Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abordi riiklik rahastus koalitsioonikõnelustel

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 238 )

Teema: Abordi riiklik rahastus koalitsioonikõnelustel

Postitas:
Kägu

veel rohkem lähevad riigile maksma lapsed, kes pole olnud oodatud ja soovitud. täna maksame 1,6 miljonit eurot, tulevikus kümneid miljoneid, et likvideerida töötust, kuritegevust, sotsiaalset saamatust.

Lastetud on järjekorras. Pole ühtki beebit, keda adopteerida. Andku siis laps adopteerimiseks, kui ise kasvatada ei soovi. Korralikud ja kontrollitud inimesed, kes soovivad kasvatada last.

Või sa väidad nüüd, et korralikud pereemad sünnitavad kurjategijaid ja sotsiaalselt saamatuid?

Need narkomaanid sünnitavad ju niikuinii. Sünnitusmajas võetakse laps ära.

korralikel pereemadel on raha, et maksta oma abort kinni.
soovimatud lapsed sundsünnitavad ikka need naised, kes väga kehvas olukorras – raha üldse pole, mees ei anna raha või ei ole isa teadagi, pole tugivõrgustikku, kes saaks rahaliselt toetada isegi aborditegemist, rääkimata lapse üleskasvatamisest, nad on kas töötud või lihtsalt hariduseta noored naised, kel lapse sündides kaob ka võimalus (üksikud erandid muidugi on, aga reeglina) enda elu korralikult üles ehitada (just seetõttu, et pole tugivõrgustikku, haridust, tööd, peret jne). üksikutel juhtudel on asi tõesti nii hull, et laps võetakse kohe sünnitusmajas ära, ent enamasti saadetakse need lapsed kenasti emadega koju, kus neil pole mingeid väljavaateid täisväärtuslikuks eluks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

https://m.delfi.ee/rk2019/article.php?id=85614557

Südamerahuks kõigile…

Please wait...
Postitas:
Kägu

veel rohkem lähevad riigile maksma lapsed, kes pole olnud oodatud ja soovitud. täna maksame 1,6 miljonit eurot, tulevikus kümneid miljoneid, et likvideerida töötust, kuritegevust, sotsiaalset saamatust.

Lastetud on järjekorras. Pole ühtki beebit, keda adopteerida. Andku siis laps adopteerimiseks, kui ise kasvatada ei soovi. Korralikud ja kontrollitud inimesed, kes soovivad kasvatada last.

Või sa väidad nüüd, et korralikud pereemad sünnitavad kurjategijaid ja sotsiaalselt saamatuid?

Need narkomaanid sünnitavad ju niikuinii. Sünnitusmajas võetakse laps ära.

Sa tahad öelda, et lastekodud(asenduskodud) on kõik lastepuudusel kinni pandud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paraku samad inimesed, kes tahavad aborti keelata, tahavad samamoodi keelata ka igasuguse seksuaalhariduse.

Vabandust, kui kõrgelt te kukkusite? Mis infoväljas te elate ja kellega lävite, kellel te lubate endale sellist sulajama pähe toppida? Kontrollige palun oma ringkonna vaimset adekvaatsust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui neil on raha, siis las maksavadki kogu abordi maksumuse – ehk 400 eurot. Miks peab maksumaksja nende laiksuse ja lodevuse kinni maksma?

“Kõige kurvem seltskond on naised, kelle puhul abort on justkui rasestumisvastane vahend. Need naised käivad teatud aja tagant,» tõi naistearst välja. Need on pealtnäha täiesti tavalised naised, kellel loogiliselt võttes peaks olema piisavalt elukogemust ja kes ei ole elu hammasrataste vahele jäänud. Viimased pigem sünnitavad. «Eks noored mõtlevad lihtsalt vähem tagajärgedele, vanemad eeldavad, et ei jää enam rasedaks.» Palju on neid, kes ei tarvita rasedusvastaseid vahendeid pidevalt.”

https://tervis.postimees.ee/2444268/eestis-voiks-abortide-arv-poole-vaiksem-olla

Siin on artikkel, kus naistearst räägib olukorrast.

