Esileht Erivajadustega laps Abivahendid, mis lapsele ei meeldi…

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Abivahendid, mis lapsele ei meeldi…

Postitas:

On siin lapsevanemaid, kelle laps vajab igapäevaselt mingit abivahendit või protseduuri, mis talle ei meeldi. Kuidas te hakkama saate?
Minu lapsel on üks kehapool nõrgem ja ta peab nüüd vähemalt 6 kuud kandma SPIO (teise nimega Hyltoni) särki. Muidu ähvardab tugev skolioos tekkida. Kui tal see juba seljas on, siis istub tõesti sirgemalt, ka muidu otseselt ebamugav ei tundu olevat, aga see selga ja ära võtmine… Oi juudas. Näeb seda särki ja hakkab ahastavalt nutma. Selga tirimine toimub röökimise saatel. Ära võtmine samuti. Mähkmeid vahetades tuleb sikutada ja sättida, jälle nutab. Mul endal süda puperdab ja tahaks juuksed peast kakkuda, et last iga päev sellega vaevan. Vaevaga pool päeva ta kannab seda, ma lihtsalt ei suuda IGA mähkmevahetust röökimise saatel teha. Ja kui siis särk seljas ja mähe pandud, on jälle lõbus ja tavaline edasi.
Ma ei tea, kas on õige talle seda niiviisi vastu tahtmist toppida. Kehatunnetus on ju psüühikaga nii lähedalt seotud, äkki saab mingi psühhotrauma sellest vägisi selga toppimisest? Samas, kõverat selga ka tulevikus ei tahaks.
Kuidas te lapsele ebameeldivad asjad tehtud saate? Mul on tekkinud hirm, et kui ta nii protestib riietamise vastu, äkki see pole siiski talle õige ortoos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ma olen täitsa tervele mähkmeeas lapsele täitsa harilikku särki selga sikutanud nii, et põnn röögib nagu siga aia vahel. Vanuseline iseärasus, ehk ei meeldi, et miski tuleb yle silmade, ehk ei meeldi, et yldse riidesse pannaxe, ehk ei meeldi, et kõhus on samal ajal gaasid.

Arstidele rääkida, et lapsele ei meeldi, olex muidugi õige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ja kui siis särk seljas ja mähe pandud, on jälle lõbus ja tavaline edasi” – tundub, et ainult paigaldamine on ebameeldiv, kandmine mitte? Ehk õnnestub siis selgapanek kuidagi meeldivamaks teha?

Mu laps ei armastanud kahe-kolmeselt üldse hambapesu. No kohe väga protesteeris. Aga siis tulin selle peale, et hambapesu ajal saab ta youtube’ist veel ühe multika vaadata (muidu püüame ekraaniaega ikka piirata). Nüüd on poole neljane ja tuletab juba ise enne magamaminekut hambapesu meelde, sest et siis saab ju multikat. 🙂

Muidugi see särk on ikka midagi muud kui hambapesu, st tundub palju tülikam, aga ehk said mingeid mõtteid. Ja äkki oskab tõesti arst midagi soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Erivajadustega laps Abivahendid, mis lapsele ei meeldi…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.