Esileht Väikelaps Agressiivne laps lasteaias

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Agressiivne laps lasteaias

Postitas:

Tere.

Probleem siis selles, et rühmas on laps, kes teeb teistele pidevalt haiget. Hammustab, küünistab, tirib juustest. Kümneid kordi on minu kolme aastane laps tulnud koju, kätel mitu hammustust. Laps juba keeldub lasteaeda minemast. Õpetajad on äärmiselt toredad, üritavad aidata seda probleemset last, aga ilmselgelt on väsinud ja ahastuses.
Lapse ema tundub tõsiselt külm ja ebameeldiv ega ei kuula mida õpetajad soovitavad. Üks õhtu näitasin lapse emale enda lapse hammustusi ning soovitasin viisakalt otsida abi. Selle peale hakkas ema karjuma, et “kuidas mina julgen tulla süüdistama”.
Igastahes, mida teha? Kas teil ka sarnaseid kogemusi? Või peaks lihtsalt ise teise lasteaeda minema, mida väga ei tahaks teha, aga kui midagi ei muutu, siis ei näe muud lahendust hetkel.
Agressiivsest lapsest on ka kahju, ega see tema süü pole, et sellise käitumisega on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka teised emad võiks sõna võtta. Õpetajatel paluda teha vestlus perega, kus kaasatud ka direktor, eripedagoog vms.
Õpetajad muud väga teha ei saa, pole neil õigust ühe vanemaga teise lapse probleeme arutadagi. Ikka iga vanemaga tema oma lapse probleeme.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil läksid sellise lapsega rühmast päris paljud lapsed kõrvalrühmadesse laiali ära. Uuri seda võimalust. Ei pea saamatu vanema lapse pärast kannatama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.11 20:22; 30.11 09:54; 30.11 09:56; 30.11 15:19; 01.12 16:47; 01.12 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps peab abi saama. Oma lapse teise rühma viimine on pea liiva alla peitmine. Kas lastekaitse või sotsiaaltöötajaga on ühendust võetud? On ju isegi mingid telefoninumbrid olemas.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abi peavad saama need lapsed, keda süstemaatiliselt lüüakse. Mitte see lööja. Kuidas lasteaed ei suuda lööjat kontrolli alla saada, eelkõige õpetajad?

+5
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.11 20:59; 29.11 21:51; 30.11 09:15; 30.11 09:57; 01.12 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et tegu on sõimerühmaga ja see küünistav laps on 2-3-aastane? Selles vanuses on selline käitumine suht harilik. Eriti kui lapsel pole veel kõne ladus. Ja ilmselt ollakse ka esimesi kuid lasteaias? Uue olukorra stress veel lisaks.
Ilmselgelt pole ka selle lapse emal kerge ja sellised teemaalgatajasugused lapsevanemad, kes viisakalt abi soovitavad otsida ei tee olukorda kohe sugugi kergemaks. Sellise soovituse peale on kaitsereaktsioon täiesti inimlik. Ma saan aru, et teemaalgatajal pole tegelikult aimu kui palju see lapsevanem oma lapsega vaeva näeb või ei näe, tema ainult süüdistab. Võimalik, et see lapsevanem vajabki abi, aga kindlasti ei vaja ta, et keegi suvaline talle seda niimoodi näkku viskaks. Selliseid soovitusi võiksid anda kasvatajad. Nemad on lastega päevad läbi koos ja on saanud ka vastava hariduse.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 20:59; 01.12 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et tegu on sõimerühmaga ja see küünistav laps on 2-3-aastane? Selles vanuses on selline käitumine suht harilik. Eriti kui lapsel pole veel kõne ladus. Ja ilmselt ollakse ka esimesi kuid lasteaias? Uue olukorra stress veel lisaks.

