Esileht Pereelu ja suhted Abikaasa hakkas maja ehitama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 211 )

Teema: Abikaasa hakkas maja ehitama

Postitas:

Mul on probleem. Elame mehe korteris mis on tema nimel. Meil on lahusvara ja 1 laps. Mehel veel 2 täiskasvanud last kes elavad oma emaga. Nüüd ostis mees krundi ja hakkab maja ehitama. Kõik ju tore, aga üks suur aga on. Mees ehitab väga hea ja korraliku maja sinn, aga maja milles saame elada vaid seni kuni tema on elus. Siis läheb maja müüki ja raha tema laste vahel jagamiseks. Ühesõnaga peaksin elama majas mida ma oma koduks kujundada ei saa. Eos on juba sisse kodeeritud, et see on müügile minev maja ja vanaduspõlve seal ei veeda. Mees on mul paljude haigustega ja ebatervislike eluviisidega. Seega jumal teab millal tema tema tervis otsad annab ja sureb. Testament on laste nimel ja maja läheb müüki. Kuna mina olen vaene vanemateta laps, siis pole mul midagi. Ei pärandust kunagi saada, ega ka muud kinnisvara silmapiiril.  Kas suudaksite kaasata end maja sisustamisse, korrastamisse, projekteerimisse jne? Mina vist mitte. Pole nüüd vaja ilkuda, et ma ise ostaksin kinnisvara. Ostaks küll kui oleks võimalik, aga pole võimalik. Ja praegu on küsimus selles, et kuidas suhtuksite sellisesse mehesse ja majasse? Teades, et müügiks läheb see kas varem või hiljem ja abikaasa tulevikule ja elukohale ei mõelda? Võibolla olen 60 kui mees sureb ja pean oma 7 asja võtma ja lahkuma oma kodunt. Elama terve elu majas teadmisega, et lahkun sealt.

+41
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 23.11 06:47; 23.11 09:53; 23.11 12:15; 23.11 12:46; 23.11 21:59; 23.11 22:30; 23.11 22:32; 24.11 10:33; 24.11 14:55; 24.11 16:28; 24.11 20:09; 24.11 20:15; 25.11 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on probleem. Elame mehe korteris mis on tema nimel. Meil on lahusvara ja 1 laps. Mehel veel 2 täiskasvanud last kes elavad oma emaga. Nüüd ostis mees krundi ja hakkab maja ehitama. Kõik ju tore, aga üks suur aga on. Mees ehitab väga hea ja korraliku maja sinn, aga maja milles saame elada vaid seni kuni tema on elus. Siis läheb maja müüki ja raha tema laste vahel jagamiseks. Ühesõnaga peaksin elama majas mida ma oma koduks kujundada ei saa. Eos on juba sisse kodeeritud, et see on müügile minev maja ja vanaduspõlve seal ei veeda. Mees on mul paljude haigustega ja ebatervislike eluviisidega. Seega jumal teab millal tema tema tervis otsad annab ja sureb. Testament on laste nimel ja maja läheb müüki. Kuna mina olen vaene vanemateta laps, siis pole mul midagi. Ei pärandust kunagi saada, ega ka muud kinnisvara silmapiiril. Kas suudaksite kaasata end maja sisustamisse, korrastamisse, projekteerimisse jne? Mina vist mitte. Pole nüüd vaja ilkuda, et ma ise ostaksin kinnisvara. Ostaks küll kui oleks võimalik, aga pole võimalik. Ja praegu on küsimus selles, et kuidas suhtuksite sellisesse mehesse ja majasse? Teades, et müügiks läheb see kas varem või hiljem ja abikaasa tulevikule ja elukohale ei mõelda? Võibolla olen 60 kui mees sureb ja pean oma 7 asja võtma ja lahkuma oma kodunt. Elama terve elu majas teadmisega, et lahkun sealt.

