Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: .

Postitas:
Kägu

.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Positiivselt!

+16
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

HPV vaktsiin on eelkõige emakakaelavähist hoidumiseks.
https://www.haigekassa.ee/inimesele/haiguste-ennetus/hpv-vastane-vaktsineerimine

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks vaid minu ajal see vaktsiin saadaval olnud! Muidugi positiivselt.

+18
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei! Elan Soomes ja siin nii palju tüsistusi selle järgselt. Vaesed lapsed on eluaeg krampides.
Ei sellepärast, et see on nii uus asi ja seda ei ole korralikult uuritud.

Ma ei ole vaktsiinivastane. Mu oma laps(poiss) on kõik riikliku kava omad saanud(va tuulerõuged), aga kui mul oleks tütar, siis keelduksin.

+20
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

USAs tehakse ka poistele. Ma ei lasknud oma pojale teha, sest see vaktsiin oli nii uus ja selle kohta oli palju vastuolulist infot. Kui poeg 18 sai, lasi ta ise ennast vaktsineerida.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suhtun positiivselt, oma tütre vaktsineerimiseks juba andsin nõusoleku. Elame Rootsis, kõik vastavas vanuses tüdrukud koolis saavad vaktsiini, keeldujaid pole.

Poistele on see tegelikult sama vajalik. Asjaolu, et me pole kuulnud HPV põhjustatud munandi-, peenise-, päraku-, rääkimata kurgu-, mandlite-, keele- jne vähkidest, ei tähenda, et neid pole olemas, vaid et need on nii delikaatsed teemad, et mehed ei räägi neist kuskil avalikult. Aga need on olemas. Minu tuttaval just üks neist oli, HPV põhjustatud. Meesterahvas, hellas kohas. Ta ei räägi sellest kuskil. Jääb mulje, et HPV puudutab vaid naisi. See ei ole nii.

Ent ma mõistan, et see on kallis vaktsiin ja riik ei jõua kõiki vaktsineerida, tuleb teha mingi valik ja emakakaelavähk on sageduselt meesteosade vähkidelt eespool. Seetõttu vaktsineeringi oma poja lihtsalt omal kulul. Mitte ei tahaks, et ajal, kus 90% naisi kannab HPVd, minu poeg seetõttu vähi saaks.

Eestis on HPV vaktsiiniga immuniseeritud üle 10 000 inimese ja pole registreeritud ainsatki tõsisemat tüsistusjuhtumit. Paljudes riikides on HPV kandlus ja vastavatesse vähkidesse haigestumine kukkunud aegade madalaimale tasemele, nt Austraalias. Lood Soome tüsistustest on linnalegend, mingeid tõendeid sellele pole olemas. Maailmas on vaktsineeritud juba üle 100 miljoni inimese, ilma igasuguste probleemideta.

Kui mina saan kaasa aidata, et minu lapsed jäävad mõnest vähiliigist puutumata, siis ma teen seda.

+22
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Panen oma jutu tõestuseks ka lingi:
https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/society/2018/mar/04/australia-could-become-first-country-to-eradicate-cervical-cancer

Austraalias on emakakaelavähki haigestumine peale immuniseerimist radikaalselt kukkunud. Alates 2013 vaktsineeritakse seal ka – rikas riik, kohe näha – poisse.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas suhtuda HPV vaktsiini?

/…/

Ja on veel küsimus, et aga miks seda poistele ei tehta? Kuskil oli lugeda, et seda sama vaktsiini saaks ka poistele teha.

Oma tütrele lasen kindlasti teha, kui ta vastavas vanuses on.
Poistele ei tehta (Eestis) sellepärast, et nemad on kandjad, aga tüdrukud on need, kes haiguste pärast kannatavad (emakakaelavähk). Nii vähemalt inimesed arvavad, sest nagu eelnevalt on mainitud, siis meeste haigestumisest ei räägita, sellepärast ei võetagi seda teemat piisavalt tõsiselt.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Positiivselt. Andsin oma tütre jaoks nõusoleku.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ise vaktsineeritud ja täitsa elus.
Aga! Tegemist on tõesti uue vaktsiiniga mille pikaajlaist mõju pole veel teada. Näiteks on võimalik et see põhjustab enneaegset menopausi
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4528880/
Vaktsineerima peaks ikka, aga siis peaks tüdruk arvestama et parem oleks juba kahekümnendates lapsed ära saada.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastavas vanuses tüdrukutele tehakse see vaktsiin koolis.