Ei abordita midagi need hammasrataste vahele jäänud naised. Vastupidi. Lugege ise.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 36 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui neil on raha, siis las maksavadki kogu abordi maksumuse – ehk 400 eurot. Miks peab maksumaksja nende laiksuse ja lodevuse kinni maksma?

“Kõige kurvem seltskond on naised, kelle puhul abort on justkui rasestumisvastane vahend. Need naised käivad teatud aja tagant,» tõi naistearst välja. Need on pealtnäha täiesti tavalised naised, kellel loogiliselt võttes peaks olema piisavalt elukogemust ja kes ei ole elu hammasrataste vahele jäänud. Viimased pigem sünnitavad. «Eks noored mõtlevad lihtsalt vähem tagajärgedele, vanemad eeldavad, et ei jää enam rasedaks.» Palju on neid, kes ei tarvita rasedusvastaseid vahendeid pidevalt.”

https://tervis.postimees.ee/2444268/eestis-voiks-abortide-arv-poole-vaiksem-olla

Ei abordita midagi need hammasrataste vahele jäänud naised. Vastupidi. Lugege ise.

ja ikkagi, sinu meelest oleks hea, kui sellised naised (kel võiks, aga pole elukogemust ja tarkust) sünnitaksid? iga aasta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

teiseks. me ei saa ju ometi hakata valima, kellelt küsime 400 eurot ja kellelt mitte. kui aga hakkame kõigilt küsima, siis paratamatult satub sundsünnitamise fakti ette naisi, kellel lihtsalt pole võtta seda raha. pole võtta 400 eurot, aga lapse(d) peavad suutma üles kasvatada? näed loogikaviga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ITK naistearst andis üsna hiljuti väga mõtlemapaneva intervjuu, milles ütles, et eelkõige vene naised, aga ka eesti naised kahjuks väga sageli EI SOOVI oma raha kulutada ras.vastastele vahenditele sest ABORT ON NENDE JAOKS TASUTA.

Osade naiste jaoks ongi abort see vahend ja kui juhtubki oma kalli mehega selline “apsakas”, siis minnakse muudkui aborte tegema. Ausalt öeldes on see küll mõtlemapanev. Vastutustundetute naiste jaoks on see süsteem tehtud ikka väga mugavaks ja odavaks.

Nii ongi. Kes see raatsib siis ligi 300 € maksvat hormoonspiraali osta?

Milline hormoonspiraal nii palju maksab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

teiseks. me ei saa ju ometi hakata valima, kellelt küsime 400 eurot ja kellelt mitte. kui aga hakkame kõigilt küsima, siis paratamatult satub sundsünnitamise fakti ette naisi, kellel lihtsalt pole võtta seda raha. pole võtta 400 eurot, aga lapse(d) peavad suutma üles kasvatada? näed loogikaviga?

Las see vaene teeb siis koha peal avalduse toetuse saamiseks ja kohalik sotsiaalosakond kontrollib, kas on abivajaja. Siis peab vähemalt see tore pereema oma laiskuse eest maksma ning lõpetab abordi kasutamise rasedusvastase vahendina. Saab aru, et odavam on kasutada vahendeid. Abort ei ole rasedusvastane vahend.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Las see vaene teeb siis koha peal avalduse toetuse saamiseks ja kohalik sotsiaalosakond kontrollib, kas on abivajaja. Siis peab vähemalt see tore pereema oma laiskuse eest maksma ning lõpetab abordi kasutamise rasedusvastase vahendina. Saab aru, et odavam on kasutada vahendeid. Abort ei ole rasedusvastane vahend.