Minul on umbes sama seis, kuigi mu mehel pole varasemast suhtest lapsi, siis abielus me ei ole ja kui ta sureb, läheb maja mu enda kolmele lapsele. Poleks mõistlik, et ma oma lastele puuküürnikuna kaela peale jään. Seetõttu olen hakanud koguma oma palgast raha korteri ostuks (laenuga). Ma ei panustagi väga palju majasse ja aeda, kuna need on ilmselgelt vaid ajutine eluase. Juba eos arvestan, et tõenäoliselt pikalt ma selles majas ei ela, arvestades lahutamiste statistikat ja meeste eluea statistikat.. Aga nii palju küll panustan, nagu üürikorteriski teeks, et endal oleks need u. kümme aastat ikka kena eluase. Enamik inimesi elab ilma kelleltki pärandust saamata. Tuleb lihtsalt pikalt ette mõelda ja tagala kindlustada. Vanaduses enam ma tõenäoliselt korterit osta ei jaksa, seega tuleb täis tööealisena see asi ära teha ja korter seni kasvõi üürile anda.

+33
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.11 07:04; 23.11 18:15; 23.11 18:40; 24.11 12:14; 24.11 15:07; 24.11 20:45; 25.11 14:44; 27.11 13:33; 09.12 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks pead hakkama raha koguma ja kõrvale panema, midagi ei jää üle. Kuidas mina ennast seal majas tunneks? Ilmselt nagu üürikorteris. Elan seal, koristan ja veidi ikka sätin, aga alati teadmisega, et see on võõras värk tegelikult.

+35
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, väga imelik mees sul.  Ma saaks aru, et kolid sisse mehe majja ja elad teadmisega, et see jääb mehe lastele, aga  juba abielu ajal elada teadmisega, et sa ehitatavast majast midagi ei saa – on ikka kummaline.

Mees peab sul olema päris jõukas, tean, mis maja ehitamine maksab – vaevalt, et ta seda laenuta teeb, Samas oleks aus, et korter jääks sinule, kus praegu elate.

+17
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sul ikka teha on, hakkad mõtlema, mis saab siis, kui su meest enam pole. Tuleb endale tagala kindlustada. Kui mehel on juba selline suhtumine, et tal on põhimõtteliselt ükskõik, mis saab sinust siis, kui teda pole, siis ma ei saa üldse aru, miks sellise inimesega elada. Nüüd annab elu sulle võimaluse ja see polegi alati nii halb variant. Panusta võimalikult vähe, rahaliselt ära panusta üldse, sest ta ei saa seda eeldada. Investeeri ainult sellesse, mida saad kaasa võtta. Tahab nii väga ehitada, lasku käia siis, kes teda keelata saab.

Mina läksin oma elukaaslasest sellepärast lahku. Polnud võimalik ühist kodu luua, koguaeg oli jutt kuidas tema endale kodu ehitab, mis on tema oma. Käis koguaeg selline rõhutamine, et minu oma. No ei hakka mina rahaliselt panustama kellegi teise elamisse. Olen täiskasvanud naisena otsustanud, et ostan endale ise mingi elamise, vahet pole – lihtsalt midagi, mis oleks minu oma, et ei peaks ka tulevikus kuuse alla minema. Nüüdsest olen ise ka lahusvara pooldaja, pole vaja hakata hiljem kemplema, kuigi mõte ühisest kodust mulle tegelikult meeldib on elu siiski väga ebastabiilne ning ise hakkama saamine on hea omadus. Karm aga paraku tõsi.

+26
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba. Alles ehitatavat maja ei saa niimoodi jagada. Teiseks, kus on paber, mis seda iba toetab? Mõtle midagi paremat välja.

+1
-44
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 08:24; 23.11 08:44; 23.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Mul on probleem. Elame mehe korteris mis on tema nimel. Meil on lahusvara ja 1 laps. Mehel veel 2 täiskasvanud last kes elavad oma emaga. Nüüd ostis mees krundi ja hakkab maja ehitama. Kõik ju tore, aga üks suur aga on. Mees ehitab väga hea ja korraliku maja sinn, aga maja milles saame elada vaid seni kuni tema on elus. Siis läheb maja müüki ja raha tema laste vahel jagamiseks. Ühesõnaga peaksin elama majas mida ma oma koduks kujundada ei saa. Eos on juba sisse kodeeritud, et see on müügile minev maja ja vanaduspõlve seal ei veeda. Mees on mul paljude haigustega ja ebatervislike eluviisidega. Seega jumal teab millal tema tema tervis otsad annab ja sureb. Testament on laste nimel ja maja läheb müüki. Kuna mina olen vaene vanemateta laps, siis pole mul midagi. Ei pärandust kunagi saada, ega ka muud kinnisvara silmapiiril. Kas suudaksite kaasata end maja sisustamisse, korrastamisse, projekteerimisse jne? Mina vist mitte. Pole nüüd vaja ilkuda, et ma ise ostaksin kinnisvara. Ostaks küll kui oleks võimalik, aga pole võimalik. Ja praegu on küsimus selles, et kuidas suhtuksite sellisesse mehesse ja majasse? Teades, et müügiks läheb see kas varem või hiljem ja abikaasa tulevikule ja elukohale ei mõelda? Võibolla olen 60 kui mees sureb ja pean oma 7 asja võtma ja lahkuma oma kodunt. Elama terve elu majas teadmisega, et lahkun sealt.