Ikka saab teha, mitte resoluutselt tehakse.
Ma pole kindel, mida teha.
Üldiselt pooldan vaktsineerimist, aga see vaktsiin on tõesti veel uus ja tüsistusi on esinenud (kuidagi palju selle lühikese aja kohta)
Loodetavasti on 5 aasta pärast, kui vanem tütar vastavalt eas, rohkem infot ja kogemusi.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindel ei!

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps käib Uk-s koolis ja terve nende aastakäik vaktsineeriti koolis. Mammutkoolid. Tüsistustest pole kuulnud. Minu laps oli enne vaktsineerimist diagnoosiga ärevik ja on peale vaktsiini. Kuna mul endal on pap positiivne, leitud rakumuutusi, olen riskigrupp emakakaela vähiks, seda asjaolu juures, et mul on kokku elus olnud kolm sekspartnerid, kellest kaks väga pikaaegsed, siis ütlesin vaktsiinile jah.

Ma ei ole lähedalt kokku puutunud vaktsiini tüsistustega, küll aga piinarikkalt emakakaela vähki surnud naistega. Kolleegi ema suri aasta tagasi. 50+ naine. Sõbranna ema suri mitu aastat tagasi. 50+ naine. Õe sõbranna emal saadi õigel ajal jaole. Kurnav kemo, aga paranes.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina lasin eelmisel aastal tütre vaktsineerida. Mul endal tehti aastaid tagasi emakakaela konisatsioon halbade rakkude tõttu.
Natuke kõhklesin, aga USAs elav ja meditsiini alal töötav sugulane soovitas teha – seal pidid täiskasvanud suure raha eest laskma end vaktsineerida.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisvastane pole, aga seda vaktsiini praeguse seisuga teha ei lase oma tütrele. Liiga palju hirmutavaid juhtumeid seoses sellega teevad ettevaatlikuks.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisvastane pole, aga seda vaktsiini praeguse seisuga teha ei lase oma tütrele. Liiga palju hirmutavaid juhtumeid seoses sellega teevad ettevaatlikuks.

Milliseid juhtumeid? Millest te räägite? Kus ja kellel need tüsistused on? Eestis pole olnud, Soomes pole olnud, Austraalias, kus on vaktsineeritud kümneid miljoneid inimesi, pole olnud, aga teie teate, et kuskil on?

Ma ei suuda mõista, mingeid olematuid ja tundmatuid tüsistusi kardetakse nagu tuld, aga reaalset vähiohtu, mis niidab Eestis nagu vikat ka juba noori mehi ja naisi, seda ei kardeta. Mina tean ka emakakaelavähki surnud naisi, alla 40 olid mõlemad kusjuures. Arvate, et kui nad saaksid aega tagasi keerata, siis haliseksid nad mingite olematute, ainult Telegram-tüüpi lehtedel esinevate tüsistuste üle ja keelduksid vaktsiinist? Yeah right.

Küsige siitsamast foorumist nyah nyahilt, mis ta vaktsiinist arvab. Temal on emakakaelavähk olnud.

Kuidas inimesed julgevad mängida vene ruletti oma laste tervisega, ei hakka ma iial mõistma. Kordan veelkord, maailmas on juba pikaajalised head tulemused saadud immuniseerimisega, Austraalias on emakakaelavähk praktiliselt kadunud, tüsistusi pole olnud. Ikka ei usu? Kõik need vaktsineerivad riigid, USA, Austraalia, Rootsi jne eksivad, teie teate paremini?

