Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abikaasa kaudu haigekassa

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Abikaasa kaudu haigekassa

Postitas:

Kui laps on alla 8 aasta siis peaks olema võimalik abikaasa kaudu taotleda haigekassat. Kas see võib olla takistuseks, kui abikaasa on töövõimetuspensionär, töötab hetkel katseajaga. Kuu aega tagasi oli koondamine, sai töötukassast töötukindlustust paar nädalat, aga nüüd töötab ja enne koondamist oli ka pidev tööstaaz.
Ja kui selle saabki, kas siis abikaasa palgast läheb topelt maha see maks, st. ka minu eest ???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 06:32; 28.09 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui alles katseaeg siis tõesti ei pea abikaasa tööandja nõustuma sind st abikaasat kindlustama.

oodake ära katyseakja lõpp.

Või, miks mitte,vormista end töötuks, alla 8a lapse kasvatamine=töötamisega Töötukassa silmis, st saad ka töötutoetust.
Siis on ka ravikindlustus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 09:12; 28.09 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui alles katseaeg siis tõesti ei pea abikaasa tööandja nõustuma sind st abikaasat kindlustama.

oodake ära katyseakja lõpp.

Või, miks mitte,vormista end töötuks, alla 8a lapse kasvatamine=töötamisega Töötukassa silmis, st saad ka töötutoetust.
Siis on ka ravikindlustus.[/tsitaat]
Aga kas siis lähevad abikaasal mingid maksud topelt maha ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 06:32; 28.09 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei lähe abikaasalt mingeid topeltmakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 09:12; 28.09 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asju ajate te ju Pensioniameti kaudu, mitte abikaasa tööandja kaudu. Pensioniametisse viid lapse sünnitunnistuse, oma tööraamatu, et tõestada, et ei tööta ja kaasa isikuttõendav dokument)ja Pensioniamet esitab vajaliku taotluse Haigekassale. Haigekassa kontrollib, kas abikaasa on kindlustatud töötajana või FIE-na vms (vt allpoolt) ja kas sina oled kindlustuseta.

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/taotlemine/ylalpeetavad/

*kindlustatud isiku ülalpeetav abikaasa, kes kasvatab vähemalt ühte alla 8-aastast last või 8-aastast last kuni I klassi lõpetamiseni või vähemalt kolme alla 16-aastast last ning kelle abikaasa on kindlustatud töötajana, avaliku teenistujana, juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmena, võlaõigusliku lepingu alusel töö- või teenustasusid saava isikuna või füüsilisest isikust ettevõtjana.

Sel juhul tuleb kindlustuskaitset taotleda Sotsiaalkindlustusametist(= Pensioniametist).
Sotsiaalkindlustusameti kaudu ravikindlustust taotlev ülalpeetav abikaasa peab esitama taotluse sotsiaalkindlustusametile. Koos taotlusega tuleb esitada järgmised dokumendid:

isikut tõendav dokument,
lapse sünnitunnistus või laste sünnitunnistused,
ülalpeetava tööraamat.

Andmed ravikindlustuse saamiseks esitab haigekassale sotsiaalkindlustusamet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui alles katseaeg siis tõesti ei pea abikaasa tööandja nõustuma sind st abikaasat kindlustama.

oodake ära katyseakja lõpp.

Või, miks mitte,vormista end töötuks, alla 8a lapse kasvatamine=töötamisega Töötukassa silmis, st saad ka töötutoetust.
Siis on ka ravikindlustus.[/tsitaat]
Tööandja ega temapoolne nõustumine või mitte nõustumine ei puutu üldse asjasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Asju ajate te ju Pensioniameti kaudu, mitte abikaasa tööandja kaudu. Pensioniametisse viid lapse sünnitunnistuse, oma tööraamatu, et tõestada, et ei tööta ja kaasa isikuttõendav dokument)ja Pensioniamet esitab vajaliku taotluse Haigekassale. Haigekassa kontrollib, kas abikaasa on kindlustatud töötajana või FIE-na vms (vt allpoolt) ja kas sina oled kindlustuseta.

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/taotlemine/ylalpeetavad/

*kindlustatud isiku ülalpeetav abikaasa, kes kasvatab vähemalt ühte alla 8-aastast last või 8-aastast last kuni I klassi lõpetamiseni või vähemalt kolme alla 16-aastast last ning kelle abikaasa on kindlustatud töötajana, avaliku teenistujana, juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmena, võlaõigusliku lepingu alusel töö- või teenustasusid saava isikuna või füüsilisest isikust ettevõtjana.

Sel juhul tuleb kindlustuskaitset taotleda Sotsiaalkindlustusametist(= Pensioniametist).
Sotsiaalkindlustusameti kaudu ravikindlustust taotlev ülalpeetav abikaasa peab esitama taotluse sotsiaalkindlustusametile. Koos taotlusega tuleb esitada järgmised dokumendid:

isikut tõendav dokument,
lapse sünnitunnistus või laste sünnitunnistused,
ülalpeetava tööraamat.

Andmed ravikindlustuse saamiseks esitab haigekassale sotsiaalkindlustusamet.

[/tsitaat]

Ma just tegin selle läbi ja olen nüüd ravikindlustatud, aga mina esitasin pensioniametisse laste sünnitunnistused (mul kolm alla 16a last, neist üks raske puudega) abielutunnistuse ja enda id-kaardi, tööraamatut ei küsinud keegi ega öelnud, et seda ka vaja oleks..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest tööraamatuid enam ei peeta ja selle omamine ei näita kuidagi seda, et sa hetkel ei tööta. Kohalik kopib siia targa näoga vananenud infot …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vananenud info, mille ma siia \”targa näoga\” kopeerisin on pärit HETKEL KEHTIVALT Haigekassa kodulk-lt, mis on uuendatud 2012.a 😉

Jah, MINA TEAN, et tööraamatut pole jne
aga
näe, ametlik allikas nõuab esitamist

ja kui ma oleks selle oma kopeeringust välja jätnud, oleks ma ju ametlikku allikat moonutanud.

Samuti nagu mina tean, et sünnitunnistust enam ei väljastata aga seda ka nõutakse, nii Haigekasa kodulk-l või, nagu siin pikk teema on, mõnes Töötukassa kohalikus büroos

Lähtuge loogikast ja olge valmis oma töötust teisiti tõestama kui tööraamatuga, näiteks töölepingu lõpetamise käskkirjaga(kui ametnik ei suuda teisiti aru saada, näiteks registrit vaadates, et te pole tööandja poolt ravikindlustatud)
ja
lapse sündi rahvastikuregistri kande väljatrükiga või lapse passiga või ID-kaardiga vms

Edu.

NB!
Haigekassa kodulk haldajale saatsin märgukirja, et tööraamatut ja lapse sünnitunnistust pole alati enam väljastatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Abikaasa kaudu haigekassa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.