Esileht Koroonaviirus COVID-19 Aga kui ma ei haigestugi?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Teema: Aga kui ma ei haigestugi?

Postitas:
Kägu

Copy:

Inglismaal peaks üks natukene kiirem versioon levima, mitte ulatuslikult, aga eks ta pead tõstab. Ka Eestisse on mõned juhud juba sisse toodud seda tüve,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil töö juures on pool kollektiivi vaktsineeritud ja pool vaktsineerimata ja naljakas on see, et need vaktsineeritud on sel sügisel juba peaaegu kõik haiged olnud. Mitte koroonas, aga larüngiidis või muus kurguhädas või lihtsalt palaviku ja köhaga maas, nii et tööl käivad ikka need mittevaktsineeritud. Väga tüütu. Varasematel aastatel pole sellist massilist haigestumist olnud kui sel sügisel. Ja ilmad pole ju veel õieti külmaks läinudki.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile AKs rääkis haiglavoodist üks nooremapoolne mees, et ta ei vaktsineerinud end just seepärast, et pole kordagi elus haige olnud. Noh, õnneks pääses ta kerge kopsukahjustusega. Sportlast temast ei saa aga elada annab. Kui oled terve inimene, siis vaktsiin sulle midagi halba ei tee aga päästab sellisest lollist juhusest.

Aga eks iga pandeemia ajal on olnud tõesti ka inimesi, kes ei nakatugi.

Mina ise olen väga kergelt nakatuv, aga esimese 9 lähikontakti ajal õnnestus mul ka vältida nakatumist, seda ka enne kui olin vaktsineeritud. Nüüd, mil olen vaktsineeritud, sain oma lastelt ikka kümnendal korral koroona kätte. Õnneks väga hullult ei põe.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhkõrn võimalus, aga siiski – mitte olematu.

Sa muidu Tallinn-Tartu maanteel pole elus sees mitte kordagi sõitnud, ega? Lennukiga ka mitte? Õhkõrn võimalus, aga siiski – mitte olematu.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil töö juures on pool kollektiivi vaktsineeritud ja pool vaktsineerimata ja naljakas on see, et need vaktsineeritud on sel sügisel juba peaaegu kõik haiged olnud. Mitte koroonas, aga larüngiidis või muus kurguhädas või lihtsalt palaviku ja köhaga maas, nii et tööl käivad ikka need mittevaktsineeritud. Väga tüütu. Varasematel aastatel pole sellist massilist haigestumist olnud kui sel sügisel. Ja ilmad pole ju veel õieti külmaks läinudki.

Mina näiteks vaktsineerin kibekähku just seepärast, et ma tean, et mul on soodumus hingamisteede haigusteks, ükski neist minust mööda ei kõnni. Nüüd koroona ajal olen ka enne vaktsineerimist mitu korda haige olnud, mitte koroonas. See, et ma sageli hingamisteede haigustesse jään, ei ole kuidagi seotud vaktsiiniga vaid geneetilise eelsoodumusega.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa muidu Tallinn-Tartu maanteel pole elus sees mitte kordagi sõitnud, ega? Lennukiga ka mitte? Õhkõrn võimalus, aga siiski – mitte olematu.

Arvestades, et vaksiinitüsistuse saamine on veel kordades väiksem võimalus, kui võimalus Tallinn- Tartu maanteel avariisse sattuda, siis riskiks pigem sellega, kui õhkõrna võimalusega koroonast kopsukahjustus saada. Mina panin matemaatikast lähtuvalt teadaolevate numbrite põhjal riskid ritta ja tegin otsuse selle põhjal, mitte kõhutunde põhjal.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Postkasti ei ole avanud enam kuid, ma ei vaja sinna topitud reklaami. Trepikojast käin 2 korrust respiraatoriga läbi, et parki jalutama minna. Naabreid ma ei tunne ja kõhtu nendega kokku ei pane, vestlusi ei pea. Elan suures nurgapealses korteris. Kui veel hullemaks läheb, eks siis tammun rõdul nagu aasta tagasi.