Kas sa ise ei käi tööl? Isegi kui sul pole võimalik kohe kinnisvara osta, on sul võimalik ju raha kõrvale panna. Kui mees veel 10 aastatki elab, siis selle ajaga sissemaksu raha ikka kokku kogub.

Mina näiteks pole vaene vanemateta laps, aga kuna meie suguvõsas on kõigil palju lapsi ja lapselapsi, siis erilist pärandust pole sellegipoolest loota. Vanematel on kinnisvara, aga kui nad elavad sama kaua kui nende oma vanemad, siis saaks ma päranduse kui olen ise 70+ ja seda peaks ka jagama. Ehk ikka peab enda peale lootma peamiselt.</p>

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.11 08:38; 28.11 13:31; 28.11 15:26; 28.11 15:43; 28.11 16:31; 28.11 18:08; 28.11 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Mul on probleem. Elame mehe korteris mis on tema nimel. Meil on lahusvara ja 1 laps. Mehel veel 2 täiskasvanud last kes elavad oma emaga. Nüüd ostis mees krundi ja hakkab maja ehitama. Kõik ju tore, aga üks suur aga on. Mees ehitab väga hea ja korraliku maja sinn, aga maja milles saame elada vaid seni kuni tema on elus. Siis läheb maja müüki ja raha tema laste vahel jagamiseks. Ühesõnaga peaksin elama majas mida ma oma koduks kujundada ei saa. Eos on juba sisse kodeeritud, et see on müügile minev maja ja vanaduspõlve seal ei veeda. Mees on mul paljude haigustega ja ebatervislike eluviisidega. Seega jumal teab millal tema tema tervis otsad annab ja sureb. Testament on laste nimel ja maja läheb müüki. Kuna mina olen vaene vanemateta laps, siis pole mul midagi. Ei pärandust kunagi saada, ega ka muud kinnisvara silmapiiril. Kas suudaksite kaasata end maja sisustamisse, korrastamisse, projekteerimisse jne? Mina vist mitte. Pole nüüd vaja ilkuda, et ma ise ostaksin kinnisvara. Ostaks küll kui oleks võimalik, aga pole võimalik. Ja praegu on küsimus selles, et kuidas suhtuksite sellisesse mehesse ja majasse? Teades, et müügiks läheb see kas varem või hiljem ja abikaasa tulevikule ja elukohale ei mõelda? Võibolla olen 60 kui mees sureb ja pean oma 7 asja võtma ja lahkuma oma kodunt. Elama terve elu majas teadmisega, et lahkun sealt.

Kas sa ise ei käi tööl? Isegi kui sul pole võimalik kohe kinnisvara osta, on sul võimalik ju raha kõrvale panna. Kui mees veel 10 aastatki elab, siis selle ajaga sissemaksu raha ikka kokku kogub.

Mina näiteks pole vaene vanemateta laps, aga kuna meie suguvõsas on kõigil palju lapsi ja lapselapsi, siis erilist pärandust pole sellegipoolest loota. Vanematel on kinnisvara, aga kui nad elavad sama kaua kui nende oma vanemad, siis saaks ma päranduse kui olen ise 70+ ja seda peaks ka jagama. Ehk ikka peab enda peale lootma peamiselt.</p>

Miks sul iga kommentaar algab p aligbe >< text ? Ära tüütab ja miks sa usud seda liba?

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 08:24; 23.11 08:44; 23.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast mehe surma tahaksid üksi siis selles majas elada? Minu arvates asi seegi, kui laps 1/3 saab.