+16
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arst ei soovitanud seda teha, ütles üsna konkreetselt, et sel vaktsiinil on liiga palju tüsistusi ja nii vähe aega alles katsetatud. Ütles, et ootame paremat.
Ta on günekoloog, raviarst ja pika staaziga, ma usaldasin teda ja ei teinud seda vaktsiini.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

HPV vaktsiin on eelkõige emakakaelavähist hoidumiseks.

https://www.haigekassa.ee/inimesele/haiguste-ennetus/hpv-vastane-vaktsineerimine

Hetkel jah, sest riik peab tegema valiku, meil ei jaksata kõigile seda vaktsiini osta, see on päris kallis. Aga HPV põhjustab ka meestele, ning see on kasvav trend, genitaalide piirkonna vähke (peenis, munandid, pärak jne) ning nii naistele kui ka meestele suupiirkonna (sest HPV liigub suuseksi käigus genitaalidelt suuõõnde) vähke. Neelu-, mandli-, kõri- jne vähid. Tuntuim näide Michael Douglas. Riskime, sest keegi kuskil rääkis, et on mingid tüsistused? Kardame (olematuid, sest ükski tüsistustest rääkija ei ole suutnud oma jutu tõestuseks ühtegi viidet tuua) tüsistusi, aga vähiriski võtame? Päriselt?

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arst ei soovitanud seda teha, ütles üsna konkreetselt, et sel vaktsiinil on liiga palju tüsistusi ja nii vähe aega alles katsetatud. Ütles, et ootame paremat.

Ta on günekoloog, raviarst ja pika staaziga, ma usaldasin teda ja ei teinud seda vaktsiini.

Ma ei suuda seda uskuda, sest Eestis on korduvalt räägitud, et meil pole tüsistusi esinenud ning kui otsida infot teiste riikide kohta, siis samuti sellist infot välja ei tule, vastupidi, kõik uuringud näitavad, et vaktsiin on ohutu ja aitab tõhusalt maandada vähiriske. Aga eks arstide seas ole ka igasugu inimesi, kes soovitab kõiki haigusi ravida soodavee, kes ühel jalal seismisega, teatav mõtlemisvõime peab inimesel endal olemas olema. Ja kui ei ole, siis internet on infot täis, keegi ei keela lugeda.

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milliseid juhtumeid? Millest te räägite? Kus ja kellel need tüsistused on? Eestis pole olnud, Soomes pole olnud, Austraalias, kus on vaktsineeritud kümneid miljoneid inimesi, pole olnud, aga teie teate, et kuskil on?

Ma ei suuda mõista, mingeid olematuid ja tundmatuid tüsistusi kardetakse nagu tuld, aga reaalset vähiohtu, mis niidab Eestis nagu vikat ka juba noori mehi ja naisi, seda ei kardeta. Mina tean ka emakakaelavähki surnud naisi, alla 40 olid mõlemad kusjuures. Arvate, et kui nad saaksid aega tagasi keerata, siis haliseksid nad mingite olematute, ainult Telegram-tüüpi lehtedel esinevate tüsistuste üle ja keelduksid vaktsiinist? Yeah right.

Küsige siitsamast foorumist nyah nyahilt, mis ta vaktsiinist arvab. Temal on emakakaelavähk olnud.

Kuidas inimesed julgevad mängida vene ruletti oma laste tervisega, ei hakka ma iial mõistma. Kordan veelkord, maailmas on juba pikaajalised head tulemused saadud immuniseerimisega, Austraalias on emakakaelavähk praktiliselt kadunud, tüsistusi pole olnud. Ikka ei usu? Kõik need vaktsineerivad riigid, USA, Austraalia, Rootsi jne eksivad, teie teate paremini?

ERR-is on kümneid dokumentaale
Seal räägivad haritud ja kogenud arstid, ravimifirmades töötanud inimesed ja teadlased, kes on selle teemaga lähedalt kokku puutunud. Tuhandeid naisi on saanud tugevaid tervise kahjustusi või surnud Gardasili tagajärjel.

https://newsvoice.se/2015/05/ny-dansk-tv2-dokumentar-visar-unga-kvinnors-forstorda-liv-pga-gardasil-ansvarig-myndighet-pekar-pa-ema/

https://healthimpactnews.com/2018/new-documentary-reveals-gardasil-hpv-vaccine-fraud/