Teate, kui palju on naisi, kes ei kasuta mitte mingeid vahendeid, kuigi kõik on kättesaadav? Naisi, kes väidavad “sa ikka tead kui kahjulikud need pillid on vää” või ütlevad “mees tõmmaku kumm peale kui titte ei taha!”
See on valehäbi. Emade poolt tegemata töö jne. Riigi vildakas perepoliitika. Iga laps on oodatud, aga alles siis kui temast saab maksumaksja.
Abort ära keelata aga on absurd. Mina naisena mõtlen nii- kui ma kasutan rasestumisvastaseid vahendeid, siis sellepärast, et ma last ei soovi. Kui miski ka alt veaks (ei ole mul kunagi nii juhtunud), ei jääks minu südametunnistust küll miski vaevama, abort on selles olukorras minu kindel otsus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen kahe käega selle poolt, kui hakkatakse raha küsima korduvate(enam kui 2x) abortide eest. A’la lõdva püksikummiga naised ja kes kasutavad aborti rasestumisvastase vahendina. Haigekassa rahastus oleks minu silmis ok, kui on meditsiiniline näidistus(geeniviga, suur risk tervisele), vägistamine ja vb ka ehk siis, kui tõesti esimene abort. Ma ise peale esimese lapse saamist väga kartsin uuesti rasedaks jääda(kuigi võtsin pille), ja kui ma oleks jäänud esimese aadta jooksul uuesti, oleksin ma suure tõenäosuse juures aborti teinud. Aga ma oleks ennast selle pärast vihanud. Aga ma ei soovi ka halba elu lapsele.

Parandage, kui ma eksin, aga igast abordist ju jääb märge maha? Selle järgi ju saaks kontrollida, kas see haigekassa raha eest abort on õigustatud.
Samuti peaks näha olema arstile, kas inimesele on välja kirjutatud rasedust ära hoidev ravim.

Kahjuks mul oli kaks tuttavat(enam ei suhtle), kes ise raseduse ära hoidmiseks midagi ette ei võta aga ometi on nad teinud 4+x aborti, üsna noore ea kohta.
Minu pähe lihtsalt ei mahu see. Milleks, kui tänapäeval on väga suur valik vahendeid rasestumise vältimiseks.

Täielik keelustamine oleks vale aga selle maksustamine oleks minu arvates üsna aus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et üldse naised saavad kahelda abordi vajalikkuses… aga kuuldavasti vähemasti sellel rindel on arukas otsus tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abort abordiks, kuid Haigekassa poolt rahastatud teenused peab patsient tasuta ka saama. Mitte nii, et polikliinik saab Haigekassalt raha, kuid hakkab tasuta teenuse asemel patsiendile hoopis tasulist teenust pakkuma. Ja jäägu medsüsteemis juba ära need hädavaled, miks ikka ei saa ja miks ikka ei või. Korruptsioon lokkab täiega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tahaks teada mismoodi te tõestate, et rasedus ei olnud vahendite altvedamisest tingitud?
Minu üks laps sündis kondoom + pharmatex kombinatsiooniga!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui jäid kogemata rasedaks, siis saab Sinust inkubaator!

Maksa 450 eurot. Võta sms laen siis. Kui kogemata. Miks peab maksumaksja sinu lohakuse eest maksma?

Minu jaoks KOGEMATA on olukord, kus ma olen teinud endast kõik võimaliku aga sündmus on ikka juhtunud. Võib-olla ma mõistan seda sõna valesti. Seega, minu silmis, kui ma pole ühtegi tabletti vahele jätnud, olen lasknud endale panna kõige suurema kasutegutiga spiraali, kasutan kõige kvaliteetsemaid kondoome jne. aga jään ikkagi rasedaks, siis saab minust osade inimeste silmis ikkagi inkubaator. See mõtteviis pole midagi muud kui minu kui naise seksuaalsuse kontrollimine. Kõik need “elu hoidmisest” kisajate üks “argument” on ju alati, et “kui ei taha rasedaks jääda, siis ära seksi”- kõrvale lisatakse nii muuseas, et ära seksi siis suvalistega. Kas igasse perekonda on igal ajal veel üks lisalaps oodatud? Kas suvalistega seksides ja vahendeid kasutades on suurem tõenäosus rasedaks jääda kui oma abikaasaga näiteks. Suvalistel on elujõulisem sperma, mis tagab suurema raseduse tõenäosuse või kuidas see asi ikka täpselt nende “elupooldajate” silmis töötab. Minu kui täiskasvanud naise kõige suurem tõenäosus vältida rasedust ja inkubaatoriks saamist on üldse mitte seksida? Või siin lähtutakse sellest liigutavast meelelisusest “iga naise kõige suurem unistus on saada emaks”?

