Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aga kas sa ise meeldid endale?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Aga kas sa ise meeldid endale?

Postitas:
Kägu

Palju on kuulda, et see ei meeldi ja too ei meeldi.
Aga kui nüüd võtta hetk ja mõelda, kas sa ise meeldid endale? Kui meeldid, siis miks ja kui ei meeldi, siis samuti – miks? Mis sulle meeldib enda juures ja mis ei meeldi?
Jutt ei käi välimusest, vaid isikuomadustest (eelkõige).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina meeldin endale, sest ma olen aus ühiskonnaliige, ei riku seadusi, ei tee teadlikult kellelegi kahju. Nunnutan oma lemmiklooma ja inimestesse väga ei puutu. Võin peeglisse vaadata küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. Olen enda ja ka ümbritsevaga rahu teinud, kuna pärast 50. eluaastat jõudis kohale, et elu on ajalik. Tühisusega võitlemine on nii või teisiti tulutu (mitte et ma seda aeg-ajalt ei teeks).

Please wait...
Postitas:
Kägu

muidugi meeldin ja armastan ennast väga – kõigi oma vigade ja headega!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei meeldi mõningad autistlikud jooned, aga eks tuleb toime tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldiselt inimesena meeldin – aga tõde on ka see, et ma ei ole tööasjades kõige teravam pliiats. Ehk siis on osa valdkondi, mis mulle tööl hästi sobivad aga on ka suur osa täpset kirjatööd, mis üldse ei istu, no ei ole ma see natuur. Seega kokkuvõttes on enesehinnang ikkagi üsna madal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võiks öelda, et olen leppinud. Rahulolematus endaga tekib sellest, et teised pole minuga rahul.

Ma nüüd ei teagi, kuidas oleks õigem. Nt kui keegi pole rahul sinuga, siis ta ootab et sa end parandaksid, muudaksid suhtumist või käitumist, olema virgem või püüdma rohkem. ja siis kõlab kõrvus mingi õpetus eneseabi õpikutest, et armasta end sellisena nagu oled. nojah, lõpuks võib juhtuda nii et keegi teine sind tõesti enam ei armastagi, pead hakkama ise ennast armastama, sest oled endale veel ainus kes sind talub. niipidi tundub vale ennast muuta, teiste nimel.
küll aga me ootame teistelt et see end muudaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib enda intellekt ja huumorisoon. Meeldib üldistusvõime ja detailide nägemise võime ja oskus neid kumbagi õigel ajal kasutada. Mulle meeldib mu kiire taip ja see, et ma pole kitsi, ihne, kade. Mulle meeldib, et ma oskan olla irooniline, eeskätt eneseirooniline. Mulle meeldib oskus vajadusel enda kaitseks öelda ründajale vastu ülihalvasti, aga nii, et peale sihtmärgi keegi ei pruugi arugi saada.

Mulle ei meeldi mu nahk. Välimuselt ma endale ei meeldi. Ja mulle ei meeldi enda saamatus paljudes nn koduasjades.

Kokkuvõttes seega ma meeldin endale väga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii ja naa.
Meeldib, et olen ilus, tark, kohusetundlik, andekas, abivalmis jpm.
Ei meeldi, et olen laisk (mugav), depressiivne ja üldse emotsionaalselt ebastabiilne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel ma endale ei meeldi, sest elu on mõõnaperioodis parasjagu, mina olen paksuks läinud ja ei leia endast piisavalt motivatsiooni, et hakata oma 10kg lõplikult tegelema, kõigub -2kg ja tagasi. Lisaks olen muutunud negatiivsemaks ja kibestunumaks. Võrreldes endise päikeselise isikuga ei meeldi praegune mina mulle eriti üldse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laias laastus meeldin. Pisiasjade kallal norima ei hakka 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesena – oma iseloomuomaduste ja mõistuse poolest – üldiselt meeldin. Küll aga ei meeldi mulle mu välimus. Olen 10 kg liiga paks ja see käib täiega närvidele. Samas pole ka piisavalt tahtejõudu, et ennast käsile võtta – selgub, et 40ndates polegi kerge kaalu kaotada, kui varem pole kunagi sellega olnud põhjust tegeleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issand, ei!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib enda juures see, et ma juba 25. eluaastaks jõudsin teadmisele, et elu on lühike ja et ma oskangi SIIRALT nautida iga päeva ja hetke oma elus. Seda ilma mingite eneseabiraamatute või -kursusteta.
See tõukas tagaplaanile kuidagi ka välimuse ja kehakaaluga seotud probleemid, mis omakorda hakkasid nagu iseenesest lahenema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma saan endaga hästi läbi ehk meeldin endale