Netis on sadu artikleid, mida on kirjutanud arstid ja teadlased, mitte soolapuhujad.
Arstid ei ole vaktsiinivastased, vaid nad on väga mures, et vaktsiin lasti liiga kiiresti turule ja sel on väga palju kõrvalmõjusid.
Hakkasin seda kõike uurima peale seda, kui mu arst ütles, et ära vaktsineeri just selle vaktsiiniga.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
ttriinu

Ma ei suuda seda uskuda, sest Eestis on korduvalt räägitud, et meil pole tüsistusi esinenud ning kui otsida infot teiste riikide kohta, siis samuti sellist infot välja ei tule, vastupidi, kõik uuringud näitavad, et vaktsiin on ohutu ja aitab tõhusalt maandada vähiriske. Aga eks arstide seas ole ka igasugu inimesi, kes soovitab kõiki haigusi ravida soodavee, kes ühel jalal seismisega, teatav mõtlemisvõime peab inimesel endal olemas olema. Ja kui ei ole, siis internet on infot täis, keegi ei keela lugeda.

Googelda inglise, rootsi või taani keeles, leiad suurel hulgal inimesi, kes on videodes oma nime ja näoga, kes on kaotanud tütre, õe või ema peale Gardasiliga vaktsineerimist. Mina vaatasin ETV pealt dokumentaali, kus tunnustatud arstid rääkisid, kuidas vaktsiini tootev ettevõtte surus kiiruga vaktsiini turule, tegelikult oleks pidanud testima seda kauem.
Enamus Euroopa riikides on nüüdseks see vaktsiin keelatud.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastavas vanuses tüdrukutele tehakse see vaktsiin koolis.

Ikka saab teha, mitte resoluutselt tehakse.

Ma pole kindel, mida teha.

Üldiselt pooldan vaktsineerimist, aga see vaktsiin on tõesti veel uus ja tüsistusi on esinenud (kuidagi palju selle lühikese aja kohta)

Loodetavasti on 5 aasta pärast, kui vanem tütar vastavalt eas, rohkem infot ja kogemusi.

Kus ja kellel on esinenud tüsistusi? Millele tuginevad inimesed, kes sellist asja väidavad? Saate aru, et need on õhust võetud väited, seda ei toeta ükski meditsiiniline uuring? Miks te loobite selliseid lambist võetud, ei tea kust kuuldud väiteid, millel pole mingit tõepõhja? Palun viidake, kui sellist jama väidate.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

ERR-is on kümneid dokumentaale

Seal räägivad haritud ja kogenud arstid, ravimifirmades töötanud inimesed ja teadlased, kes on selle teemaga lähedalt kokku puutunud. Tuhandeid naisi on saanud tugevaid tervise kahjustusi või surnud Gardasili tagajärjel.

https://newsvoice.se/2015/05/ny-dansk-tv2-dokumentar-visar-unga-kvinnors-forstorda-liv-pga-gardasil-ansvarig-myndighet-pekar-pa-ema/

https://healthimpactnews.com/2018/new-documentary-reveals-gardasil-hpv-vaccine-fraud/

Netis on sadu artikleid, mida on kirjutanud arstid ja teadlased, mitte soolapuhujad.

Arstid ei ole vaktsiinivastased, vaid nad on väga mures, et vaktsiin lasti liiga kiiresti turule ja sel on väga palju kõrvalmõjusid.

Hakkasin seda kõike uurima peale seda, kui mu arst ütles, et ära vaktsineeri just selle vaktsiiniga.

Esimest linki hakkan vaatama, aga teine on libaleht, pseudoteadus:
Health Impact News is pure pseudoscience. According to Web of Trust this site has been flagged for misleading claims, alternative and/or controversial medicine. The site misleads people with quackery that is actually dangerous to your health if you take their claims seriously. Health Impact News is fiercely anti-vaccine and GMO. This is one of the worst purveyors or junk science on the internet. (D. Van Zandt 8/10/2016)

https://mediabiasfactcheck.com/health-impact-news/

Kontrollin ka seda, mis eespool varase menopausi kohta viidati – esmapilgul näib seegi leht välja liba.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka newsvoice.se on libaleht, tuntuks saanud feik uudiste ja valeinfo levitamisega!

Palun pange tõsiseltvõetavad lingid! Need kaks linki kumbki seda pole!

