Esileht Väikelaps Adenoid – kui ruttu võib tagasi kasvada?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Adenoid – kui ruttu võib tagasi kasvada?

Postitas:

Nimelt oli lapsel suvel (2,5a) adenoidiopp. Nohus tal küll eriti ei olnud, aga olid muud sümptomid, öösel norskamine jne. Eemaldati siis adenoid mis kattis 2/3 ninaneelust. Sügisel panin tähele et taas selline tunne nagu nina oleks turses, hingab sageli läbi suu ja räägib nn \”nohuse häälega\”, kuigi nohu ei ole ja nuusates midagi välja ei tule. Ja nii mitu kuud juba, ainus mida pole tekkinud on öine norskamine. Kas tõesti võib adenoid nii kiiresti tagasi kasvada, või on ikkagi mingi kummaline ülikaua kestev nohu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada see oleneb sellest, et kui hästi nad selle algselt üldse kätte said ja teiseks ka sellest, et kui palju laps vahepeal haige on olnud. Sest see kasvab ju haigustega nö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

opereeritud adenoid tagasi ei kasva! LOP arsti sõnad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest orda opereeriti, kui laps oli natuke üle 2- aastane. Sama seis – 2/3 ninaneelust oli kinni. Haiglas juba hoiatati, et suure tõenäosusega kasvab tagasi. Teist korda oli opp 6-aastaselt. Nüüd laps juba teismeline ja enam muret ei ole ja ei tule ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu teada see oleneb sellest, et kui hästi nad selle algselt üldse kätte said ja teiseks ka sellest, et kui palju laps vahepeal haige on olnud. Sest see kasvab ju haigustega nö.[/tsitaat]

Ei oska kommenteerida, mul laps ei olnud praktiliselt üldse haige selle teise ja kuuenda eluaasta vahepeal. Lihtsalt mingi hetk hakasin tähele panema, et käib suu lahti ringi jälle. Läksime kontrolli ja oligi – adenoid tagasi.
Kusjuures meil võibolla üldse teistmoodi juhus. Kui 2-aastaselt opereeriti, siis sellele ka ei eelnenud nohusid ega kõrvapõletikke ega midagi tavapärast. Lihtsalt laps ei saanud magada – suu vajus kinni ja ehmatas üles. Selle murega läksime arsti juurde, kes siis muude asjade hulgas vaatas ninna ja leidis, et adenoid väga suur. Thtud pilt kinnitas seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ütles dr Solovjov, et adenoidi tagasikasvamine on müüt, mis pärineb vanast ajast kui adenoide lõigati kohaliku tuimestusega. Kuidas ja mida kätte saadi, oli ebamäärane ja siis mõeldigi et nö kasvas tagasi. Ise arst ei ole, kommenteerida ei oska. Äkki tänapäeval ka siis osa lõikusi ebaõnnestub.

Ma arvan, et teemaalgataja lapse puhul on tegemist lihtsalt turses ninaga. Miks limaskest turses on, seda peaks uurima arst. Allergia äkki hoopis või liiga kuiv toa õhk?
Mul omal lapsel sama mure kusjuures ja ainult sügis-talvisel ajal ja ainult Eesti kliimas. Veetsime väikese osa ajast lõunamaises niiske õhuga kliimas ja kadusid kohe nii läbi nina rääkimised kui norskamised. Kodus aitab meid nüüd öösiti Nisita salv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Adenoid – kui ruttu võib tagasi kasvada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.