Esileht Koroonaviirus COVID-19 Aga kui ma ei haigestugi?

Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )

Teema: Aga kui ma ei haigestugi?

Postitas:
Kägu

Pole nagu väga minu enda teha, kui külge ei hakka. Aga tänu sellele on mulle osa teenuseid välistatud. Ma ei kasuta neid tihti, aga vahel kinno ja teatrisse ikka tahaks. Vastik-vastik-vastik on see idiootsus, millel pole mingit normaalset tagapõhja ega põhjust. Miks ei arvestata inimeste individuaalsusega?

Vabandust, aga milline oleks sinu ettepanek, kuidas sinu individuaalsusega arvestada saaks? Nii, et teiste inimeste tervist ei ohustaks, muidugi.

Ma saan aru neist, kes tahavad, et antikehade põhjal kirjutataks põdemise tõend välja, aga seda, kuidas saaks arvestada individuaalsust nende inimeste puhul, kellele koroona siiamaani külge pole hakanud, ei suuda ma küll välja mõelda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Postkasti ei ole avanud enam kuid, ma ei vaja sinna topitud reklaami. Trepikojast käin 2 korrust respiraatoriga läbi, et parki jalutama minna. Naabreid ma ei tunne ja kõhtu nendega kokku ei pane, vestlusi ei pea. Elan suures nurgapealses korteris. Kui veel hullemaks läheb, eks siis tammun rõdul nagu aasta tagasi.

Reisidel, spaades ma ei julgeks nagunii ka vaktsineerituna käia.

Ju see nakkus kunagi ikka läbi saab või vähemalt suveks teeb pausi.

Ma ei saa hästi aru, milles see probleem siis? Selles mõttes, et kui sa nagunii kuskil ei käi, siis pole sul ju vaktsineerimistõendit nagunii vaja + nagunii ei kohtu kellegagi, kes saaks sind kummaski suunas survestada. Eladki rahulikult oma elu. Isegi perekoolis ei pea koroonateemasid avama, kui ikka endal tuju pole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

postkastini liigud? tean kahte inimest, kes oma kortermajast viiruse kätte saanud on. samuti muid kontakte ei omanud ja mõlemas majas tekkis korralik kolle

Ju need trepikojas ikka pikalt juttu pläkutasid. Kui lihtsalt möödudes nakatuks, siis nakatuksid koolides kõik ainsa päevaga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul üks tuttav 40 aastane naine ka eelmise laine ajal istus kodukontoris, tellis kulleriga toidu poest, eramajas elab koridori pole, kandis maski, desos käsi. Jäi haigeks. Ükski teine pereliige ei jäänud. 2 nädalat oli ülikõrges palavikus.

Lihtne peaks olema taibata, et kui pere ringi traavib ja nakkuse toob, siis ei ole kodukontoril suuremat mõtet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2020 nakatusin, ei näe ka, kust mujalt kui naabritelt. Kui suitsuhais jõuab tuppa, kes teab, mis veel 🙂

Koroona ajas vähem närvi, kui rutiinsed suitsetajad alumisel rõdul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa hästi aru, milles see probleem siis? Selles mõttes, et kui sa nagunii kuskil ei käi, siis pole sul ju vaktsineerimistõendit nagunii vaja + nagunii ei kohtu kellegagi, kes saaks sind kummaski suunas survestada. Eladki rahulikult oma elu. Isegi perekoolis ei pea koroonateemasid avama, kui ikka endal tuju pole.

A kelle haiglakohtade eest teie siin foorumis siis võitlete?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul üks tuttav 40 aastane naine ka eelmise laine ajal istus kodukontoris, tellis kulleriga toidu poest, eramajas elab koridori pole, kandis maski, desos käsi. Jäi haigeks. Ükski teine pereliige ei jäänud. 2 nädalat oli ülikõrges palavikus.

Lihtne peaks olema taibata, et kui pere ringi traavib ja nakkuse toob, siis ei ole kodukontoril suuremat mõtet.

