Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aga mille peale te mõttetult palju kulutate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Aga mille peale te mõttetult palju kulutate?

Postitas:
Kägu

Ma mõtlen neid asju, mis pole otseselt vajalikud, aga ikka ostetakse, sest ei jätku niipalju iseloomu et ei öelda.

Mul on nendeks näiteks suitsud, valmistoit,
meeldib väljas söömas käia,
sõita taksoga, osta kaltsukatest mega kogustes riideid, millest mõnda isegi ei kanna.
Alcohol oli enne väga suur väljaminek,enam mitte õnneks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Krt, kleidid! Ostan neid välismaa veebipoodidest allahindlustega, EBayst oksjonitel. Kvaliteetsed ja ilusad, aga ega neid siis kõiki kogu aeg kanna. Nagu sõltuvus kohe. Muidugi töökaaslased alati uurivad, et kust nii kena asja jälle sain, aga… Vahepeal ikka ostsin telefonis EBayd näppides paar kleiti õhtu jooksul. Hoian asja kontrolli all. Püüan 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alcohol?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lip plumperid,huulepalsamid,huulteõlid,huuleläiked.
Nende peale on ikka sadu eurosid kulutatud.
Ostan olgugi,et varasemalt ostetud pole veel otsa saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alcohol?!

Lumehelbekeste generatsioon 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah mul kleidid ka, eriti viimasel ajal ja kingad.
Ma teemaalgataja, eelmisel aastal ma ostsin 2 päeva jooksul 8 paari kingi nt.kõik kasutatud asjade poest, aga täiesti kandmata 1_5 euro paar.no kuidas sa jätad ostmata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teiste jaoks ehk mõttetult, enda jaoks vägagi mõttekalt kulutan raha kvaliteetsele söögile. Minu jaoks see võrdub lähedal kasvanud-toodetud ja võimalikult nö vanade arusaamade kohaselt kasvatatud söögile – siga saab jalutada, porgand kasvab mullas, kana ei ela puuris jne. Ehk siis ma ei osta pigem arusaamatut päritolu kaugelt meile veetud liha, eelistan lähemalt osta. Ka kui see on 10% kallim.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

meedia – ajakirjad ja -lehed, netflix, spotify, telekanalid (mida tegelikult isegi ei vaata). selle osakonna peaks küll koomale tõmbama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Shampoonid ja maskid. Neid on vähemalt kümmekond.
Sloganitega t-särgid. Samas ma kannangi riideid aastaid ehk otsene raiskamine just pole.
Käekotte on ka pslju, samas aastas üks juurde osta ja nii nad kogunevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kinnisvara ja autod

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kokkamistarbed ja kvaliteetne toit. Mulle meeldib peaaegu kõik algusest lõpuni teha, valmistoidust ei tea midagi. Kui teen karrit, siis algusest lõpuni ise, mitte purgist, kui suppi, siis puljongi keedan ise, kõik peab olema värske.

Ostan nõusid ja erinevaid köögiriistu, mul on erinevate rahvuste komplekte ja tarbeid, paarkümmend nuga kindlasti, kapid on nõusid täis, pool kööki maitseaineid ja ikka ei ole piisavalt. See on nagu haigus, vaadata uusi retsepte ja muudkui proovida.
Mees vahel mainib, et nõusid võiks vähem olla. Ma siis mainin, et mulle on see hobi, mis mulle väga meeldib ja toidu üle ei kurda keegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otseselt mittemvjalik ost on lilled. Meelib ju vaasis on värsked lõikelilled või aknal õitsev potilill. Eriline nõrkus on hüantsindid, just lõhna pärast. Samuti meeldib osta turult selliseid armsaid kimbukesi.
Odavamalt saaks osta olmekeemiat, aga ostan ökotooteid, mis on 2,5 korda kallimad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Remondi ajal tapeetide valimisel (värvitud sein toas ei meeldi) oli põhimõte, et otsin kõige meeldivama värvi, mustri ja pinnaga (see pidi kindlasti olema matt, mitte mingil juhul läikiv ega kummine) tapeeti nii kallimate kui odavamate seast. Raha eriti ei loe, vaid ostan kindlasti just igas mõttes lemmiku. Sest neid tapeete ma vaatan pärast aastaid ja aastaid iga päev.

Valmis kohupiimakreemid lastele. Tegelikult saaks maitsetamata kohupiimast ise teha, ei tekiks nii palju väikeseid topsikuid (prügi), aga lastele meeldivad valmiskreemid ja nii need kreemid jälle ostukorvi lähevad. Mannakreem topsis.