Lisaks, kui me vaatame erinevaid ühiskondi, siis inimõigused on hinnatud seal, kus uusi inimesi on raskem saada, kus lapsi sünnib vähem. Ühiskondades, kus inimeste (naiste) põhiline töö on toota lapsi, on inimõigused olematud. Kõikidele! Ka meestele!

PS! Abort ei ole pereplaneerimise vahend! Rohkem seksuaalkasvatust ja vähem tabusid selle ümber!

Halloo! Kui sa oma abikaasaga last ei taha, pole midagi lihtsamat, kui lasta paigaldada hormoonspiraal. Loll vabandus, et kogemata juhtus vaatamata kondoomile, spiraalile ja tabletile. See ei päde, sest rasestumine olukorras, kus on kasutatud topeltkaitset, on üliharv, et mitte öelda võimatu. See vabandus on põhikooli hariduse tase.

Selle vastu me siin nimelt võitlemegi, et abort ei oleks pereplaneerimise vahend ehk naised peaksid võtma rasestumise võimalust oluliselt tõsisemalt, kui nad seda praegu teevad. Kergemeelset suhtumist sellesse võimaldabki praegu maksumaksja poolt rahastatav abort.

Möh! Miks AINULT naised?

Sinu teadmised võimaldavad siis ka mehele spiraali paigaldada? Huvitav, kuidas? irw.

Sa oled oma intellektilt lapse tasemel, kui aru ei saa, et lapse saamine on ikka KAHE inimese teha, siiani on vaid Jeesus Kristuse ema Maarja sellise ime läbi lapse saanud. Neid kommentaare lugedes on enamus Eesti naisi pühakud ja rasestuvad püha vaimu puudutuse läbi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ja kui paljud siis jätaksid abordi tegemata, sest ei julge, ei taha, ei oska toetust küsida? päris paljud, eriti just madalama haridustaseme ja sissetulekuga naistest pigem mõtlevad, et annab jumal lapse, annab ka leiva, küll kuidagi kasvatan ta üles, sest oma valla sotstöötaja käest minna abordi jaoks raha kerjama on liiga alandav. ja siis sünnivadki need lapsed perre, kus on kas ees juba 5+ last, puudub isa või isa on joodik…neid variante on palju. pereema leiab selle raha, vaesem naine ei leia ja kui toetust ei küsi, siis oleme ikka selle portsu ees, et meil hakkavad sündima soovimatud lapsed. vaesus sünnitab vaesust, Kodutunne ei saa kunagi puhkusele minna, sest aina rohkem on abivajavaid peresid, riik peab aitama kergelt asotsiaalsetel leibkondadel kuidagi ots-otsaga välja tulla jne. ja seda mille nimel? et anda ninanips neile vähestele, kes aborti kuritarvitavad? kirvega kure püüdmine on mõtekam tegevus, ausõna!

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja kui paljud siis jätaksid abordi tegemata, sest ei julge, ei taha, ei oska toetust küsida?

Et abordiarsti juurde oskab minna, aga avaldust kirjutada enam ei oska? Kirjutan ju, et kirjutagu koha peal avaldus ja saab tasuta. Kui sotsiaalosakond hiljem seda menetledes avastab, et pole õigust saada, siis nõuab raha tagantjärgi välja. Või ikka liiga keeruline?
Lõpetage see hala ära. Lugege seda artiklit. Käivad aborti tegemas täiesti normaalsed ja hakkamasaavad naised. Neil on lihtsalt kergem teha aborti, kui kasutada vahendeid. Loodavad, et ehk ei rasestu.
Need, kes hakkama ei saa, sünnitavad pigem. Artiklis see kirjas. Narkomaanil suht suva, et kõht kasvab. Saabki sissetuleku pooleteist aastaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja kui paljud siis jätaksid abordi tegemata, sest ei julge, ei taha, ei oska toetust küsida?

