Esileht Pereelu ja suhted Aga milleks isa?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Aga milleks isa?

Postitas:

Ma olen kasvanud üksikema üksiku lapsena. Mul pole kasvades olnud ühtegi kasuisa, meessoost eeskuju. Minu isa polnud nö pildil. Me saime emaga kahekesi väga hästi hakkama. Ema on mu parim sõbranna ning mul on palju ilusaid mälestusi lapsepõlvest.. ilma isata. Ja see ei ole mind kunagi häirinud. Praeguseni.

Ootan oma esimest last. Mees on mul meeletult tore ja temast saab kindlasti meie lapsele väga hea isa. Nii suure elevusega ootab ja elab kaasa. Aga minul on hirmus raske aru saada isa rollist lapsevanemana. Ma lihtsalt ei oska ette kujutada, mida see isa veel lapse kasvatamisel tegema peaks. Mul puudub igasugune reaalne isa-kogemus! Mul pole tunnet, et planeerime MEILE last, vaid et planeerime MINULE meie last. Olgu ka ära mainitud, et meie suhe on täiesti korras ja tugev. Siiski, kui ma mõtlen meie lapsele, ei oska ma meest pilti panna. See panebki mind muretsema – äkki ei oskagi ma seda lapse kasvatamist teha tiimitööna? On veel mõni minusugune? Ehk oskab keegi mingit nõu anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti normaalne. Aga kui mees on ise hakkaja, lisab ta ennast ise perepilti nii, et see sullegi loomulikuks muutub. Eeldusel muidugi, et mehel on eeskuju mõlema vanema rollist oma ema-isa näitel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usu mind, see lisa-kätepaar lapse isa näol on sulle erakordselt vajalik ja teretulnud igal hetkel pärast lapse sündi. Siis sa endale selliseid küsimusi enam ei esita 🙂
Väikelapse puhul on kahekesi tõesti ikka kordades kergem.
Ära muretse ette, küll kõik loksub paika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu laps on ka mehe oma. Normaalne mees armastab ja hoolitseb lapse eest nii nagu sinagi. Mehe roll teenida raha ja sind toetada sinu tegevuses, lisaks poisi puhul, suunab teda kõiges, mis vajalik elus mehele. Vaata kas või ennast, kes ei teagi midagi isast! Tore kui saab lapsekasvatuse eest vastutada kaks vanemaid ja pakkuvad lapsele kõike, mida ühena vanem kindlasti ei suudaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on su esimene laps, kuidas sa ennast juba ette üldse pilti oskad panna? Sellised asjad kujunevad ikka ise välja. Samuti isa roll.

Tundub, et rasedusega on katus sõitma läinud. Kas sa siis kas või Perekoolis ei ole lugenud lugusid sellest, kuidas naiste jaoks lapse titeiga enamasti väga raske ja kurnav on? Kuidas nad lapsega üksi olles pesemaski ei saa käia, magamata on ja otsast juba hulluma hakkavad? Võta lahti kõik üksikemade teemad ja loe. Sina oma lapsepõlvest seda mäletada ei saagi, kui raske su enda emal võis olla. Mehest, kes on valmis oma lapsega tegelema, on sulle kindlasti väga palju abi ja selle eest oskad sa lapse sündides loodetavasti ka tänulik olla.

