Esileht Ilu ja tervis AD KASUTAJAD!

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: AD KASUTAJAD!

Postitas:

Mis on 5 htp?

Looduslik antidepressant. Ei tekita mingeid kõrvaltoimeid. Rahustab natuke vaid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.05 12:50; 09.05 23:07; 13.05 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kasutanud alates aastast 2013. Vahepeal oli väike paus, sest arvasin, et olen terve. Ilmselt ei ravinud depressiooni korralikult välja ning nüüd on juba korduv. Lisandunud on ka liigne ärevus. Algul võtsin cymbaltat, aga kui ärevus lisandus, siis see enam ei aidanud. Nüüd on mingi teine ( nime ei mäleta), aga sellega on nii, et mõni päev parem ja enamus halvemad. Arst arvas, et ei hakka kohe jälle rohtu vahetama, sest ajuprotsessid on aeglased ning rohu toime avaldub alles mitmete kuude pärast. Arst on mul hea, psühhiaatriaõde ka väga hooliv. Psühhoteraapias pole käinud, sest 50-60 eurot on raha põletamine ning saadav tulemus kaheldav. Tean seda omast kogemusest. Eelmise depreka ajal käisin teraapias.
Olen leppinud sellega, et minu elu ongi kurvem, tabletid aitavad ree peal püsida. Tuleb see aeg surmani kuidagi ära venitada. Olen noor veel (30a naine), seega pikk ootamine tuleb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 21:27; 12.05 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis psühhoteraapiat ei tasu haigekassa? Ma sain aru, et psühhiaater kirjutab välja või olen millestki valesti aru saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 07.05 11:08; 07.05 11:30; 07.05 12:00; 07.05 12:20; 07.05 12:33; 07.05 14:18; 07.05 18:26; 07.05 19:41; 07.05 21:34; 08.05 23:24; 12.05 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis psühhoteraapiat ei tasu haigekassa? Ma sain aru, et psühhiaater kirjutab välja või olen millestki valesti aru saanud?

Ikka tasub haigekassa, kui psühhiaater (või perearst) suunab psühholoogi juurde teraapiasse, aga tasulisi psühhoterapeute on ka olemas, oma valik. Ise olen mõlemaid variante kasutanud, aga tasulise otsa sattusin sellise juurde, kes ainult kuulas ja vaatas kella, nii et kasu suht null.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhoteraapiasse tasub minna kindlasti siis, kui su probleemiks on muretsemine, ärevus jms. Sa võid ka ise otsida internetist paühholooge ja teraapiakeskuseid, osadel on kodulehel kirjas, et perearsti teraapiafondi kaudu saab minimaalse omaosalustasuga (5-15 eurot). Ärevuse puhul soovitan kognitiiv-käitumuslikku teraapiat, selle puhul on tõestatud, et tulemused on kõige paremad. Ise olen sattunud ka psühholoogi juurde, kes ütles, et tema meetod on see, et ta ainult kuulab. Minu puhul oli ka sellest 0 kasu. Mina leian, et psühholoog peab ikka suunavaid küsimusi esitama ja ise ka ikka rääkima ja seletama. KKT on see, mis minu puhul toimis. Olen lugenud paljusid raamatuid ja julgen kindlasti soovitada kahte: Anders Hanseni “Tugev aju” ning “Paanikahäired ja nendest vabanemine”, Klaus Bernhardt. Isegi kui ei ole paanikahäiret, siis sellest raamatust saab minu arust väga häid nõuandeid, milliseid harjutusi teha, et positiivsemalt mõtlema hakata. Kui sul on aga depressioon, siis loe kindlasti “Tugev aju”. Teaduslikult on tõestatud, et jooksmine aitab depressiooni vastu paremini kui ad. Aga tulemused ei tule kohe, sest aju protsesside ja ajukeemia muutumine võtab aega vähemalt 4 kuud! Seega retsept on järgmine: 3 x nädalas 45 minutit korraga joosta ja tulemusi oota alles paari kuu pärast. Mida veel soovitan: toitumine tuleb kindlasti üle vaadata! Soovitan isegi toitumisnõustaja poole pöörduda. Samas on ilmunud ka häid raamatuid, nt Liis Oravalt jt. Kui toitumist ja liikumist korda ei tee, siis ei ole mõtet ainult AD-le ka loota. Tean, sest olen 20 aastase kogemusega ärevik, kuni ühel hetkel tõsine paanikahäire minu elu täiesti halvas ja ma pidin selle uuesti üles ehitama. Aju vajab head toitu, milleks on omega 3 rasvhapped, probiootikumid, rohkelt B vitamiini, magneesiumi. Ja vitamiinipurgist pole tihtipeale kasu, sest sünteetiliste vitamiinide imendumine on kaheldava väärtusega. Kõige parem on naturaalne tasakaalustatud toit, rohkelt kala, seemneid, pähkleid, puuvilju, köögivilju ja minimaslselt magusat! Sest magus paneb veresuhkru kõikuma ja see kõikumine süvendab depressiooni ja ärevust, kuigi hetkeks võib tundada, et magus suutäis just leevendab. Ma võiks lõputult kirjutada, aga loe raamatuid ja jõudu 🙂

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 19:34; 07.05 20:06; 13.05 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhoteraapiasse tasub minna kindlasti siis, kui su probleemiks on muretsemine, ärevus jms. Sa võid ka ise otsida internetist paühholooge ja teraapiakeskuseid, osadel on kodulehel kirjas, et perearsti teraapiafondi kaudu saab minimaalse omaosalustasuga (5-15 eurot). Ärevuse puhul soovitan kognitiiv-käitumuslikku teraapiat, selle puhul on tõestatud, et tulemused on kõige paremad. Ise olen sattunud ka psühholoogi juurde, kes ütles, et tema meetod on see, et ta ainult kuulab. Minu puhul oli ka sellest 0 kasu. Mina leian, et psühholoog peab ikka suunavaid küsimusi esitama ja ise ka ikka rääkima ja seletama. KKT on see, mis minu puhul toimis. Olen lugenud paljusid raamatuid ja julgen kindlasti soovitada kahte: Anders Hanseni “Tugev aju” ning “Paanikahäired ja nendest vabanemine”, Klaus Bernhardt. Isegi kui ei ole paanikahäiret, siis sellest raamatust saab minu arust väga häid nõuandeid, milliseid harjutusi teha, et positiivsemalt mõtlema hakata. Kui sul on aga depressioon, siis loe kindlasti “Tugev aju”. Teaduslikult on tõestatud, et jooksmine aitab depressiooni vastu paremini kui ad. Aga tulemused ei tule kohe, sest aju protsesside ja ajukeemia muutumine võtab aega vähemalt 4 kuud! Seega retsept on järgmine: 3 x nädalas 45 minutit korraga joosta ja tulemusi oota alles paari kuu pärast. Mida veel soovitan: toitumine tuleb kindlasti üle vaadata! Soovitan isegi toitumisnõustaja poole pöörduda. Samas on ilmunud ka häid raamatuid, nt Liis Oravalt jt. Kui toitumist ja liikumist korda ei tee, siis ei ole mõtet ainult AD-le ka loota. Tean, sest olen 20 aastase kogemusega ärevik, kuni ühel hetkel tõsine paanikahäire minu elu täiesti halvas ja ma pidin selle uuesti üles ehitama. Aju vajab head toitu, milleks on omega 3 rasvhapped, probiootikumid, rohkelt B vitamiini, magneesiumi. Ja vitamiinipurgist pole tihtipeale kasu, sest sünteetiliste vitamiinide imendumine on kaheldava väärtusega. Kõige parem on naturaalne tasakaalustatud toit, rohkelt kala, seemneid, pähkleid, puuvilju, köögivilju ja minimaslselt magusat! Sest magus paneb veresuhkru kõikuma ja see kõikumine süvendab depressiooni ja ärevust, kuigi hetkeks võib tundada, et magus suutäis just leevendab. Ma võiks lõputult kirjutada, aga loe raamatuid ja jõudu ????

