Esileht Ilu ja tervis Aga kuidas siis toituda?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Aga kuidas siis toituda?

Postitas:

Ajendatult piima joomise teema vastustest, kus hullud on inimesed, kes julgevad hommikuti piimaga tehtud putru või leiba süüa kui soovivad alla võtta siis ma tahaks teada mida keskmine inimene süüa võiks? Keskmine selle pärast, et ma ei ole 35 kg ülekaalus aga nagu iga teine eestlane, tahaks ka mina 5kg alla võtta. Midagi drastilist ma selleks teha ei soovi, ehk ainult rohelise peal nagu seal üks soovitas, ma elada ei taha.

Ühesõnaga, mille arvelt kaloreid kokku hoida, mingeid nippe palun. Näiteks kas kohvi joomisel magusaineks mesi annab vähem kaloreid kui suhkur või teeb sama välja? Kumb on hullem, kas hommikuks veega pooleks kaerahelbepuder, kus sees on 0,5sl suhkrut või 3 võileiba, mis koosnevad saib palakestest, veidi võid, singiviil, tomat, salatileht, pipar.

teraviljatooteid ma välja jätta ei tahaks … ikka tahan teinekord saibi või rukkipala singiviiluga. Huvitab just mida millega asendada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 21:47; 31.05 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

söö lihtsalt natuke vähem. palju mõjusam ja vähem arveldamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine raamatukokku, seal on hunnikute kaupa igasuguseid toitumimisalaseid raamatuid, loe neid ja hakka elama. Perekool on meeleheitel koduperenaiste ja paksukeste nututuba, siit sa nüüd küll asjalikku nõu ei saa!!! Üks autor keda sulle soovitan on MICHEL MONTIGNAC.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seal ramatukogus on ju ka igasuguseid asju, ei ole nii, et kui on kaante vahel, siis on absoluutne tõde. Interneti ajastul nüüd veel raamatukokku 😀

Kui sa küsid kalorite kohta suhkrus vs mees, siis oled ilmselt ikka väga algaja….

Muidu see GI indeksi teooria peaks suhteliselt hea olema. Süsivesikud tegelikult ainsana teevad paksuks. Süsivesikud tõstavad veresuhkrut ja ainult nii ladestub rasv. Neid võib süüa ainult niipalju kui neid kindlasti ära kulutatakse. Võib süüa rasvarikkamalt, aga mitte mingil juhul kõrge rasva ja kõrge süsivesikute rikast toitu. Ühesõnaga piirata eelkõige suhkrut ja teravilja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jah algaga kalorite lugemise teemal kuna mul ei ole kunagi tarvis olnud kaloreid lugeda. Olen terve oma elu söönud seda mida tahan ja koguseid ka ei vaata, lihtsalt kõhu söön täis. Nüüd tunnen, et vanuse kasvades hakkab ka kaalunumber kasvama ja peaksin midagi muutma. Arvatavasti siis kogused väiksemaks ja oleks hea ka teatud toite/aineid eelistada teistele. Mina kui kaloeritetundmatu hetkel poes olles valin tavalise saia asemel sepiku või koorikleiva ja ise usun, et see on juba edusamm. Kas see ka reaalselt on, seda ei tea ausalt öeldes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 21:47; 31.05 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-kuuga 12 kilo:
Hommikul söö nii palju kui tahad ja ükskõik mida
Kohvi suhkru ja koorega joomist ei piiranud (3-4 tassi päevas)
Lõunaks – prae asemel supp ja keefir (ei mingit leiba…)
Õhtuks – 400gr suvaline külmutatud köögiviljade pakk praetuna või keedetuna ja klaas hapupiima. Pluss üks greip hilisõhtul.

trenni tegin kah – jalgrattaga 30 km 3-4 korda nädalas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 15:31; 01.06 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]3-kuuga 12 kilo:
Hommikul söö nii palju kui tahad ja ükskõik mida
Kohvi suhkru ja koorega joomist ei piiranud (3-4 tassi päevas)
Lõunaks – prae asemel supp ja keefir (ei mingit leiba…)
Õhtuks – 400gr suvaline külmutatud köögiviljade pakk praetuna või keedetuna ja klaas hapupiima. Pluss üks greip hilisõhtul.

