvusega. Olen 100% hetero, 21 aastat ühe mehega abielus ja lapsed ka ühe mehega, täielik dinosaurus, aga minul ei ole midagi selle vastu, kui homodele antakse abiellumiseks õigus. Oluline on see, et inimesed armastavad teineteist, hoolivad, aga mitte see, mis toimub magamistoas. Ja nagu on varemgi siin öelnud – minu traditsiooniilist abielu ei ohusta homode abiellumine kohe kuidagi, kui mees petaks – petaks ikkagi heteronaisega.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 211 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abieluvõrdsus