Reisidel, spaades ma ei julgeks nagunii ka vaktsineerituna käia.

Ju see nakkus kunagi ikka läbi saab või vähemalt suveks teeb pausi.

Mul üks tuttav 40 aastane naine ka eelmise laine ajal istus kodukontoris, tellis kulleriga toidu poest, eramajas elab koridori pole, kandis maski, desos käsi. Jäi haigeks. Ükski teine pereliige ei jäänud. 2 nädalat oli ülikõrges palavikus.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile AKs rääkis haiglavoodist üks nooremapoolne mees, et ta ei vaktsineerinud end just seepärast, et pole kordagi elus haige olnud. Noh, õnneks pääses ta kerge kopsukahjustusega. Sportlast temast ei saa aga elada annab. Kui oled terve inimene, siis vaktsiin sulle midagi halba ei tee aga päästab sellisest lollist juhusest.

Aga eks iga pandeemia ajal on olnud tõesti ka inimesi, kes ei nakatugi.

Mina ise olen väga kergelt nakatuv, aga esimese 9 lähikontakti ajal õnnestus mul ka vältida nakatumist, seda ka enne kui olin vaktsineeritud. Nüüd, mil olen vaktsineeritud, sain oma lastelt ikka kümnendal korral koroona kätte. Õnneks väga hullult ei põe.

Mina pole käinud kontrollis, kas on kopsukahjustus, aga kui ma 6 kuud peale koroonat tavalist külmetust põdesin (testitud negatiivne), olid rinnakus valud tagasi. Varem pole kunagi olnud. Koroonat põdesin suht kergelt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paremaks ei saa midagi teha, saab ainult katki teha midagi.

Õhkõrn võimalus, aga siiski – mitte olematu.

Mida te sööte, et nii enesekindlad olete – et paremaks midagi teha ei saa? Teate seda ütlemist õndsate kohta? Üldiselt tervise osas just nii ongi – need, kes ööd ega mütsi ei tea kuidas inimene rikki võib minna, on oma tervise peale nii kindlad, nii kindlad. Alles siis, kui asjadest aru saad, hakkad mõistma ohtusid. Ja vaktsiin on neist ikka üks väiksemaid.

“Karmen Joller (45) teab paremini kui Emake Loodus (4.543 miljard)!”

Ütleme nii, et võrreldes pesumasina parandamisega on teadus inimese tervise osas veel suhteliselt lapsekingades.

Kamoon, isegi toitumine on nagu pudru ja kapsad: diabeetikule, vähihaigele, immuunprobleemidega inimesele kirjutatakse ravimid välja aga kurat, coca colat ja saia tarbi edasi kuidas jaksad ja vaata, et sa veresuhkru taset liiga madalaks ei lase!!! Ole koguaeg põletikus, sure juba kiiremini.

Ei ole enesekindlad. Vägagi teadlikud sellest, et risk on alati. Aga võrrelda siin 20-40 aastaseid sama puu järgi nagu need 65+ kes enam haiguse hakkama ei saa… Sa nagu üldse mõistad, mis asi on nüanss?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viskasite lahkesti miinuseid, aga näe, jälle pidasid minu aimdused paika https://www.err.ee/1608381803/valisilm-koroonanaitajad-on-ules-minemas-ka-korgelt-vaktsineeritud-riikides

Millised aimdused? ???? ???? Mitte miski ei kinnita ju selles artiklis sinu “aimdusi” ???? Lihtsalt kloun, ausalt. Härma ütleb veel ekstra, et ühtegi uut tüve silmapiiril ei ole. Ja kõrgelt vaktsineeritud riikidest ei räägi see artikkel muud kui seda, et neil on olukord parem kui idabloki riikides. Sa oled äkki ERR agent, hangid neile klikke, rääkides nii lolli juttu, et igaüks tahab veenduda, kas tõesti midagi sellist kirjutatakse? ????

