Esileht Ajaviite- ja muud jutud Adugs küpsised

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Adugs küpsised

Postitas:
Kägu

https://tarbija24.postimees.ee/7156446/jaeketid-muuvad-orjatooga-toodetud-kupsiseid-edasi

Kas ostate?

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei ostnud enne ega osta nüüd, sest need on kohutavalt halvad😶

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Loomulikult ei osta.</p>

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

küpsised on nõrkadele.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

head silmakirjanikud koos siin .
orjatööga vaminud küpsised ei kõlba aga orjatööga valminud läpparis ja telefonis foorumisse möla trükkida kõlbab sada korda päevas
kas pole kummaline?

+28
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küpsised korjatakse müügilt, lepingud lõpetatakse, tehas läheb pankrotti, inimesed kaotavad töö. Edasi seltsimehed! Uus võitlus ootab!

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingeid masstoodetud küpsiseid ei peaks nii või teisiti ostma ega sööma, ükskõik, kes ja kuidas neid valmistanud on.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need pähklite ja seemnetega täitsa meeldisid .Huvitav ,alguses kõik poed teatasid müügi lõpetamisest ,nüüd jälle müügis!  

Oskab keegi öelda miks see joon siia tekkis?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu
  • Küpsised korjatakse müügilt, lepingud lõpetatakse, tehas läheb pankrotti, inimesed kaotavad töö. Edasi seltsimehed! Uus võitlus ootab!

Töö kaotvad  ju indiast toodud orjad ja vene pätid.Neile nagunii palka ei makstud 

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need pähklite ja seemnetega täitsa meeldisid .Huvitav ,alguses kõik poed teatasid müügi lõpetamisest ,nüüd jälle müügis!

sest sa ise vajutasid seal tekstiredaktoris vasakult neljandale ikoonile. nii saab seda teha. aga kuidas sa ise aru saamata sellele teist korda vajutasid, seda ma ei mõista.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei osta selliseid suurtes pakkides küpsiseid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sest sa ise vajutasid seal tekstiredaktoris vasakult neljandale ikoonile. nii saab seda teha. aga kuidas sa ise aru saamata sellele teist korda vajutasid, seda ma ei mõista.

ju siis kui olin postituse teinud ja seda muutsin ,siis läks algseadedesse

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://tarbija24.postimees.ee/7156446/jaeketid-muuvad-orjatooga-toodetud-kupsiseid-edasi

Kas ostate?

A sa ostad vä?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostan. Need rohkete seemnetega küpsised on nii head.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti ei vaevuta ariklit isegi kuskile poole peale lugema, niipalju, kui seda tasuta lugeda saab?

Seal ju selgelt öeldud, et müüakse laovarud lihtsalt tühjaks, et vältida toidu raiskamist.

Kas tõesti on mõned tänapäeva inimesed nii laisad ja pealiskadused otsustama, et ei vaevuta arvamuse avaldamiseks isegi korralikult artiklit lugema?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti ei vaevuta ariklit isegi kuskile poole peale lugema, niipalju, kui seda tasuta lugeda saab?

Seal ju selgelt öeldud, et müüakse laovarud lihtsalt tühjaks, et vältida toidu raiskamist.

Kas tõesti on mõned tänapäeva inimesed nii laisad ja pealiskadused otsustama, et ei vaevuta arvamuse avaldamiseks isegi korralikult artiklit lugema?

kui suured need laovarud meie poodidel on ,et veel pool aastat hiljem neid müüvad? neil peaks realiseerimis aeg täis olema ju! Karta on ,et kuna orjatöö ei maksa midagi ,siis saavad lihtsalt odavalt kätte ja raha ju ei haise!

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostan, väga maitsevad

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

head silmakirjanikud koos siin .
orjatööga vaminud küpsised ei kõlba aga orjatööga valminud läpparis ja telefonis foorumisse möla trükkida kõlbab sada korda päevas
kas pole kummaline?

miks kummaline?
perekoolikas ongi silmakirjalik.

PS. Kas see läppar ja telefon nüüd orjatööga tehtud on, aga nende akude valmistamisel kasutatakse küll lapsi, kes vastavaid mineraale kaevandavad.
Eriti silmakirjalikud kasutavad veel elektriautosid (samuti akud!), mille CO jaslajälg on 2X suurem tavaautodest.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina väga valin, kellele ja/või mille eest ma oma raha maksan või ei maksa. Loomulikult ma ei osta neid küpsiseid.

