Esileht Pereelu ja suhted abikaasadel ühine konto

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: abikaasadel ühine konto

Postitas:

kas oleks mõistlik abikaasadel omada ühist pangakontot? et mõlemil oma pangakaardid, aga konto ühine.
mis on selle plussid ja miinused?

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 11:20; 02.12 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti mitte, mingigi privaatsus ja majanduslik iseseisvus võiks ka abielus olles säilida. ise toetaks pigem abieluvara lepingut ka veel. üldiselt selline ühise rahakoti jutt tuleb selliste majanduslikult mitte kindlustatud ja harimatute naiskade suust, kes siis mehe arvel ilusat elu tahavad elada.

+19
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe mõtet.
Meil on erinevad, aga mees käis viimati ise oma kontol vist 5 a tagasi. Enamus makseid on niikuinii otsekorraldusega, aga kui vaja, siis maksan mina tema kontolt tema asju. Oma asju ikka enda kontolt.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas oleks mõistlik abikaasadel omada ühist pangakontot? et mõlemil oma pangakaardid, aga konto ühine.

mis on selle plussid ja miinused?

Kas mõnes Eesti pangas üldse saab nii teha?
Tean ainult sellist varianti, et konto ikka ühe nimel, aga annab teisele (piiramatu) ligipääsu kontoris, pangakaardi ja/või netipanga kaudu.
Muidugi, konto omanik saab samamoodi selle ligipääsu iga hetk ka lõpetada.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 11:37; 02.12 11:54; 02.12 12:09; 02.12 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ainult sellist varianti, et konto ikka ühe nimel, aga annab teisele (piiramatu) ligipääsu kontoris, pangakaardi ja/või netipanga kaudu.

seda mõtlesingi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 11:20; 02.12 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ainult sellist varianti, et konto ikka ühe nimel, aga annab teisele (piiramatu) ligipääsu kontoris, pangakaardi ja/või netipanga kaudu.

seda mõtlesingi

Siis ongi üks miinus juba vormistus iseenesest – konto kuulub tegelikult juriidiliselt siiski vaid ühele.
Plussid-miinused-vajadus üldse sõltub minu meelest sellest, kuidas majapidamine ja kulude kandmine peres on korraldatud. Kui maksab ja ostab nagunii vaid üks, piisab, et teine kannab lihtsalt temale oma panuse. Kui makstaksegi ja käiakse poes kordamööda, siis võib olla mõttekas kasutada kontot, millele mõlemal ligipääs.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 11:37; 02.12 11:54; 02.12 12:09; 02.12 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Range eeldus on, et mõlemal on samasugused arusaamad raha kulutamise otstarbekusest, säästmisest, kuhu kui palju on mõistlik kulutada, alati jõutakse kokkuleppele, kas osta uus külmkapp või autojupid jnejnejne.
Üldiselt on mõistlikum ikka teatud määral ühine rahakott ja teatud määral igaühel oma. See kolmanda konto idee ühisteks kuludeks ja majapidamisraha jne on hea mõte, täielikult oma palga teise nimele kandmine küll mitte.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas oleks mõistlik abikaasadel omada ühist pangakontot? et mõlemil oma pangakaardid, aga konto ühine.

mis on selle plussid ja miinused?

Kas mõnes Eesti pangas üldse saab nii teha?

Tean ainult sellist varianti, et konto ikka ühe nimel, aga annab teisele (piiramatu) ligipääsu kontoris, pangakaardi ja/või netipanga kaudu.

Muidugi, konto omanik saab samamoodi selle ligipääsu iga hetk ka lõpetada.

Kanna oma palk ka sinna ühise konto peale ja kui tüli majas, siis tuled kurtma, et vaata mis ta tegi. Lõpetas su ligipääsu kontole või tegi sinu konto tühjaks.
Kindel Ei.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kanna oma palk ka sinna ühise konto peale ja kui tüli majas, siis tuled kurtma, et vaata mis ta tegi. Lõpetas su ligipääsu kontole või tegi sinu konto tühjaks.
Kindel Ei.