Et abordiarsti juurde oskab minna, aga avaldust kirjutada enam ei oska? Kirjutan ju, et kirjutagu koha peal avaldus ja saab tasuta. Kui sotsiaalosakond hiljem seda menetledes avastab, et pole õigust saada, siis nõuab raha tagantjärgi välja. Või ikka liiga keeruline?

Lõpetage see hala ära. Lugege seda artiklit. Käivad aborti tegemas täiesti normaalsed ja hakkamasaavad naised. Neil on lihtsalt kergem teha aborti, kui kasutada vahendeid. Loodavad, et ehk ei rasestu.

Need, kes hakkama ei saa, sünnitavad pigem. Artiklis see kirjas. Narkomaanil suht suva, et kõht kasvab. Saabki sissetuleku pooleteist aastaks.

Kes sa selline oled, et kõigi naiste nimel räägid? Sina ei tea millises olukorras on naine, kes abordi kasuks peab otsustama. Kindlasti ei ole ühe abordiarsti arvamus läbilõige terve Eesti naiste seksuaalkäitumisest. Palun too kindlad uuringud ja faktid, mis sinu teooriaid tõestavad, enne kui moraalijüngriks hakkad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes sa selline oled, et kõigi naiste nimel räägid? Sina ei tea millises olukorras on naine, kes abordi kasuks peab otsustama. Kindlasti ei ole ühe abordiarsti arvamus läbilõige terve Eesti naiste seksuaalkäitumisest. Palun too kindlad uuringud ja faktid, mis sinu teooriaid tõestavad, enne kui moraalijüngriks hakkad.

Keda see olukord huvitab. Tehku avaldus ja korras. Või on kirjaoskusega ka probleem?
Täiskasvanud inimene peab oma tegude tagajärgede eest vastutama. 21 sajand ja aborti ei kasutada enam rasestumisvastase vahendina. Palun vabandust, aga nii see juba on.
Teistes riikides viib ema tütre 16-aastaselt arsti juurde ja valitakse vahendid. Eestis peaks ka sellega alustama. Tundub, et naised ei ole siiani aru saanud, et seksuaalvahekorra tagajärjel võib rasestuda.
Kui tõesti aju ei tööta, siis tulebki hakata maksma. Nii kaua maksavad, kuni jõuab kohale, et tuleb kasutada vahendeid. Minu hinnangul ei ole see 400 eurot ka nii suur summa, et peaks inimese kohe pankrotti ajama. Selle summa saab teha mehega pooleks, kes ka asjaosaline.
Meil on lapsed ilma ravita ja samal ajal maksame üle miljoni euro selle eest, et naiseks ei viitsi vahendit kasutada. See on ajuvaba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keda see olukord huvitab. Tehku avaldus ja korras. Või on kirjaoskusega ka probleem?

Täiskasvanud inimene peab oma tegude tagajärgede eest vastutama. 21 sajand ja aborti ei kasutada enam rasestumisvastase vahendina. Palun vabandust, aga nii see juba on.

Teistes riikides viib ema tütre 16-aastaselt arsti juurde ja valitakse vahendid. Eestis peaks ka sellega alustama. Tundub, et naised ei ole siiani aru saanud, et seksuaalvahekorra tagajärjel võib rasestuda.

Kui tõesti aju ei tööta, siis tulebki hakata maksma. Nii kaua maksavad, kuni jõuab kohale, et tuleb kasutada vahendeid. Minu hinnangul ei ole see 400 eurot ka nii suur summa, et peaks inimese kohe pankrotti ajama. Selle summa saab teha mehega pooleks, kes ka asjaosaline.

Meil on lapsed ilma ravita ja samal ajal maksame üle miljoni euro selle eest, et naiseks ei viitsi vahendit kasutada. See on ajuvaba.