Uuuh, uus variant UKs juba kasvab.

https://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2021/10/22/1048440310/people-wonder-if-they-should-keep-calm-and-carry-on-in-the-face-of-delta-plus-va?t=1635227639833

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhkõrn võimalus, aga siiski – mitte olematu.

Sa muidu Tallinn-Tartu maanteel pole elus sees mitte kordagi sõitnud, ega? Lennukiga ka mitte? Õhkõrn võimalus, aga siiski – mitte olematu.

Suurepärane paralleel. Kohus aplodeerib.

Sa võta oma riske nii, kuidas ise heaks arvad – sul on see õigus ja keegi ei suru oma arvamust sulle peale, et ümber mõtleksid; ja ma võtan oma riske nii, kuidas ise heaks näen.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismõttes- “ole õnnelik, et ei haigestu”?? Pole nagu väga minu enda teha, kui külge ei hakka. Aga tänu sellele on mulle osa teenuseid välistatud. Ma ei kasuta neid tihti, aga vahel kinno ja teatrisse ikka tahaks. Vastik-vastik-vastik on see idiootsus, millel pole mingit normaalset tagapõhja ega põhjust. Miks ei arvestata inimeste individuaalsusega?

Kui ma enne lugesin nagu ulmet, et keegi otsib nakatajaid, siis nüüd omal nahal saan neist täiesti aru. No kas ei ole see absurdsuse tipp.

Kui keegi viitsiks seletada, miks just 10. jaanuar on see kuupäev, kuni uus korraldus kehtib? Keset talve kaovad äkki viirushaigused ära?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas võiks olla näiteks selleks, et jõulude, aastavahetuse ja nääride tunglust vähendada?

Absurd jah, tervetele inimestele surutakse peale “kaitset”…

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka kontoris üks “mina olen noor ja terve, pole kunagi haige olnud, mina ei vaktsineeri”. Ainukesena nakatus.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen kohe, et mul on minimaalselt kontakte vanuritega (põgusalt nendega, kes poes käivad), samuti arvestan lähedastega, pean vahet, ei kallista.

Ja nüüd- olen käinud rahvarohkemates kohtades aja jooksul, millest osadel on viibinud ka positiivseid, mõnega olen olnud samas ruumis, sama ruutmeetri peal, aga nende pea 2 aasta jooksul ei ole õnnestunud haigust saada. Paar päeva tagasi tegin testi… jälle negatiivne! Et mis siis minust nüüd saab? Pean minema põhjuseta vaktsineerima (külge ei hakka ka tavalised gripid jmt viirused)? Ütlen, et olen ikka päris tige praegu. Misasi see on, kui mitte puhas diskrimineerimine? VÄGA vabandan, et ma ei jää kurat, haigeks!!!

Ja, jah, kui jään, siis arste tülitan ainult siis, kui surm silme ees-nagu seninigi ( vaid korra 25 aastat tagasi), ei koorma niisama süsteemi, kuigi maksan makse.

Et tõesti?

Ei pea ju vaktsineerima, kui kohe üldse ei taha. Elad lihtsalt nii, nagu parajasti kehtivad piirangud lubavad.

See jutt, et ma pole 25 a haige olnud, on küll imelik. Keegi ei tea kunagi, mis hetkel mingi tervisehäda tabab. Kui suudad oma põhimõtetele, et sa ei kurna meditsiinisüsteemi, ka haigena kindlaks jääda, siis müts maha. Jätka samas vaimus, kui järgmised 25 aastat suudad elada nii, et kordagi ühegi arsti juurde pole vaja minna või midagi ravida, siis oled meditsiiniline ime.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas võiks olla näiteks selleks, et jõulude, aastavahetuse ja nääride tunglust vähendada?

Absurd jah, tervetele inimestele surutakse peale “kaitset”…

…et, ühtlasi õhutada kiusu ja tagaselga rääkimist.

