Esileht Erivajadustega laps Abivajaja, kes on ise vägivaldne.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Abivajaja, kes on ise vägivaldne.

Postitas:
Kägu

Paradoks.

Naine, kellel on raske puudega laps, kerjab raha ja toetusi nii tutvusringis, ajakirjanduses kui muudes asutustes näidates ennast vaese ohvrina ja õnnetukesena.

Samal ajal seesama naine, ahistab vaimselt nii enda last kui teisi lapsi oma lapse tutvusringis. Leebemas versioonis helistab, kirjutab kõigile järjest ja lihtsalt halab kui raske elu tal on ning ootab lastelt haletsust endale. Kui haletsust ei saa siis muutub agressiivseks ja hakkab ähvardama, levitab laimu ning loob olukordasid, kus ässitab läbi valetamise teisi üles vägivallale.

Mida sellises olukorras teha? Politsei ei tee midagi, kehitab vaid õlgu. Kohtu poole ahistamise ja laimu levitamise lõpetamiseks olen pöördunud. Aga mulle ei mahu hinge, et seesama inimene, kes on ise vägivallatseha, jätkab ullikeste ärakasutamist ja kerjab raha ettekäändel, et ta on vaene ohver. Seesama inimene võib vabalt viibida ka siin keskkonnas ja otsida naiivseid aitaid, kes teda materiaalselt üleval peaks.
Ideid, mida sellisega ette võtta?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru. Kes oled sina talle ja kust sa nii detailselt kõike tead?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru. Kes oled sina talle ja kust sa nii detailselt kõike tead?

Minu laps on selle naise ahistamise, laimu levitamise ja vaenu õhutamise ohver. Selle osaga juba tegelen ja tean mida teha.
Mida aga saaksin veel ära teha, et teised inimesed ei peaks sattuma samasse olukorda millesse sattusin tänu sellele naisele mina ja minu laps.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teine pool on selles, et minu hinnangul on ebanormaalne olukord, kus naine presenteerib end abivajaja ja ohvrina et kerjata raha ning samal ajal on tegelikult ise agressor. See pole õige, et neid inimesi, kes aitavad ja sageli ongi inimesi kes abi vajavad, lihtsalt lollitatakse ja ära kasutatakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sinu last laimatakse? Või mis osas ta agressiivne on?
Kui sul on raske puudega laps, siis ongi väga raske ja inimesed tihti ei mõista, samuti kus tead sina mis tema rahakotis toimub?
Teine teema on, miks peaks üks täiskasvanud naine laimama kellegi last? Kuidas te üldse seotud olete? Kuidas ta saab ahistada sinu last?
Ma ei kujuta ette, sest minu laps käib koolis, suhtleb sõpradega ja ainult temalt kuulen, kes või mis, või kui kellelegi külla ninna soovib, aga reaalselt ma ei tea mis nägu ta sõbrad ongi????, sest koju kutsub ta vaid ühte sõpra. Selle lapse ema ei veeda omwti sinu lapsega koos aega? Või mis ealistest lastest jutt üldse
Mind näiteks laimab naaber ja pole ka midagi teha. Mine ja tõesta seda, kuidagi ei tõesta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sinu last laimatakse? Või mis osas ta agressiivne on?

Kui sul on raske puudega laps, siis ongi väga raske ja inimesed tihti ei mõista, samuti kus tead sina mis tema rahakotis toimub?

Teine teema on, miks peaks üks täiskasvanud naine laimama kellegi last? Kuidas te üldse seotud olete? Kuidas ta saab ahistada sinu last?

Ma ei kujuta ette, sest minu laps käib koolis, suhtleb sõpradega ja ainult temalt kuulen, kes või mis, või kui kellelegi külla ninna soovib, aga reaalselt ma ei tea mis nägu ta sõbrad ongi????, sest koju kutsub ta vaid ühte sõpra. Selle lapse ema ei veeda omwti sinu lapsega koos aega? Või mis ealistest lastest jutt üldse

Mind näiteks laimab naaber ja pole ka midagi teha. Mine ja tõesta seda, kuidagi ei tõesta.