Ilmselgelt pole ka selle lapse emal kerge ja sellised teemaalgatajasugused lapsevanemad, kes viisakalt abi soovitavad otsida ei tee olukorda kohe sugugi kergemaks. Sellise soovituse peale on kaitsereaktsioon täiesti inimlik. Ma saan aru, et teemaalgatajal pole tegelikult aimu kui palju see lapsevanem oma lapsega vaeva näeb või ei näe, tema ainult süüdistab. Võimalik, et see lapsevanem vajabki abi, aga kindlasti ei vaja ta, et keegi suvaline talle seda niimoodi näkku viskaks. Selliseid soovitusi võiksid anda kasvatajad. Nemad on lastega päevad läbi koos ja on saanud ka vastava hariduse.

See asi algabki tavaliselt juba sõimerühmas. Sõimerühmas, nagu sa tead või teada võiksid, on lapsi erinevas vanuses. 1,5-3. Kolmene on juba suuteline tahtlikult teisele, endast nõrgemale, aremale, pisemale haiget tegema. 1,5a ei suuda end kaitsta. Lapsevanemale võib anda soovitusi, kuid lapsevanem ei usu. Igaüks tahab uskuda, et tema maimuke on maailma parim ju. Kurb, et lasteaias pole võimalik väikesi kakukulle teistest eraldada nagu koolis, on väikeklassid, erikoolid jne. Kõiki peetakse normaalseks ja kõik seda ju ei ole, sest koolis nagunii saavad need “erilised” diagnoosi kuigi kannatavad normaalsed lapsed aastaid, enne kui see juhtub.

Kõne pole nii ladus blabla b..s..t Kolmene laps juba oskab manipuleerida, oskab ära tunda teiste emotsioone. Kõnest ja keelust midagi teha saavad aru juba varem, kuid eks mõnele meeldib kui teine nutab.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.11 20:59; 29.11 21:51; 30.11 09:15; 30.11 09:57; 01.12 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt tuleks see analüüs ära teha, et
– mis tingimustel vägivaldne käitumine avaldub (lasteaias/kodus)
– milline reaktsioon täiskasvanu poolt järgneb (lasteaias/kodus)
– mis avaldab käitumisele positiivset mõju (lasteaias/kodus)
jne ja võrrelda, siis ühine kava paika panna ja sellest kinni pidada.
Konstruktiivse koostöölise lähenemise korral on ka vanem vastuvõtlikum.
Selleks peab olema ka õpetajapoolne tahe, mis võib olla selle aja peale juba kadunud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 22:47; 02.12 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse ema tundub tõsiselt külm ja ebameeldiv ega ei kuula mida õpetajad soovitavad. Üks õhtu näitasin lapse emale enda lapse hammustusi ning soovitasin viisakalt otsida abi. Selle peale hakkas ema karjuma, et “kuidas mina julgen tulla süüdistama”.
Igastahes, mida teha? Kas teil ka sarnaseid kogemusi? Või peaks lihtsalt ise teise lasteaeda minema, mida väga ei tahaks teha, aga kui midagi ei muutu, siis ei näe muud lahendust hetkel.

Ema ei kuula kasvatajat ja lõugab teiste lastevanemate peale, kui need teda olukorra tõsidusest püüavad informeerida- lootusetu juhtum sel juhul.
Loogiline, et tuleb teise rühma või lasteaeda laps panna, kui vähegi võimalik. See pole mitte pea liiva alla peitmine, vaid oma lapse kaitsmine. Ei jõua keegi tervet maailma mõistlikuks muuta, aga eesmärk on oma last igasugu jubeduste eest kaitsta, kuni saab. Lõpuni ja kõige eest nagunii ei saa. Siin on ju näha, et see on pidev probleem ja vanem lihtsalt teeskleb, et probleemi pole, mitte ei tegele sellega. Ei kasva lapsed ise normaalseteks, neid peab kasvatama. Ja mõni ongi muidugi väheke teistsugune ega allu kasvatusmeetoditele ka mingite eripärade tõttu, aga isegi nendega saab tööd teha ja neid arendada, probleemi eitamine teeb nendes olukordades ainult olukorra hullemaks.
Meie ühiskonnas aga ei saa isegi vaimuhaige laps mingit abi ega ravi, kuni vanem seda ei taha ja korrutab, et tema lapsega on kõik korras, mis siis veel muust rääkida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse lasteaias oli üsna sarnane olukord ja kui esialgu tõusis viha teistele liiga tegeva lapse vastu, siis tema ema jälgides hakkas hoopis lapsest kahju, sest oli üsna selge, et kodus on laps see, kelle kallal vägivallatsetakse. Meie puhul läks nii, et kolisime teise linna ja ei teagi, mis edasi sai.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas haridusnõunikule kaevanud oled? Mul soovitati seda teha, kui lasteaed midagi ette ei võta ja last ohjata ei suuda. Kuigi esmalt on see lasteaia lahendada.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.11 20:59; 29.11 21:51; 30.11 09:15; 30.11 09:57; 01.12 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapse teise rühma viimine on pea liiva alla peitmine.