Igasugustest kollektiiviga jõululõunatest,- pidudest ja muudest aasta pidulikuma aja sündmustest saavad osa võtta ainult vaktsineeritud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka kontoris üks “mina olen noor ja terve, pole kunagi haige olnud, mina ei vaktsineeri”. Ainukesena nakatus.

No selle näite peale lähevad nüüd küll kõik, kes seda endast arvasid, vaktineerima!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen kohe, et mul on minimaalselt kontakte vanuritega (põgusalt nendega, kes poes käivad), samuti arvestan lähedastega, pean vahet, ei kallista.

Ja nüüd- olen käinud rahvarohkemates kohtades aja jooksul, millest osadel on viibinud ka positiivseid, mõnega olen olnud samas ruumis, sama ruutmeetri peal, aga nende pea 2 aasta jooksul ei ole õnnestunud haigust saada. Paar päeva tagasi tegin testi… jälle negatiivne! Et mis siis minust nüüd saab? Pean minema põhjuseta vaktsineerima (külge ei hakka ka tavalised gripid jmt viirused)? Ütlen, et olen ikka päris tige praegu. Misasi see on, kui mitte puhas diskrimineerimine? VÄGA vabandan, et ma ei jää kurat, haigeks!!!

Ja, jah, kui jään, siis arste tülitan ainult siis, kui surm silme ees-nagu seninigi ( vaid korra 25 aastat tagasi), ei koorma niisama süsteemi, kuigi maksan makse.

Et tõesti?

Ei pea ju vaktsineerima, kui kohe üldse ei taha. Elad lihtsalt nii, nagu parajasti kehtivad piirangud lubavad.

See jutt, et ma pole 25 a haige olnud, on küll imelik. Keegi ei tea kunagi, mis hetkel mingi tervisehäda tabab. Kui suudad oma põhimõtetele, et sa ei kurna meditsiinisüsteemi, ka haigena kindlaks jääda, siis müts maha. Jätka samas vaimus, kui järgmised 25 aastat suudad elada nii, et kordagi ühegi arsti juurde pole vaja minna või midagi ravida, siis oled meditsiiniline ime.

Sellist juttu hakkavad inimesed ajama siis, kui tervishoidu võetakse liiga iseenesestmõistetavalt. 24/7 võib sinuga midagi juhtuda!

Kuidas sa üldse hommikul voodist ärgata julged? Selle kindlusega, et kui midagi juhtub, saad kohe EMOsse pöörduda?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen kohe, et mul on minimaalselt kontakte vanuritega (põgusalt nendega, kes poes käivad), samuti arvestan lähedastega, pean vahet, ei kallista.

Ja nüüd- olen käinud rahvarohkemates kohtades aja jooksul, millest osadel on viibinud ka positiivseid, mõnega olen olnud samas ruumis, sama ruutmeetri peal, aga nende pea 2 aasta jooksul ei ole õnnestunud haigust saada. Paar päeva tagasi tegin testi… jälle negatiivne! Et mis siis minust nüüd saab? Pean minema põhjuseta vaktsineerima (külge ei hakka ka tavalised gripid jmt viirused)? Ütlen, et olen ikka päris tige praegu. Misasi see on, kui mitte puhas diskrimineerimine? VÄGA vabandan, et ma ei jää kurat, haigeks!!!

Ja, jah, kui jään, siis arste tülitan ainult siis, kui surm silme ees-nagu seninigi ( vaid korra 25 aastat tagasi), ei koorma niisama süsteemi, kuigi maksan makse.

Et tõesti?

Ei pea ju vaktsineerima, kui kohe üldse ei taha. Elad lihtsalt nii, nagu parajasti kehtivad piirangud lubavad.

See jutt, et ma pole 25 a haige olnud, on küll imelik. Keegi ei tea kunagi, mis hetkel mingi tervisehäda tabab. Kui suudad oma põhimõtetele, et sa ei kurna meditsiinisüsteemi, ka haigena kindlaks jääda, siis müts maha. Jätka samas vaimus, kui järgmised 25 aastat suudad elada nii, et kordagi ühegi arsti juurde pole vaja minna või midagi ravida, siis oled meditsiiniline ime.

Sellist juttu hakkavad inimesed ajama siis, kui tervishoidu võetakse liiga iseenesestmõistetavalt. 24/7 võib sinuga midagi juhtuda!

Kuidas sa üldse hommikul voodist ärgata julged? Selle kindlusega, et kui midagi juhtub, saad kohe EMOsse pöörduda?

Milleks üle vindi keerata? Ma ei ärka hommikul hirmuga, et äkki on vaja EMOsse pöörduda, aga elu jooksul on pere sedagi ette tulnud, et keegi on EMOsse pöörduma pidanud (lapse käeluumurd, mu enda allergiline reaktsioon, mis hingamisteed nii paiste ajas, et oli arstiabi vaja jne). See ei tähenda, et ma iga päev paaniliselt EMOle ja võimule ravile mõtleks, mis elus vaja võib minna. Ei tasu liialdada. Aga samas on elu siiski näidanud, et surematuid ja haavamatuid ja haigestumatuid ei ole, nii et sellist praalimist, et mul pole kunagi vaja läinud arstiabi on veider lugeda. Lapsik suurustamine, muud midagi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen kohe, et mul on minimaalselt kontakte vanuritega (põgusalt nendega, kes poes käivad), samuti arvestan lähedastega, pean vahet, ei kallista.

Ja nüüd- olen käinud rahvarohkemates kohtades aja jooksul, millest osadel on viibinud ka positiivseid, mõnega olen olnud samas ruumis, sama ruutmeetri peal, aga nende pea 2 aasta jooksul ei ole õnnestunud haigust saada. Paar päeva tagasi tegin testi… jälle negatiivne! Et mis siis minust nüüd saab? Pean minema põhjuseta vaktsineerima (külge ei hakka ka tavalised gripid jmt viirused)? Ütlen, et olen ikka päris tige praegu. Misasi see on, kui mitte puhas diskrimineerimine? VÄGA vabandan, et ma ei jää kurat, haigeks!!!

Ja, jah, kui jään, siis arste tülitan ainult siis, kui surm silme ees-nagu seninigi ( vaid korra 25 aastat tagasi), ei koorma niisama süsteemi, kuigi maksan makse.

Et tõesti?

Ei pea ju vaktsineerima, kui kohe üldse ei taha. Elad lihtsalt nii, nagu parajasti kehtivad piirangud lubavad.

See jutt, et ma pole 25 a haige olnud, on küll imelik. Keegi ei tea kunagi, mis hetkel mingi tervisehäda tabab. Kui suudad oma põhimõtetele, et sa ei kurna meditsiinisüsteemi, ka haigena kindlaks jääda, siis müts maha. Jätka samas vaimus, kui järgmised 25 aastat suudad elada nii, et kordagi ühegi arsti juurde pole vaja minna või midagi ravida, siis oled meditsiiniline ime.

Sellist juttu hakkavad inimesed ajama siis, kui tervishoidu võetakse liiga iseenesestmõistetavalt. 24/7 võib sinuga midagi juhtuda!

Kuidas sa üldse hommikul voodist ärgata julged? Selle kindlusega, et kui midagi juhtub, saad kohe EMOsse pöörduda?

Milleks üle vindi keerata? Ma ei ärka hommikul hirmuga, et äkki on vaja EMOsse pöörduda, aga elu jooksul on pere sedagi ette tulnud, et keegi on EMOsse pöörduma pidanud (lapse käeluumurd, mu enda allergiline reaktsioon, mis hingamisteed nii paiste ajas, et oli arstiabi vaja jne). See ei tähenda, et ma iga päev paaniliselt EMOle ja võimule ravile mõtleks, mis elus vaja võib minna. Ei tasu liialdada. Aga samas on elu siiski näidanud, et surematuid ja haavamatuid ja haigestumatuid ei ole, nii et sellist praalimist, et mul pole kunagi vaja läinud arstiabi on veider lugeda. Lapsik suurustamine, muud midagi.

Igatsen nuppu “Muuda”. Totakas kirjavead jäid sisse.

Parandan: aga elu jooksul on peres sedagi ette tulnud

Teine parandus: See ei tähenda, et ma iga päev paaniliselt EMOle ja võimalikule ravile mõtleks, mis elus vaja võib minna.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka kontoris üks “mina olen noor ja terve, pole kunagi haige olnud, mina ei vaktsineeri”. Ainukesena nakatus.

No selle näite peale lähevad nüüd küll kõik, kes seda endast arvasid, vaktineerima!

Seda ma ei arva, sest ma näen, et vaktsiinivastaseid ei veena miski. Edu läbipõdemisel. Olen ise põdenud, kui vaktsiine veel polnud. Teist korda ei soovi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka kontoris üks “mina olen noor ja terve, pole kunagi haige olnud, mina ei vaktsineeri”. Ainukesena nakatus.

Nii. Ja põdes üliraskelt ja sattus haiglasse hingamisaparaadi alla ja nüüd on sant valmis?

Tuletan meelde, et ka vaktsineerimise eesmärk ei ole tegelikult nakatumise ärahoidmine, vaid kogu jutt on selline, et siis “ei haigestu raskelt, ei satu haiglasse”. Ja nii ongi, eks. Väga paljud vaktsineeritud haigestuvad, osad neist siiski ka raskelt ja haiglas.

Kui see su noor ja terve tuttav põdes koroonat siiski haiglasse sattumata, siis ka see on meditsiinilises keeles kerge põdemine. Kui ta aga oli lihtsalt nädalake haige ja siis tervenes, siis oligi tal täielik õigus end mitte vaktsineerida, see tõbi ei kujutanud talle reaalset ohtu.

Nüüd muidugi läheb käima see plaat, kuidas ta koroonahaigena jõudis kellegi vanaema mõrvata.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka kontoris üks “mina olen noor ja terve, pole kunagi haige olnud, mina ei vaktsineeri”. Ainukesena nakatus.

Nii. Ja põdes üliraskelt ja sattus haiglasse hingamisaparaadi alla ja nüüd on sant valmis?

Tuletan meelde, et ka vaktsineerimise eesmärk ei ole tegelikult nakatumise ärahoidmine, vaid kogu jutt on selline, et siis “ei haigestu raskelt, ei satu haiglasse”. Ja nii ongi, eks. Väga paljud vaktsineeritud haigestuvad, osad neist siiski ka raskelt ja haiglas.

Kui see su noor ja terve tuttav põdes koroonat siiski haiglasse sattumata, siis ka see on meditsiinilises keeles kerge põdemine. Kui ta aga oli lihtsalt nädalake haige ja siis tervenes, siis oligi tal täielik õigus end mitte vaktsineerida, see tõbi ei kujutanud talle reaalset ohtu.

Nüüd muidugi läheb käima see plaat, kuidas ta koroonahaigena jõudis kellegi vanaema mõrvata.

Oleksin pannud püstise pöidla, kui poleks olnud viimast lauset. Mis see ometi on, mis paneb inimesed provotseerima, halvustama, liialdama? Su kommentaar oleks asjalik, aga viimane lause rikkus kõik ära, see ette teistele sõnade suhu ja mõtete pähe panemine. Eeldatakse kohe enda mätta otsast, mida keegi võiks öelda ja siis keeratakse seda juttu veel ja veel, kuni kõik unustavad, ega see inimene seda tegelikult ei öelnudki, vaid selle mõtte viskas õhku keegi provotseerimiseks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste mõtete peale, nagu teemaalgatajal, tahaks küsida, et mis sa siis tahad? Tahad eristaatuse tõendit, et piirangud sulle ei kehtiks? Tahad üksikule saarele kolida? Sest see, kas sa haigestud või mitte, ei ole ju üldse oluline. Piirangud on kehtestatud, haiglaravikoormus on suur, vägagi tõenäoline, et kogu riigis tulevad kõigile (ka vaktsineeritutele) järjest karmimad piirangud. Mida sa selles olukorras üldse tahad? Tahad elada oma tavalist elu? Vaata ringi, kõik tahaks seda, aga praeguses seisus ei ole see kellelgi enam võimalik. Nii et see mina-mina-mina jutt ei maksa midagi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimine vaktsineerimiseks, aga minu jaoks on täiesti jabur see loosung, et “Minu tervis on vaid minu asi!”.

Mul on väga raske sellest loogikast aru saada. Faktoreid, mille läbi kaudselt sinu tervis teiste tervist ja eluga hakkama saamist mõjutab on ju lausa mitu.

Ma analoogiana kujutan ette kuidas turvavööta sõitja lendab läbi akna ja sel teekonnal jalalöögiga turvavööga reisijat tappes hüüab veel, et “minu tervis, oma asi, kas turvavööd kannan või mitte”. Ja kui pärast maksumaksja raha eest teda elule aidatakse, taastusravidest läbi veetakse ja elu lõpuni sotsiaalmaksu makstakse vaesele invaliidistunud ohvrile, siis on ka “minu tervis on ainult minu asi”.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

turvavööta sõitja lendab

Sa ikka sellest saad aru, et turvavöö pealepanemine iseenesest ei tekita sinu tervisele mingeid lisariske? Turvavööl ei ole negatiivseid kõrvaltoimeid, vaktsiinil on. Neid kahte asja ei saa omavahel üldse võrrelda.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

turvavööta sõitja lendab

Sa ikka sellest saad aru, et turvavöö pealepanemine iseenesest ei tekita sinu tervisele mingeid lisariske? Turvavööl ei ole negatiivseid kõrvaltoimeid, vaktsiinil on. Neid kahte asja ei saa omavahel üldse võrrelda.

See ei ole tõsi, on olemas väike protsent õnnetusi, kus turvavöö kasutamine on põhjustanud inimese surma. See on ka äärmiselt väike tõenäosus, nagu ka raske vaktsiinikahjustuse tõenäosus, aga siiski on olemas. Aktiivsed turvavöö vastased räägivadki sellest pidevalt.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ei arva, sest ma näen, et vaktsiinivastaseid ei veena miski. Edu läbipõdemisel. Olen ise põdenud, kui vaktsiine veel polnud. Teist korda ei soovi.

Mhmh. Edu neile maksmises ka, kui haiglasse peaks asja olema.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94948793/raino-paron-kes-kannab-vaktsineerimata-haige-ravikulud-akki-tema-ise

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma analoogiana kujutan ette kuidas turvavööta sõitja lendab läbi akna ja sel teekonnal jalalöögiga turvavööga reisijat tappes hüüab veel, et “minu tervis, oma asi, kas turvavööd kannan või mitte”.

Selle turvavöö analoogiaga ei tohiks siis koroonavaktsiini juures pidama jääda. Siis peaks kohustuslikuks tegema juba absoluutselt kõik meditsiinilised sekkumised – sh ei jääks puutumata vabadus süüa, suitsetaja ja juua, mida hing ihkab.

Haiglane sofism.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ei arva, sest ma näen, et vaktsiinivastaseid ei veena miski. Edu läbipõdemisel. Olen ise põdenud, kui vaktsiine veel polnud. Teist korda ei soovi.

Mhmh. Edu neile maksmises ka, kui haiglasse peaks asja olema.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94948793/raino-paron-kes-kannab-vaktsineerimata-haige-ravikulud-akki-tema-ise

Nats.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Aga kui ma ei haigestugi?