trenni tegin kah – jalgrattaga 30 km 3-4 korda nädalas[/tsitaat]

Ja nii iga jumala päev? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lugesin kaloreid nii et näost sinine, ja ei midagi. Alla sain süsivesikuid vähendades. Nii et vähemalt minu organism tegi küll vahet, mida ma sõin, mitte üks kalor kõik, nagu teised väidavad.

süsivesikuid vähemaks, proteiini juurde. Kui ise täpselt ei tea, mis ja kus need on, siis sellise põhimõttega on nt South Beach diet, saad ideid milliseid toiduaineid vältida ja mida võid rohkem süüa. Võid proovida ka GI-toitumist, ehk siis siin nimetatud GI-dieet, Montignac ja muud, need on üsna sarnased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt muidugi kalorid – tuleb süüa vähem kui kulutad. Naistel allavõtmiseks keskmiselt 1500-1600 kalorit päevas, trenni tehes võib pisut rohkem lubada. See nutridata leht on väga hea algajale – saad arvutada kalorivajaduse, palju päevas tarbisid, kas said vajalikud ained kätte. Kui kogupilti ei viitsi endale selgeks teha ja jälgida, siis on kõik dieeditamised ajutised ja mõttetud.
Aga praktilise poole pealt – asenda kartul ja pasta köögiviljadega, sest need sisaldavad vähem süsivesikuid, samas on kiudaineid, vitamiine jm vajalikku. Söö köögivilja vähemalt 500g päevas – kui sooja toiduna on raske,sis võta tööle kaasa mõned kurgid, tomatid, porgandid närimiseks.
Peamine on vaheldusrikkus, et oleks erinevaid maitseid ja ei tekiks piiratuse tunnet. Seetõttu tee hommikul erinevaid putrusid, sest need täidavad hästi kõhtu (ja loomulikult piimaga, kui nii maitseb, lihtsalt piimakalorid lähevad ka kirja, muidu on piim ju kasulikum kui mònigi teine asi). Aga võib süüa ka võileiba – eelista vähemrasvaseid katteid (lahjem juust, korralik sink, tomat-kurk ja rohelist maitseks). LEib, sai, sepik on kalorite poolest suht sarnased, aga leib ja sepik kindlasti kasulikumad, eriti kui häid seemnedi vms sees (nende puhul ma isegi ei jälgiks nii palju kaloreid, kui maitset ja huvitavamaid lisandeid).
Elustiili tuleb muuta nii palju et viitsiks ja ka kasu oleks. Tavaliselt lihtsaim on kas trenni minna (virgad 🙂 vöi siis rohkem jala käia, vähemalt 30 min päevas (laisemad :). Jätta auto kaugemale, minna bussi pealt 3 peatust varem maha – kättesvötmise asi. Jöudu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 22:25; 31.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, kõike võib süüa, kui kaloreid suudad piirides hoida. Kes paneb kohvi sisse suhkrut, kes pudru peale selle asemel moosi, kes võtab musta kohvi ja kõrvale ühe shokolaadikommi – ei ole suurt vahet, need nii väikesed kogused. Aga kohv koorega…. ma ei tea, pole nagu vaja, minu arvates piimaga palju parem ja kasulikum (vähem mõttetut piimarasva).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 22:25; 31.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]wednesday kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja nii iga jumala päev? :D[/tsitaat]

nädalavahetustel jõin ka õlut nii palju kui tahtsin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 15:31; 01.06 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loe raamatut makrobiootikast, väga lihtne ja selge toitumise teadus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 17:40; 04.06 14:07; 04.06 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas ka just kalorite lugemine. Nii näed ka ära mis toidud on mõtetud. (st. annavad palju kaloreid aga ei täida kõhtu ega anna toitaineid. Peamine sellistest on valge jahu. Isegi sokolaad on parem)