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen iseendaga rahul umbes 95%, allpool siis asjad millega olen rahul:
– hoolimata sellest, et ma juba pikemalt tahaks võtta 5-7kg alla, olen kehaehituselt väga naiselik – proportsioonid on paigas. Välimus üldiselt mulle meeldib, v.a põlveõndlad ja vbl ka minu kõrge laup
– kuigi olin varasemalt tööasjades vahepeal laisk (kui koormus kasvas üle pea, siis mu aju enam korrektselt tööd ei teinud) siis elu on mulle huvitaval kombel kätte mänginud sellised kaardid et ca 1 aasta olen iseenda tööandja. Ma pole mitte kunagi varem olnud oma tööga nii rahul, olen oluliselt produktiivsem ning ka palka saan rohkem kui varasemalt.
– piltlikult öeldes on minu kaitseingel orienteeritud rahale, ehk siis (ptüi-ptüi-ptüi) kui mul on raha vaja olnud (hakkasime maja renoveerima jne), siis on mu inglike tekitanud mulle võimaluse raha teenida. S.t et sülle pole mulle midagi siin elus kukkunud, aga võimalusi küll ja neid pole ma kasutamata jätnud.
– olen samuti ühiskondlikult aus inimene – teisi ei peta, võlgu ei küsi ja ei jää (v.a kodulaen pangast), pensionäre reeglina austan ja aitan, samuti olen kõigi teiste suhtes mõistlikult abivalmis (endale pähe istuda siiski ei lase).
– olen väga tolerantne ja mõistev – mul on täiesti ükskõik kes on omasooihar ja kes mitte, kelle laps hakkab varem ja kelle oma hiljem rääkima/potil käima vms, kelle muru on niitmata jne.
– mul on väga tore tutvusringkond – pere, sõbrad, isegi ämm on väga tore! Esimese armastusega keskkooli päevilt saan ka ülihästi läbi!
– elan väikelinna lähedal ja naudin täiega seda väikse kogukonna elu
– tegelen hobiga mis on pikki aastaid mu elus olnud, sellega seoses on ka üpris suur tutvusringkond
– oskan hästi tantsida (ja see meeldib mulle väga) 🙂

Mõningad asjad mis mulle endas ei meeldi:
– ärritun oluliselt nende inimeste peale, kes hakkavad asju nõudma ja/või kes on ülimalt enesekindlad (ja lõpuks peavad ikka oma sõnu sööma). Ja see osa mind endas häirib, et ma lasen ennast ärritada.
– mu keha ei ole suutnud pärast mitmeid-mitmeid aastaid mulle last kinkida (rasedaks olen jäänud mitmeid kordi, aga on katkenud/peetunud)
– ma võrdlen ennast liiga tihti teistega, kadestan neid, kellel on olemas see mida minul ei ole – täisväärstuslik pere laste näol (elukaaslane on mul olemas).
– mul jääb tihti enesekindlusest vajaka, s.t et isegi kui tean, et mul on mingis asjas 99% õigus siis ütlen ikkagi tavaliselt: “ma võin selles ka eksida, kontrollin selle fakti üle”. No ja siis kui mul ikkagi õigus oli siis olen mõelnud, et ma peaksin ka enesekindlam olema.
– olen liiga kalkuleeriv ja otsustusvõimetu – võin mingit asja kaaluda/otsust vastu võtta ikka väga pikalt

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lollivõitu, laisavõitu, aga muidu tore inimene.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aga kas sa ise meeldid endale?