Ei kasuta selle vabriku tualettpaberit, mille omanikud ja juhatus teadsid ja varjasid, et reovesi lastakse otse loodusesse. Ei käi kaubandusketis, kus müüjate keeleoskus või õigemini riigikeele oskamatus on juhtkonnatasemel valik, kuna neile, kes ei oska piisaval tasemel Eesti keelt, saab vähem maksta. Ei osta mitte ühegi ettevõtte kaupa ega teenuseid, mille kohta tean faktiliselt, et on maksnud või maksab senini ümbrikupalka. Ei kasuta nende firmade teenuseid, mille kas omanik või juht on mõne minu hea tuttavaga lubamatult käitunud. Näiteks lendas minu külastatavate poodide nimekirjast igaveseks välja üks… võiks öelda hobitarvete kauplus. Sealne juht saatis talle helistanud müügimehe sõna otseses mõttes persse poole esimese lause pealt, olles ainult ära kuulanud nime ja selle, et helistatakse teatud ettevõtte müügiosakonnast. Kusjuures see müügimees soovis teada anda, et see kaup, mida poe juht neilt nõudis kaks kuud tagasi, on nüüd laos olemas.
Ei osta selle leivatehase toodangut, kes oma tootmise Eestist Leetu viis, siin hunniku inimesi lahti laskis. Põhjus – Leedus peab vähem palka maksma. Ja endiselt on osal nende toodangust uhked sini-must-valged pakendid ja isamaalisusele viitavad eestipärased nimed. Ja rahvast üldiselt ei huvita, et see leib on pool Euroopat läbi sõitnud. Mina ei viitsi selliseid asju unustada ja vähimatki raskust ei tekita võtta selle tootja leiva kõrvalt teise tootja leib.

Aastat kümme ei käinud ma ka Rimis, pärast seda, kui nad keeldusid Eesti sealiha müüki võtmast ja soovisid siin müüa ainult Soome liha. Aga nemad lõpuks palusid vabandust ja täitsid letid ka eestimaise toodanguga, seega sai neile mingite aastate pärast isegi andestada.

Ma ei anna oma raha pättidele, matsidele, kurjategijatele ja lihtsalt nõmedikele. Soovitan ka teil samamoodi oma rahaga ümber käia.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küpsised tuleb ära kustutada!!!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on sügavalt savi kuidas need toodetud on sest toit on toit ja mingite “põhimõtete” pärast ära viskamist, raiskamist ei salli.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on sügavalt savi kuidas need toodetud on sest toit on toit ja mingite “põhimõtete” pärast ära viskamist, raiskamist ei salli.

Sa pole siis “õige” perekoolikas ka.
Ma küll olen perekoolikas, aga selles küsimuses olen sinuga ühes paadis. Telefone kasutan, läpakat ka jne. Elektriautot küll ei plaani osta, sest see on täna veel nõme idee.

Aga mis orjatöösse puutub, siis mingi aeg tagasi lugesin kuskilt, et pärast II Maailmasõda veeti Jaapanist tuhandeid mehi ja naisi USA-sse orjatööle.
Nendes samades metallkonteinerites, mis tänagi olemas on.
Ja nad töötasid seal USA-s üsna mitmeid aastaid orjadena. (varem pole sellest keegi rääkida julgenud, nüüd alles on hakatud)
Et siis mis järeldus? Terve USA-st tulenev on pask?
Nõus.

Mis nendest japsidest, kes sinna orjadeks veeti, edasi sai? – Nad lasti mingil hetkel vabaks, enamus jäigi Usasse elama ja tänaseks on nende järeldulijad rikkad ja lugupeetud inimesed.
Kellega samas linnaosas tahaks igaüks elada.
Kui ta seda endale lubada vaid suudaks…

See oli mingi teema, et vs neegerorjad, keda Usa samuti sisse vedas ja mis linnaosades nad täna on. (kuigi, neil oli kõva edumaa nende japside ees)

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vnhkmmb jhmlgtkkgtkkrkmfhjhjjj

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selleks, et mitte mingit toitu ära visata, on lihtne viis – seda mitte osta. Ei pea ostma ja siis ära viskama, muide.

Aga ma tean, et on sinusuguseid inimesi, kes on tõesti kama, kuidas mingi toit on toodetud. On seal siis lapstööjõud või valed lisaained või viljapõldude töötlemine roundupiga või tõsised puudujäägid toiduhügieenis või tööinimeste kidutamine või tooraine päritolu varjamine või ei maksa tootja töötajatele palka või ei maksa toorainetootjatele või sunnib töölisi tasuta ületunde tegema – sina ostad nende kaupa ikka, sest “toit on toit”. Ja sul pole mingeid selliseid põhimõtteid. Noh, selge.

