Esileht Tööelu, raha ja seadused. Absurdsed ja kummalised nõudmised töökuulutustes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )

Teema: Absurdsed ja kummalised nõudmised töökuulutustes

Postitas:

Milliseid absurdseid ja kummalisi nõudmisi olete töökuulutustes tähele pannud?

Ei hakka linki panema, muidu veel hakatakse reklaamiks pidama, aga nägin hiljaaegu töökuulutust, kus tegelikult oleks vaja teha kolme erineva inimese tööd naeruväärse palga eest. Veel nägin üht kuulutust, kus oli julgelt märgitud, et kandidaat peab olema alla 30 aasta vana, aga tohutult suure ja spetsiifilise kogemusega ning vanuseline diskrimineerimine on siin juba eraldi teema. Sõbranna otsib praegu tööd, kandideeris ühele entry level kohale ja talle anti ette testid, mille tegemine eeldab oskusi, mida entry level kandidaadil kindlasti ei ole.

+31
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 16:20; 05.02 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaatan vahetevahel koos kohe-kohe ülikooli lõpetava noore IT-spetsialistiga koos töökuulutusi. Paljudel juhtudel nõutakse nii IT-toe, arendaja, programmeerija  kui võrguadminni oskusi samaaegselt, aga töövestlusel räägitakse max 800€ palgast ( antud kombo eeldaks vähemalt 2000+).

Siis on hulk kuulutusi, kus lahkelt lubatakse, et “erialane haridus võib olla omandamisel”, aga töökogemust nõutakse vähemalt 8-10a jagu ja seda juhtivatel kohtadel.

Mõnikord on neid kuulutusi vaadates kahju, et tänapäeval enam riiklikku suunamist pole – meie ajal oli lihtne, meile anti pikk nimekiri ette ja vali. Eriala keskmine palganumber ja töökoht lähimaks kolmeks aastaks oli garanteeritud, sünnilinnast väljaspoole tööle minnes anti ka elukoht.

 

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 16:38; 30.01 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaatan vahetevahel koos kohe-kohe ülikooli lõpetava noore IT-spetsialistiga koos töökuulutusi.

Nii armas, et kohe niimoodi koos vaatate. Ja ülikoolilõpetaja pole seni üldse tööl käinud ega otsinud nagu tundub.

Siis on hulk kuulutusi, kus lahkelt lubatakse, et “erialane haridus võib olla omandamisel”, aga töökogemust nõutakse vähemalt 8-10a jagu ja seda juhtivatel kohtadel.

IT-valdkonnas maksabki eelkõige kogemus ning teiseks, muidugi ka diplom. Aga kentsakas oleks kui sinu verisulis koolilõpetaja end 10a kogemusega IT-mehest paremaks peaks.
Alustataksegi madalamalt (palga)astmelt, see peaks ju loogiline olema.

+2
-56
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.01 17:00; 30.01 11:52; 31.01 14:16; 31.01 14:17; 01.02 09:47; 06.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin just töölt ära ja minu positsioon on saadaval, kuulutus ka üleval, kus on kirjas sellised tööülesanded, mis moodustasid heal juhul 20% minu tööülesannetest. Paras üllatus saab kandideerijatele olema, et jubi asemel otsitakse tegelt assistenti, kes mitte midagi ei otsusta ????

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IT-valdkonnas maksabki eelkõige kogemus ning teiseks, muidugi ka diplom. Aga kentsakas oleks kui sinu verisulis koolilõpetaja end 10a kogemusega IT-mehest paremaks peaks. Alustataksegi madalamalt (palga)astmelt, see peaks ju loogiline olema.

Sa muidu lugesid läbi ka selle, mida tsiteerisid?

