Esileht Väikelaps Adenoidid

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Adenoidid

Postitas:
Kägu

Kuidas toimub väikelapsel 3-4a adenoidide kontroll LOR arsti juures? Perearst ütles, et tänapäeval selleks enan röntgenit ei tehta. Samas laps on arstide suhtes kartlik ja soovin teda selleks ettevalmistada. Kas midagi pannakse ninna, kaua see kestab, on lapsel valus? Aitäh info eest!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse kõnest saab arst aru adenoidide seisust

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On erinevad variandid. Üks variant, et arst kontrollib/vaatab adenoidi vaatluspeegliga. Võib olla lapse jaoks ebameeldiv isegi kui tuimestust kasutatakse. Siis võimalik, et kontrollitakse kaameraga. Sel juhul viiakse kaamera (üsna peenike toru) ninast sisse ja arst siis vaatab monitorilt. Ka see võib olla lapse jaoks ebameeldiv tuimestusest hoolimata. Ja kolmas variant on siiski ka röntgen. Minu laps hiljuti läbis kõik kolm varianti kuna nii vaatluspeegel kui kaamera ajasid teda öökima ja ta ei suutnud paigal olla siis saadeti ikkagi rõntgenisse ja sealt saime siis olukorra teada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli visuaalne vaatlus. Ma isegi ei mäleta, kuidas aga kurku ja ninna ta vaatas. Mingit toru kuhugi ei topitud.
Laps oli 5a kui lõigati. Meil oli probleem norskamine ja suuhingamine.
Aga seda mäletan küll, et niikui arst last vaatas, ütles kohe, et väga suured vohandid on. Lõigati nii mandlid kui ka adenoidid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin lapsega novembris 2021 arstil ja seal tehti küll röntgen.

Lapsel oli pidevalt nohu, tuvastati ka kõrvapõletik. Laps valu ei kurtnud aga kõrvapõletik oli. Kõne oli ka nagu “nina” kaudu rääkimine. Opil tehti ka kõrvade sisse augud, sest oli tekkinud miski lima kõrvadesse,mis takistas kuulmist.

  1. Kuulmine paranes tunduvalt peale oppi, sest hakkas palju rohkem sõnu järgi ütlema, nohu on kahjuks endiselt tihedalt.

 

 

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Adenoidid