Ühtlasi oleksin tänulik, kui leiaksite mõne viite, kus keegi Eesti arst väidab, et HPV vaktsiin on ohtlik või tekitab tüsistusi vmt. Ei ole? Huvitav, miks? Suusõnaliselt ütlevad teile, aga kirjalikult välja tulla sellega ei julge?

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Googelda inglise, rootsi või taani keeles, leiad suurel hulgal inimesi, kes on videodes oma nime ja näoga, kes on kaotanud tütre, õe või ema peale Gardasiliga vaktsineerimist. Mina vaatasin ETV pealt dokumentaali, kus tunnustatud arstid rääkisid, kuidas vaktsiini tootev ettevõtte surus kiiruga vaktsiini turule, tegelikult oleks pidanud testima seda kauem.

Enamus Euroopa riikides on nüüdseks see vaktsiin keelatud.

Vale info! Millistes riikides on see keelatud, nimeta palun?

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ise vaktsineeritud ja täitsa elus.

Aga! Tegemist on tõesti uue vaktsiiniga mille pikaajlaist mõju pole veel teada. Näiteks on võimalik et see põhjustab enneaegset menopausi

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4528880/

Vaktsineerima peaks ikka, aga siis peaks tüdruk arvestama et parem oleks juba kahekümnendates lapsed ära saada.

Selle uuringu kokkuvõte ütleb nii:
It is not known whether idiopathic POI developing progressively in young teens following HPV4 is related to this vaccination. Case reports do not and cannot establish causation.

Lisaks annab kiire guugeldamine, et mõlemad autorid, Deirdre Therese Little ja Harvey Rodrick Grenville Ward on tuntud antivaxxeritena.

millest me räägime?

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tee endale ega lase teha oma tütrele, liiga ohtlik vaktsiin. Eespool juba kõigest räägitud. Kes soovib silmad kinni pigistada ja endale sisendada, et kõik on ok, tehku see vaktsiin.

Emakakaelavähki aitab hästi ennetada regulaarselt arsti juures kontrollis käimine. Tean ka lähisugulast, kel see haigus kallal oli ja ta tunnistas, et günekoloogi juures ei käinud 7 aastat.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Regulaarselt kontrollis käimine ei aita 100% emakakaelavähki ennetada. Emakakaelavähk võib areneda mõne kuuga 4.staadiumi vähiks, isiklik kogemus olemas. Samas oma tütart siiski ei lasknud vaktsineerida, sest see vaktsiin oli sellal veel liiga vähe aega olnud turul. Elukogemus on õpetanud, et nii mõnigi kõrvaltoime võib avalduda alles aastate või aastakümnete pärast, lisaks ei kaitse see vaktsiin ju kõikide tüvede eest, vaid ainult mõne eest (kuigi need mõned on sagedamini põhjuseks, on siiski ka teisi ohtlikke tüvesid).
Ja veel häirib mind see, et Eestis ei saa tegelikult rääkida aususest kõrvaltoimete osas – piisab sellest, kui lähete oma perearstile kurtma, et teie lapsel mõni kõrvaltoime on. Kui asjadest räägitaks ausalt ja avalikult nagu näiteks enne operatsiooni (1 juhtum 1000-st esineb seda tüsistust, 1 juhtum 10 000-st esineb teist tüsistust), kaalun, arvestan, hindan üht ja teist objektiivselt. Aga praegu (mitte kuskil pole midagi esinenud, kõik on puhas vale) – see jutt ei ärata usaldust. ALATI on tüsistusi, absoluutselt igal asjal, ka lihtsaimal meditsiinilisel protseduuril on keegi surnud, lihtsalt see arv peaks olema täpselt fikseeritud ja dokumenteeritud, nagu ravimite kõrvaltoimedki. Aga ei ole.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Regulaarselt kontrollis käimine ei aita 100% emakakaelavähki ennetada. Emakakaelavähk võib areneda mõne kuuga 4.staadiumi vähiks, isiklik kogemus olemas.

100% ei aita ka vaktsiin. Nii kiire haiguse areng on sama harvaesinev kui vaktsiini mittetoimimine.

+10
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )