Esileht Pereelu ja suhted abiks antavad kasutatud riided

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: abiks antavad kasutatud riided

Postitas:

olen ikka andud n.ö. riide abi, aga nüüd on tekkinud probleem. Abivajajad olen leidnud intenrtist ning saatnud oma kulul lasteriideid. Väga head ja korralikud riided hoian õe lapsele, aga saadan rohkem kantud, kasutatanu ostetud asju (muidugi terved, lukud töökorras, aga kulumisjälgedega, mõnel suuremal asjal – jobe,kombe – ka väike plekk peal). Müügiks need igastahes ei kõlba. Mõni tänab, aga mõni mitte. Kui ikka on ahastav teema -et raha ei ole, lapsel ei ole midagi selga panna – siis idee järgi peaks iga asi olema vajalik. Mõtlen, et parem äkki mitte saata (rõhutan postikulu kannan ise), äkki ei sobi või loodatakse paremat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 17:16; 12.02 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun sõnasta oma probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles siis probleem on? Sa saad ju oma kulunud, kuid müügikõlbmatutest riietest lahti. Kui abivajajale ei sobi, annab kraami edasi või viskab minema. Ja iga asi ei ole tõesti vajalik, näiteks on väike või on juba analoogne riideese olemas. Aga see ei ole ju enam sinu mure.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eestlased ei oskagi olla tänulikud. kodune kasvatus ju selline. paljud vanemad ei näinud läbi ka nõuka aega ja said sealt oma matslikkuse kaasa. nõukaaeg tuhmistas paljusid oma võrdsuse tagaajamisega.

mina viskan üle poole oma kasutatud riietest minema. kel tõesti vaja, see leiab need prügimäelt või prügikastist korralikult suletud kottidest. ülejäänud viin keldrisse, lootes, et kunagi avastan uuesti nende kunagise võlu. annetada ei julge, sest kardan sama, et põlatakse ära või oodatakse jumal teab mis cuccisid. ja tänamatutele ei viitsi enda aega kulutada. eriti veel sellistele, kes paljuneda oskavad, aga õppida, tööd teha või aitäh ei oska öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andmise kuldreegel. Anna seda, millest pole kahju ja ära kunagi oota tänu. Kui üritad enda enesetunnet tõsta sellega, et aitad nõrgemaid ja ootad tänu, siis on tulemuseks pigem enesetunde langus. On inimesi, kes on nii augus, et nad ei jaksa enam tänada ka. Kui oma enesetunne ikkagi sõltub enda jaoks täiesti võõraste inimeste reageeringust, siis kallid inimesed otsige kiiresti abi, sest saate haiget iga nurgapeal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 18:34; 16.02 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks küll tänulik kui keegi pakuks mulle tüdruku riideid 110 suurust, postikulu maksaks kah ise ära. Käin küll tööl ja kammin ka kaltsukaid, et odavamalt saaks aga mida ei leia on retuuse ja ka teised asjad kaltsukates üsna krõbedahinnaga. Jah olen ise