Ikka on mõtet kodukontoril – su pere võib selle ju sinuni tuua, aga sina ei vii seda oma töökaaslasteni 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka kontoris üks “mina olen noor ja terve, pole kunagi haige olnud, mina ei vaktsineeri”. Ainukesena nakatus.

Nii. Ja põdes üliraskelt ja sattus haiglasse hingamisaparaadi alla ja nüüd on sant valmis?

Tuletan meelde, et ka vaktsineerimise eesmärk ei ole tegelikult nakatumise ärahoidmine, vaid kogu jutt on selline, et siis “ei haigestu raskelt, ei satu haiglasse”. Ja nii ongi, eks. Väga paljud vaktsineeritud haigestuvad, osad neist siiski ka raskelt ja haiglas.

Kui see su noor ja terve tuttav põdes koroonat siiski haiglasse sattumata, siis ka see on meditsiinilises keeles kerge põdemine. Kui ta aga oli lihtsalt nädalake haige ja siis tervenes, siis oligi tal täielik õigus end mitte vaktsineerida, see tõbi ei kujutanud talle reaalset ohtu.

Nüüd muidugi läheb käima see plaat, kuidas ta koroonahaigena jõudis kellegi vanaema mõrvata.

Sina esindadki seda kihti elanikkonnast, kelle jaoks vanurite koroonasurm on normaalsus? Mul on sulle väike saladus – nooremaks pole maailmas veel keegi muutunud aastatega.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

postkastini liigud? tean kahte inimest, kes oma kortermajast viiruse kätte saanud on. samuti muid kontakte ei omanud ja mõlemas majas tekkis korralik kolle

Ju need trepikojas ikka pikalt juttu pläkutasid. Kui lihtsalt möödudes nakatuks, siis nakatuksid koolides kõik ainsa päevaga.

üks neist, võib tõesti olla. Teise puhul suur tornmaja, väiksed aeglased liftid. Ei päästnud ka liftis maski kandmine

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mina leidsin!

https://www.facebook.com/robert.sarv

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mina leidsin!

https://www.facebook.com/robert.sarv

Et Sarv tahaks, et talle antaks praegu ehk siis 1.5 aastat hiljem koroonatõend selle eest, et ta 2020. märtsis oli koroonas ja nüüd hiljuti suudles haige naisega, aga ei haigestunud? Kõlab mõistlikult? Ei kõla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok. Arvamus Robertist siiski veidi tõusis, vähemalt ei ole ta kaasamäägiv koroonahüsteerik.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama. Ma pole tegelikult kunagi enda 38 eluaasta jooksul haige olnud. Päriselt ka ei ole. Olen olnud 7 korda koroona lähikontaktne ja töötan inimestega igapäevaselt. Olgem ausad ei kanna ma ka maski. Ja ma ei ole haigeks jäänud. Olen käinud 13 korda testimas, et välja minna. Alati negatiivne. Ma tõesti ei taha vaktsineerida, sest miks minusugune peaks enda tervise kaalule panema. Olen ka masendunud. Katsun nüüd teadlikult koroonat otsida, et saaks selle positiivse testi kirja ometi.

Võib olla spets geen, võib-olla jõhker joppamine, aga kolmandaks: jaga meiega oma dieeti? Sellist immuunvärki tahaks isegi! ????

Mul puudub igasugune spets dieet ???? Lihtsalt ma ise kardangi vaktsiini just seetõttu, et äkki ma nö. rikun miskit ära ???? Küll on olnud ju kuulda, kuidas varjus olnud haigused pärast vaktsiini välja ilmuvad. Ma ei julge lihtsalt võimalust anda. Ja ausalt ei näe ka vajadust.

Kust on kuulda?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? Küll on olnud ju kuulda, kuidas varjus olnud haigused pärast vaktsiini välja ilmuvad.