Päris….kurb. Aga noh, eks teine pool inimkonnast püüab seda olukorda vastukaaluks siis just põhimõtetega päästa.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selleks, et mitte mingit toitu ära visata, on lihtne viis – seda mitte osta. Ei pea ostma ja siis ära viskama, muide.

Aga ma tean, et on sinusuguseid inimesi, kes on tõesti kama, kuidas mingi toit on toodetud. On seal siis lapstööjõud või valed lisaained või viljapõldude töötlemine roundupiga või tõsised puudujäägid toiduhügieenis või tööinimeste kidutamine või tooraine päritolu varjamine või ei maksa tootja töötajatele palka või ei maksa toorainetootjatele või sunnib töölisi tasuta ületunde tegema – sina ostad nende kaupa ikka, sest “toit on toit”. Ja sul pole mingeid selliseid põhimõtteid. Noh, selge.

Päris….kurb. Aga noh, eks teine pool inimkonnast püüab seda olukorda vastukaaluks siis just põhimõtetega päästa.

Egas kõht ei tohi kannatada mingisuguste põhimõtete pärast, kõhtu su põhimõtted ei koti. Kui ikka nälg perses on, siis usu, ka sind ei koti kuidas see toit su lauale jõudnud on.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Egas kõht ei tohi kannatada mingisuguste põhimõtete pärast, kõhtu su põhimõtted ei koti. Kui ikka nälg perses on, siis usu, ka sind ei koti kuidas see toit su lauale jõudnud on.

Aaa, ma ei saanud aru, et sa oled lausnäljas ja ainus, mis sul on, on need küpsised. Kui nad sul juba on ja need küpsised on ainus, mida sul üldse süüa on, siis nende äraviskamine oleks muidugi tobe. Kas kuskilt abi ei saa?

Arusaadav – päris näljas inimene ei saa endale osasid põhimõtteid lubada. Vabandust. Ma ei teadnud. Jäi mulje, et sa ka parematel aegadel hea meelega ostad toitu, mis on kas mustalt kasvatatud või mille tootmisel on töötajaid halvasti koheldud. Mõtlesin, et kui sa neist inimestest ei hooli, siis kas ise ka teed hea meelega pikki tasustamata lisatunde ja magad kuskil barakis kahekesi samas koikus.

Aga palun vabandust. Näljast saan väga hästi aru.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aaa, ma ei saanud aru, et sa oled lausnäljas ja ainus, mis sul on, on need küpsised. Kui nad sul juba on ja need küpsised on ainus, mida sul üldse süüa on, siis nende äraviskamine oleks muidugi tobe. Kas kuskilt abi ei saa?

Arusaadav – päris näljas inimene ei saa endale osasid põhimõtteid lubada. Vabandust. Ma ei teadnud. Jäi mulje, et sa ka parematel aegadel hea meelega ostad toitu, mis on kas mustalt kasvatatud või mille tootmisel on töötajaid halvasti koheldud. Mõtlesin, et kui sa neist inimestest ei hooli, siis kas ise ka teed hea meelega pikki tasustamata lisatunde ja magad kuskil barakis kahekesi samas koikus.

Aga palun vabandust. Näljast saan väga hästi aru.

Ma rääkisin üleüldiselt toidust, kuna siin paar kommentaari enne on läinud sujuvalt küpsistelt üle üldise toidu raiskamise ja ostmise põhimõtete peale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma rääkisin üleüldiselt toidust, kuna siin paar kommentaari enne on läinud sujuvalt küpsistelt üle üldise toidu raiskamise ja ostmise põhimõtete peale.

Käsi südamele, kui ma või sa ei osta seda, siis me ka ei raiska seda. Me raiskaksime neid siis, kui ostaksime kokku ja viskaksime ära või laseks roiskuma.

Seega võiks siiski vaadata, kellele oma raha anda ja mille eest. KUNI pole surmvaesus, mil ainus pääsetee on sedasorti taustaga söögikraam. Siis on ausad inimesed isegi varastama hakanud, hüljates kõik oma põhimõtted. Muidu väljapääsmatu olukord ja surm silme ees või alatoidetud laps närbub kätel. Arusaadav.

Aga kui päris seda olukorda pole, siis VÕIKS ju ehk veits vaadata, keda oma rahakesega nuumata.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui päris seda olukorda pole, siis VÕIKS ju ehk veits vaadata, keda oma rahakesega nuumata.

Teeme nii,emme!

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teeme nii,emme!

Tubli! Ainult teinekord jäta pärast koma ka tühik. Ja ma pean sinuga tõsiselt rääkima sellest, et mina pole su ema. Tean, et see võib sulle olla šokk.

+1
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Adugs küpsised