Esileht Erivajadustega laps Adenoid ja kõne areng

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Adenoid ja kõne areng

Postitas:
Kägu

Mul on 2,5-aastane laps, kellega käidud logopeedil 9 kuud (kokku umbes 6 korda). Sügisel läheb töö intensiivsemaks, samuti taotleme sügisel ilmselt määramist logopeedilisse rühma, sest logopeedi hinnangul on laps kõnepuudega. Aru saab kõnest, nüüd on ka sõnu päris palju ja moodustab lauseid, kuid väga mitmete häälikutega on probleemid ja lapse kõne on teistele peale pereliikmete ja spetsialisti arusaamatu.

Erirühm oleks talle kasulik ja olen rõõmus, kui laps sinna koha saab.

Aga nüüd küsimus nendele, kellel on samuti olnud hilistunud kõne ja/või kõnepuudega laps. Kas on kellelgi olnud adenoid, mille eemaldamise järel kõne areng järsult paraneb?

Adenoidi kontrollitud pole, aga kahtlustan, sest norskab väga kõvasti ja on tihti tatine. Vanemal vennal diagnoositi umbes samas vanuses väga suur adenoid ja lõigati ära umbes 3. sünnipäeva paiku. Vanemal vennal tuli kõne ka hilja, kuid 2,5-aastaselt rääkis eakohaselt. Adenoidi opereerimise ainus näidustus oli tema puhul adenoidi suurus.

Küsida ilmselt tahangi kogemusi nendelt, kelle lapsel on kõne arengut takistanud adenoid. Kas midagi on muutunud paremuse poole pärast oppi?

Loomulikult tuleb lapsele teha ka uuringud jne, aga usun et neidki ei saa enne sügist, sest praegu lähevad arstid ju kõik puhkusele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Adenoid ja kõne areng

Olen näinud mitmeid lapsi,kelle kõne on peale adenoidi eemaldamist paranenud. Samuti paraneb organismi varustatus hapnikuga. Kui arst soovitab,võtke kindlasti ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Adenoid ja kõne areng

Minu lapsoli täiesti vait kuni 2a 4kuu vanuseni(mitte ühtegi sõna laadset asja ei tulnud,nuttis koguaeg), Talle tehti 2a2kuu vanuselt adenoidi ja kõrva¨undi op ning hetkel 2aasta ja 10 kuuselt räägib laps esimesi lühilauseid(kuigi sõnade algused ja lõpud jätab kõik ära,Näide: OBI MAM-MAM – Robin tahab süüa) Sügisest pidime saama logopeedilisse erirühma,siiamaani ootame rehaplaani alusel logopeedi aega.(mida suure tõenäosusega ei tulegi)
Igaljuhul soovitan ära võtta ja lase ka kõrvu kontrollida,kui adenoid on pikalt võib kõrvadesse tekkida lima mis takistab lapsel kuulmist. Seetõttu ka segab see lapsel kõne arengut.

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Esileht Erivajadustega laps Adenoid ja kõne areng

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.