Esileht Ilu ja tervis AD-de ärajäämanähud – kaua kestavad?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: AD-de ärajäämanähud – kaua kestavad?

Postitas:

Kysimus pealkirjas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 08:52; 16.07 20:35; 17.07 06:33; 21.07 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina katkestasin päeva pealt raseduse tõttu ja 2 nädalat oli jube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas ära jätsid?
Minul ei olnudki neid nähtusid. Ära jätsin väga pika perioodi jooksul. Lõpetades algul paar kuud võtsin ad üle päeva, siis paar kuud üle kahe päeva, edasi paar kuud üle 3 päeva jne. Kuniks jäi 1x nädalas võtmine. Siis vaatasin mingil hetkel, kaua saan päris ilma ad-ta olla. Esimene kord sain 10 päeva, siis võtsin ühe ad. Järgmine kord sain vahet pidada üle 2 ndl. Peale seda aga organism tundus juba harjunud olevat ja ka ilma ad-ta hakkama saavat. Valisin sellise ärajätmise viisi omale ise. Arst kiitis heaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:10; 18.07 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ega polnudki plaanis ära jätta, aga juhtus nii, et rohud jäid välja võtmata ja pidin Soome sõitma töö pärast. Praegu on ikka väga kehv olla, arvan, et nii võib ennast vöõrutav narkomaan tunda. Kurgus on poomistunne, iiveldab ja peas on imelik tunne, nagu hakkaks minestama. Aga nyyd arvan, et ei tahagi enam neid edasi võtta ja pole kunagi varem elus ka võtnud. Kui ikka niiviisi mõjuvad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 08:52; 16.07 20:35; 17.07 06:33; 21.07 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kole periood jah. Ma olen kahel korral lõpetanud. Ühel korral väga aeglaselt ja teisel korral olude sunnil üsna järsku. Ärajäämanähud kestsid mõlemal korral 10-14 päeva. Oli kole olla tõesti, samas nad aitasid mind väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lõpetasin päevapealt. Keegi ei andud mulle nõu, et peaksin seda tegema järgemööda. Ja oma peaga ka sellele ei tulnud.
2 nädalat oli ikka meeletult halb olla, vahest lihtsalt istusin ja peksin peaga vastu seina. Peale seda ma lubasin endale, et elusees enam selliseid narkootilisi aineid sisse ei võta. Aga tablettide peal olles oli elu muidugi lill…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 21:42; 17.07 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on ad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AD -antidepressandid. Ja mis tähendab – tablettidega elu nagu lill? Ega nad probleeme ju ei lahenda, ainult emotsioonid kaovad ja suudad olla ykskõiksem ja rahulikumalt asju võtta. Aga normaalse inimese ellu kuuluvad ka tunded. Parem siis juba kas palderjani või muid looduslikke rahustavaid asju tarvitada, ei teki vähemalt sõltuvust. Ja olukorrad vajavad lahendusi. Minul hetkel peres keeruline olukord – teismeline võeti Soomes turvakodusse, kuigi meil normaalne pere. Siin ongi laste seas selline asi kombeks, tegi ka teiste järgi. No ei tea, milline AD siin kyll aitaks? Laheneb olukord, ei ole ka negat. tundeid. Ja ega ma ei tahagi olla tuim nagu kala, et midagi korda ei lähe ja kerge olla. Elades ei taha enam mingeid antidepressante!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 08:52; 16.07 20:35; 17.07 06:33; 21.07 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed reageerivad probleemidele erinevalt. Mõni hakkab kiirelt lahendusi otsima, teine sulgub endasse ja on kui halvatud. Kui oled juba pikemat aega muredega maadelnud ja näed kõike ja kõiki neg. valguses, tekivad muud tervisehädad, unetus, terve päev rusutud ning ärev tunne, nutuhood, erinevad hirmud, ängistus. See halvab kogu su tegevuse ja tuleb ravi ette võtta, et oma närvisüsteem, seisund stabiilsemaks muuta. Loomulikult ei lahenda AD-d probleemi, kuid haigusseisundis võib tunduda ka norm. elu erinevad etapid probleemina. Kaevad minevikus, tunned tuleviku ees hirmu ja olevik jääb ehk üldse tähelepanuta.
See on keeruline ja igal inimesel erinev, kuid haigussümtomid enamasti sarnased.
AD ei tee inimest tuimaks ja tundetuks.
Ka ravi ajal tunneb inimene nii kurbust kui rõõmu. Samas tuleb otsida sel ajal ka oma depressiooni tekitanud olukorrale lahendust, et ravi lõppedes ei langeks samasse auku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]AD -antidepressandid. Ja mis tähendab – tablettidega elu nagu lill? Ega nad probleeme ju ei lahenda, ainult emotsioonid kaovad ja suudad olla ykskõiksem ja rahulikumalt asju võtta. Aga normaalse inimese ellu kuuluvad ka tunded. Parem siis juba kas palderjani või muid looduslikke rahustavaid asju tarvitada, ei teki vähemalt sõltuvust. Ja olukorrad vajavad lahendusi. Minul hetkel peres keeruline olukord – teismeline võeti Soomes turvakodusse, kuigi meil normaalne pere. Siin ongi laste seas selline asi kombeks, tegi ka teiste järgi. No ei tea, milline AD siin kyll aitaks? Laheneb olukord, ei ole ka negat. tundeid. Ja ega ma ei tahagi olla tuim nagu kala, et midagi korda ei lähe ja kerge olla. Elades ei taha enam mingeid antidepressante![/tsitaat]
Ei tea millise AD-ga sa ravisid, et olid tuim nagu kala?
Kui on tõsine depressioon, siis just haigus teeb tuimaks, ükskõikseks, ei suuda rõõmu ega kurbust tunda ja on 24/7 ikka nii hull olemine mida ei soovi kellelegi. Räägin oma kogemusest, ei soovinud ka aastaid mingit AD kuuri teha – tulemuseks depresiooni tõttu voodihaige ja töövõimetuspension. Loomulikult kiputakse tänäpäeval iga väiksema ärevuse puhul kohe väitma, et oihh ja aihh mul on depressioon – neid inimesed saavad tõesti abi palderjanist ja võivad igasugu muud jama teha.
Tõeline depressioon on väga tõsine haigus ja sealt ei rabele ilma ravita kuidagi välja, mõni teeb suitsiidi kuna ei suuda olukorda taluda.
Lõpetuseks, mina alustasin AD kuuri alles siis kui olin juba täielik zombi, haige kes ei suutnud voodist isegi WC-sse minna.
Peale poole aastast ravi hakkasid tasapisi kõik tunded tagasi tulema, hakkasin jälle elust rõõmu tundma ja sain eluisu tagasi.
Tänu AD ravile sai zombist jälle inimene !
Kahju, et nii kaua venitasin – kahju elamata elust ja nüüd on ravi palju pikaajalisem ja keerulisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis juhtub, kui päevapealt ära jätta? Pole eluski võtnud selliseid asju, kõik muudkui jahuvad foorumites. Sry, niisama hakkas huvitama ja miks üldse neid võtta vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]AD -antidepressandid. Ja mis tähendab – tablettidega elu nagu lill? Ega nad probleeme ju ei lahenda, ainult emotsioonid kaovad ja suudad olla ykskõiksem ja rahulikumalt asju võtta. Aga normaalse inimese ellu kuuluvad ka tunded. Parem siis juba kas palderjani või muid looduslikke rahustavaid asju tarvitada, ei teki vähemalt sõltuvust. Ja olukorrad vajavad lahendusi. Minul hetkel peres keeruline olukord – teismeline võeti Soomes turvakodusse, kuigi meil normaalne pere. Siin ongi laste seas selline asi kombeks, tegi ka teiste järgi. No ei tea, milline AD siin kyll aitaks? Laheneb olukord, ei ole ka negat. tundeid. Ja ega ma ei tahagi olla tuim nagu kala, et midagi korda ei lähe ja kerge olla. Elades ei taha enam mingeid antidepressante![/tsitaat]