Palun mitte minu poole isiklikult pöörduda, mina ei poolda mingeid “ühiseid” kontosid 🙂
Kui üldse, siis eeldaks, et see on peamisest pangakontost eraldi konto, kuhu mõlemad pooled kannavad vaid teatud otstarbeks (majapidamiskuludeks vm) kokkulepitud osa ja loomulikult ei suunaks sinna kogu oma sissetulekut.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 11:37; 02.12 11:54; 02.12 12:09; 02.12 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mehe kontole juurdepääs ja meie peres see toimib, ei ole probleeme tekitanud. Mu oma palk laekub mu oma kontole, on Eesti keskmine palk, mehe palk on kolm Eesti keskmist. Seega kuna mees ei arva, et pereliikmed peaksid elama erineval majanduslikul tasemel, ainult oma teenitud raha piires, siis suuremateks ostudeks, näiteks lennupiletiteks, kasutan mehe kontot. Kuna mul on rohkem aega asju organiseerida, tegelen suuremate ostude ja broneeringutega just mina. Ainus probleem võiks tekkida sellest, kui mees tunneb, et tal on vähe privaatsust – mina näen ju tema kontot ja makseid, kuigi ma ilma asjata seal ei konda. Minu konto on privaatne ja selle puhul mees ei näe, millele kulutan. Minu palk läheb nagunii suuremalt jaolt lastele ja toidule, seega on minu meelest õiglane, et suuremateks asjadeks kasutan mehe raha.

+10
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on mõlemal oma konto, ja iga kuu kanname teatud summa kolmandale, minu nimel olevale kontole, millele on mõlemal ligipääs.
sinna lähevadki jooksvate kulude rahad ja kuu lõpuks on konto üsna tühi – seda et üks saaks suure summa teiselt varastada ja minema tõmmat eriti ei ole, halvimal juhul vähem kui ühe kuu kulud on võimalik teise selja tagant varastada.
aga meil on mehega vist üle keskmise usaldus teineteise vastu, räägime rahast, teame teineteise kaartide pin-e jne. kui ta tahab minu tagant varastada, siis ta saab seda ka muidu teha, nt mu ehted panti viies.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 12:19; 02.12 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kindel pole aga kahtlustan, et su tööandjal on probleem su palka maksta kellegi teise kontole. Maksuamet võib sattuda hämmingusse ja võibolla keeldub kahest ühele maksuvaba tulu arvestamast.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kindel pole aga kahtlustan, et su tööandjal on probleem su palka maksta kellegi teise kontole. Maksuamet võib sattuda hämmingusse ja võibolla keeldub kahest ühele maksuvaba tulu arvestamast.

Palka makstakse täpselt sellele kontole, kuhu töötaja soovib, see on seaduseski nii kirjas.
Maksuametisse ei puutu see mitte kuidagi, deklareeritakse ikka õige inimese nimele.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on mõistlik selline asi, et kummalgi on oma konto, aga ühise majapidamise jaoks luuakse lisaks üks ühine konto, kuhu kuu alguses majapisamisraha pannakse ja mida siis saab pere jooksvateks kuludeks kasutada.

Mingi privaatsus ja oma raha võiks inimesel ikka olla, samas kui elatakse pereelu, siis mu meelest päris nii ka ei saa, et mingit ühisraha(kontot) ei eksisteerigi

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

ei ole kunagi olnud.
Meile sobib nii, et kumbki kannab mingid kindlad kulud, ja see, kel sissetulek suurem, kannab ka suurema osa.
Reisid maksame umbes pooleks – üks ostab piletid, teine maksab hotellid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nii. 1 konto on ühine, lisaks on meil mõlemal veel isiklikud kontod.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida veel? Ostke üks ühine hambahari ka.
Kas sellest juba ei piisa, et on tehtud ühine FB konto? Mõni suudab ennast abielludes ikka täitsa ära kaotada.

+10
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida veel? Ostke üks ühine hambahari ka.

Kas sellest juba ei piisa, et on tehtud ühine FB konto? Mõni suudab ennast abielludes ikka täitsa ära kaotada.

meil ongi 😀
ühine elektrihambahari, kummalgi oma otsik

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 12:19; 02.12 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ühine nö kulutamise konto. Kanname sinna iga kuu mõlemad võrdse summa ning sealt lähevad siis kõik arved, toidupood, laste kulud jne. See konto läheb suht nulli iga kuu aga üritame jälgida, et juurde ka ei kanna. Kunagi sai tehtud nii, et oleks parem kontroll jooksvate kulutuste üle. Nüüd sisuliselt enam vahet ei oleks (meil nagunii ühine rahakott) aga mugav siiski ülevaadet saada jooksvatest kuludest. Ei pea mitmelt kontolt otsima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti mitte, mingigi privaatsus ja majanduslik iseseisvus võiks ka abielus olles säilida. ise toetaks pigem abieluvara lepingut ka veel. üldiselt selline ühise rahakoti jutt tuleb selliste majanduslikult mitte kindlustatud ja harimatute naiskade suust, kes siis mehe arvel ilusat elu tahavad elada.

enne abielu olev vara on sinu lahusvara nagunii, samuti ka pärandused mis saadakse abielu ajal. kui abielu on nii kehv, et tuleb lausa lahususleping teha, siis natuke kurb.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 13:05; 02.12 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida veel? Ostke üks ühine hambahari ka.