Samas, mõne asja osas olen jälle pigem kooner: näiteks käekotte on üks ja jalanõude valik koosneb suvesandaalisest, baleriinadest, kinnistest sportlikest kingadest, saabastest, kummikutest ja pidulikest kingadest, kõiki 1 paar. Kannan, kuni katki lähevad, ja ostan siis uued asemele. Et kellegi on kümneid kotte, mida kogu aeg vahetatakse, kümneid paare kingi ja teist samapalju saapaid, tundub ulme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei teagi. Aga kui palju on palju ja mis on liiast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valmistoit. No ei meeldi isegi mitte kartuleid praadida või pelmeene keeta! Elan üksi ja selles mõttes muidugi pole see kulutus paar korda nädalas ka ülisuur.
Jogurtid, karastusjoogid-mahlad-mineraalveed, pärlipoodidest on keeruline mööda astuda ilma midagi ostmata (valmistan müügiks ehteid).
Mingi aeg oli suur kaltsukates shoppamise hullus, pooled asjad selgusid kodus, et mille krdi pärast ma need ostsin :D, nüüd on see pigem asendanud sellega, et midagi on konkreetselt vaja…aga ostma ka ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste riided, ostan soodukate ajal kokku, pärast vaatan, et jälle liiga palju nt ühetüübilisi asju, et tegelikult kannavad vaid osa sellest, mis olen varunud. Aga õnneks olen iga aastaga järjest enam suutnud seda ostupaanikat, et vaja järgmiseks talveks nt õueriided soodukate ajal ette osta jne, taltsutada, nii et hakkab asjade kogus ja tegelik vajadus juba tasakaalu minema.

Ja nagu kellelgi siin eespool – kleidid. Mul on paar lemmikut e-poodi ja kaubamärki, hoian nende soodukatel silma peal. Mõnikord mitu kuud ette olen juba välja valinud, et mida tellin, kui soodukas tuleb, endal sisehääl ikka noomib, et kas on ikka vaja…

Suitsu ei tee, alkoholi joon harva, nii et see on tühine väljaminek.

Toidu peale kulub ka ilmselt liiga palju, kui rohkem ise süüa teha ja vähem valmistoitu osta, siis saaks odavamalt, aga mul on söögitegemisest korralik tüdimus ees, nii et tihtipeale ikka ostame perele õhtusöögiks valmistoidu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küünlad. No tegelikult ka ei ole normaalne, kui toa erinevates nurkades iga õhtu põleb 10-20 küünalt. Tikke kulub ka üksjagu, aga seda vabandan sellega, et meil on ju ahi ka 😀

Õnneks valgemate ja helgemate ilmadega iga kord küünlapõletamine väheneb. Siis muidugi lõikelilled jälle …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tomatid – sõidan kord nädalas ekstra turule ja ostan 4-euroseid Kumato (või suvepoole Vaarika) tomateid. Küüslauk ka – see peab Eesti oma olema, maksku mis maksab.

Salle ostan, neid on tõesti palju mul. Kannan muidugi ka.

Kord nädalas õhtul väljas söömas – mõne jaoks vast mõtetu kulutus.
Reisimisele pole kahju kulutada!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõpetasin just riidekapi sorteerimise. Aegade jooksul olen arutult kokku ostnud motivatsiooniteksapükse. See tähendab number-paar-kolm väiksemaid pükse. Ostetud selle eesmärgiga, et ma ennast lõpuks käsile võtaksin ja liigsed kilod seljataksin, et vaat küll siis ma näen vapustav välja nende pükstega. Nii ongi mul praegu pappkastis oma aega ootamas täpselt 15 paari kordagi kasutamata teksapükse …
Kaalu langetamise olen lõpuks käsile võtnud, teen edusamme, ehk suvel ajan need 15 paari lõpuks jalgagi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vist ikkagi rõivad. Kleite otse kokku ei osta, aga samas kannan neid mis on, nagunii vähe. Praegu on kange tahtmine soodukate tõttu talvejope osta, kuigi olemas on korralik talvemantel ja kevadine jope ka. Jalanõusid on samuti palju kogunenud, samas ei saa kaupluses alati proovides aru, et mõned on nii ebamugavad, et kanda suurt ei õnnestugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see otseselt vajalik on selline väga suhteline mõiste. Elamiseks vajalik on vast toanurk, madrats, veidi kuivaineid ja köögivilja ja mingid riided ja jalanõud, mis sooja hoiavad.