Mida sa lahmid? Mitu uuringut sa Eesti naiste abortide liigkasutamise kohta oskad esitada või räägid siin naisedsaunasrääkisid uuringutest? Jätad endast hüsteeriku mulje, kui fakte ei esita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa lahmid? Mitu uuringut sa Eesti naiste abortide liigkasutamise kohta oskad esitada või räägid siin naisedsaunasrääkisid uuringutest? Jätad endast hüsteeriku mulje, kui fakte ei esita.

Artikkel on sulle esitatud. Loe. Või mis uuringuid sa aborditegijate kohta ootad?
Kui vaadata abortide arvu 1000 elussünni kohta, siis Eesti ikka esirinnas. Näiteks Soomes tehakse poole vähem aborte elussünni kohta. Isegi Lätis ja Leedus tehakse pea poole vähem.
https://gateway.euro.who.int/en/indicators/hfa_586-7010-abortions-per-1000-live-births/visualizations/#id=19681

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vaadata abortide arvu 1000 elussünni kohta, siis Eesti ikka esirinnas. Näiteks Soomes tehakse poole vähem aborte elussünni kohta. Isegi Lätis ja Leedus tehakse pea poole vähem.

Kõigis neis riikides on abort haigekassa teenuste nimekirjas.
Miks seal siis on abortide ja elussündide vahekord meie kahjuks? Äkki hoopis sellepärast, et seal tegeletakse noorte seksuaalkasvatusega põhjalikumalt, tegeletakse põhjuste, mitte tagajärgedega?
Albaanias olid näiteks abordid enne 1991. aasat üldse keelatud. Samas lõppesid seal 1980-tel aastatel abordiga 50% rasedustest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vaadata, kuidas Eesti joon muudkui läheb allapoole, siis on Eesti kogu aeg tegutsenud õigesti. Abortide arvu suhteline suurus on meie nõukaaegne taak ja kulub veel paarkümmend aastat, et sellest üle saada. Abortide täistasuliseks muutmine teeks palju halba, seda on siinsest suhtumisest näha.

Rumeenia ja Rootsi kõverad on huvitavad. Leeduga pole mõtet võrrelda katoliikluse tõttu, ent huvitav oleks Läti kohta rohkem teada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen mõelnud, et vägistmaisohvrina võtaks ma vist igal juhul ühe SOS tableti, et mingil juhul poleks võimalk, et ma vägistajaks rasestuks. Kuid tihti tuuakse just vägistamisohvrid ette, kui jutt on abordi vajalikkusest. Ometi nende puhul on SOS pill just täiesti omal kohal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tähendab, ega meditsiinis ei käi nii, et kui paneme abordid tasuliseks, siis kohe läheb see raha haigete laste ravimiseks. Pole päris nii, et jätame pizza ostmata ja ostame selle asemel jäätist. Pigem läheb see raha siis jagamisel sinna kuhu tundub, et on vaja veel juurde- mõned seadmed äkki, näpuotsaga siia ja näpuotsaga sinna. Mingit nähtavat kasu kuhugi ei tõuse.
Ma töötan haiglas. Meie patsientideks on tihti mehed, kes suures osas on ise endale tervisehäda tekitanud. Pole harv juhus ka see, kui ilmutakse kohale juba juuatäis peaga. Aga neid ju ravime, solidaarselt. Eesti solidaarne haigekassa toetusega ravi kõigile kodanikele kes seda vajavad. Kuidagi eriliselt küünilised on arvamused, et aga las rasedad naised maksku ise. Paljud muudkui jauravad ja ei näe kaugemat pilti kuhu selline asi meid lõpuks välja viib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selliste asjade üle otsustamiseks tuleks kaasata spetsialistid (naistearstid), teha analüüse (kes teevad aborte, põhjused, majanduslik olukord jne) – et millised tagajärjed sellistel otsustel on. Ei ole nii, et üks proua arvab, et aborti saab teha juustepikenduste arvelt ja ongi nii. Lühenägelikke otsuseid ei tohi teha ja seda igas valdkonnas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen mõelnud, et vägistmaisohvrina võtaks ma vist igal juhul ühe SOS tableti, et mingil juhul poleks võimalk, et ma vägistajaks rasestuks. Kuid tihti tuuakse just vägistamisohvrid ette, kui jutt on abordi vajalikkusest. Ometi nende puhul on SOS pill just täiesti omal kohal.