Oota ma ei saa nüüd aru, kannataja peab edasi kannatanma ? Teine nügigu ja klobigu aga edasi ?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.11 20:22; 30.11 09:54; 30.11 09:56; 30.11 15:19; 01.12 16:47; 01.12 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse lasteaias oli üsna sarnane olukord ja kui esialgu tõusis viha teistele liiga tegeva lapse vastu, siis tema ema jälgides hakkas hoopis lapsest kahju, sest oli üsna selge, et kodus on laps see, kelle kallal vägivallatsetakse. Meie puhul läks nii, et kolisime teise linna ja ei teagi, mis edasi sai.

Selliste laste vanemad on kunagi üsna kiirelt vanast peast hooldekodudes, sest vägivaldsete ja õelate vanemate lapsed ei hakka neid tulevikus vabatahtlikult hooldama.

Sellised vanemad võiks selle omale meelde jätta.
Kõik maksab kunagi kätte, karma is a bitch#

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.11 20:22; 30.11 09:54; 30.11 09:56; 30.11 15:19; 01.12 16:47; 01.12 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapse teise rühma viimine on pea liiva alla peitmine.

Oota ma ei saa nüüd aru, kannataja peab edasi kannatanma ? Teine nügigu ja klobigu aga edasi ?

Noo täpselt, kõik õigused on ju vägivalduritel, kes kõigest ükskord välja kasvavad. Kahjuks ei kasva aga vägivalda kogenud lapsed vägivallast välja. Miks ei ole lasteaial õigust kõrvaldada vägivaldne laps rühmast lapsevanema nõusolekuta, ma ei saa aru? Kuidas seda nõuda saab kui liigategijat on üks ja kannatavad terve rühm lapsi? Mingi võimalus peab ju olema? Kov ütleb, et see on lasteaia asi lahendada. Kas väljaheitmise meede on siiski võimalik, end seda ei kasutata?! Kui laps vajab spetsialistide abi ja hinnangut, kuidas saab lapsevanem öelda, ei, ta ei vaja seda? Puhtakt ahviarmastusest oma lapse vastu on vägivalduri lapsevanemal õigus jätta oma laps lasteaeda ja ülejäänud kannatagu?