Muu on kõik, selleks, et oleks mugavam või moodsam või naabrist parem. Kust maalt hakkab mõttetus, on väga individuaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raamatuid. Võiks ju raamatukogu külastada aga… ma võin küll raamatuid tuua aga ma ei viitsi neid tagasi viia. Ei, ma pole kunagi tagastamisega isegi mitte hilinenud aga selle meelespidamine mulle ei meeldi. Ja tegelikult ei meeldi mulle ka teiste poolt koledaks loetud raamatud. Mul hakkavad riiulidki juba täis saama.
DVD ja blu-ray plaatidega umbes samamoodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alcohol?!

Lumehelbekeste generatsioon 😀

?? Kuidas lumehelbekesed väära kirjapildiga liituvad?

Ilmselt ainukesed niššid, mida agaralt täidan, on maitseained ja teksapüksid. Kõik muu on vajaduspõhine, st. ei osta mõttetult kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raamatud ja ökotooted, nii toidukraam kui see, mis peale määrin…hea kvaliteediga seebid-šampoonid. Reisimine. Riideid ostan ka kvaliteetseid lootuses, et peavad vastu kauem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see otseselt vajalik on selline väga suhteline mõiste. Elamiseks vajalik on vast toanurk, madrats, veidi kuivaineid ja köögivilja ja mingid riided ja jalanõud, mis sooja hoiavad.

Muu on kõik, selleks, et oleks mugavam või moodsam või naabrist parem. Kust maalt hakkab mõttetus, on väga individuaalne.

Aeg, mille raiskamist nauditi, ei olevat raisatud aeg – küllap samamoodi raha, mille kulutamist ei kahetseta, pole raisatud raha.

Ja muidugi on see täiesti individuaalne – minu meelest on mõttetu osta nii palju Legosid, poja meelest jällegi ilutaimi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arust on mõttetud need ühe käo 15 paari teksapükse, mis talle jalgagi ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kokkamistarbed ja kvaliteetne toit. Mulle meeldib peaaegu kõik algusest lõpuni teha, valmistoidust ei tea midagi. Kui teen karrit, siis algusest lõpuni ise, mitte purgist, kui suppi, siis puljongi keedan ise, kõik peab olema värske.

Pole teemasse, aga siiralt kadestan sind. Ma nii väga sooviksin, et minu hobiks oleks söögitegemine. Olen aastate jooksul palju üritanud ennast sellele lainele häälestada, aga vägisi ikka armsaks ei saa. Tuju süüa teha tuleb mul ehk kord paari kuu jooksul. See on nii jube vastuolu iseendas, mida ei suuda ületada – söögitegemine on minu jaoks tüütu ja piinav kohustus, aga samas hindan tohutult head ja värsket kodutoitu ja tahan, et mu lapsed seda saaksid. Kui mõnikord neile pelmeene pakun, tunnen ennast täiesti läbikukkunud emana. Lihtsalt õudne.

Teemasse: minu nõrkus on igasugu käsitöötarbed, sh lõngad, helmed jne, samuti huvitavad kangad. Nendest poodidest hoian vahepeal heaga eemale, sest kaldun sealt kõiksugu kraami kokku ostma ja ideid on palju, kuid kõiki neid teostada lihtsalt ei jõua. Seega pole ka raske oletada, mis tegevusi ma iga kell söögivalmistamisele eelistan 🙂.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kleidid. Aga ma kannangi ainult kleite. Aasta ringi.
Raiskamine oli siis, kui võtsin kaalus juurde ja ostsin kaks talvemantlit M suurusele. Sain kanda 2 kuud ja nüüd on nii suured, et selga panna enam ei saa. Tark oleks vast maha müüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äriklassi lennud New Yorgist Eestisse. Minu arvamus on selline, et kui igakuised kulud on kaetud, pensionifondi teen samuti sissemakseid, tegelen ka heategevusega (kuigi põhiliselt annetan aega), siis pole kellegi asi mulle dikteerida, mille peale ma oma raha kulutada võin. Ei tunne vajadust suure rahahunniku järele, mille otsas istuda. Ainuke asi, mis mulle tõesti korda läheks, oleks võimalus 5 aastat varem pensionile jääda, aga kui mul ka oleks 10 tuhat rohkem sääste, siis sellest ei piisaks.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aga mille peale te mõttetult palju kulutate?