Liigesehaigele ka joosta soovitad või? Jooksmine ei ole üldsegi kasulik liigeste seisukohast. Põrutamine toimub ja kui hakata neid liigeseid veelgi valutama, et kuhu see depressioon siis kaduda saab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.05 12:50; 09.05 23:07; 13.05 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhoteraapiasse tasub minna kindlasti siis, kui su probleemiks on muretsemine, ärevus jms. Sa võid ka ise otsida internetist paühholooge ja teraapiakeskuseid, osadel on kodulehel kirjas, et perearsti teraapiafondi kaudu saab minimaalse omaosalustasuga (5-15 eurot). Ärevuse puhul soovitan kognitiiv-käitumuslikku teraapiat, selle puhul on tõestatud, et tulemused on kõige paremad. Ise olen sattunud ka psühholoogi juurde, kes ütles, et tema meetod on see, et ta ainult kuulab. Minu puhul oli ka sellest 0 kasu. Mina leian, et psühholoog peab ikka suunavaid küsimusi esitama ja ise ka ikka rääkima ja seletama. KKT on see, mis minu puhul toimis. Olen lugenud paljusid raamatuid ja julgen kindlasti soovitada kahte: Anders Hanseni “Tugev aju” ning “Paanikahäired ja nendest vabanemine”, Klaus Bernhardt. Isegi kui ei ole paanikahäiret, siis sellest raamatust saab minu arust väga häid nõuandeid, milliseid harjutusi teha, et positiivsemalt mõtlema hakata. Kui sul on aga depressioon, siis loe kindlasti “Tugev aju”. Teaduslikult on tõestatud, et jooksmine aitab depressiooni vastu paremini kui ad. Aga tulemused ei tule kohe, sest aju protsesside ja ajukeemia muutumine võtab aega vähemalt 4 kuud! Seega retsept on järgmine: 3 x nädalas 45 minutit korraga joosta ja tulemusi oota alles paari kuu pärast. Mida veel soovitan: toitumine tuleb kindlasti üle vaadata! Soovitan isegi toitumisnõustaja poole pöörduda. Samas on ilmunud ka häid raamatuid, nt Liis Oravalt jt. Kui toitumist ja liikumist korda ei tee, siis ei ole mõtet ainult AD-le ka loota. Tean, sest olen 20 aastase kogemusega ärevik, kuni ühel hetkel tõsine paanikahäire minu elu täiesti halvas ja ma pidin selle uuesti üles ehitama. Aju vajab head toitu, milleks on omega 3 rasvhapped, probiootikumid, rohkelt B vitamiini, magneesiumi. Ja vitamiinipurgist pole tihtipeale kasu, sest sünteetiliste vitamiinide imendumine on kaheldava väärtusega. Kõige parem on naturaalne tasakaalustatud toit, rohkelt kala, seemneid, pähkleid, puuvilju, köögivilju ja minimaslselt magusat! Sest magus paneb veresuhkru kõikuma ja see kõikumine süvendab depressiooni ja ärevust, kuigi hetkeks võib tundada, et magus suutäis just leevendab. Ma võiks lõputult kirjutada, aga loe raamatuid ja jõudu ????

Ise teen palju trenni ja lugesin ka raamatut Tugev aju. Trenn kindlasti aitab kaasa, aga mitte lõpuni. Minul lisaks AD ka peal ja juba aastaid. Plaanin neid võtta vähemalt pensioni eani Muidu tekivad mul igasugu probleemid ja elukvaliteet kehv- ärevus, muretsemine, tundlikkus, üle reageerimine, deprekas jne.

Tahsin aga küsida, mida oled toitumises muutnud? Kas suhkur välja v midagi veel. Omegat, mg ja d-vitamiini võtan.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 16:35; 21.05 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitama pidi ka kaseiini ja gluteenivaba dieet. Depreka ja ârevushäire korral. Aga dieet ise raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 16:35; 21.05 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtan ja väga rahul, peale lähedase inimese haigestumist ja surma ei oleks kuidagimoodi toimida suutnud. Julgen soovitada, las arst määrab õige ravimi ja annuse. Võtan serotoniini tagasihaarde inhibiitorit estsitalopraami, vahet pole kas võtad Cipralexi, mis on originaal ja kallis või mõnda analoogi. Kui serotoniini tase on ikka väga madal, siis tuleb võtta ravimit, mis selle serotoniini tagasihaaret vähendab, et aju saaks oma serotoniini kätte, mida tal vaja on. Puhas ajukeemia. Minul tekkis suur energiapuhang ja jõuan palju rohkem teha, samuti olen palju rahulikum. Milleks vinduda ja nukrutseda kui saab ka teisiti.

_

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Ilu ja tervis AD KASUTAJAD!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.