Selge see, et osad lapsed vajavad erirühma, kõik ei sobi suurde rühma.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.11 20:59; 29.11 21:51; 30.11 09:15; 30.11 09:57; 01.12 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul käisid kaksikud sõimerühmas, siis oli väga sarnane probleem seal. Oli 1 tüdruk, kellel ilmselgelt olid mingid arenguprobleemid ( ka kõigile nähtav probleem liikumisega, vaimne areng polnud teistega päris võrdne jne) ja kes oli väga agressiivne nii lasteaiaõpetajate kui teiste laste suhtes. 1 õpetaja läks lausa selle lapse tõttu pensionile. Sai räägitud korduvalt direktoriga, kes ütles, et tema saab ainult soovitada laps talle sobivamasse lasteaeda panna, konkreetselt teha ei saa midagi. Paljud võtsidki oma lapsed rühmast ära ja panid ise teise lasteaeda. Ema oli ka kõiki teisi ründav, ka mind käis lasteaia õuel sõimamas, et julgesin direktoriga probleemist rääkida.
Hakkasin ka väga tõsiselt lasteaia vahetust kaaluma, kui ühtäkki õnneks see laps teise (loodetavasti tugisüsteemidega) lasteaeda pandi. Üldiselt suurt abitust tekitav olukord.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast Eesti Vabariiki, see on kaasav haridus….. sulgeme erikoolid, erilasteaiad, erirühmad jne. Kaasame kõik erilised lapsed tavarühmadesse ja klassidesse. Kõik spetsialistid seisavad erilise lapse eest, kes küll seisaks tavalaste eest, ainult vanemad.
Mõned aastad tagasi olime samasuguse probleemi ees, 4 aastat kannatasime. Õpetajad olid väsinud, lapsed kartsid ja lapsevanemad on vihased…. teha ei saa midagi, kui lapsevanem seda ei soovi, ülevalt poolt ju soovitatakse kaasamist. Keegi seal üleval ei tule sellepeale, et enamus erilisi lapsi muutub juba 7-8+ seltskonnas agressiivseks. Siis saab laps endale külge “paha lapse” sildi aga tegelikult ei ole see vaene laps lihtsalt võimeline suures seltskonnas toime tulema.
Meil kutsus üks lapsevanem koosoleku (ka piirkonna lastekaitse) kokku ja üksmeelselt tehti lapsevanematele selgeks, et nende lapse koht ei ole nii suures rühmas. Laps sai koha 5- lapselises rühmas (õnneks oli just üks koht vaba), kus ta tundis ennast hästi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapse teise rühma viimine on pea liiva alla peitmine.

Oota ma ei saa nüüd aru, kannataja peab edasi kannatanma ? Teine nügigu ja klobigu aga edasi ?

Noo täpselt, kõik õigused on ju vägivalduritel, kes kõigest ükskord välja kasvavad. Kahjuks ei kasva aga vägivalda kogenud lapsed vägivallast välja. Miks ei ole lasteaial õigust kõrvaldada vägivaldne laps rühmast lapsevanema nõusolekuta, ma ei saa aru? Kuidas seda nõuda saab kui liigategijat on üks ja kannatavad terve rühm lapsi? Mingi võimalus peab ju olema? Kov ütleb, et see on lasteaia asi lahendada. Kas väljaheitmise meede on siiski võimalik, end seda ei kasutata?! Kui laps vajab spetsialistide abi ja hinnangut, kuidas saab lapsevanem öelda, ei, ta ei vaja seda? Puhtakt ahviarmastusest oma lapse vastu on vägivalduri lapsevanemal õigus jätta oma laps lasteaeda ja ülejäänud kannatagu?

Selge see, et osad lapsed vajavad erirühma, kõik ei sobi suurde rühma.

Ma räägingi, teised ei pea kannatama ühe-kahe pärast, seetõttu lahkuvadki teistesse rühmadesse need, keda klobitakse.
See, et ühel lapsel on probleem, seda ei pea teised lapsevanemad lahendama, vaid oma vanemad koos spetsialistidega ja lasteaiaga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.11 20:22; 30.11 09:54; 30.11 09:56; 30.11 15:19; 01.12 16:47; 01.12 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma räägingi, teised ei pea kannatama ühe-kahe pärast, seetõttu lahkuvadki teistesse rühmadesse need, keda klobitakse.
See, et ühel lapsel on probleem, seda ei pea teised lapsevanemad lahendama, vaid oma vanemad koos spetsialistidega ja lasteaiaga