Aga teemasse vastuseks – päris tihti küsitakse oskusi, mida ametikohal tegelikult vaja ei ole (seda olen näinud asutuse seest). Tulemus on see, et nende oskustega kandideerijatele ei ole kohast palka pakkuda ja mõlemad pooled on pettunud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fb veebiturunduse grupis liigub aeg-ajalt ”tööpakkumisi”, kus otsitakse eksperti, aga maksma ollakse valmis praktikandi palka.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mitu korda näinud, et töökuulutuses nõutakse nii palju asju, et reaalse enesehinnanguga inimesed ei kandideerigi, aga kohale ujuvad mingid ennast täis tüübid, kelle arust sobivad nad igal juhul, kui 10% nõudmistest täppi lähevad. Või siis valitakse ülekvalifitseeritud inimene üsna lihtsa koha peale ja tal hakkab seal juba aasta pärast surmigav ja lahkub. See koht, kus ise olen, seal nõuti inglise ja vene keelt, reaalsuses ei kasuta kumbagi praktiliselt üldse. Aastas paar e-maili kirjutan inglise keeles, mis ei nõua sugugi seda taset, mis mul on. Ükskõik kes saaks nendega hakkama. Teised oskused on ka sellised, et nõuti, aga vaja tegelikult pole.

+25
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 23:32; 30.01 22:58; 31.01 11:23; 31.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle oma ülemuse puhul olen märkand, et nõuded liiga üldised. Nt otsivad mulle asendajat praegu – nõuded on üldised, mis sellisel ametikohal. Samas on mul ainukesena põhjalik know-how teatud spetsiifilis3s valdkonnas – miks nad seda välja ei too kasvõi eelisena? Üleüldse minu töö natuke erineb ülejäänud 5 osakonnakaaslasest ja seni pole keegi neist ja huvi näidanud minu teemade vastu – miks sa ei otsi samaväärse taustaga inimest, neid ju oleks küll…

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on palju vaba aega ja olen käinud sellistel töökohtadel proovipäeval kus lubata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

töökuulutused ongi 90% ulatuses ajuvabad, eriti see osa mida ettevõte siis töötajale pakub peale palga. üks IT koht oli, palk oli ka väljatoodud 3000-3500 eurot ja siis ettevõte pakkus tasuta sooja toitu kohvikus:) muidu need rahvanaljaks muutunud ühisüritused, naerame palju.

lidl oli väga hea töökuulutus, muidu olid suured soovid töötajale, aga igapäev saab nende töökohas huumorit ja kõik tegutsevad ühtselt ühise eesmärgi nimel. palka polnud isegi välja toodud, ju see siis midagi erilist olnud ka.

eesti riik peaks ära otsustama, kas meie riik on eesti keeles või miks töökuulutustele peaks cv saatma inglise keeles kui töökoht on eestis ja eesti kliendile.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 30.01 01:00; 30.01 15:52; 31.01 14:03; 31.01 14:30; 01.02 14:17; 01.02 14:27; 01.02 14:38; 01.02 15:59; 02.02 12:53; 02.02 13:09; 06.02 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa muidu lugesid läbi ka selle, mida tsiteerisid?

Jah. Konkreetne tsitaat kritiseeris, et nõutakse töökogemust, aga erialane haridus võib olla omandamisel. See pole harv, et päriselt nii ongi – arukas või nt veidi muu erialaga inimene on pikalt juba vastaval alal töötanud, kuni otsustab näiteks teise kõrghariduse omandada konkreetsel erialal. S.t. see nõue pole tingimata absurdne, nagu siin väideti.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.01 17:00; 30.01 11:52; 31.01 14:16; 31.01 14:17; 01.02 09:47; 06.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lidl oli väga hea töökuulutus, muidu olid suured soovid töötajale, aga igapäev saab nende töökohas huumorit ja kõik tegutsevad ühtselt ühise eesmärgi nimel. palka polnud isegi välja toodud, ju see siis midagi erilist olnud ka.

Ma väga tahan näha millised need Lidl poed hakkavad olema, sest isegi saalitöötaja väljaõpe olevat min. 3 kuud välismaal ning kõik nö. kontoritöö tegijad peavad olema kõrghariduse ning inglise ja saksa keele oskusega, isegi assistendid. Palka pole ikka kuskil näinud. Võimaliku kliendina on igatahes mu ootused poe osas laes 😀

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin just töölt ära ja minu positsioon on saadaval, kuulutus ka üleval, kus on kirjas sellised tööülesanded, mis moodustasid heal juhul 20% minu tööülesannetest. Paras üllatus saab kandideerijatele olema, et jubi asemel otsitakse tegelt assistenti, kes mitte midagi ei otsusta ????