Oled kuulnud, et hirmul on suured silmad. Kui kardad vaktsineerimist, siis ootadki hirmuvärinaga tüsistusi ja iga häda, mis tekib, tundub raudselt olevat vaktsiini süü. Kuulda on ju ka, et MMS on joogikõlbulik ja et kristallide abil saab õnnelikuks ja et jõhvikatee aitab kasvajat pärssida jne. Kuuldused on imehea viis pseudotõdede tekitamiseks. Eriti kui need on osava sõnaseadja poolt edasi räägitud või hästi dramaatilises võtmes räägitud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust on kuulda?

Mõnel on nõgestõbi välja löönud peale süstisaamist.

Siin ka muudest löövetest.

https://www.the-sun.com/news/3143119/covid-vaccine-linked-skin-reactions/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? Küll on olnud ju kuulda, kuidas varjus olnud haigused pärast vaktsiini välja ilmuvad.

Oled kuulnud, et hirmul on suured silmad. Kui kardad vaktsineerimist, siis ootadki hirmuvärinaga tüsistusi ja iga häda, mis tekib, tundub raudselt olevat vaktsiini süü. Kuulda on ju ka, et MMS on joogikõlbulik ja et kristallide abil saab õnnelikuks ja et jõhvikatee aitab kasvajat pärssida jne. Kuuldused on imehea viis pseudotõdede tekitamiseks. Eriti kui need on osava sõnaseadja poolt edasi räägitud või hästi dramaatilises võtmes räägitud.

Kui tegelikult argumenti pole, et miks inimesed loomulikult kardavad uusi ravimeid ja tehnoloogiaid, siis hakka rääkima MMSist, sest muidugi – need on kõik need samad inimesed. Sellega demonstreerid ainult iseeda idiootlikku mõtteviisi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegelikult argumenti pole, et miks inimesed loomulikult kardavad uusi ravimeid ja tehnoloogiaid, siis hakka rääkima MMSist, sest muidugi – need on kõik need samad inimesed. Sellega demonstreerid ainult iseeda idiootlikku mõtteviisi.

Ma räägin kuulduste põhjal otsuste tegemisest. MMS on lihtsalt näide.

Vaktsiinitüsistuste puhul inimesed unustavad ära, et tüsistuste mitmekesisus ei ole ju see ainus arv, mida vaatama pead, seda tuleb kõrvutada ju esinemissagedusega. Sest tüsistuste nimekirjad on pikad ka enamikel käsimüügiravimitel, mida mõni inimene igapäevaselt peavalu vastu tarbib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiinitüsistuste puhul inimesed unustavad ära, et tüsistuste mitmekesisus ei ole ju see ainus arv, mida vaatama pead, seda tuleb kõrvutada ju esinemissagedusega.

No, kui sa ei saa aru, mis asi see “vaist” on, võta Gigerenzeri raamat kätte, loe läbi, äkki hakkad mõistma. Kui inimene ei tunne vajadust vaktsiini järgi – oma tervislikust seisundist lähtudes, läbipõdemisest, või sellest, et ta on paadunud alkohoolik ja ei jõua ära oodata, millal miski ta siit ilmast viib, ei ole sul mõtet mingist tõenäosusest rääkida.

Ükskõik kui palju sa seda soovid, maailm ja elu pole kunagi olnud ega hakka olema loogiline ja ratsionaalne. Emotsioon, mitte ratsionaalsus ja loogika, muuseas on see, miks sa üldse voodist ärkad ja mingeid otsuseid tegema hakkad.

Suure “tõenäosusega” põhines ka teie enda valik vaktsineerida tunnetel – see tagantjärele ratsionaliseerimine, põhjendamine jne juhtub kõigil. Kui sina tundsid (ja mõtlesid, kui nii soovid uskuda), et sinu jaoks on vaktsineerimine mõistlik, käitusid sa õigesti.