Naine esitas valesüüdistuse minu lapsele politseisse ja jätkas laimamist ka pärast politsei uurimise lõpetamist. Uurimine tuvastas, et naine valetab. Helistas ja kirjutas mitmeid kordi päevas mulle, lapsele, lapse sugulastele, lapse tuttavatele ja laimas.  Õnneks on kõik kirjalikult tõendatav ja ma olen ta kahjunõudega kohtusse andnud. Aga kahju mis ta lapsele põhjustas muudab tõenäoliselt lapse arusaama naisterahvastest igaveseks.
Ma ei soovi laskuda detailidesse, kuna sellisel juhul tulevad isikud välja, kellega nimeliselt tegemist on ja ma pole selleks praegu veel valmis. Pärast kohtuprotsessi lõppu kaalun kas ma saan selle naise teod avalikult välja panna või pole see minu lapse ja ka tema lapse huvides mõistlik.
Lastekaitset teavitasin ja temaga tegeletakse ka sealtkaudu.
Seda, et naine aktiivselt kutsub üles toetama teda materiaalselt on lihtne leida googeldades naise nime. Ebameeldiv on teada, et see inimene esineb avalikkuse ees kui õnnetu ohver kui ta samal ajal käitub nii nagu ta käitub.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA poolt antud info põhjal võib oletada, et sellel raske puudega lapse emal on vaimse tervise probleemid. Ehk, lihtsamalt öeldes, tegu on hulluga. Midagi ei saa teha, hoia nii eemale kui saad ja küll ta leiab uued ohvrid. Selle vältimiseks võid oma loo muidugi avalikustada, kui julged ja oled kindel et sina/su laps ei ole midagi valesti teinud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teie omavahelised teemad ja selle ema vaimne tervis ei välista kuidagi seda, et emal ongi tõepoolest  rahaliselt raske ja tal on abi vaja.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Sa ei saa ja sul ei ole õigust keelata inimest abi palumast, kui see inimene ise tunneb, et tal on abi vaja. Loobu sellest mõttest.

2. Sul on õigus kaitsta ennast ja oma pereliikmeid rünnakute eest, sellega tegelegi.

3. Aga see on äärmiselt rumal väide, sest sinu lapse arusaamu “naisterahvastest” saad ennekõike mõjutada sina ise.

Aga kahju mis ta lapsele põhjustas muudab tõenäoliselt lapse arusaama naisterahvastest igaveseks.

Ennekõike, olles ise naiselikuks eeskujuks ja teiseks, ära viljele seda uskumatult lolli hoiakut, et üks halvasti käituv naine heidab varju kogu naissoole – halvasti käituva mehe puhul sa ju ei teeks kogu ülejäänud meessugu vastutavaks või kuidas?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Sa ei saa ja sul ei ole õigust keelata inimest abi palumast, kui see inimene ise tunneb, et tal on abi vaja. Loobu sellest mõttest.

2. Sul on õigus kaitsta ennast ja oma pereliikmeid rünnakute eest, sellega tegelegi.

3. Aga see on äärmiselt rumal väide, sest sinu lapse arusaamu “naisterahvastest” saad ennekõike mõjutada sina ise.

Aga kahju mis ta lapsele põhjustas muudab tõenäoliselt lapse arusaama naisterahvastest igaveseks.

Ennekõike, olles ise naiselikuks eeskujuks ja teiseks, ära viljele seda uskumatult lolli hoiakut, et üks halvasti käituv naine heidab varju kogu naissoole – halvasti käituva mehe puhul sa ju ei teeks kogu ülejäänud meessugu vastutavaks või kuidas?

1. Usun et abi pakkuvad inimesed oleksid väga huvitatud, kes on see inimene, kellele nad abi pakuvad. Seega võiksid inimesed siiski teada, keda ja milles nad toetavad.

2. Jah, see osa on kontrolli all ja teen mis suudan.

3. Lapsed on mõjutatud mitte ainult enda kodustest sündmustes ja eeskujudest vaid ka sellest, millega nad tundlikus eas väljaspool kodu kokku puutuvad. Seetõttu ei saa mitte kuidagi vaadata läbi sõrmede selle naise teguviisile. Mina emana teen endast oleneva, et siluda seda kahju mis on tehtud aga ma olen vaid osa sellest mis mu lapse arusaamasid kujundab. Kui kõik sõltuks ainult minust siis võiks ju igasuguse välise vägivalla andeks anda. Nii see ei ole. Olgu su olukord kui keeruline tahes, sul ei ole õigust ennast välja elada laste peal ja neid kahjustada. Ma ei näe kuidas sa saad sellist asja õigustada. Aga ju siis saad.

Pigem kaldun ka ise selle poole, et tegemist on vaimselt haige inimesega. Seni kuni ta ise abi ei otsi ja muutuda ei taha, jääbki ta kahjustama enda last ja teisi oma lapse tutvusringis. Ma ei saa sellele läbi sõrmede vaadata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei õigusta selle naise käitumist – kuidas ma saaksingi seda teha, kui ma ei ole seda ise pealt näinud? – ma leian, et see üks osa sinu väidetest “muudab igaveseks lapse arusaama naissoost” on samaaegselt nii ebaõiglane kui ka ebapedagoogiline. Miks sa arvad, et ÜHE naise ebameeldiv käitumine paneb sinu lapse halvasti arvama kõikidest naistest, keda ta oma elus kohtab?

See on muidugi laialt levinud internaliseeritud misogüünia vorm, et iga üksikut naist peetakse kogu naissoo eest vastutavaks aga halvasti käituvat meest peetakse lihtsalt indiviidi tasandil tropiks, aga äkki sa nüüd saaksid sellest üle ja ei tsementeeriks ise oma lapses selliseid eelarvamusi?
Tõesti, kui praegu käituks samamoodi halvasti mees, mitte naine, kas sa siis kardaksid, et sinu lapse paneb see halvasti arvama kogu meessoost? Kui ei, siis miks mitte? Millega sina sellist erinevust selgitaksid?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Erivajadustega laps Abivajaja, kes on ise vägivaldne.