Küll aga on oht, et muutud mehe peale armukadedaks. Kui lapsel tekivad mõne-aastaselt juba mingid rutiinid, mida ainult issiga koos teha tahetakse. Ole siis piisavalt suuremeelne, et võimaldada lapsele lähedust isaga, sest see on ikka väga oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, mina olen kasvanud alkohooliku tütrena. Mind kasvatasid ema ja vanaema, vahepeal ka tädi. Ainsad ilusad mälestused isast olid mul kaugel lapsepõlves, kui koos kalal käisime, või kui isa autot parandas ja mind tegevusse kaasas. Ülejäänu mis isast kaasa sain oli terror, hirmud, valu.
Minu abikaasa kasvas alkohoolikute lapsena, pere kõige vanemana olid teised 4 last tema hoida ja valvata. Ainuke hea inimene tema elus oli vanaema.
Mina ei teadnud, mis asi on isaroll, rasedana hakkasin otsuseid ise vastu võtma. Mees pani sellele piiri peale ja ütles, et see on ju tema laps ka ! Harjusingi ümber, et lapsevanemaid on siiski kaks. Ega mu mees ka täpselt ei teadnud, mis see suur ja tähtis isaroll siis on .
Siis jõudis kätte hetk, kui meie laps sündis, kahjuks keisrilõikega. Mu abikaasa hoolitses tema eest haiglas, kui mina olin voodis ja samasugune hoolitsus jätkus kodus.
Nüüd, kui sellest hetkest on möödas 1,5 aastat, võin ma öelda, et sõnad \”armastus\” ja \”perekond\” said hoopis teise tähenduse. Ma ei pidanud öösiti üksinda lapsega tegelema ja üksinda gaasivaludes last lohutama, mul oli mees kõrval ! Kui ta tuli töölt, siis tegeles lapsega ja lapse vannitamine ongi tema teema olnud. Mida asjalikumaks laps muutus, seda suuremaks kasvas ka minu mehe huvi temaga tegeleda. Ma pole kunagi olnud üksinda nendes rõõmudes ja muredes 🙂 Me oleme kolmekesi perekond – ja see on maailma kõige ilusam tunne. Nädalavahetusel lastakse minul ennast välja magada, siis ma ärkan ja kuulen kuidas nad mängivad. Õues käivad koos, mees võtab lapse kaissu ja vaatab telekat. Õpetab talle sõnu, vaatavad raamatuid jne. Ta kasvatab last, koos minuga.
Ausalt, ma ei osanud sellist asja uneski näha, mul pole ei suguvõsas, ega ka tutvusringkonnas sellist perekonda, kus isa osaleks maksimaalselt lapse kasvatamises. Enamik isasid ei tegele oma lastega, ise haige lapsega koju ei jää kunagi jne. Osad isad küll peale tööd mingi aja mängivad oma lapsega, aga nad ei kasvata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 10:53; 17.10 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks miinused? Normaalses peres kasvanud inimesed ilmselt ei mõista kirjutaja tundeid. Ise olen ka kasvanud 20 eluaastani vaid emast ja vanaemast koosnevas peremudelis ja ei ole kordagi tundnud isast puudust. Isaga hakkasin uuesti suhtlema täiskasvanuna aga see selleks.
Mul oli ja on siiani raskusi mehe peremudelisse sobitamisega. Ütlen ausalt, et mind mees rohkem häiris lapse titeajal, kui aidanud oleks. Ma tundsin kergendust, kui sain omaette toimetada ja mees komandeeringus vms oli. Aga loodan, et teemaalgatajal on tubli mees, kes ise oskab ja tahab lapse eest hoolitseda ja kõik loksub normaalselt paika. Ega ette ei oska ja ei tasu jah mõelda liiga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin miinuse, olen ka kasvanud kodus, kus puudus igasugune isa, nii päri-s, kui võõrasisa näol ja võin öelda nii enda kogemuse põhjal, kui teemaalgataja kirjutisele toetudes, et isata kasvanud lapsed on poolikud lapsed! Samavõrra on poolikud emata kasvanud lapsed, või siis joodikisa või joodikemaga kasvanud lapsed. Laps vajab õigeks ja normaalseks isiksuseks kasvamiseks mõlemat vanemat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan samuti, et normaalses peremudelis on ikka isa ka sees. Ja mina arvan, et see on ääretult vajalik lausa. Jätame siinkohal välja muidugi selle, kui tegemist on näiteks mingi joodikuga vms.. See, et sa ei oska teda pilti praegu panna tuleb ilmselt sellest, et sa ise jäid lapsepõlves sellest ilma ja oskagi seda ette kujutada. Mõelda nii, et laps on ainult sulle ja ta on sinu oma on egoistlik, milleks sul see mees siis üldse praegu on? Lihtsalt doonoriks?
Minul on oma isaga lapsepõlvest väga super mälestused ja mina ei kujutaks ettegi kui neid poleks, emaga olid ka väga head suhted. Ja nüüd on nendest saanud ülimalt lahedad vanavanemad.
Ära parem mõtle sellisele asjale, et milleks isa. Oota parem lapse sündi ja küll see peremudel kujuneb ise välja ja loksub paika. Siin üldjuhul kurdetakse selle üle, et isa ei hooli ja ei tee välja….sul on vedanud! Naudi parem seda, et sul on mees kes hoolib ja ootab oma lapse sündi väga:-)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina panin miinuse, olen ka kasvanud kodus, kus puudus igasugune isa, nii päri-s, kui võõrasisa näol ja võin öelda nii enda kogemuse põhjal, kui teemaalgataja kirjutisele toetudes, et isata kasvanud lapsed on poolikud lapsed! Samavõrra on poolikud emata kasvanud lapsed, või siis joodikisa või joodikemaga kasvanud lapsed. Laps vajab õigeks ja normaalseks isiksuseks kasvamiseks mõlemat vanemat![/tsitaat]

