Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aga mille peale te mõttetult palju kulutate?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: Aga mille peale te mõttetult palju kulutate?

Postitas:
Kägu

Priiskan väga palju trenniriietele ja mõõdukalt väljas söömisele. Lihtsalt palju raha kulub toidule, sest ma armastan süüa kvaliteetseid lihatooteid, mereande, värskeid puu- ja köögivilju jne.

Aa, ja lauanõud. Vabalt võiks ju Luminarci kasutada, aga ma kogun muumikruuse ja Iittala Taika sarja asju 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainuke asi, mis mulle tõesti korda läheks, oleks võimalus 5 aastat varem pensionile jääda, aga kui mul ka oleks 10 tuhat rohkem sääste, siis sellest ei piisaks.

Pensioniiga tõuseb. See, kui 5 aastat enne pensioniiga koju jääd on luuslank 😄

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Sigaretid, kurivaim.

Tallinn kadus ära, Zolotoje Runo,
Tu sto sorok tshetõre samõi lutshii samaljot,
Eh Kak Stalo Trudno Russkomu Alkogoliku,
vanaema tõmbas neid paki päevas.
Rumba kadus, Leegi vabrik kadus,
Leegi suitsud kustutasid lahkudes tule.
Tuhat tänu, Austria vabrik,
maxuamet & kaubandusvõrk,
LD & Chesterfield imevad sajaga,
kas, palun, saax
juba tuleval nädalal
punast Westi, mida ei kulu
yldse nii palju & millega
ma seni põle sõrmi põlema pannud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sigaretid, kurivaim.

Tallinn kadus ära, Zolotoje Runo,

Tu sto sorok tshetõre samõi lutshii samaljot,

Eh Kak Stalo Trudno Russkomu Alkogoliku,

vanaema tõmbas neid paki päevas.

Rumba kadus, Leegi vabrik kadus,

Leegi suitsud kustutasid lahkudes tule.

Tuhat tänu, Austria vabrik,

maxuamet & kaubandusvõrk,

LD & Chesterfield imevad sajaga,

kas, palun, saax

juba tuleval nädalal

punast Westi, mida ei kulu

yldse nii palju & millega

ma seni põle sõrmi põlema pannud?

Viina peale läheb ka vist natuke palju, mis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suitsud ja toit. Tervisliku ja kohaliku toidu ostmist raiskamiseks ei pea, aga väljas söömata võiks küll üsna sageli jätta. Vahel väljas söömas käia on täiesti okei, aga mina ikka tihti tellin kuskilt midagi kaasa, kui isutab, olgugi, et kodus on tegelikult söök olemas.

Esemete ostmise hullust mul enam ei ole. Mingi vahe oli küll, et kogu aeg ostsin käekotte ja riideid. Nüüd olen tagasi tõmmanud ja valdavalt ostan asju siis, kui tõesti midagi vaja on. Selliseid tilu-lilu riideid nagu pluusid, püksid jms on ikka vaja ja neid tuleb vahel juurde osta – iga päev ju sama riietust ei kanna.

Eks mõttetuks saab nimetada ikka seda, mida inimene ise mõttetuks peab. Mul ka ikka aeg-ajalt tuleb ette, et keegi teeb nägusid mõne kulutuse peale. Hiljutise põhjal just näide – broneerisin soojamaareisi, võtsin sellise pakkumise, mis tuli inimese kohta paarsada eurot kallim kui mõni muu pakkumine samaks ajaks samasse sihtkohta. Mõni tuttav ikka pööritas silmi, et miks nii kallis pakett? Mina, mugava ja pigem vähe reisiva inimesena, aga olen seisukohal, et kui juba minna, siis nautida. Olen jah pirtsakas ka, aga leian, et kui ma nädalaks puhkama lähen, siis hotell võiks olla korralik. Ma ei tunneks ennast mõnusalt kuskil kahe- või kolmetärni hurtsikus kehva toitu süües, mis siis, et sellise variandi oleks 200-300 eurot odavama hinnaga saanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tossude/tenniste ja kallite käekottide peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste riiete peale. Nad saaks hakkama palju vähemaga, aga samas midagi kapis niisama ka ei seisa. Ma valin igal hommikul uue komplekti lasteaeda selga. Nädala jooksul ei kordu kindlasti ükski pluus. Ühtki asja kasutatult neile ei osta, kõik peab olema uus. Mulle nii meeldib, kui mu lapsed ilusti riides käivad.

Nooremana kulutasin enda peale samamoodi ja kuigi ma käin ka praegu normaalselt riides, siis olen selle hullu riiete kokku kahmamise nüüd laste peale üle kandnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen jah pirtsakas ka, aga leian, et kui ma nädalaks puhkama lähen, siis hotell võiks olla korralik. Ma ei tunneks ennast mõnusalt kuskil kahe- või kolmetärni hurtsikus kehva toitu süües, mis siis, et sellise variandi oleks 200-300 eurot odavama hinnaga saanud.

No näed, ja mina ei tunne end mõnusalt viietärnihotellis, kuhu iga päev koristajad sisse trügivad ja eelistan kolme tärni, kus on vähem teenindust ja seega rohkem privaatsust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vetsupaberit kulub maru palju

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võiksin mitmele siin mainitud asjale alla kirjutada, aga lisaks olen viimastel aastatel hakanud ostma kunsti. Põhiliselt noori kunstnikke, aga ka paari klassiku tööd on kujunema hakanud kogusse sattunud. Iga kord, kui säästuarvele on kogunenud paar tuhat eurot, hakkavad näpud sügelema ja avastan end taas mõnele oma lemmikkunstnikule kirjutamas, et uurida, et ega ta tööd X mulle müüa ei tahaks. Õnneks on mul seinad nüüd üsna täis ja niisama kogumise pärast ma jätkata ei plaani. 3-4 kunstniku töid tahan veel saada, aga siis loodetavasti saab see hullus läbi. Lohutan end ka vaikselt, et umbes pooled tööd saaksin vajadusel ostuhinnast ehk kallimaltki maha müüa, aga kuna ostan oma maitse, mitte hinnatõusu potentsiaali järgi, siis investeeringuna seda küllaltki kulukat hobi siiski võtta ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kingad, kotid, kosmeetika ja toit. Saaks hakkama palju vähema ja odavamaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käsitöötarvikute peale. Aga elu kahjuks näitab, et minu lõputute käsitööprojektide algusaeg lükkub kaugesse tulevikku, kui üldse…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küte..võiks olla ökonoomilisem auto aga no, maal elades ei saa valida mis autoga sõidad ja sõite on palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Krt, kleidid! Ostan neid välismaa veebipoodidest allahindlustega, EBayst oksjonitel. Kvaliteetsed ja ilusad, aga ega neid siis kõiki kogu aeg kanna. Nagu sõltuvus kohe. Muidugi töökaaslased alati uurivad, et kust nii kena asja jälle sain, aga… Vahepeal ikka ostsin telefonis EBayd näppides paar kleiti õhtu jooksul. Hoian asja kontrolli all. Püüan 😀

Mul ka mõnda ilusat kleiti vaja. Oskad häid veebilehti soovitada, kust ostnud oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

riietele. aga kuna mu tütred on minuga samas mõõdus, siis kulu nende riietele on väga väike. nad kannavad minu riideid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah mul kleidid ka, eriti viimasel ajal ja kingad.

Ma teemaalgataja, eelmisel aastal ma ostsin 2 päeva jooksul 8 paari kingi nt.kõik kasutatud asjade poest, aga täiesti kandmata 1_5 euro paar.no kuidas sa jätad ostmata?

hea et kaltsukast.
ma ostan ikka täishindadega :-O endal ka hakkab paha juba. täna plaanis minna kaubamajja, seal mu lemmikud ales.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nii mõelda, siis palju asju, mis teistel ka mainitud juba.

Meigitooted – mingi hetk ostsin palju lauvärvipalette omale kokku. Nüüd hakkasin otsast neid maha müüma. Huulepulgad, -läiked jms on ka kiired ostukorvi lendama. Kasutan lillepotte nende hoiustamiseks, 2 tk juba täis ja kottides, taskutes vedeleb veel.

Näopuhastusvahendid nt, mitu tk on poolikud ja riiulis ootavad veel täitsa uued oma aega. Ja isegi mitte mingid tavalised supermarketitest, vaid käin spetsiaalselt Kaubamajas häid brände ostmas.

Raamatud – ei käi raamatukogus, vaid ostan endale ise. Liitusin Rahva Raamatu raamatuklubiga ka nüüd. Raiskmine seepärast, et mitu raamatut ootavad lugemist ja vahepeal ostan ikka juurde.

Märkmikud – ma suur märkmiku inimene ja olen ilusaid palju kokku rabanud. Aktiivselt kasutan paari ainult, aga tundub, nagu igaks elu juhtumiks peaks märkmik olema olemas.

Toidu koju tellimine woltiga – raiskamine seetõttu, et tegelikult kodus on süüa ja see koju tellitud toit ei ole tegelikult tihti nii hea kui koha peal süües. Seega mingit erilist emotsiooni ei saa ja pärast on kulutatud rahast kahju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks mõttetuks saab nimetada ikka seda, mida inimene ise mõttetuks peab. Mul ka ikka aeg-ajalt tuleb ette, et keegi teeb nägusid mõne kulutuse peale. Hiljutise põhjal just näide – broneerisin soojamaareisi, võtsin sellise pakkumise, mis tuli inimese kohta paarsada eurot kallim kui mõni muu pakkumine samaks ajaks samasse sihtkohta. Mõni tuttav ikka pööritas silmi, et miks nii kallis pakett? Mina, mugava ja pigem vähe reisiva inimesena, aga olen seisukohal, et kui juba minna, siis nautida. Olen jah pirtsakas ka, aga leian, et kui ma nädalaks puhkama lähen, siis hotell võiks olla korralik. Ma ei tunneks ennast mõnusalt kuskil kahe- või kolmetärni hurtsikus kehva toitu süües, mis siis, et sellise variandi oleks 200-300 eurot odavama hinnaga saanud.

Minu jaoks on soojamaareis 5* kõik-hinnas hotellis kõige mõtetum reis üldse! Ei taha seal mingeid tärne ega sööke, alati võtame apartemendi või majakese, teeme ise oma hommikusöögid ja vahel ka õhtusöögi – poed ja turud on nii mõnusat kraami täis. Enamik õhtuid sööme erinevates kohtades väljas. Elamus on kordades suurem ja kulu samavõrra väiksem…
Suurlinnades eelistan kallimapoolseid kesklinnahotelle.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen jah pirtsakas ka, aga leian, et kui ma nädalaks puhkama lähen, siis hotell võiks olla korralik. Ma ei tunneks ennast mõnusalt kuskil kahe- või kolmetärni hurtsikus kehva toitu süües, mis siis, et sellise variandi oleks 200-300 eurot odavama hinnaga saanud.

No näed, ja mina ei tunne end mõnusalt viietärnihotellis, kuhu iga päev koristajad sisse trügivad ja eelistan kolme tärni, kus on vähem teenindust ja seega rohkem privaatsust.

Mingis viietärnihotellis ei trügi sul teenindaja sisse, kui sa ei taha. Hotelli saabudes teatad vastuvõtutöötajale, et soovid näiteks toateenindust ainult siis, kui vastava sildi välja paned. Või et ütled, kui soovid toateenindust, muidu palud mitte tülitada.

Just viietärnihotellides nad ka peavad kliendi soovidest kinni. Kahetärnihotellis üldiselt võid sa seda ju vastuvõtus öelda, aga ega sellest eriti tulu pole.

Ise eelistan just privaatsuse pärast ka 4-5 tärniga hotelle, seal piisab ainult üks kord imekergest pearaputusest, et keegi sind edasise kohalviibimise ajal isegi sisenedes või väljudes ei kõnetaks.

Kõige jubedamad on privaatsuse mõttes need “hubased väikesed perehotellid”, kus peetakse heaks tooniks külalisi praktiliselt emmata ja jutuvadaga üle valada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingis viietärnihotellis ei trügi sul teenindaja sisse, kui sa ei taha. Hotelli saabudes teatad vastuvõtutöötajale, et soovid näiteks toateenindust ainult siis, kui vastava sildi välja paned. Või et ütled, kui soovid toateenindust, muidu palud mitte tülitada.

No vot, aga minul on kogemus just viietärnihotellist, kus lamasin end halvasti tundes voodis ja panin uksele sildi, et mitte tulla oma tolmuimejaga, ja õnneks ka ukse seestpoolt haaki. Lisaks minu kotist väljas olnud asjade ümbersättimine – jah, paistab nüüd ilusam, aga…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vot, aga minul on kogemus just viietärnihotellist, kus lamasin end halvasti tundes voodis ja panin uksele sildi, et mitte tulla oma tolmuimejaga, ja õnneks ka ukse seestpoolt haaki. Lisaks minu kotist väljas olnud asjade ümbersättimine – jah, paistab nüüd ilusam, aga…

Ma loodan, et sa esitasid kaebuse. See on lubamatu. See hotell kaotaks enamiku oma tõsistest äriklientidest kohe, kui selline asi toimuks.

Või oli siis tegemist nö räpa-turismi-viietärnihotelliga, nagu Egiptuses vms nad laovad oma kioskile nii palju tärne, kui pähe tuleb ja sellel pole üldiselt tegeliku tärnide arvuga midagi pistmist. Aga neid tärne ei saa sa ju ometi tõe pähe ka ju võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti raamatud. Iga kord luban, et seekord midagi ei osta, sest on olemas raamatukogud jms, aga ikka tulen poest 3-4 raamatuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

?? Kuidas lumehelbekesed väära kirjapildiga liituvad?

Ilmselt ainukesed niššid, mida agaralt täidan, on maitseained ja teksapüksid. Kõik muu on vajaduspõhine, st. ei osta mõttetult kokku.

nišid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õnnelikud olete inimesed kelle hobiks on kokkamine või käsitöö vms.

Hakake fotograafiaga tegelema ja vaadake siis mis summad minema hakkavad 😀 Esiteks tehnika (näiteks objektiivide hinnad on ulmelised) ja teiseks väljasõidud ja reisid, et ikka oleks mida uut ja huvitavat pildistada…

Samuti kulutan liiga palju raha raamatutele

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja muidugi on see täiesti individuaalne – minu meelest on mõttetu osta nii palju Legosid, poja meelest jällegi ilutaimi.

Eks ta umbes niimoodi on jah. Kuigi meil on pojaga (7 a) natuke suurem üksmeel: esiteks ka minu jaoks tundub ülilahe, et tänapäeval on nii võimas Legode valik, teiseks kui mina seemnekataloogi vahin, on tema öelnud, et võta ikka mingi lille seemneid ka.
Just oma seemnekasti vaadates näen, et siia on mõttetult palju kulutatud – no ikka mitukümmend pakki leiab, kust on ainult pisut võetud ja proovitud, ülejäänud on ilmselt aegunud ja tuleks ära visata. Kuigi ega see teab kui suur kulu nüüd ka ei olnud.
Neilt, kes ülearu palju riideid ostavad, küsiks, kuidas te neist lahti saate? Viite uuskasutusse või Humana kastidesse või on teil mingeid muid võimalusi? Ma ise nii väga hull kokkuostja ei ole, aga ikkagi kuluks ära riidekappi kergendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alkohol, kingad, kotid, videomängud.. Varem olid ka ehted ja riided
Ei saa öelda, et ma nende asjade peale tohutult kulutaks, aga ostan rohkem kui otseselt vaja oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õnnelikud olete inimesed kelle hobiks on kokkamine või käsitöö vms.

Hakake fotograafiaga tegelema ja vaadake siis mis summad minema hakkavad 😀 Esiteks tehnika (näiteks objektiivide hinnad on ulmelised) ja teiseks väljasõidud ja reisid, et ikka oleks mida uut ja huvitavat pildistada…

Eks inimesed leiavad omale hobid ja kulutamise/raiskamise vastavalt võimalustele. Kui raha ei oleks nii palju, siis ilmselt ei saaks sa tegeleda ka fotograafiaga. Ikka on neid inimesi, kelle jaoks kõik on võistlus – hea pilt selliste kohta SIIN.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, neid asju on nii palju, ilma milleta saaks väga edukalt elukvaliteeti langetamata elada: head veinid, delikatessid, garderoob ja kõikvõimalikud aksessuaarid (kotid, ehted, kindad, sallid), kosmeetika, raamatud, elektroonikavidinad, ilusad nõud, isegi disainkuuseehted jne. Ühesõnaga säästlik eluviis on minust kaarega mööda läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kvaliteetne toit ja hobuvarustus. seda viimast on mul küll vist nii palju, et jaguks 5-le hobusele, mul aga ainult kaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raamatud (mitmes keeles) ja DVD-d. Ma loen ka palju, aga kui ma enam juurde ei ostaks, siis jätkuks lugemata raamatuid kodus umbes paariks aastaks küll. Samas ma tahan, et oleks valikut, kui ma hakkan lugemiseks uut raamatut valima, mitte et ma oleskin sundseisus ja peaksin lugema seda, mille pean ruttu tuttavale või raamatukokku tagasi viima. Vahel siis võtan ette raamatu, mis on äsja ostetud, aga vahel mõne sellise, mis on juba mitu aastat riiulis järge oodanud.

Kosmeetikaga on see, et aeg-ajalt poodi sattudes on mul tunne, et vaja on hakata oma välimuse eest tõsiselt hoolitsema, ja ostan kokku silmaümbruskreeme, jumestuskreeme, huulte kontuurpliiatseid, koorivaid kreeme ja maske. Pärast on ikka nii, et ma ei viitsi neid kasutada. Silmaümbruskreemiga on ju näiteks nii, et kui kasutada, siis korrapäraselt, paar korda kuus ei ole vist mõtet. Pole vist mõtet ennast enam petta, lõpuks viitsin ma kasutada ikkagi vaid tavalist kreemi, silmapliiatsit, pidulikel puhkudel huulepulka ja ripsmetušši. Ja paar korda aastas kosmeetiku ja juuksuri juures käia.

Laste peale kulub ka palju, neil on riideid pigem palju kui vähe, tähtpäevadeks saavad alati palju kingitusi ja reisidel mitmesugust nänni, mida küsivad. Nende ringite, laagrite, hobiasjade ja kirjanduse pealt ka ei hoia kokku.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aga mille peale te mõttetult palju kulutate?