Kui praegu saad mehe pinnal elada, siis peaks ju olema võimalik endale laenuga korter osta. Seni kui vaja ei ole, paned üürilise sisse.

Ma küll pole vanemateta laps, aga tulevane pärandvara on suure kamba peale ja seda oodata ja selle peale loota oleks üleüldse ajuvaba. Ikka iga inimene peab suutma ise endale katuse pea kohale hankida.

Kus sa vanaduses elada sooviksid? Tallinna kesklinnas või näiteks Põlvas või Raplas? Juba siit algab oluline vahe.

Aga teisele küsimusele vastates: mina ei suhtuks sellesse majja kui kodusse, millesse kogu oma hing ja raha panna. Suhtuks kui võimalusse oma eluaseme eest mitte maksta ning võimalusse soetada oma kinnisvaratükike.

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 08:50; 24.11 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba. Alles ehitatavat maja ei saa niimoodi jagada. Teiseks, kus on paber, mis seda iba toetab? Mõtle midagi paremat välja.

??? Lahusvara on neil, loe ka enne, kui kommenteerid.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 23.11 09:01; 23.11 11:09; 23.11 11:09; 23.11 14:14; 23.11 20:59; 23.11 22:25; 23.11 22:57; 24.11 10:46; 24.11 17:40; 24.11 23:22; 25.11 12:50; 25.11 15:11; 27.11 08:52; 27.11 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba. Alles ehitatavat maja ei saa niimoodi jagada. Teiseks, kus on paber, mis seda iba toetab? Mõtle midagi paremat välja.

??? Lahusvara on neil, loe ka enne, kui kommenteerid.

P aligne text ><>< see lahusvara pidi ju juba abielludes olema, miks see nüüd probleem siis on?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 08:24; 23.11 08:44; 23.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mina olen vaene vanemateta laps, siis pole mul midagi. Ei pärandust kunagi saada, ega ka muud kinnisvara silmapiiril.Kas suudaksite kaasata end maja sisustamisse, korrastamisse, projekteerimisse jne? Mina vist mitte. Pole nüüd vaja ilkuda, et ma ise ostaksin kinnisvara. Ostaks küll kui oleks võimalik, aga pole võimalik.Ja praegu on küsimus selles, et kuidas suhtuksite sellisesse mehesse ja majasse?

Mul on vanemad, loodetavasti veel kauaks, ja endale eluaseme eluaseme ostsin ikka ise, pärandust ootamata. Sinu elu-olu pärast ei pea teised vastutama (vanemad, abikaasa), korralda oma asjad ära! Mehe majaehitusse suhtuks hästi. Tema kulutagu sinna, sina saad oma raha eest väikse korteri muretseda ja tuleviku tarbeks üles putitada.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.11 09:15; 23.11 11:38; 23.11 12:19; 23.11 15:19; 24.11 09:40; 24.11 10:10; 24.11 10:39; 25.11 15:35; 08.12 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehitusse, sisustamisse jmt rahaliselt sellisel juhul ei panustaks. Hakkaks enda tulevikule mõtlema, raha kõrvale panema, otsiks lisatöö, kui vaja. Kui mehel maja ükskord valmis, siis võtakski seda, kui eluaset teatud perioodiks.

Ma ei tea, paljud ikka kellegi päranduse peal endale eluaset rajavad, tundub, et sul on selline arusaam, et kõik teised saavad kuskilt, aga sinul pole midagi. Inimesed ikka rajavad endale ise kodu ja hoolitsevad enda pere ja tuleviku eest, mitte ei oota, et millal vanemad surevad ja midagi pärandavad. Mina ise alustasin päris enda eluasemega 16-ruutmeetrisest kööktoast. Praegu pere jaoks suurem elamine ja maal olemas ka suvekodu (mitte kelleltki päranduseks saadud, vaid ise ostetud).

Veidi kummaline on see, et olete paar, peaksite ju üksteise eest hoolitsema, see ei tähenda ju ainult majanduslikku poolt, see tähendab ka turva- ja kindlustunnet selles ühises elus. Teie omas seda sinul ilmselgelt ei ole ega hakkagi olema, kui mees on paika pannud, et tema pärijad on ainult tema lapsed. Väga raske on sellises suhtes. Ma ilmselt kaaluks üldse, kas tasub selle maja valmimisel sinna mehega koos kolida, või leida juba siis üürikas ja keskenduda enda elule ja lapsele. Ilmselt tasukski juba praegu selleks valmis olla, et äkki mees ei tahagi sind sinna majja elama.

+23
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 09:20; 23.11 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te seda soovitust raha kogumisest mõistate?
Naine kes ei teeni suurt palka, hakkab elama mehe kulul ja paneb oma raha kuhugi arvele? Aastas kokkugi 2000 kogudes… mida selle eest saab 10 aasta pärast?

+2
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 09:24; 18.12 01:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te seda soovitust raha kogumisest mõistate?

Naine kes ei teeni suurt palka, hakkab elama mehe kulul ja paneb oma raha kuhugi arvele? Aastas kokkugi 2000 kogudes… mida selle eest saab 10 aasta pärast?

Saab väikese korteri sissemakse raha või on vähemalt mingidki säästud, et üürida. Ega tal mingit paremat varianti ju polegi. Oodata veel 20 aastat ja siis avastada, et tal pole midagi?

+37
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 09:20; 23.11 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elate nagu lahuselavad vanemad, toanaabrid. Rahakotid on täiesti eraldi, sina majasse ei investeeri, investeerid oma korterisse. Jooksvad kulud jagate ära, toit, kommunaalkulud, lapsega seotud kulud. Kui reisile lähete, siis teine maksab poole piletite ja hotelli kulust teisele kinni, eraldi bronida vist ei ole mõistlik. Kuidas tema oma majaehitamise ja rahadega hakkama saab ei ole lihtsalt sinu murenn võõras mure.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 09:43; 23.11 10:43; 24.11 12:52; 24.11 15:49; 24.11 17:02; 24.11 20:57; 25.11 16:31; 27.11 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga see 1 laps on ühine laps? tema on ka testamendis sees?

Aga esimene soovitus on mul sulle ikka tööle minna, mitte elada mehe kulul. Ja kui sa juba käid tööl ja panustada majanduslikult pere eelarvesse, siis isegi kui otseselt ei lähe maja ehitusse sinu rahakotist midagi, siis äkki pead sina ostma rohkem riideid teie ühisele lapsele, süüa jne? Vaadake see osa üle, kas äkki ikka saad väita, et maja peaks olema kaasomand, sest tema kulud majale vähendavad pere eelarvet!

See on selline oluline nüanss, mis ära unustatakse, kui üks hakkab ainult endale raha kulutama (a la need jutud, et “pole uue naise asi, kui kalleid kingitusi mees oma vanematele lastele teeb, vahet pole, et kuu lõpus pole mehel üldse raha, et pere eelarvesse panustada”)

Hakkadki umbes samas suures summas raha kõrvale panema, nagu siin soovitati, oma kinnisvara jaoks. ütledki mehele, et nii ei ole aus, et tema ehitab maja ja sina pead ainult pere eelarvesse panustama.

Kui sa aga ei panusta pere eelarvesse üldse, oled kodune ja tööl ei käi ja ei soovigi käia – no siis tuleb vaadata peeglisse! Lapse, veel ainult ühe, kasvatamine ei ole nii suur töö, teised teevad seda töö ja muude tegemiste kõrvalt.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole liba. Miks peaks olema? Mees ei võta laenu nagu keegi siin arvas. On juba olemas see raha ehituseks. Eks ma jah pean hakkama nüüd mõtlema sellest majaehitusest kui kellegi teise majast. Mitte oma kodust. Ei panusta aeda ega mujale ka.

+13
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 23.11 06:47; 23.11 09:53; 23.11 12:15; 23.11 12:46; 23.11 21:59; 23.11 22:30; 23.11 22:32; 24.11 10:33; 24.11 14:55; 24.11 16:28; 24.11 20:09; 24.11 20:15; 25.11 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma jah pean hakkama nüüd mõtlema sellest majaehitusest kui kellegi teise majast. Mitte oma kodust. Ei panusta aeda ega mujale ka.

Mul ei ole kogemust lahusvara kohta ja vast kõik paarid teevad seda veidi erinevalt ka… Aga ma mõtlen, et kui juba abielludes olid sellega nõus, siis pidid ju arvestama sellega, et kui abielu otsa saab (lahutate või mees sureb), siis on sinu vara see, mis sa oled abielu jooksul suutnud säästa ja koguda. Mitte midagi rohkemat. Kui sul praegu pole eluaset, siis ei oleks sul seda ju ka tulevikus – ükskõik kas mees ehitab maja või elate edasi tema korteris. Muidugi tuleb sul mõelda, et kus sa elama hakkad, kui sul meest enam pole.

Aga täpsemalt sellesse majja panustamisest. Ma ei tea, kuidas lahusvara puhul teil on, aga teoreetiliselt peaksid sina ju ikkagi ka oma elukoha eest tasuma. Nagu üürnik hoolitseb korteri eest, maksab üüri. Jah, mehe ja tema laste jaoks on see panustamine investeering tulevikku. Sinu jaoks on see lihtsalt raha “laiali loopimine”, aga kui sa seal ikka elad, siis muidugi tuleks panustada, arvan ma. Kui palju, eks seda arvutad vastavalt omavahelisele lepingule välja.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.11 10:03; 23.11 10:52; 23.11 10:54; 23.11 21:08; 24.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üpriski sarnane olukord. Abielus pole ja meil ongi ainult üks ühine laps. Elame hetkel mehe korteris ja ehitab maja, ilma laenuta. Minul keskmine palk ja enne mehega tutvumist oli olemas vanematelt saadud väike kinnisvara (mis oli ja on välja üüritu) ja laenuga ostetud kinnisvara. Hetkel siis mõlemad välja üüritud ja panen raha kõrvale, et see laenuga ostetud korter vahetada välja suurema vastu. Miks ma mehe majja ei panusta? Sellepärast, et meil on niii erinevad nõudmised. Mees ehituses rapsib, teeb ebamõistlikke otsuseid, laristab raha jne. Ja pealegi, ta on algusest peale rääkinud, et see on tema maja. Alguses ikka proovisin ona soove ka seal väljendada ja teostada, aga ruttu sain aru, et pole mõtet. Mis ma ikka vaidlen, kui see on ainult tema maja. Eks mul on ilmselt sarnased tunded nagu teemaalgatajal. Ma ju tahaks ka kujundada jne, tahaks oma unistuste kodu planeerida, aga ei saa ju pole minu oma. Kõik otsused ja valikud tegi mees üksi (maja värv jne).
Hetkel olengi täiesti kõrvale astunud. Mõtlen ka nii, et see ongi mul ka vb ainult ajutine elukoht ja ükshetk vb kolin hoopis ära täiesti oma koju

+29
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 10:09; 23.11 20:21; 24.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks küll kui oleks võimalik, aga pole võimalik.

Põhimõtteliselt on võimalik kinnisvara siiski osta, mingi odavam korter kuskile Kohtla-Järvele või Narvasse.

Kui sul on see teadmine olemas, et sa seal majas surmatunnini elada ei saa, siis hakka koguma. Tee endale eraldi kogumisarve ja siis selle teadmisega kogudki, et saad siis endale mingi oma elamise, aga mitte kuskile elu tuiksoonele. Ühtlasi on ka sinu ja su mehe 1 laps pärija, nii et mingi summa saaks ka see laps maja müügist.

Majas saad sisustada niipalju, et võid ju osta mööblit, toidunõusid, laualina, kardinaid vms, mille saad kolides kaasa võtta ja mis harilikult maja müügiga kaasas ei käi. St sa saad oma panuse siiski ka anda, lihtsalt müüri ei lao. (ja nagu mainitud, siis ühine laps on siiski ka pärija)

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.11 10:10; 23.11 14:25; 23.11 19:55; 26.11 10:12; 28.11 17:33; 28.11 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Ühtlasi on ka sinu ja su mehe 1 laps pärija, nii et mingi summa saaks ka see laps maja müügist.

Kui testamenti pole, siis on ühine laps pärija, kui testament oleks tehtud ja lapsed täisealised, siis ei pruugiks olla. Ilma testimendita oleks ju teemaalgataja kui abikaasa ka pärijate ringis. Aga teemaalgataja ütles, et  maja läheks mehe laste vahel jagamiseks, see tähendab, et ikka nende ühine laps oleks ka üks pärija, aga teemaalgataja ise millegipärast mitte, ju siis mehel on selline testament.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 10:36; 24.11 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma jah pean hakkama nüüd mõtlema sellest majaehitusest kui kellegi teise majast. Mitte oma kodust. Ei panusta aeda ega mujale ka.