Kas sellest juba ei piisa, et on tehtud ühine FB konto? Mõni suudab ennast abielludes ikka täitsa ära kaotada.

meil ongi ????

ühine elektrihambahari, kummalgi oma otsik

vibraator ka, kummalgi oma ots xD

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 13:05; 02.12 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas oleks mõistlik abikaasadel omada ühist pangakontot? et mõlemil oma pangakaardid, aga konto ühine.

mis on selle plussid ja miinused?

Majapidamiseks oleks ehk tea ,kui selline konto on olemas. Et mõlemad kannavad palgapäeval sinna majapidamise raha ja võtvad majapidamiseks vajalike ostude jaoks ka sealt raha. See töötaks ainult nende ostude puhul, mis on igakuiset. kui aga kasvõi üks osapool aegajalt ostab midagi ,mis lihtsalt meeldib ja silma jäi, siis sellist arvet ei tohiks olla. Ajab ainult inimesed tülli.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksuamet võib sattuda hämmingusse ja võibolla keeldub kahest ühele maksuvaba tulu arvestamast.

kuidas jõuab sinu arvates maksuametini see info, millisele arvele su palk kantakse? rääkimata sellest, et see neid abs ei huvita.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu eraldi kontod aga siis ka üks ühine kogumuskonto. Iga kuu paneb kumbki vastavalt ülejäägile siis raha. Kaarti sellel kontol ei ole ja tõesti vaid suurte ostude, remondi vms jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on mõlemal eraldi kontod, kust teeme ülekanded, aga ostlemiseks on krediitkaardikonto, mille jaoks on mõlemal kaart, sinna kanname juurde kui otsa saab, arvet ei pea, kes palju kandis, palgad suht võrdsed, kumbki ei larista, ei ole puudu jäänud ja tüli pole tekkinud

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on mõlemal eraldi kontod, kust teeme ülekanded, aga ostlemiseks on krediitkaardikonto, mille jaoks on mõlemal kaart, sinna kanname juurde kui otsa saab, arvet ei pea, kes palju kandis, palgad suht võrdsed, kumbki ei larista, ei ole puudu jäänud ja tüli pole tekkinud

Kas krediitkaardikontol on see võrdselt mõlema oma või pigem nagu deebetkaardiga, et üks on omanik, teine vaid volitatud kasutaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas krediitkaardikontol on see võrdselt mõlema oma

Sellist asja ei ole olemas Eesti pankades.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 11:37; 02.12 11:54; 02.12 12:09; 02.12 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen tanklas raha laenanud kolleegile. Võttis paagi täis, aga siis selgus, et naine on ühise konto nulli tõmmanud. Mitte pahatahtlikult ja ilmselt pere hüvanguks, aga lihtsalt juhtus.
Seega eelistan varianti, et lepitakse kokku, et kes millised arved tasub.
Või siis kannab üks abikaasa raha teise kontole ja teine siis majandab edasi arvetega või toidupoes.
Ma eelistan olla kursis, palju mu kontol raha on ja mitte poe või tankla kassas häbisse jääda.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks konto kuhu kantakse kokku mõlema palgad ja muud sissetulekud, sealt lähevad kõik igapäevased kulud kogu perele ja ostud, mõlemal meil on täielik ligipääs ja pangakaart. Kõikvõimalikeks makseteks on teine konto, sinna kannan igakuiselt vajaliku summa. Mõlemad kontod on minu(naine) nimel ja mina majandan pere rahadega. Üksteise järgi ei nuhi ja kui kumbki osapool kulutas siis ju oli vaja, salaostudeks pole põhjust. Kulukaid hobisid ei ole kummalgi ja keegi ei pea abikaasalt raha laenama. Raha osas pole viimased 20 aastat tüli olnud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi omanud “ühist raha” ega ühist kontot ega hakka ka. Ise tean, mis oma rahaga teen.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 15:22; 02.12 20:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Pereelu ja suhted abikaasadel ühine konto