Jah, see jutt kõlab loogilisena, aga reaalsus on see, et kui lasteaed kutsub spetsialisti last vaatama, peab selleks olema vanema kirjalik nõusolek. Kui vanem on koostööaldis ja ise ka mures lapse käitumise pärast, siis nii saab asjad liikuma. Kahjuks on väga palju niisuguseid vanemaid, kes keelduvad sellest, et spetsialist last vaatama tuleks. Nad ise eitavad probleemi ja kõiges on süüd teised…. Töötan ise lasteaias ja kahjuks on see reaalsus. Olen ise olnud täiesti läbi põlenud, kui mu rühmas käis üks laps, kes pidevalt hammustas, lõi, ei allunud reeglitele ja vanemad ei teinud koostööd. Oligi nii, et see laps hammustas iga väikese asja peale, mis teda häiris. Sain aru õhtul vanemate pahameelest, kelle lapsed olid hammustusjälgedega, aga see toimus nii kiirelt. Minu õnneks see laps lahkus minu rühmast kolimise tõttu, aga olen kuris, et teises lasteaias see kõik jätkub… Peale selle lapse lahkumist hakkas mu töö mulle jälle meeldima.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult see ongi väga suur probleem igal pool. Ma elan Soomes ja ka meil oli üks vägivaldne laps rühmas. Ta oli füüsiline seepärast, kuna mitmekeelsest(3) perest ja sõnavara oli väga väga piiratud. Ühel hetkel siis üks teise lapse isa küsis meie käest, et kas minu laps ka kodus rääkinud on, et too laps lausa peksab igapäevaselt teisi lasteias. Mõnda üksikut juhtumit minu laps oli rääkinud aga ei midagi hullu. Pöördusin siis juhataja poole selle ehmatava jutuga ja ka nemad tõdesid, et on probleem.
Aga see ongi see koht, et mitte ühelgi lasteaial ei ole ju õigust nö last välja visata ja leping lõpetada. Õpetajatel ongi käed seotud. Ja see on kurb. Nad saavad vaid suunata ja nõu anda. Iseasi on see, kas lapsevanem ka neid nõuandeid kuulab.
Meil õnneks see laps lahkus ise. Aga nüüd mitu aastat hiljem on uus laps, kes terroriseerib. Samuti kõnehäirega. Ja selle lapse puhul on mul endal ka vanematest lausa kahju, sest põgusalt rääkides sain aru, et ka tema ise ei saa kodus ka lapsega hakkama(haugub vastu jne). Seega ta üritab tegeleda aga tulemused visad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on seekoht, et äkki mõnel aktiivsemal lapsevanemal/lasteaiaõpetajal oleks jõudu ajada asja, et jõuaks seadusemuudatuseni, kus agressiivse lapse korral on lasteaial õigus nõuda lapse hindamist ja/või tugiisikut teatud juhtudel ka ilma vanema nõusolekuta. Sest neid juhtumeid on viimasel ajal palju ning varase sekkumisega on tavaliselt tulemused paremad. Jah, on juhtumeid, kus laps kasvab välja (nt kui ei ole veel kõnet), aga ka siis tuleks tugiisik ja/või koolitus kasuks. Ja riiklikus lasteaias saab väga hästi teha, et kui seadust ei järgi, siis palun lahku.

Omaette ja lahendamata teema on muidugi see, et neid tugiisikuid ning ka muid tugispetsialiste (logopeedid, eripedagoogid) pole lihtsalt kuskilt võtta, aga ka selleks võiks riiklik strateegia olemas olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

omal ajal saadeti sellised lapsed koolist küll vähemalt niiöelda ekspertiisi ja siis juba hinnati millisesse kooli edasi. Ehk on tänapäeval ka see alles, ei tea. Nii mõnigi läks Kaagverre või mõnda seda stiili kooli.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.11 20:22; 30.11 09:54; 30.11 09:56; 30.11 15:19; 01.12 16:47; 01.12 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

omal ajal saadeti sellised lapsed koolist küll vähemalt niiöelda ekspertiisi ja siis juba hinnati millisesse kooli edasi. Ehk on tänapäeval ka see alles, ei tea. Nii mõnigi läks Kaagverre või mõnda seda stiili kooli.