60+ inimene, kes rändab ringi ja kohtab palju inimesi tunnebki teistmoodi kui nt 30-aastane, kes sotsialiseerub vähem (tal nt pole raha, et jubedalt ringi käia) jne jne. Vanus, tervis, inimkontaktid, surve töölt või tutvusringkonnast – siin on nii palju aspekte, et sa ei tee seda otsust tegelt mingi loogilise kalkulatsiooni põhjal – aga kui sulle nii mugavam on, siis keegi ei pane pahaks, kui sa just seda endast usud.

Veneruletis on sul ka ainult 1/6 võimalik kuul pähe saada, aga näed, teeme mängu reeglid nii, et ülejäänud 5 juhtu saad miljon eurtsi. Mõni inimene, kellel elu on nurka surutud, võiks sellise pakkumisega isegi nõustuda (see nüüd ei ole vihje kuidagi kellegi elu nurkasurutuse osas vaktsineerimise puhul).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No, kui sa ei saa aru, mis asi see “vaist” on, võta Gigerenzeri raamat kätte, loe läbi, äkki hakkad mõistma.

Ja siis võta mõni teine raamat kätte ( näiteks raamatud õppimise strateegiate kohta, mis räägivad sellest, kuidas tunnetus väga sageli viib paraku valejäreldusteni. Tunnetus on evolutsioonilises plaanis olnud vägagi abiks asi, sest polnud paremat otsustusmehhanismi võtta. Kui aga on palju keerukamad otsused vaja teha (mitte enam küti- korilase otsused), siis tuleb teadus appi, sest siin juba tekitab puhtalt kõhutunde põhjal tehtud otsus pigem halvema tulemuse. Näiteks õppimise efektiivsus on asi, kus kõhutunne soovitab hoopis teist strateegist, kui tegelikult tuleks õppida, et asi ka pikaajalisse mällu jääks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui maskist tuleb juttu, on kõik järsku nii haiged, et kuidagi ei kannata minutitki kanda.

Kui vaktsiinist tuleb jutt, ollakse nii terved, et no pisimatki mõtet pole vaktsineerida.

Kui hakataks tõendeid väljastama, et jah – sulle viirushaigused külge ei hakka, siis muutuks kõik “maskihaiged” justkui võluväel paduterveks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui maskist tuleb juttu, on kõik järsku nii haiged, et kuidagi ei kannata minutitki kanda.

Mõned aastad tagasi uuriti ja puuriti, et hispaania gripi ajal enamik surmasi tuli bakteriaalsest kopsupõletikust… Mis tulenes sellest, et inimesed palju räpaseid maske kasutasid. See on nüüd muidugi vaidlustatud ja mõningad selleteemalised uuringud on internetist ära koristatud 🙂

https://www.cidrap.umn.edu/news-perspective/2008/08/study-bacterial-pneumonia-was-main-killer-1918-flu-pandemic

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui maskist tuleb juttu, on kõik järsku nii haiged, et kuidagi ei kannata minutitki kanda.

Mõned aastad tagasi uuriti ja puuriti, et hispaania gripi ajal enamik surmasi tuli bakteriaalsest kopsupõletikust… Mis tulenes sellest, et inimesed palju räpaseid maske kasutasid. See on nüüd muidugi vaidlustatud ja mõningad selleteemalised uuringud on internetist ära koristatud ????

https://www.cidrap.umn.edu/news-perspective/2008/08/study-bacterial-pneumonia-was-main-killer-1918-flu-pandemic

Probleem neis artiklites oli meelevaldne järeldus, et bakteriaalne infektsioon pärines just maskidelt, jah, see võis osalt olla tingitud ka räpastest maskidest. Aga asi on selles, et toonane hügieen oli kordades viletsam kui praegu ja seda mitte ainult maski puhul. Tegelikult ka praegu, miks paljud haigused ohtu endast kujutavad, on järgnevad bakteriaalsed ja viiruslikud tüsistused. Ka tavalise gripi tüsistuseks on sageli kopsupõletik ja seda ammu enne maskiaega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem neis artiklites oli meelevaldne järeldus, et bakteriaalne infektsioon pärines just maskidelt, jah, see võis osalt olla tingitud ka räpastest maskidest. Aga asi on selles, et toonane hügieen oli kordades viletsam kui praegu ja seda mitte ainult maski puhul. Tegelikult ka praegu, miks paljud haigused ohtu endast kujutavad, on järgnevad bakteriaalsed ja viiruslikud tüsistused. Ka tavalise gripi tüsistuseks on sageli kopsupõletik ja seda ammu enne maskiaega.