Hästi täidavad kõhtu nt. täisteratooted ja muna ning joo palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole midagi mõttetumat kui kalorite lugemine. Stressiallikas.
Hommikul joon rahumeeli piimaga kohvi (suhkrut mitte) ja söön neljaviljaputru.
Lõunal tavaline kaste-kartul-liha. Ainult et ära võta suurt taldrikut, võta pigem pisem ja lisaportsule ei. See pole nälg, see on isu.
Ja ei käi külmkapi kallal näksimas. Pole tahtmist.
Magusat koju ei osta. Kui, siis ainult laste jaoks ja valmis portsu (mõlemale sussisokolaad, mitte kommipakk, kust järjest võtta).
Õhtuks on ainult isu ühe võileiva järele. Kõik.
Õlut joon muretult, tühjade kalorite pärast ei pabista.
Iga päev katsun leida füüsilist tööd ja kui kenasti läheb, siis ka pool tundi puht kodutrenni jaoks.
Imehästi töötab. Kaal super, muskel huvilise fitnessivenna tasemel olemas, võhma jagub.
Kõige olulisem nipp on mitte üle mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest pole midagi mõttetumat kui kalorite lugemine. Stressiallikas.
Hommikul joon rahumeeli piimaga kohvi (suhkrut mitte) ja söön neljaviljaputru.
Lõunal tavaline kaste-kartul-liha. Ainult et ära võta suurt taldrikut, võta pigem pisem ja lisaportsule ei. See pole nälg, see on isu.
Ja ei käi külmkapi kallal näksimas. Pole tahtmist.
Magusat koju ei osta. Kui, siis ainult laste jaoks ja valmis portsu (mõlemale sussisokolaad, mitte kommipakk, kust järjest võtta).
Õhtuks on ainult isu ühe võileiva järele. Kõik.
Õlut joon muretult, tühjade kalorite pärast ei pabista.
Iga päev katsun leida füüsilist tööd ja kui kenasti läheb, siis ka pool tundi puht kodutrenni jaoks.
Imehästi töötab. Kaal super, muskel huvilise fitnessivenna tasemel olemas, võhma jagub.
Kõige olulisem nipp on mitte üle mõelda.[/tsitaat]

Mnjaa, kes sellist re¸iimi suudab pidada, see ei pea tõesti kaloreid lugema 🙂 Enamik siiski soovib toitu rohkem nautida, st proovida erinevaid asju ja ka midagi magusat põske pista. Siis on vaja ka rohkem jälgida, et tasakaal säiliks nii toitainetes kui kalorites.
Lisaks, sa ole soovitud kaalus, aga allavõtmisel peab veidi rohkem pingutama. Kõik ei oska nii süüa, et lubad veidi kõike,aga kaal langeb, vajab pisut harjutamist ja mõttetööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ühesõnaga, mille arvelt kaloreid kokku hoida, mingeid nippe palun. Näiteks kas kohvi joomisel magusaineks mesi annab vähem kaloreid kui suhkur või teeb sama välja? Kumb on hullem, kas hommikuks veega pooleks kaerahelbepuder, kus sees on 0,5sl suhkrut või 3 võileiba, mis koosnevad saib palakestest, veidi võid, singiviil, tomat, salatileht, pipar.

teraviljatooteid ma välja jätta ei tahaks … ikka tahan teinekord saibi või rukkipala singiviiluga. Huvitab just mida millega asendada 🙂 [/tsitaat]

Mesi on parem
Parim hommikusöök TÄISTERApuder.

Kiirpudrud ei sobi, samuti rafineeritud jahust sai-leib.. Sobib kroovjahust leib, aga mitte püülijahust.
3 võileiba on palju, 1 piisab.

Hommikusöögil kindlasti ka mahl, puuvili vmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest pole midagi mõttetumat kui kalorite lugemine. [/tsitaat]

Õnne sulle siis! Aga sa ei ole erand – paljud on normaalkaalus ilma, et peaksid midagi tegema. Mina olen ka peale seda kui titapeki maha sain.

Paraku inimene küsis kuidas 5kg all saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Rabakana kirjutas:[/small]

Õnne sulle siis! Aga sa ei ole erand – paljud on normaalkaalus ilma, et peaksid midagi tegema. Mina olen ka peale seda kui titapeki maha sain.

Paraku inimene küsis kuidas 5kg all saada.[/tsitaat]Ma olen ka normaalkaalus ja pole elu sees kaloreid lugenud. Nõus, et see on mõttetu tegevus, kui puudub arusaamine, MIDA süüa ja MIDA mitte. Ei loe ainult väiksem kalorinumber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]3-kuuga 12 kilo:
Hommikul söö nii palju kui tahad ja ükskõik mida
Kohvi suhkru ja koorega joomist ei piiranud (3-4 tassi päevas)
Lõunaks – prae asemel supp ja keefir (ei mingit leiba…)
Õhtuks – 400gr suvaline külmutatud köögiviljade pakk praetuna või keedetuna ja klaas hapupiima. Pluss üks greip hilisõhtul.

trenni tegin kah – jalgrattaga 30 km 3-4 korda nädalas[/tsitaat]

Kohutav. Kiirdieedina võibolla oleksin nõus aga KOLM KUUD?! Uhh. Liha ei söönud yldse, ainult supil või sõileival?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mesi on parem
Parim hommikusöök TÄISTERApuder.

Kiirpudrud ei sobi, samuti rafineeritud jahust sai-leib.. Sobib kroovjahust leib, aga mitte püülijahust.
3 võileiba on palju, 1 piisab.

Hommikusöögil kindlasti ka mahl, puuvili vmt.[/tsitaat] Oled sa vaadanud, palju mahlas või puuviljades suhkrut on?

Näide: Tropicana 100% apelsinimahl tükkidega. 1 klaas (200ml) sisaldab 86 kcal ja 18 grammi suhkrut. Ehk siis ühes väikses klaasikeses on 4.5 teelusikatäit suhkrut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Oled sa vaadanud, palju mahlas või puuviljades suhkrut on?

Näide: Tropicana 100% apelsinimahl tükkidega. 1 klaas (200ml) sisaldab 86 kcal ja 18 grammi suhkrut. Ehk siis ühes väikses klaasikeses on 4.5 teelusikatäit suhkrut.[/tsitaat]
Hommikul on organismi käimalükkamiseks seda suhkrut vaja. See ei lähe rasvaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small]
Oled sa vaadanud, palju mahlas või puuviljades suhkrut on?

Näide: Tropicana 100% apelsinimahl tükkidega. 1 klaas (200ml) sisaldab 86 kcal ja 18 grammi suhkrut. Ehk siis ühes väikses klaasikeses on 4.5 teelusikatäit suhkrut.[/tsitaat]

No aga ma ju rääkisin, et tuleb kaloreid vaadata 🙂 Normaalne mahl sisaldab alla 40kcal ja sinna ei ole lisatud suhkrut.
Tõsi, kui tahad tavapoest seda saada, tuleb terve riiul hoolikalt läbi kammida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ning tegelikult ei ole ju vaja jalgratast ise leiutada. Netis on tasuta toitumisprogrammid olemas.

kas 1 nüüd aadressil nutrilda.ee? siis kas amster.ee vmt. ja toitumine.ee lehelt peaks ka miskit hargnema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small]
Oled sa vaadanud, palju mahlas või puuviljades suhkrut on?