Mina ( joodikust isa tütar) nõustun sinuga täielikult. Nii minul, kui ka mu mehel on teatud ajal ikka väga tunda see, et midagi on puudu . Seda mis on puudu, ei saagi sõnadesse panna, see lihtsalt on.
Asi mida ma reaalselt oskan sõnadesse panna, on see, et ma tunnen puudust perekondlikest tegevustest. Perega koos väljas söömas käia, matkamas, veepargis, jalutamas. Mul lihtsalt polnud kunagi midagi sellist. Perega koos ühes lauas söömist ka polnud.
Minu enda kodus ongi see väga oluline, et õhtul sööksid kõik koos ühe laua taga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 10:53; 17.10 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen täpselt samuti ilma isata kasvanud. Ma olen ka peres pesamuna, nii et enamus ajast elasingi emaga kahekesi. Isa oli mulle oluline väiksena, hiljem oli mul täiesti ükskõik temast. Ei ole temast puudust tundnud. Selle võrra aga on mul siiani väga lähedased suhtes emaga.
Abikaasa on ka ilma isata üles kasvanud. Ainult lapsepõlvest mäletab isa ja need mälestused on talle väga tähtsad. Temal puudusid igasugused normaalsed suhted ka emaga. Ja see omakorda tulenes sellest, et ema oli lastekodust pärit. Ta ei pakkunud lastele hellust ja ei kasvatanud neid nagu oleks pidanud. Neil siiski oli võõrasisa ka pildil.
Nii et nüüd kasvatavad oma lapsi n.ö. kaks poolikut inimest. Ma tõesti ei oska öelda, kas meie kasvatusstiil või käitumine lastega on üldse mõjutatud meie endi minevikust.
Mina olen sarnane oma emaga. Lihtsalt oma lastele pakun siiski rohkem hellust ja hoolitsust kui minu ema omalajal. Samas olen ema moodi karm ja kui mulle ikka naabripoiss külas ei meeldi, siis viskan ta välja. teiste laste arvates olen kuri tädi, aga omad lapsed teavad, milline ma tegelikult olen. Minu ema oli samasugune.
Mees ei osanud beebidega suurt midagi peale hakata. Ta pole selline ninnu-nännutaja kunagi olnud. Eriline mängija samuti mitte. Alles nüüd, kui lapsed juba veidi suuremad, õpetab ta lastele elutarkusi, viib oma pere igale poole välja, et laste silmaringi avardada. Ma näen, et tal on oma väga tähtis roll laste kasvatamisel. Ma pole kunagi kahelnudki selles. Ta ise tunnistab, et ei ole hea isa. Ta lihtsalt pole võib-olla see tüüpiline lastega müraja isa, aga head eeskuju annab ta lastele küll. Ometigi enamus lastega tegelemisi on minu kanda. Mees käib tööl ja teenib raha. See on ka üks tema rolle peres. Meile kõigile pakkuda elamisväärset elu.
Teemaalgataja kahtlused on minu jaoks siiski võõrad. Minu jaoks isa roll peres on tähtis. See, et minul isa ei olnud, ei tähenda, et ka minu lapsed isa ei vaja. Vajavad ja kuidas veel. Me ei tea, kuidas isa puudumine täpselt üldse lapsi mõjutab. Mina ise vajan palju hellust ja õnneks saan seda oma mehelt. Samas iseloomult olen arglik, ebakindel, kergesti masenduv. Mulle meeldib, kui mees on perepea ja vastutab pere eest. Mehele jälle meeldib, et naine on kodus perenaine. Hoolitseb söökide ja muu majandamise eest. Meil on vanaaegne peremudel, aga äkki just selle pärast, et meil pole õiget eeskuju olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid nii isa kui ema, aga ometi 6-st lapsest kolmel on nn normaalne peremudel. Seega võin öelda, et ka kahe vanema olemasolu ei ole mingi tagatis. Ju siis oli negatiivne eeskuju, mis on veel hullem, kui puuduv vanem? Elus on palju muidki rolle ja tegevusi, milles pole eeskuju. Õpid ja saad hakkama. Ei ole vaja oma ebaõnnestumisi vanemate(puudumise) süüks veeretada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil olid nii isa kui ema, aga ometi 6-st lapsest kolmel on nn normaalne peremudel. Seega võin öelda, et ka kahe vanema olemasolu ei ole mingi tagatis. Ju siis oli negatiivne eeskuju, mis on veel hullem, kui puuduv vanem? Elus on palju muidki rolle ja tegevusi, milles pole eeskuju. Õpid ja saad hakkama. Ei ole vaja oma ebaõnnestumisi vanemate(puudumise) süüks veeretada.[/tsitaat]