Seda muidugi – tänu hügieenile (ja toidu kättesaadavusele) on haiguste osas päris palju muutunud. See maski osalus selles ongi hetkel nagu vaidluse alla seatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi küsis siin, kuidas hinnata minu individuaalsust. PK jookseb pidevalt kinni. Vastan nüüd- jätate rahule ja ei piira lollustega, sest jah, mul pole ühtki loogilist argumenti enese vaktsineerimiseks.

Kui piirangud, siis kõigile. Ainult tunnelnägemisega ei märka seda, et vaktsiin ei ole piisavalt tõhus, et seda kõigile manustama üldse peaks (1/3 ikka haiglas, juba ka surevad:().

Ma vaktsineeriksin, kui nad tegeleksid selle täiustamisega ja kui peaksin end riskirühmas olevaks.

Tüütu on kuulda neid nimetamisi. Ma ei ole vaktsiinivastane ega isegi mitte selle vaktsiini vastane, aga igal asjal on piir.

Praegu on vaktsineerimata inimesed nagu neegrid 50.-60. Ameerikas.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui vaktsineeritud inimesed hakkavad nõudma, et nende “individuaalsusega” arvestataks. Ja kui piirangud kõigile, siis hakkaksid kohvikupidajad ja spordiklubide omanikud nõudma, et nende “individuaalsusega” arvestataks. Ei ole hetkel sellist varianti, millega kõik rahul oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näiteks vaktsineerituna ei ole mingit probleemi kõigist piirangutest kinni pidada, ma õigupoolest ei käi praegu ei kinos ega kohvikus. Aga seda ju öeldi kohe välja pressikonverentsil, et piirangute eristamise ainus mõte ongi see, et panna rohkem inimesi vaktsineerimise osas ümber mõtlema, kuna vaktsiini tõhusus sõltub vaktsineeritute arvust. Kõik eesmärgid ei ole otsesed, mõned on kaudsed. Seda on ka öeldud, et kui osalised piirangud ei mõika, lähevad piirangud üleüldiseks ja kogu praegune vabadus (ka see mida vaktsineerimata inimesed praegu siiski naudivad), lõppeb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et piirangute eristamise ainus mõte ongi see, et panna rohkem inimesi vaktsineerimise osas ümber mõtlema, kuna vaktsiini tõhusus sõltub vaktsineeritute arvust. Kõik eesmärgid ei ole otsesed, mõned on kaudsed. Seda on ka öeldud, et kui osalised piirangud ei mõika, lähevad piirangud üleüldiseks ja kogu praegune vabadus (ka see mida vaktsineerimata inimesed praegu siiski naudivad), lõppeb.

Selleks, et panna inimesi vaktsineerimise osas ümber mõtlema, tuleb selgitustööd teha miks on vaktsineerimine kasulik.

Inimene ei peaks vaktsineerima ennast sellepärast, et keegi tuli ja pani talle piirangu peale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama. Ma pole tegelikult kunagi enda 38 eluaasta jooksul haige olnud. Päriselt ka ei ole. Olen olnud 7 korda koroona lähikontaktne ja töötan inimestega igapäevaselt. Olgem ausad ei kanna ma ka maski. Ja ma ei ole haigeks jäänud. Olen käinud 13 korda testimas, et välja minna. Alati negatiivne. Ma tõesti ei taha vaktsineerida, sest miks minusugune peaks enda tervise kaalule panema. Olen ka masendunud. Katsun nüüd teadlikult koroonat otsida, et saaks selle positiivse testi kirja ometi.

