Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abieluvõrdsus

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 211 )

Teema: Abieluvõrdsus

Postitas:
Kägu

Abielu ei ole ammu enam püha, meie “esikonservatiive” ise on lahutatuid, mitmenaisepidajaid, vabaabielus ja vabaabielulastega jne, kus see pühadus välja paistab?

Ja lahenduseks pakud sina, et mingu siis juba kõik kosest alla? Siin minu ja sinu mõtteviis erineb. Kui ühiskond on haige, tuleb teda ravida. Tuleb tegeleda perekonnaväärtuste taastamisega, abielu maine tõstmisega. Mitte seda veelgi enam tühistada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb tegeleda perekonnaväärtuste taastamisega, abielu maine tõstmisega.

Milleks see hea on?

Millal need nn perekonnaväärtused eales on kehtinud? Abielu maine? Sajandeid sõlmiti abielusid vaid majanduslikel kaalutlustel. Seda mainet vaja taastada või?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal need nn perekonnaväärtused eales on kehtinud? Abielu maine? Sajandeid sõlmiti abielusid vaid majanduslikel kaalutlustel. Seda mainet vaja taastada või?

Ei saa aru, miks siis homod seda kõike endale tahavad?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal need nn perekonnaväärtused eales on kehtinud? Abielu maine? Sajandeid sõlmiti abielusid vaid majanduslikel kaalutlustel. Seda mainet vaja taastada või?

Ei saa aru, miks siis homod seda kõike endale tahavad?

Ei taha nad midagi kõik. Ja kes tahavad, äkki laste regamiseks kuidagi?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru, miks siis homod seda kõike endale tahavad?

Aga miks sina seda neile keelata tahad?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru, miks siis homod seda kõike endale tahavad?

Aga miks sina seda neile keelata tahad?

Sest see on ainus teema, milles kaasa oskab rääkida. Peretoetused ja maksusndus, majandus jne, see liiga raske tema jaoks. Pealegi Ref ütles ju, et abieluteema pole esimene neil.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lahenduseks pakud sina, et mingu siis juba kõik kosest alla? Siin minu ja sinu mõtteviis erineb. Kui ühiskond on haige, tuleb teda ravida. Tuleb tegeleda perekonnaväärtuste taastamisega, abielu maine tõstmisega. Mitte seda veelgi enam tühistada.

Jah, minu lahendus on see, et kuna pühadust enam niikuinii ei ole, siis võib vabalt ka selle mehe ja naise ära võtta sealt seadusest. Ainus argument, miks ma olin varem pigem kooseluseaduse kui perekonnaseaduse muutmise poolt, oligi see, et las jääda see pühadus neile, kellele se eon püha. Kuna seda enam ei ole ja konservatiivis on näidanud ennast kitsarinnaliste kiusajatena, siis on see argument minu jaoks kadunud.

Muideks, ma ei ole kuskil näinud, et konservatiivid prooviksid ühiskonda ravida ja abielu mainet tõsta. Nad ainult kaklevad abieluvõrdsuse vastu, mitte ei propageeri terveid peresuhteid. Nii et ma ei näe küll mingit ravimist ega pühadust, ainult puas kius.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru, miks siis homod seda kõike endale tahavad?

Aga miks sina seda neile keelata tahad?

Sest minu jaoks on abielu oluline teema. Mina ei ole süüdi, et ühiskonnas keskmiselt see nii ei ole. Küll aga on veider, et need, kelle jaoks abielu oluline teema ei ole, seda hirmväga saavutada soovivad. Ise ka oma loogikast aru saad?

Sest see on ainus teema, milles kaasa oskab rääkida. Peretoetused ja maksusndus, majandus jne, see liiga raske tema jaoks. Pealegi Ref ütles ju, et abieluteema pole esimene neil.

Proovi soliidseks jääda.

Muideks, ma ei ole kuskil näinud, et konservatiivid prooviksid ühiskonda ravida ja abielu mainet tõsta. Nad ainult kaklevad abieluvõrdsuse vastu, mitte ei propageeri terveid peresuhteid. Nii et ma ei näe küll mingit ravimist ega pühadust, ainult puas kius.

Olen nõus selle osaga, et tegusid pole olnud – mis aga eesmärki siiski seepärast kiusuks ei muuda, et selle saavutamiseks midagi ette pole osatud võtta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi soliidseks jääda.

Ma olengi soliidne. See ju tõde. Homoabielusid ei tule niipea, sinu eluajal.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ps 1000 inimese kohta on 5 abielu. Kuna homosid on nii vähe ja kindlasti on nende seas selliseid, kes ei leia ühtki püsisuhet, rääkimata abielust, nagu heterodki, kõik pole ühe vitsaga löödud, siis abielluda sooviks nii marginaalne osa, et täitsa lõpp. See vist propaganda, kui usud, et Eestis elab 100k homo ja tuleb 40k pulma.