On Sind päriselt kunagi vägistatud, või on Su kommentaar lihtsalt arvamuse põhine – tõenäoliselt on. Vaata, vägistatu on peale tegu väga katki, mõned ei juge toast väljudagi päevade kaupa, sest kardavad vägistajat kohata, või kardavad, et neile on see tegu näkku kirjutatud vms. Psüühika on katki ühesõnaga. Raseduse hirm tuleb ka, aga see tuleb hiljem. Esikohal on soov oma keha ja hing puhtaks kraapida ja võimalik et ka soov hoopis surnud olla. Kui ei ole väga lähedast tugigruppi kes veaks politseisse avaldust tegema, siis jääks ( ja paljudel jääbki) ka avaldus tegemata.
Nii et see- ma olen mõelnud vägistamise kohta ei päde. Pigem ehk minnakse sos pilli järgi tõesti pärast pidu ja seiklusi- selle kohta ma ei oska öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tähendab, ega meditsiinis ei käi nii, et kui paneme abordid tasuliseks, siis kohe läheb see raha haigete laste ravimiseks. Pole päris nii, et jätame pizza ostmata ja ostame selle asemel jäätist. Pigem läheb see raha siis jagamisel sinna kuhu tundub, et on vaja veel juurde- mõned seadmed äkki, näpuotsaga siia ja näpuotsaga sinna. Mingit nähtavat kasu kuhugi ei tõuse.

Ma töötan haiglas. Meie patsientideks on tihti mehed, kes suures osas on ise endale tervisehäda tekitanud. Pole harv juhus ka see, kui ilmutakse kohale juba juuatäis peaga. Aga neid ju ravime, solidaarselt. Eesti solidaarne haigekassa toetusega ravi kõigile kodanikele kes seda vajavad. Kuidagi eriliselt küünilised on arvamused, et aga las rasedad naised maksku ise. Paljud muudkui jauravad ja ei näe kaugemat pilti kuhu selline asi meid lõpuks välja viib.

No kui ilmub sina haiglasse juua täis peaga, siis tuleviku Eestis transporditakse ta kohe sinna sundvõõrutuskeskusesse, kus pillimängu ja tööteraapia saatel on varsti tubli kodanik, kelle naine talle suurima rõõmuga kümme last sünnitab..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pseudoprobleem. Seksimine ei ole mingi iseenesestmõistetav tegevus, nagu liberalistid seda aastaid reklaaminud on.
Naistele tulebki selgeks teha, et seksil on tagajärjed – lapsed, kallis abort, pikad järjekorrad, mille tulemusel ei pruuginaine õigeaegselt jõudagi aborti tegema.
Et seks on vaid täiskasvanud ja hästikindlustatud inimeste tegevus.
Nii et las muudavad abordi tasuliseks. Kui pole seda 400 eurotki kuskilt leida, siis ikka seksutama ei hakka, vaid arened enne natuke.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No kui ilmub sina haiglasse juua täis peaga, siis tuleviku Eestis transporditakse ta kohe sinna sundvõõrutuskeskusesse, kus pillimängu ja tööteraapia saatel on varsti tubli kodanik, kelle naine talle suurima rõõmuga kümme last sünnitab..

Kuule, lugeda oskad? Tuuakse (tuleb) haiglasse = meditsiiniline probleem. Kõigepealt ikka tehakse vajalikud opid jne ja siis mingu kuhu keskusesse tahavad. Aga jah, võrdsustades praeguse abordi teemaga, siis jah vast viiakse tulevikus pillimängu kuulama. Eks siis kui kunagi korralikuks kodanikuks hakkab vaatame, kas saab veel midagi ravida!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 238 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Abordi riiklik rahastus koalitsioonikõnelustel