Võib olla spets geen, võib-olla jõhker joppamine, aga kolmandaks: jaga meiega oma dieeti? Sellist immuunvärki tahaks isegi! ????

Mul puudub igasugune spets dieet ???? Lihtsalt ma ise kardangi vaktsiini just seetõttu, et äkki ma nö. rikun miskit ära ???? Küll on olnud ju kuulda, kuidas varjus olnud haigused pärast vaktsiini välja ilmuvad. Ma ei julge lihtsalt võimalust anda. Ja ausalt ei näe ka vajadust.

Ma pole ka juba üle 30 aasta haige olnud. No paar pisikest nohulaadset asjandust on olnud. Ometigi olen vaktsineeritud ja pole mu tervis sellest halvemaks läinud. Ei ole mul ka mingit hirmu, et võiks mind kuidagi kahjustada. Pigem muretsen selle pärast, et kui vaktsineerimata inimene peaks haigestuma, siis kuidas saab ta kindel olla, et haigus teda väga rängalt ei räsi.

Nii nagu ikka kõiges kindel ollakse – usk ja lootus.

See kusjuures ongi kõige alus. Ja inimesel on õnneks valik, millesse uskuda ja võimalus mõelda oma peaga.

Võimalus uskuda, et manustatud vaktsiini kõrvaltoimed tulevad esile alles 10a pärast

Võimalus uskuda, et vaktsiin hoiab ära tema raske haigestumise ja tüsistused päriskoroonaga kokku puutudes

Võimalus uskuda seda, et kui naabrinaine sai paar nädalat tagasi teise süsti ja nähes teda ikka veel igapäevaselt poodi jalutamas, et siis ehk vaktsineerimisel polegi nii jubedaid tagajärgi

Võimalus uskuda, et see kogu viimase aja komejant on lihtsalt selleks, et riik saaks oma suurest kokkuostetud vaktsiinilaarist lahti, enne kui see parim enne mööda saab.

Võimalus uskuda, et igal inimesel lasub vastutus oma peaga mõelda ja valikuid teha nii et pärast poleks tarvis kedagi süüdistada ja vihata. Endal ka kergem edaspidi elada ja olla ju:)

Kui igaüks usub mida tahab ja teeb mida tahab, siis valitseb ühiskonnas anarhia. Kas seda soovimegi saavutada? Sinna olukorda viib suhtumine, et iga inimene võib suvalist jama uskuda ja keegi ei tohi midagi öelda. Algab see juba kodust ja koolist, kus enam ei õpetata, et autoriteeti tuleb kuulata ja austada. Ma ei ole totalitaarse ühiskonna poolt ja arvan, et alati peaks inimene oma mõistust kasutama ja küsima lisaküsimusi. Aga selline totaalne – ma usun, et gravitatsiooni pole olemas ja võin aknast välja astuda – pole okei. Ümbritsevatel inimestel on siin kohustus sekkuda ja selgutada, aga mitte samal ajal hukka mõista. Iga lapsevanema kohustus on oma lapsi juba varakult õpetada teisi inimesi ära kuulama ning austama. See ususõda käib praegu mõlemalt poolt, kuna inimesed ei austa üksteist.

See on vale eeldus, et inimene jõuab ratsionaalse järelduseni, kui usub mida tahab ja mõtleb oma peaga. Kahjuks ei suuda üksikisik filtreerida kogu praegust infovoogu ja leida sealt hulgast, milline osa on pahatahtlikult või kogemata tema eksitamiseks sinna sokutatud. Sellepärast ongi ühiskond delegeerinud selle töö erinevatele spetsialistidele. Ja nende töö kontrollimiseks on erinevad mehhanismid. Teaduses näiteks retsenseerimine, kus teised teadlased kontrollivad, kas kasutatud meetodid ja tulemuste tõlgendamine on usaldusväärne.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Aga kui ma ei haigestugi?