süüdi, et ei osanud ette näha tulevikku ja muretsesin rohkem kui ühe lapse, kuid vahest jah elu teeb keerdkäike ja jäin leseks. Lähen eluga edasi nii nagu jaksan ja just need lapsed annavad jõudu edasi liikuda, pingutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 19:05; 12.02 19:10; 18.02 14:58; 18.02 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ootagi tänu ning ei tahagi seda – aga tahaks, et minu saadetud asi on vajalik ja aitab inimest. Varem on aitasin paari hädalist rahaga, aga kui isegi küsimisele – kas ülekanne toimis? ei vastatud – siis lõpetasin ära. Sama pelgan, et saaja äkki solvub ja sp. ei reageeri.
Isegi saan aru, et loll mure.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 17:16; 12.02 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina oleks küll tänulik kui keegi pakuks mulle tüdruku riideid 110 suurust, postikulu maksaks kah ise ära. Käin küll tööl ja kammin ka kaltsukaid, et odavamalt saaks aga mida ei leia on retuuse ja ka teised asjad kaltsukates üsna krõbedahinnaga. Jah olen ise süüdi, et ei osanud ette näha tulevikku ja muretsesin rohkem kui ühe lapse, kuid vahest jah elu teeb keerdkäike ja jäin leseks. Lähen eluga edasi nii nagu jaksan ja just need lapsed annavad jõudu edasi liikuda, pingutada.[/tsitaat]Enda laste riided ja enda riided mida ei kanna viin sotstöötajale ja tema jagab need edasi neile kellel vaja, ei ole ka mingit suurt tönulikust oodanud ja vahet ju pole kuhu viin kas prügimäele või annan ära, järelikult on vaja lahti saada neist, pole kuhugi koguda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 19:05; 12.02 19:10; 18.02 14:58; 18.02 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu nelja lapsega, pöördu lasterikaste ühingusse, seal jagatakse tasuta riideid (meil kord kuus). Enamus riideid küll üsna saast, aga leiab mõnikord ikka midagi ilusat ka, mis meele rõõmsaks teeb. Lisaks veel toiduabi ja vahel ka muud nänni. Aastamaks on küll 10¤ aga saab maksta kvartali kaupa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka küsisin hiljuti abi ühe pere tarbeks. Õnneks leidus mõni hea inimene, kes ka suutis ja tahtis aidata! Tänamata ei jäänud küll ükski neist ei minu ega ka selle pere poolt. Kahju on ainult see, et väga vähesed julgevad või tahavad aidata, rohkem ikka parastatakse ja ollakse niisama õelad. Aga eks õelad ole ikka need, kes pole ise midagi sellist eluseeski kogenud ja elavadki oma guccidest ja dolce gabbanadest ümbritsetud maailmades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 23:26; 17.02 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]eestlased ei oskagi olla tänulikud. kodune kasvatus ju selline. paljud vanemad ei näinud läbi ka nõuka aega ja said sealt oma matslikkuse kaasa. nõukaaeg tuhmistas paljusid oma võrdsuse tagaajamisega.
tsitaat]