Minu jaoks tähendas elu nagu lill seda, et ma ei läinud närvi. Suutsin absoluutselt igas olukorras rahulikuks jääda. See oli meeletu sisemise rahu aeg. Samas ma ei märganud ise ja seda ei teinud ka keegi teine, et reageerimisvõime oleks olnud aeglasem.
Neuroloog kirjutas AD mulle välja seoses migreeniga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 21:42; 17.07 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul ei olnud ka mingeid erilisi nähtusid. Jätsin ära ühe kuu jooksul, algul võtsin pool tabletti päevas, edasi üle päeva. Aga nii kaua nagu eelkirjutada rääkis, et 2+2+2 kuud…jne, seda pole küll kuulnud, et niimoodi tehakse. Ja siis veel, et sain 10 päeva ilma olla ja siis võtsin ühe tableti?! AD on pikatoimeline ravim ja ühe tableti mõju küll ei ole tuntav. Minul on selleks otstarbeks olemas rahustid ja pole miskit hullu kui mõne nädala tagant on selline seisund, et vajan 0,5-1 tableti.
Ainus mure, mis mul pärast ad tekkis, on unetus. Ei tea, kas sellel on seos. Paar nädalat pärast lõpetamist algas, et ei saanud mitu tundi und, mitme nädala jooksul jäin korralikult magama kella 3-4 paiku öösel. Nüüd kirjutas arst küll uinuti, aga pole veel proovinud, sest lõpuks olen saanud õhtuse kerge õues liikumise ja voodis televiisori abiga end siiski uniseks.[/tsitaat]Sul ei ole vist päriselt aimu ad-de toimemehhanismist. On küll võimalik, et ärajätmine toimub pika ja väga pika perioodi kestel ning aju õpib taas ise funktsioneerima ajapikku ilma ad abita. Mul ei olnud psühholoohiliselt midagi viga. Olid füüsilised depressiooni sümptomid ning nendele oli kohe tuntav abi sissevõetud tabletist (järgmisel päeval oli kergem olla, mitte samal). Sain ka platseebotablette, sest ennastki huvitas, kas tõesti organism reageerib ad-le nii, nagu ta mul reageeris.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:10; 18.07 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pidev närvilisus on ka yks symptomitest? On selline tunne, et ei oska enam rääkidagi rahulikult, kogu aeg olen närviline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 08:52; 16.07 20:35; 17.07 06:33; 21.07 16:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis AD-de ärajäämanähud – kaua kestavad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.