Aga tavaliselt nii ongi, et ema isa olemasolu oskavad hinnata paremini need, kes ise sellest lapsepõlves ilma jäänud. Tavaliselt on nende lastel väga soe ja südamlik lapsepõlv. Niiöelda poolikud inimesed oskavad väärtustada peret ja seda ka õnnelikuna hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ütled, et sind ei mõjutanud kuidagi isafiguuri puudumine, samas on su kirjutisest selgelt näha, kuidas see sind mõjutanud on. Sa ei oska näha meesterahvast peremudelis ega mõista tema tähtsust ja rolli. Ja sa ei saagi sellest aru, sest inimene ei oska puudust tunda millestki, mida ta ei tea. Aga see ei tähenda, et see normaalne oleks.
Lapse saate te ikka mõlemad ja usu, lapse jaoks on väga oluline, et oleksid mõlemad vanemad. Tean, millest räägin, minu vanemad lahutasid, kui olin 10. Isaga hakkasin uuesti suhtlema alles siis, kui sain täiskasvanuks. Seega pea piiri ja lase isal lapsega tegeleda. Lapse kasvatamine ei ole ainult sinu ülesanne. Loodus ei ole ilmaasjata lapsele kahte vanemat ette näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi oma mehega. Teil on lootust, sa tunnetad isegi rasedama probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina panin miinuse, olen ka kasvanud kodus, kus puudus igasugune isa, nii päri-s, kui võõrasisa näol ja võin öelda nii enda kogemuse põhjal, kui teemaalgataja kirjutisele toetudes, et isata kasvanud lapsed on poolikud lapsed! Samavõrra on poolikud emata kasvanud lapsed, või siis joodikisa või joodikemaga kasvanud lapsed. Laps vajab õigeks ja normaalseks isiksuseks kasvamiseks mõlemat vanemat![/tsitaat]
Sa panid teemaalgatajale miinuse, sest ta küsib nõu ja kirjutab oma tunnetest? Või oli miinus selle eest, et teemaalgataja on isata kasvanud ja seetõttu \”poolik laps\”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Aga milleks isa?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.