Heterod ei kasuta võimalust. Miks peaks homod? Selgita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ps 100 inimese kohta on 2 lahutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1000× mitte saja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muideks, ma ei ole kuskil näinud, et konservatiivid prooviksid ühiskonda ravida ja abielu mainet tõsta. Nad ainult kaklevad abieluvõrdsuse vastu, mitte ei propageeri terveid peresuhteid. Nii et ma ei näe küll mingit ravimist ega pühadust, ainult puas kius.

Et kui midagi on vaja parandada, siis konservatiivid tehku. Lõhkumisega saavad liberaalid ise hakkama. 😀

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pluss kes ütleb, et nad kirikus looriga abielluvad? Ei, tavaregamine perekonnaseisuametis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muideks, ma ei ole kuskil näinud, et konservatiivid prooviksid ühiskonda ravida ja abielu mainet tõsta. Nad ainult kaklevad abieluvõrdsuse vastu, mitte ei propageeri terveid peresuhteid. Nii et ma ei näe küll mingit ravimist ega pühadust, ainult puas kius.

Et kui midagi on vaja parandada, siis konservatiivid tehku. Lõhkumisega saavad liberaalid ise hakkama. ????

Elu nii käibki ju. Või sa ei tea, kuidas 1000 a tagasi oli? Elu käib nii, et on vaja lõhkujaid ja parandajaid ja ehitajaid. Ajaloost ei tea?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ps ma ise käisin kirikus 17a tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu nii käibki ju. Või sa ei tea, kuidas 1000 a tagasi oli? Elu käib nii, et on vaja lõhkujaid ja parandajaid ja ehitajaid. Ajaloost ei tea?

Kui elu nii käib nagu 1000 aastat tagasi, siis mis homoabieludest me räägime? 😀

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu nii käibki ju. Või sa ei tea, kuidas 1000 a tagasi oli? Elu käib nii, et on vaja lõhkujaid ja parandajaid ja ehitajaid. Ajaloost ei tea?

Kui elu nii käib nagu 1000 aastat tagasi, siis mis homoabieludest me räägime? ????

Homoabuelud polegi teemaks. Kõik muu on teemaks. Mind nt homoabiekud ei huvita. Ega ka hetero. Pole kunagi omaelus ka pulmas käinud. Ühel regamisel väikelapseeas.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Muideks, ma ei ole kuskil näinud, et konservatiivid prooviksid ühiskonda ravida ja abielu mainet tõsta. Nad ainult kaklevad abieluvõrdsuse vastu, mitte ei propageeri terveid peresuhteid. Nii et ma ei näe küll mingit ravimist ega pühadust, ainult puas kius.

Et kui midagi on vaja parandada, siis konservatiivid tehku. Lõhkumisega saavad liberaalid ise hakkama. ????

Lõhkunud on ikka konservatiivid ka kõvasti. Kas pean meenutama, et Mart ja Moonika on mõlemad oma elus lahutanud? Või neid konservatiive, kes lapsi teevad, aga abielluda ei teha?

Ja parandagu ikka see, keda häirib. Minu jaoks ei ole abielu pühadus oluline, nii et mina tõesti ei tegele selle parandamisega. Mina tegelen nende asjadega, mis mulle olulised. Kui konservatiivide jaoks on oluline, siis proovigu parandada. Kui seda teha ei taha, siis ju ei ole oluline ja mille üle siis üldse kisa tehakse? Lisaks kiusule muidugi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas pean meenutama, et Mart ja Moonika on mõlemad oma elus lahutanud? Või neid konservatiive, kes lapsi teevad, aga abielluda ei teha?

Ma millegipärast ei usu, et rahvas nüüd järsku Mardi ja Moonika endale eeskujuks on võtnud. See peaks just vastupidise tulemuse andma ju – no ükski haritud ja edukas inimene ei taha ometi nende moodi olla, onju? 😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegipärast ei usu, et rahvas nüüd järsku Mardi ja Moonika endale eeskujuks on võtnud. See peaks just vastupidise tulemuse andma ju – no ükski haritud ja edukas inimene ei taha ometi nende moodi olla, onju? ????

Eeskuju ei puutu ju asjasse. Lihtsalt abielud on nii ebaolulised asjad, et isegi esikonservatiivid ise lahutavad ja teevad lapsi ilma abieluta. Seega ei ole ka neile endile see abielu enam püha. Nii et mille üle te kurdate ma tõesti ei saa aru. Kui kellelgi konkreetselt on abielu püha, siis palun, ela oma elu abielu pühadust austades, lapsed ja seks ainult abielus, ei mingeid lahutusi. See on sinu õigus. Aga arvesta, et üldsuundumus on “suva sest abielust” ning ei ole mingit pühadust, mida enam päästa. Ei liberaalidel ega konservatiividel. nii et mingit pühadust põhjuseks tuues abieluvõrdsuse mittelubamine on lihtsalt sõnakõlks, mitte põhjus.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt abielud on nii ebaolulised asjad, et …

Üsna räme on sellist asja isegi lugeda. Perekond, püsiväärtused, kõik on nii ebaolulised asjad et üldse pole väärt mainimistki.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no ükski haritud ja edukas inimene ei taha ometi nende moodi olla, onju? ????