Mul ei ole kogemust lahusvara kohta ja vast kõik paarid teevad seda veidi erinevalt ka… Aga ma mõtlen, et kui juba abielludes olid sellega nõus, siis pidid ju arvestama sellega, et kui abielu otsa saab (lahutate või mees sureb), siis on sinu vara see, mis sa oled abielu jooksul suutnud säästa ja koguda. Mitte midagi rohkemat. Kui sul praegu pole eluaset, siis ei oleks sul seda ju ka tulevikus – ükskõik kas mees ehitab maja või elate edasi tema korteris. Muidugi tuleb sul mõelda, et kus sa elama hakkad, kui sul meest enam pole.

Aga täpsemalt sellesse majja panustamisest. Ma ei tea, kuidas lahusvara puhul teil on, aga teoreetiliselt peaksid sina ju ikkagi ka oma elukoha eest tasuma. Nagu üürnik hoolitseb korteri eest, maksab üüri. Jah, mehe ja tema laste jaoks on see panustamine investeering tulevikku. Sinu jaoks on see lihtsalt raha “laiali loopimine”, aga kui sa seal ikka elad, siis muidugi tuleks panustada, arvan ma. Kui palju, eks seda arvutad vastavalt omavahelisele lepingule välja.

No naine koristab, teeb mehele toitu, pühib õuet, kui mees ikka luua ostab, peseb pesu, triigib. Teenused ju.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 09:43; 23.11 10:43; 24.11 12:52; 24.11 15:49; 24.11 17:02; 24.11 20:57; 25.11 16:31; 27.11 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No naine koristab, teeb mehele toitu, pühib õuet, kui mees ikka luua ostab, peseb pesu, triigib. Teenused ju.

Muidugi saab ka nii, kui on selline kokkulepe.  Samas võiks ka naine selliste tegevuste asemel võimaldada rohkem tööl käia või uut ametit õppida ja tasuvamat tööd leida ning iseenda majanduslikku olukorda parandada ning hoopis maksta rahalist üüri. “Kodus” rassimine võtab  päris palju aega ära (raha ära) muudest tegevustest.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.11 10:03; 23.11 10:52; 23.11 10:54; 23.11 21:08; 24.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui testamenti pole, siis on ühine laps pärija, kui testament oleks tehtud ja lapsed täisealised, siis ei pruugiks olla. Ilma testimendita oleks ju teemaalgataja kui abikaasa ka pärijate ringis. Aga teemaalgataja ütles, et  maja läheks mehe laste vahel jagamiseks, see tähendab, et ikka nende ühine laps oleks ka üks pärija, aga teemaalgataja ise millegipärast mitte, ju siis mehel on selline testament.

Mul tekkis kohe juriidiline huvi. Kas lausvaralepingusse saab ka kohe kirja panna, et abikaasad omavahel ei päri üskteise vara?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.11 10:03; 23.11 10:52; 23.11 10:54; 23.11 21:08; 24.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui testamenti pole, siis on ühine laps pärija, kui testament oleks tehtud ja lapsed täisealised, siis ei pruugiks olla. Ilma testimendita oleks ju teemaalgataja kui abikaasa ka pärijate ringis. Aga teemaalgataja ütles, et  maja läheks mehe laste vahel jagamiseks, see tähendab, et ikka nende ühine laps oleks ka üks pärija, aga teemaalgataja ise millegipärast mitte, ju siis mehel on selline testament.

Teemaalgataja ju kirjutab, et on testament tehtud lastele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 23.11 09:01; 23.11 11:09; 23.11 11:09; 23.11 14:14; 23.11 20:59; 23.11 22:25; 23.11 22:57; 24.11 10:46; 24.11 17:40; 24.11 23:22; 25.11 12:50; 25.11 15:11; 27.11 08:52; 27.11 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis kohe juriidiline huvi. Kas lausvaralepingusse saab ka kohe kirja panna, et abikaasad omavahel ei päri üskteise vara?