Pole need eestlased nii erilised, igas rahvuses on viisakaid ja ebaviisakaid inimesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks Su teemat ära ja küsiks, et ega ei ole kellelgil ära andmiseks 2 paari poiste talvesaapaid (kaksikud) number 35 umbes? Väga järsku jäid vanad väikeseks ja lihtsalt ei ole raha. Kaltsukaid pole poolesaja kilomeetri ringis… Oleks väga tänulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On kaks paari talvesaapaid, ühed nr 35, teised 37, kusjuures 37 nr on 35-st ainult pool cm suuremad – sõnaga erinevatel firmadel numeratsioon varieerub. Signe, jäta oma kontakt, kui oled huvitatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 13:26; 16.02 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

signemai.sutt@mail.ee
Ikka olen huvitatud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum_schnell&action=view_post&post=7630336

Mõtlemiseks teemaalgatajale…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 14:57; 13.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maailmalt tänu ootama jäädes muutud iseenda võlglaseks.

Kui annad, siis anna ja lase asjadel minna. Kui sinu tingimus on, et tänataks, siis nii ütlegi. Pole mõtet tasuta riiete saajaile tingimusi seada tagantjärele.

Sügavalt mõttetu teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu nelja lapsega… anna oma kontakt.. Minul küll üks laps ainult ja kannab hetkel suurust 130 juba kuid ehk leian midagi(mis on kappi seisma jäänud).. Ja kui laps kasvab ka siis pragusedki riided jäävad väikseks ja saan ära anda..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on nagu sarnane probleem ja pole ka. minu lapsed on hakanud mulle rääkima, süüdistama, et miks ma ei osta neile uusi ja moodsaid asju.
ostan jah kaltsukast. odavad riided. lukud korras, kenad. eelmiste aastate tooted. nüüd mu lapsed aga vinguvad, et nemad tahavad ka moodsaid asju. ehk siis mõtlemiseks mis link pandi teemaalgatajale, peab ka mulle sobima, et kas mu lastel kaob eneseväärikus ära, kui nad kannavad kasuttaud riideid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan ka lastele (ka teismelised) kaltsust kasutatud asju, aga seda probleemi, et moodne poleks, meil küll ei esine… Pigem uurivad laste sõbrad-tuttavad, et nii äge asi, kust said…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 14:57; 13.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin 0,1¤ eest Ostasse müüki kottidega oma laste väikseks jäänud riided. Mõtlesingi, et kui saan 0,1¤ nende eest(mõni asi väga korralik, mõni võib olla rohkem kantud, kõik on pestud ja terved/korralikud siiski), võtan seda kui heategevust:) Keegi saab odava raha eest portsu korralikke asju ja mina saan kappi ruumi juurde 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina oleks küll tänulik kui keegi pakuks mulle tüdruku riideid 110 suurust, postikulu maksaks kah ise ära. Käin küll tööl ja kammin ka kaltsukaid, et odavamalt saaks aga mida ei leia on retuuse ja ka teised asjad kaltsukates üsna krõbedahinnaga. Jah olen ise süüdi, et ei osanud ette näha tulevikku ja muretsesin rohkem kui ühe lapse, kuid vahest jah elu teeb keerdkäike ja jäin leseks. Lähen eluga edasi nii nagu jaksan ja just need lapsed annavad jõudu edasi liikuda, pingutada.[/tsitaat]

Retuuse müüakse Maximas täiesti norm hinnaga. Aeg-ajalt saab ka 40% alla lasteriiete pealt. Siis olen ostnud retuuse u 2eur tk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatsin maili, Signe, aga ei tea, kas said üldse kättegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 13:26; 16.02 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ma ei saa aru sellest lausest, et kui annad, siis ära tänu oota.
Kuhu jääb viisakus?
Näiteks mina ei anna inimestele asju, kes aitähh ei ütle. Kui ei oska seda lihtsat sõna üle oma huulte öelda, ju siis pole niiväga ka vaja.
Mina ise olen andnud mõned asjad ära ja need on inimesed olnud, kes ikka suudavad oma emotsioone välja ka näidata ning aitan neid siiani vajadusel.
Matsid aga saagu ise hakkama.
Ei nõustu üldse selle lausega, et kui annad midagi heast südamest, siis saaja ei suuda heast südamest öelda viisakat sõna \”tänan\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:21; 16.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Vot ma ei saa aru sellest lausest, et kui annad, siis ära tänu oota.
Kuhu jääb viisakus?
Näiteks mina ei anna inimestele asju, kes aitähh ei ütle. Kui ei oska seda lihtsat sõna üle oma huulte öelda, ju siis pole niiväga ka vaja.
Mina ise olen andnud mõned asjad ära ja need on inimesed olnud, kes ikka suudavad oma emotsioone välja ka näidata ning aitan neid siiani vajadusel.
Matsid aga saagu ise hakkama.
Ei nõustu üldse selle lausega, et kui annad midagi heast südamest, siis saaja ei suuda heast südamest öelda viisakat sõna \”tänan\”

[/tsitaat]

Ja millise valemiga sa ENNE tead, et kas tuleb tänu või mitte ? Kui viid oma riided taaskasutusse, siis paned riietele aadressi taskusse, et nad saaks ikka sulle isiklikult aitäh öelda ? Ja kui tänu ei tule, siis võtad asja tagasi ? Antakse ikka seetõttu, et minul on ja teisel pole, mitte seetõttu et tänu oodata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 18:34; 16.02 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja millise valemiga sa ENNE tead, et kas tuleb tänu või mitte ? Kui viid oma riided taaskasutusse, siis paned riietele aadressi taskusse, et nad saaks ikka sulle isiklikult aitäh öelda ? Ja kui tänu ei tule, siis võtad asja tagasi ? Antakse ikka seetõttu, et minul on ja teisel pole, mitte seetõttu et tänu oodata. [/tsitaat]