Selles on sul küll õigus, seega mina, veendunud liberast, olen 25+ aastat abielus edasi 😀 MEHEGA. Isegi lapsed on ühe mehega, selles olen ka neist erinev.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka sugulased?

Sugulasega võid sa ka praegu abielluda. Mitte ükski seadus ei keela sul näiteks oma onu või onupojaga abielluda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga arvesta, et üldsuundumus on “suva sest abielust”

Ja nagu ikka ei saa homod üldsuundumusele pihta? 😀

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga arvesta, et üldsuundumus on “suva sest abielust”

Ja nagu ikka ei saa homod üldsuundumusele pihta? ????

Mis imelikku demagoogiat sa ajad? Miks keegi peab mingit üldsuundumust järgima? Iga inimene teab ise, kas tema tahab abielluda või ei ja las olla kõigil see võimalus.
Kõik ei ela sinu moodi mingite isakeste kontorist tulnud suuniste järgi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me elame ilmalike seadustega riigis. Riik ja kirik on lahus. Abielulepingul ja usukuuluvusel ei ole midagi ühist.

Rääkida kristlaste pühast abieluinstitutsioonist riigis, kus üldse mingit usku tunnistab vähem kui 30% inimestest ning ajal, kus pooled abielud lahutatakse ja enamus lapsi sünnib väljaspool abielu, on pehmelt öeldes rumalus.

Las kristlastele jääb nende kiriklik laulatus. Ja pidagu siis pühaks ka “mida jumal on paari pannud, seda inimene ei tohi lahutada” vms.

Nii nõus selle kommentaariga!

Kunagi, jah, oli kirikul monopol abielu osas ehk abielusid sõlmisid vaid kirikud.

Miks aga tänapäeval, kui kiriklik ja ilmalik abielu on juba ammu- ammu lahknenud ehk eri asjad, tuleks mõne meelest ikka veel lähtuda usklike tõekspidamistest – ka siis, tegu on ilmaliku abieluga, mis on sõlmitud kahe mitteuskliku vahel? Hmm.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks aga tänapäeval, kui kiriklik ja ilmalik abielu on juba ammu- ammu lahknenud ehk eri asjad

Õigemini kirkilikku abielu kui sellist ei eksisteeri mujal kui abiellujate peas ja südames- kes tahab laulatatud saada, ärgu ka lahutagu näiteks.

Laulatus on kiriklik abielu sõlmimise tseremoonia, millega mees ja naine võtavad üksteist tunnistajate ning Jumala palge ees vastu abikaasadeks. 

Reaalselt saavad nad abielluda ikkagi ainult riiklikult abielu registreerides. Kui sa ilmalikult oma abielu ei registreeri, võid laulatada kasvõi kaheksa korda, riigi silmis pole sa abielus, Jumala silmis võibolla jah 🙂 Põhimõtteliselt on ka kirkuõpetajad perekonnaseisuametnikud, laulatus muutub abielu sõlmimiseks alles siis, kui kirikuõpetajal on perekonnasesiuametniku õigused kannet teha, või kui enne laulatust on ilmalikult abielu registreeritud. Seega?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See abieluvõrdsuse teema on iseenesest täiesti tühine ja naeruväärne tänases kontekstis, aga rahvuslikkusel küll sellega pistmist ei ole.

Tühine on see inimestele, keda see ei puuduta. Kuna minu laps on gei, siis minu jaoks on väga oluline teema.

Kooseluseadus on olemas ju, kõik muud tehingud ka vabalt kättesaadavad kõikidele. Miks on sellistele vaja abielu? Mõni asi võiks ikkagi jääda selleks, millena see mõeldud on. Abielu on mehe ja naise vaheline, geidel pole sellesse asja.

Aga miks ei või “sellised” abielluda? Kas see devalveerib sinu abielu või on sulle muud moodi ohuks?

Aga miks ei võiks üks mees abielluda korraga 2 naisega? Või üks naine kahe-kolme mehega? Või miks ei tohi abielluda oma lähisugulasega?

Keegi ei keela ka praegu geidel abielluda. Mitte keegi ei küsi abielu sõlmimise juures kellegi orientatsiooni. Oma armastatuga abielluda ei saa aga mitte kunagi kõik soovijad.

Kui koos elavad inimesed soovivad oma ühist leibkonnastaatust riigi ees fikseerida, saada vastastikku mingeid õiguseid ja kohustusi, siis muidugi võiks nad seda teha saada. Ja kedagi ei peaks seejuures üldse huvitamagi kooselu motiivid, neid võib ju erinevaid olla (näiteks majanduslikud, koos on huvitavam), peaasi et kõik täisealised, otsustusvõimelised seda ise tahavad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks ei võiks üks mees abielluda korraga 2 naisega? Või üks naine kahe-kolme mehega?

Minu poolest võiks küll, aga see ei tohiks minu arvates olla mitte et “üks mees abiellub kahe naisega”, vaid “need kolm inimest abielluvad kõik omavahel”. Ehk et kõik selles abielus olijad peavad tahtma olla abielus kõigi ülejäänutega – kui kasvõi üks paar omavahel läbi ei saa, ei ole sellist abielu ka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 211 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abieluvõrdsus