Äkki ei otsita päris sinu asendajat, vaid otsustati see ametikoht ümber teha? Tööandja sai aru, et tegelikult neil ikka sinusugust vaja polegi.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 15:06; 30.01 22:37; 31.01 15:28; 31.01 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsetunnistuste nõudega töökohal on kohati sellised töötaja otsimise kuulutused, kus peaks omama vähemalt kuute kuni kaheksat kutsetunnistust (+ nende uuendamine, st täiendkoolitustel istumine jne), aga seadus lubab kuni 3 kutsetunnistust ainult.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin just töölt ära ja minu positsioon on saadaval, kuulutus ka üleval, kus on kirjas sellised tööülesanded, mis moodustasid heal juhul 20% minu tööülesannetest. Paras üllatus saab kandideerijatele olema, et jubi asemel otsitakse tegelt assistenti, kes mitte midagi ei otsusta ????

Äkki ei otsita päris sinu asendajat, vaid otsustati see ametikoht ümber teha? Tööandja sai aru, et tegelikult neil ikka sinusugust vaja polegi.

Seda nimetatakse kulude kokkuhoiuks. Aga kui töötaja jääb haigeks või läheb ära, siis on suured kahjud sees.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 30.01 01:00; 30.01 15:52; 31.01 14:03; 31.01 14:30; 01.02 14:17; 01.02 14:27; 01.02 14:38; 01.02 15:59; 02.02 12:53; 02.02 13:09; 06.02 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis on hulk kuulutusi, kus lahkelt lubatakse, et “erialane haridus võib olla omandamisel”, aga töökogemust nõutakse vähemalt 8-10a jagu ja seda juhtivatel kohtadel.

Mul on 10+ aastat kogemust juhtivatel positsioonidel IT- ja arendusvaldkonnas rahvusvahelistes suurkorporatsioonides. Ma olen juhtinud enda valdkonnas ettevõtete ühendamisi ja lahkulöömisi, ehitanud üles osakondi ja funktsioone, loonud visoone ja strateegiaid, neid ka ellu viinud. Minu haridus ei ole IT-valdkonnas, ei ole ma seda ka praegu omandamas. Ja olles olnud nii värvatava kui ka värbaja rollis, saan kinnitada, et see on valdkond, kus oskused ja kogemus loevad rohkem kui see erialane paber. Ilma erialase töökogemuseta IT baka lõpetanule sobiv töökoht on IT kasutajatoes, kus butopalgaskaala algajal on umbes 1000 eurot.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma erialase töökogemuseta IT baka lõpetanule sobiv töökoht on IT kasutajatoes, kus butopalgaskaala algajal on umbes 1000 eurot

Aga kust need kogemused siis tulevad, kui kõik lõpetajad kasutajatoesse lähevad?

(Mul oli töökoht enne lõpetamist olemas, nagu enamusel kes viitsisid suve praktigandina veeta)

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma erialase töökogemuseta IT baka lõpetanule sobiv töökoht on IT kasutajatoes, kus butopalgaskaala algajal on umbes 1000 eurot

IT erialasid on ka väga spetsiifilisi.
ma arvan siiski, et võrguadminni või arendaja baka lõpetanu tuleks  võtta tööle vastavalt nooremvõrguadminni või nooremarendajana, mitte ei hakka oma erialateadmisi rakendama printerisse kinnijäänud kortsunud paberite väljavõtmisel.
seda tööd, ka kasutajatuge, installimist jne said  nad juba  praktika ajal miinimumpalga eest piisavalt teha.
ülikoolidiplom kindlal erialal näitab, et inimene on suuteline erialast tööd tegema, mitte abitööjõuks olema.

samamoodi võiks väita, et ülikooliharidusega õpetajadiplomi omanik ei sobi ka kohe õpetaja kohale, vaid peaks alustama kooli garderoobitädist. aga tema saab 100% erialase – aineõpetaja või klassiõpetaja – töö. miks siis IT-alal teisiti peaks olema?