No kui raske siis aru on saada, et ei vii neid suvaliste inimeste juurde?
Tunnen neid inimesi ja taaskasutusse ei vii.
Sa arva kuidas tahad, aga mina aitan edasi vaid neid, kes teavad tänapäevalgi, et viisakuskombed pole surnud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:21; 16.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii hull see asi ka nüüd ei ole. Olen üks nendest, kes hangib riideid abivajajatele. Võtan tihti just netist pakutavaid riideid ja maksan postikulu kinni. Alati tänatakse, selles küll probleemi ei ole. Küll, aga ei jõua alati ja kohe internetti kui pakk käes. Vahel jääb paar päeva vahele. Mulle lihtsalt meeldib aidata. Ja keegi siin laulis, et retuusid on ainult 2¤ tk, siis jah, aga tänasel päeval lesk naine teismelise tütrega ja töötu. Kelle sissetulek on ainult riigitoetused. Ei suuda maalt ilma autota nende retuuside järgi sõita. Need retuusid läheksid ikka ülikalliks. Oleme ikka ausad puud ja toit on tähtsamad, sinna lisaks veel elekter. Töötuks jäi tervise pärast. Hetkel 50 aastat vana ja tütar alles 14. Te ei ole vist ikka vaeseid näinud. Asjad on ikka väga hullud. Näen igapäevaselt ikka rasket elu, kus ei ole tegemist laenude maksmise või üle võimete elamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks arvatakse, et 2¤ retuuside eest on odav? Pole see nii odav midagi, kui elad linnast 30 km kaugusel ja maksad sõidu peale juba suht ulme hinna. Mina siis olen üks neist, kes maksab postikulu ja jagab need vajaminevad riided laiali. Põhimõtteliselt ei võta raskustes perede käest midagi selle eest. Mulle meeldib aidata ja ma tahan aidata, olgu, või riietega. Tegelikult on ikka maakohtades meeletult õnnetus olukorras peresid. Nt naine 50(lesk, mees poos ennast), tütar 14 ja elavad sotsiaaltoetusest. Maakodu, õnneks pärand, aga kindlad maksud on ka neil ja toit tuleb tagada ei millestki. Kusjuures antud näites ei elata üle võimete ja pole järelmakse. Naine tööle ei saa, kuna tervis on juba kesine( põlve trauma endises töökohas). Kodust bussijaama on 6 km ja sealt veel linna on 7km. Elu pole alati must, valge. Neid näiteid võiksin tuua siia palju. Need pered enam ei vali, mida pakutakse, vastu võetakse kõik. Olgu siis plekike või augukene peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ka küsisin hiljuti abi ühe pere tarbeks. Õnneks leidus mõni hea inimene, kes ka suutis ja tahtis aidata! Tänamata ei jäänud küll ükski neist ei minu ega ka selle pere poolt. Kahju on ainult see, et väga vähesed julgevad või tahavad aidata, rohkem ikka parastatakse ja ollakse niisama õelad. Aga eks õelad ole ikka need, kes pole ise midagi sellist eluseeski kogenud ja elavadki oma guccidest ja dolce gabbanadest ümbritsetud maailmades.[/tsitaat]

Ei olegi tahtmist aidata, kui loed pika ja kurva loo, kuidas pole riideid, mähkmeid jms. ja siis paar päeva hiljem näed, et sinu antud asjad on pandud müüki veel suurema hinnaga kui ise need ostnud oled. Mina isiklikult viisin riided lastekodusse, seal vähemalt saavad need tõesti abivajajate kätte toimetatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 4 lapsega, palun anna meil ja suhtleme meili teel edasi. Arvan, et mul on üksjagu 110-116 suurust tüdrukute riideid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna inimesena olen viinud Emmasse. Seal jagatakse vaestele sümboolse tasu eest või üldse tasuta (krooniajal oli 1 kroon iga asja hind). Võiksin ka tasuta kellelegi anda, mul on näiteks Huppa talvekombe tüdrukule 128 pikkus. Suht trööbatud aga lasteaiahoovis või kelgumäel veel vägagi ok. Lisaks veel riideid 6-7 aastasele tüdrukule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted abiks antavad kasutatud riided

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.