Teemaalgatus on siiski lasteaiast ja ilmselt sõimerühmast. Kas veidi vara veel pole last Kaagverre või Puiatusse saata?
Üsna hirmus on lugeda mismoodi siin täiskasvanud naised ja emad ühe inimese hinnangu põhjal võõrale lapsele diagnoose külge poogivad, teadmata sealjuures, milline inimene teemaalgataja ise on.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 20:59; 01.12 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

omal ajal saadeti sellised lapsed koolist küll vähemalt niiöelda ekspertiisi ja siis juba hinnati millisesse kooli edasi. Ehk on tänapäeval ka see alles, ei tea. Nii mõnigi läks Kaagverre või mõnda seda stiili kooli.

Teemaalgatus on siiski lasteaiast ja ilmselt sõimerühmast. Kas veidi vara veel pole last Kaagverre või Puiatusse saata?

Üsna hirmus on lugeda mismoodi siin täiskasvanud naised ja emad ühe inimese hinnangu põhjal võõrale lapsele diagnoose külge poogivad, teadmata sealjuures, milline inimene teemaalgataja ise on.

see oligi vaid näiteks toodud, et kas siis näiteks aedadest ei saadeta kasvõi psühholoogi juurde. Sest kuna see nii jätkub, siis on koolis laps samasugune edasi, ja sealt jätk

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.11 20:22; 30.11 09:54; 30.11 09:56; 30.11 15:19; 01.12 16:47; 01.12 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

omal ajal saadeti sellised lapsed koolist küll vähemalt niiöelda ekspertiisi ja siis juba hinnati millisesse kooli edasi. Ehk on tänapäeval ka see alles, ei tea. Nii mõnigi läks Kaagverre või mõnda seda stiili kooli.

Teemaalgatus on siiski lasteaiast ja ilmselt sõimerühmast. Kas veidi vara veel pole last Kaagverre või Puiatusse saata?

Üsna hirmus on lugeda mismoodi siin täiskasvanud naised ja emad ühe inimese hinnangu põhjal võõrale lapsele diagnoose külge poogivad, teadmata sealjuures, milline inimene teemaalgataja ise on.

Kõik algabki sõimerühmas. Need kiusajad on tavaliselt vanemad ja suuremad lapsed rühmas. Need kolmesed 1,5 seas. Tunnevad oma üleolekut lihtsalt ja vanemad ei usu ega reageeri kui õpetaja kurdab. Paljud õpetajad on loobunud kurtmisest, sest rühmast välja visata pole sellist võimalik nagunii. On võimalik vist luua erirühm sellistele, kuid selleks peab vist mitu sellist last olema. Minu lapse rühmas on samasugune agressiivne laps ja temaga ei taheta seetõttu ka mängida. Minu laps ammu tõrjub teda. See agressiivne aga jõuga trügib teiste mängudesse, võtab ära teiste isiklikke mänguasju ja lööb, tõukab, küünistab, viskab asju teiste pihta ja pidevalt tormab ringi ja kisab. Aeg on näidanud, et see laps pole oma käitumist muutnud, ainult hullemaks on läinud. Seega ei saa öelda, et vara. Seda trianglit oleme näinud 3a. Mul oleks päris piinlik, kui mu laps niimoodi märatseks.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.11 20:59; 29.11 21:51; 30.11 09:15; 30.11 09:57; 01.12 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole õige (alla)kolmeaastast maha kanda. Ta lihtsalt ei oska teisiti! Ja see ei ole asi, millega peaks leppima, vaid on olemas oskuste õpe, mida peaks ellu viima ka täiesti tavaliste lastega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 22:47; 02.12 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan seda videot vaadata, et mõista mis on laste sellise käitumise taga. See peaks kohustuslik vaatamine kõigile olema, et mõista, et enamasti ei ole tegu kasvatamatusega ja neil lastel ja nende vanematel on tohutult raske sellega toime tulla. Mõned lapsed ei tule oma emotsioonidega lihtsalt toime https://m.youtube.com/watch?v=FXssBicYdFs

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Agressiivne laps lasteaias