+26
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 16:38; 30.01 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samamoodi võiks väita, et ülikooliharidusega õpetajadiplomi omanik ei sobi ka kohe õpetaja kohale, vaid peaks alustama kooli garderoobitädist. aga tema saab 100% erialase – aineõpetaja või klassiõpetaja – töö. miks siis IT-alal teisiti peaks olema?

Ausalt öeldes võiks minu arvates õpetaja ka alustada a la õpetajaabina tööd (kogenud õpetaja klassis), aga lihtsalt õpetajaid on nii vähe, et kes vähegi kvalifitseerub, see klassi ette ka saadetakse.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 15:06; 30.01 22:37; 31.01 15:28; 31.01 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli töökoht enne lõpetamist olemas, nagu enamusel kes viitsisid suve praktigandina veeta

praktigandina ??

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No “nalja” on saanud, kui näiteks töökuulutuses otsiti laboranti, aga kohapeal selgus, et lihtlabane tootmistöötaja, lepingus ka kirjas nii.
Kord otsiti üht konkreetse ala spetsialisti, aga kohapeal selgus, et mitu hoopis muud ühes- oskustööline, assistent, ülemus, koristaja, juhiabi. Palgad ka alla arvestuse.
Naerma ajavad töökuulutused, kus otsitakse supertalente, multitalente, särasilmseid rõõmupalle jne selliseid ulmekaid. Päris selge, et sellist ego mul küll ei ole ja niisama suu kõrvuni ka ei ole ja kerin kiirelt edasi need superinimese ja suu kõrvuni otsivad kuulutused. Muidugi ei märgita kunagi ka kuulutusse, et kiirematel aegadel on vaja teha aegajalt poole ööni ka ületunde. Palk on tihti kiivalt varjatud ja venitatakse selle numbri välja ütlemisega nii kuis vähegi võimalik. Palju kuulutusi on üldse vene keeles ja inglise keeles ja mõnes nõutakse üldse vaid vene keele oskust.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga lihtsalt õpetajaid on nii vähe, et kes vähegi kvalifitseerub

Mis mõttes vähegi kvalifitseerub. Kui ta on ülikooli lõpetanud, siis ta kvalifitseerub täielikult. Saan aru, et oled oma koha pärast mures, kui pole erialast haridust ja tahad noori maha teha, aga ülikooli lõpetaja pole mingi abitööline, selleks pole vaja sinna ülikooli minnagi, et kuskile kasutajatoeks minna.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 23:32; 30.01 22:58; 31.01 11:23; 31.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tele2 töökuulutused on parim näide täielikust jamast, kuulutustest pole võimalik isegi välja lugeda, mida sa tegelikult tegema hakkad.

See üks mu lemmiknäide https://cv.ee/vacancy/252009/tele2-eesti-as/soprusehoidja

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tele2 töökuulutused on parim näide täielikust jamast, kuulutustest pole võimalik isegi välja lugeda, mida sa tegelikult tegema hakkad.

See üks mu lemmiknäide https://cv.ee/vacancy/252009/tele2-eesti-as/soprusehoidja

See on tõesti lahe kuulutus. Inimeste keeles otsitakse, ma arvan, seda tegelast, kes telefoni teel inimesi tülitab ja neile midagi maha müüa üritab. Nüüd on lihtsalt halva mainega tööle “uus ja särav” nimi leitud. Müügiguru, telefonimüügispetsialist, müügitäht ja müügiesindaja vist enam ei toiminud, sest sõna “müügi” peletas kõik normaalsed inimesed eemale. Kes see ikka tahab olla see õudne kodanik, kes hommikust õhtuni teisi tülitab ja tahab neile miskit pähe määrida. Isegi kui see miski on uus telefonipakett, mis on siiski veidi parem kui eneseabiraamatud või naiste trussikud.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 06:24; 31.01 10:21; 31.01 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi kommenteerijatest ise oma elus on mõne töökoha loonud ja sinna inimesi värvanud?

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 31.01 09:40; 31.01 10:46; 31.01 10:47; 31.01 10:49; 31.01 11:02; 31.01 11:17; 01.02 13:58; 01.02 14:12; 01.02 14:34; 04.02 07:11; 06.02 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi kommenteerijatest ise oma elus on mõne töökoha loonud ja sinna inimesi värvanud?