Näide: Tropicana 100% apelsinimahl tükkidega. 1 klaas (200ml) sisaldab 86 kcal ja 18 grammi suhkrut. Ehk siis ühes väikses klaasikeses on 4.5 teelusikatäit suhkrut.[/tsitaat]
Kuidas seal saab olla 4,5 tl suhkrut??? See on ju täismahl, ja jutt käib 200 ml, seega ongi 100 ml 43 kalorit. Ja see suhkur pole sinna lusikaga topitud, vaid see on puuvilja enda suhkur! On ika vaks vahet, kas tarbida puuviljasuhkrut, mis on otse puuvilja seest, või tarbida valget (keemiliste ainetega pleegitatud) suhkrut. Naaatuke on vaja mõtelda, ja saabki vahest aru. Ime, et siis suur osa inimesi ei taipa kalorite lugemisest ja toitumisest midagi, kui nii lihtsat asja ka must-valgel välja lugeda ei suudeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small][/small]

Paraku inimene küsis kuidas 5kg all saada.[/tsitaat]
Olemas ju.
Võtku väiksem taldrik ja juurde ei tõsta. Ning katsugu iga päev natttttukenegi ekstra liigutada.
Tehku näiteks see korra läbi. Ainult 5 minti võtab, kui sedagi.

http://www.youtube.com/watch?v=SWBCPPUM6Wc

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] ma tahaks teada mida keskmine inimene süüa võiks? Huvitab just mida millega asendada 🙂 [/tsitaat]

Ilma eelnevaid postitusi lugemata: söö tihedamini kui muidu, automaatselt vähendad ka toidu koguseid ja mis peamine – kuula oma keha. Võin sulle rääkida sedasama juttu ja jagada nippe, mida eelnevadki postitajad võisid anda – nt. hommik alaku klaasitäie külma veega, siis söök tund aega peale ärkamist (keha on üleval, jätab meelde, et sõid ja ei teki päeva jooksul tühjakõhu tunnet), söö täisteraleivaga võileib, jogurt (maitsestamata, sügavkülmutatud marjad ja veidi mett), kui magusa isu on, söö tükk kooki või kommid enne kella 12-14, enne lõunat lõunaoode jnejne…neid nippe ja teadmisi on tegelikult väga palju. Aga need kõik põhinevad sellel, et kuula ja austa oma keha. Oma autole Sa ju halva kvaliteediga õli ei vala sisse? Aga nüüd natukene googelda ja vaata, mida suhkur teeb sinu organismis. Ka seesama pruun paljukiidetud toorsuhkur. Jah, soovitan kasutada mett, väike lusikatäis mett päevas teeb ka vaid head. Ja piim, muide – piim on väga hea stressimaandaja, on avastatud. 🙂
Järgmiseks…kas tõesti teed sa füüsilist tööd, et pead kolm võileiba hommikul sööma? Isegi minu 2 meetrine mees, kes lippab hommikuti trenni ja teeb seda ka õhtuti, sööb vaid ühe võileiva ja muna lisaks (kui tahad kaalu alandada, söö valku, siis ei alane kaal sul lihaste arvelt). Kõige parem oleks, kui alustad hommiku munaomletiga (ilma jahuta). Ja olgu mainitud, et kaerahelbe puder – piima või piimata on vaid kasvavale organismile kasulik. Ja kui juba teha, siis naudi – tee seda piima ja võiga (kuid mitte suurem ports kui sinu enda rusikas on).
Kõike ei saa ja jõuagi ümber kirjutada…lihtsalt öeldes, on võimalik end näljutamata (milleks tekitada stressi kehale) 5 kilo kergemaks mõelda pelgalt kuulates oma keha. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piim on stressimaandaja ainult sellepärast, et sisaldab kasiinimorfiini:D mis on opiaat, ehk narkootiline aine! Juustus on seda konsentreeritud kujul;)

mesi, datlid ja agaave siirup on head magustajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 17:40; 04.06 14:07; 04.06 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelt on nii, et toitumine on teadus..ise igalpoolt nõuandeid kuulda võttes lähed peast soojaks varsti:D mine käi paar toitumisspetsialisti läbi (mitte nõuka aegse) ja las seletavad miks ja mis. nt toortoituja..segasööja ja lihasööja, siis tee ise ka proovi, nt 2 nädalat jätad kõik piimatooted ja liha välja..vaatad kuidas end tunned jne..raamatuid ka palju, inglisekeelsed küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 17:40; 04.06 14:07; 04.06 14:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Aga kuidas siis toituda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.