Ei. Lisaks tuleb teha testament.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 23.11 09:01; 23.11 11:09; 23.11 11:09; 23.11 14:14; 23.11 20:59; 23.11 22:25; 23.11 22:57; 24.11 10:46; 24.11 17:40; 24.11 23:22; 25.11 12:50; 25.11 15:11; 27.11 08:52; 27.11 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on probleem. Elame mehe korteris mis on tema nimel. Meil on lahusvara ja 1 laps. Mehel veel 2 täiskasvanud last kes elavad oma emaga. Nüüd ostis mees krundi ja hakkab maja ehitama. Kõik ju tore, aga üks suur aga on. Mees ehitab väga hea ja korraliku maja sinn, aga maja milles saame elada vaid seni kuni tema on elus. Siis läheb maja müüki ja raha tema laste vahel jagamiseks. Ühesõnaga peaksin elama majas mida ma oma koduks kujundada ei saa. Eos on juba sisse kodeeritud, et see on müügile minev maja ja vanaduspõlve seal ei veeda. Mees on mul paljude haigustega ja ebatervislike eluviisidega. Seega jumal teab millal tema tema tervis otsad annab ja sureb. Testament on laste nimel ja maja läheb müüki. Kuna mina olen vaene vanemateta laps, siis pole mul midagi. Ei pärandust kunagi saada, ega ka muud kinnisvara silmapiiril. Kas suudaksite kaasata end maja sisustamisse, korrastamisse, projekteerimisse jne? Mina vist mitte. Pole nüüd vaja ilkuda, et ma ise ostaksin kinnisvara. Ostaks küll kui oleks võimalik, aga pole võimalik. Ja praegu on küsimus selles, et kuidas suhtuksite sellisesse mehesse ja majasse? Teades, et müügiks läheb see kas varem või hiljem ja abikaasa tulevikule ja elukohale ei mõelda? Võibolla olen 60 kui mees sureb ja pean oma 7 asja võtma ja lahkuma oma kodunt. Elama terve elu majas teadmisega, et lahkun sealt.

soovitan aja , raha ja energia kasutada isikliku kinnisvara soetamiseks.

kuna elad mehe pinnal ja üüri maksma ei pea, siis pane iga kuu midagi kõrvale, et saad “tänavale jäädes” kasvõi väikese elamise oma raha eest soetada.

meest katsu niipalju mõjutada, et ta maja sisustamisel sinu maitset arvesse võtaks, et sina saaksid selle aja, mis seal veedad, ennast mõnusalt tunda.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole liba. Miks peaks olema? Mees ei võta laenu nagu keegi siin arvas. On juba olemas see raha ehituseks. Eks ma jah pean hakkama nüüd mõtlema sellest majaehitusest kui kellegi teise majast. Mitte oma kodust. Ei panusta aeda ega mujale ka.

Mis see majaehitus sind nüüd nii torgib, kui seni elasite jumala rahulikult mehe korteris? Kus sa seni oma murega olid?

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.11 09:15; 23.11 11:38; 23.11 12:19; 23.11 15:19; 24.11 09:40; 24.11 10:10; 24.11 10:39; 25.11 15:35; 08.12 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole liba. Miks peaks olema? Mees ei võta laenu nagu keegi siin arvas. On juba olemas see raha ehituseks. Eks ma jah pean hakkama nüüd mõtlema sellest majaehitusest kui kellegi teise majast. Mitte oma kodust. Ei panusta aeda ega mujale ka.

Mis see majaehitus sind nüüd nii torgib, kui seni elasite jumala rahulikult mehe korteris? Kus sa seni oma murega olid?

Torgib sest kui ehitad maja, siis on vaja siseviimistlus ja mööbel jne vaja valida. Aed korrastada, lilli, puid ja muud istutada. Korteris ei tee aiatöid ja aiakujundust. Ei hoolitse aia eest. Mehe korterisse kolides oli see tühi ja sai ostetud sisustus ainult. Nüüd oleks juba vaja värskendust ja mööblit uut korterisse. Aga mees ei panusta sellesse jorterisse enam, sest tema ju varsti majaomanik ja tegeleb sellega.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 23.11 06:47; 23.11 09:53; 23.11 12:15; 23.11 12:46; 23.11 21:59; 23.11 22:30; 23.11 22:32; 24.11 10:33; 24.11 14:55; 24.11 16:28; 24.11 20:09; 24.11 20:15; 25.11 14:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 211 )


Esileht Pereelu ja suhted Abikaasa hakkas maja ehitama