Ühe linnalegendi järgi olevat kunagi ka ühelt kunstikriitikult küsitud, et mitu pilti ta ise on maalinud. “Ma ei ole ka ühtegi muna munenud. Sellele vaatamata suudan aru saada milline on mäda muna ja milline mitte” kõlas vastus.

 

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.01 09:48; 31.01 11:00; 31.01 11:15; 31.01 13:45; 01.02 17:53; 05.02 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi kommenteerijatest ise oma elus on mõne töökoha loonud ja sinna inimesi värvanud?

Kuidas see tähtis peaks olema? Kas sel juhul ajuehitus muutub nii, et hakkab paremini aru saama järgmistest töökuulutuste veidrustest:

  • Otsime oma nooruslikku kollektiivi inimest, kes on kuni 30-aastane ja omab valdkonnas vähemalt 20-aastast töökogemust.
  • Otsime koristajat. Vajalik soome, vene ja hiina keele oskus kõnes ja kirjas. Samuti peab tundma enamlevinud arvutiprogramme ja programmeerimiskeeli spetsialisti tasemel ning omama C- ja D-kategooria juhilube. Kasuks tuleb töökogemus meditsiinivaldkonnas, soovitusliku spetsialiseerumisega ajukirurgiale. Ettevõte pakub ühisüritusi ja konkurentsivõimelist miinimumpalka. Lisaks ametlikku lepingut ja raha laekumist palgapäeval.
  • Ootame oma rõõmsasse kollektiivi särasilmset naerusuist optimisti, kes täidab heal meelel kõik etteantud tööülesanded korralikult ja õigeaegselt. Soovituslikult varemgi. Kasuks tuleb arusaam, et seadused on üldjuhul töö tegemist takistav faktor ja neid saab täita vastavalt võimalusele. Töö eeldab kättesaadavust õhtuti, öösiti ja nädalavahetustel. Puhkuse ajaks anname kaasa töötelefoni ja vajadusel korraldame transpordi tagasi kontorisse. Garanteerime rohkesti tööd. Ületunnid kompenseerime vaba ajaga. Palk vastavalt töötulemustele. Jõulukingiks firma logoga kleeps.

Edu värbamisel!

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 06:24; 31.01 10:21; 31.01 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi kommenteerijatest ise oma elus on mõne töökoha loonud ja sinna inimesi värvanud?

Et kui hakkad ise värbama, siis saad kohe aru sellest, et teistmoodi värvata ei saa, kui mingit soga ajades?

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 10:30; 01.02 11:07; 01.02 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks nii on – palju nõudmisi, mis isegi konkreetse töökoha puhul vajalikud ei ole ning palju toredaid boonuseid, mis kulmu kergitama panevad. Üks lemmikutest juba enne välja toodud “palk õigeaegselt”.

Endal kogemus ka müügitööga, mida müügitööna ei reklaamitud, põhiülesanded olla midagi muud, vahetevahel ehk tuleb kliendile helistada. Reaalsuses istud ainult telefoni otsas ja täidad ulmelisi müügiplaane, mis covid ajaga kuidagi vaid kerkisid ja kerkisid…

 

Aga tegelikult on ju hea. St selliste tingimuste peale näed ju kohe ära, et ei ole sinule sobiv firma ja töökoht. Ei pea raiskama aega CV saatmise ega intervjuudega kui on kohe selge, et firma mentaliteet ei sobi ja otsitakse eneseohverdajast kõiketegijat, kel väljaspool tööd elu ega eesmärke ei ole.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui hakkad ise värbama, siis saad kohe aru sellest, et teistmoodi värvata ei saa, kui mingit soga ajades?

Ära võta isiklikult, esitasin ühe lihtsa ja konkreetse küsimuse.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 31.01 09:40; 31.01 10:46; 31.01 10:47; 31.01 10:49; 31.01 11:02; 31.01 11:17; 01.02 13:58; 01.02 14:12; 01.02 14:34; 04.02 07:11; 06.02 08:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Absurdsed ja kummalised nõudmised töökuulutustes